بهترین بازیهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازیسنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت گیم:

• 2010

• 2011

• 2012

• 2013

• 2014

• 2015

• 2016

• 2017

• 2018

• 2019

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
d16280b4e52d9dfe-600x338.png

سلام!
باورکردنی نیست ولی همونطور که میدونید، یه دهه‌ی میلادی دیگه پر از بازیهای خفن داره به پایان خودش میرسه...سایت‌های مختلف گیمینگ شروع کردن تا برترین بازیهای 2010s خودشون رو انتخاب کنن...
بد نیست کاربرای بازیسنتر هم یه لیست 10 تایی یا حتی بیشتر از بازیهای موردعلاقه‌ی خودشون رو به اشتراک بزارن تا با نظرات و سلیقه‌شون آشنا بشیم و در صورت امکان یه بحث سالم هم شکل بگیره. اگه در مورد هر انتخاب توضیحی هم بدید و حستون رو در موردش بگید خیلی عالی‌ میشه...البته اجباری نیست :D

=====================
لیست‌هایی که تا حالا از سایت‌های مختلف منتشر شده:
The 100 Best Videogames of the 2010s
The 30 best video games of the decade, ranked
The 100 best games of the decade (2010-2019): 10-1
The Young Folks' Top 50 Video Games of the 2010's | The Young Folks
'Dark Souls'? 'The Last of Us'? Top 50 games of the 2010s
GAMINGbible's Greatest Games Of The Decade
Our 15 favorite video games from the 2010s
The 10 Best Games of the Decade
The best video games of the decade - the top 50 games from 2010-2020, ranked - VG247
The 50 Best Video Games of the Decade (2010-2019)
Games of the Decade • Archive • Eurogamer.net
The Best Games of the Decade
Best Video Games of the Decade (2010-19)
The 20 Best Video Games Of The Decade, Ranked
The games of the decade
The 100 best games of the decade
https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/video-games/influential-games-of-the-decade
=====================
اگه استقبال بشه، مثل تاپیک بازی‌های موردانتظارِ هر سال که رای‌گیری می‌کنیم، رای‌ها رو جمع میکنم و در نهایت یه لیست نهایی از بازیهای برتر دهه بدست میاد.
خب دیگه توضیح اضافه نمی‌خواد؛ لیست شخصیِ بهترین بازیهایی که از بازه‌ی ابتدایِ سال 2010 تا انتهای 2019 منتشر شدن رو داخل این تاپیک قرار بدید. از اونجایی که سال به پایان نرسیده، تا انتهای 2019 میتونید لیست خودتون رو ویرایش کنید.
اگه لیست جدیدی از بهترین‌های دهه از سایت‌های دیگه منتشر شد هم همین جا قرار میدم تا تاپیک ماهیت خبری هم داشته باشه...یه نظرسنجی هم اضافه کردم!

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
جدا شما فکر کنم نوشته های خودت رو هم نمیخونی:D
We don’t want to just mimic Dark Souls, as much as we like that game. اینجا میگه نمیخوایم صرفا تقلید 1 به 1 باشه از دارک سولز. جلوتر هم یه مقدار میخوندی:
it even seems that the combat of Dark Souls could be one of the reasons that lead the team away from the previous hack-and-slash installments of the game to its new more comprehensive combat style

که به وضوح میگه استایل کامبت دارک سولز چیزیه که باعث شد از عناصر hack&slash سه گانه دوری کنن. اینجا کسی هم کل موفقیت بازیو ربط نداد به دارک سولز که انقدر تریگر میشین:D یه سری چیزای خیلی واضحی رو الهام گرفتن که اگه باز میخوای انکار کنی دیگه هیچی:D n تا سایت هم مقاله زدن دراین مورد.
داره میگه could be one of the reason،

بعدشم داره میگه به این دلایل سبک بازی رو از هک اند اسلش تغییر دادیم، نگفته از آلمان های این بازی ها استفاده کرده.... اگه به الهام باشه که ویچر حضور خیلی پر رنگتری از سولز بورن تو گاد داره...

اگه بحث اینه که بیس گیم پلی و کامبت دیزاین گاد از سولز بورن گرفته شده، من انکارش نمیکنم، به این حرف میخندم، ولی اینکه یه سری از موارد رو از سولز بورن الهام گرفتن (مثل این همین قفل کردن روی تارگت) و به بازیشون اضافه کردن تو این دوره یه چیز کاملا عادیه...

آخرین ویرایش:
  • Angry
Reactions: mohsenebrahimi

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
................

لیست گیمینگ بولت رو نمیدونم کسی گذاشته یا نه، ولی لیست خیلی خوبی دادن.

30. Forza Horizon 4
29. Celeste
28. Journey
27. Telltale's The Walking Dead - Season 1
26. Mario Kart 8
25. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
24. Portal 2
23. Undertale
22. Horizon: Zero Dawn
21. Batman: Arkham City
20. Uncharted 4: A Thief's End
19. Grand Theft Auto V
18. Marvel's Spider-Man
17. Red Dead Redemption
16. Super Smash Bros. Ultimate
15. Divinity: Original Sin II
14. Overwatch
13. Resident Evil 2 (2019)
12. Hollow Knight
11. Super Mario Galaxy 2
10. Persona 5
09. The Elder Scrolls V: Skyrim
08. God of War (2018)
07. Mass Effect 2
06. Dark Souls
05. Bloodborne
04. The Last of Us
03. The Witcher 3: Wild Hunt
02. Red Dead Redemption 2
01. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
یه لیست عالی...

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
دوستان متخصص ! وسط بحث های تخصصیتون فقط خواهشا دوربین روی شونه یا همون over the shoulder رو به Geow ربط ندید ! اختراع ، بسط و گسترش و تبدیل به استاندارد کردنش همه و همه به نام شینجی میکامی و Re 4 هست ! که البته مثل تمامی اختراعات بشر ! الهاماتی هم داشته که در این مورد هم نمونه ضعیف تر در اسپلینتر سل قبلا دیده شده بود ! ولی افسانه سرایی گیرز رو در رابطه با این مکانیزم بیخیال بشید !

• Like
Reactions: Un_Tlou

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
لیست متاکریتیک آپدیت شد (دو تا لیست دیگه اضافه شده که یکیش مال Push Square بود)

125761

اینم لینک به لیست Push Square که فرمتش خیلی شبیه همون فرمت گیم اینفورمر رو داره و به جای رتبه بندی، طی زمان و به صورت مقاله ای شکل گرفته
Game Of The Decade News - Push Square

===
هاع اون یکی هم باری GQ بوده
اینم رتبه بندی نداره
The 17 Games That Shaped the Decade

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
لیست متاکریتیک آپدیت شد (دو تا لیست دیگه اضافه شده که یکیش مال Push Square بود)

View attachment 125761

اینم لینک به لیست Push Square که فرمتش خیلی شبیه همون فرمت گیم اینفورمر رو داره و به جای رتبه بندی، طی زمان و به صورت مقاله ای شکل گرفته
Game Of The Decade News - Push Square

===
هاع اون یکی هم باری GQ بوده
اینم رتبه بندی نداره
The 17 Games That Shaped the Decade
جالبه بهترین بازی تاریخ یعنی The Witcher 3، متای 92 داره :D البته نمیشه هم گفت که نمراتش بی انصافی هست چون موقع عرضه یه سری مشکلات فنی داشت که به تجربه ـش لطمه زد، خودم هم تا اواسط بازی، برام در حد بهترین بازی سال هم نبود :D ولی خب الان با کل متعلقاتش نقد بشه دیگه زیر 100 براش بی انصافی هست!! :D کلا ویچر 3 یه چیزهایی داره که هنوز بعد از چند سال از عرضه، هیچ بازی حتی نتونسته تو ارائه اون موارد نزدیک بهش بشه، چه برسه به اینکه بخواد یه تجربه بهتر ارائه بده.
البته وقتی یدونه انحصاری مایکرو تو این لیست نباشه اوتومات Witcher 3 میشه بهترین بازی تاریخ. خدایی یه لحظه فکر کردم داری فکت صادر میکنی
البته از نظر خودمم witcher 3 بهترین بازی هست :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,504
نام
محمد
البته وقتی یدونه انحصاری مایکرو تو این لیست نباشه اوتومات Witcher 3 میشه بهترین بازی تاریخ. خدایی یه لحظه فکر کردم داری فکت صادر میکنی
البته از نظر خودمم witcher 3 بهترین بازی هست :D
خیلی جالبه که جنابعالی تحت هر شرایطی مسخره ترین و خنده دارترین فن بازی ها رو انجام میدی. اگه شما فقط با دیدن بازی هایی با لوگوی سونی ذوق میکنی، دلیل نمیشه فکر کنی همه مثل خودت هستن :D خوبه تو لیست بهترین های نسل قبل رتبه اول برای من Uncharted 2 هست، چندین بار هم تو همین انجمن گفتم.
جالبه شمام در هر شرایطی به صورت زیرپوستی ترول میکنی و خودتو پست شکلک :D جا میدی. خوبه منم گفتم بهترین بازی از نظر منم ویچر هست.درضمن من کجا در هر شرایطی مسخره ترین فن بازی رو در اوردم ؟ لینک بده .دیگه شما رو اینجا بعد این همه سال میشناسم که کافیه یکی بیاد بگه بالا چشم مایکرو ابرو هست تا رگ گردنت بزنه بیرون :D
وقتی حرف مسخره میزنی همون جوری جواب می‌گیری. وگرنه مایکروسافت یه بازی داره با متای ۹۷ و کلی هم جایزه برده و تو خیلی از لیست بهترین های تاریخ رتبه های خوبی داره، ولی برای من ویچر ۳ بهترین بازی تاریخ هست، واقعا سخته هضمش؟ :D

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
خیلی جالبه که جنابعالی تحت هر شرایطی مسخره ترین و خنده دارترین فن بازی ها رو انجام میدی. اگه شما فقط با دیدن بازی هایی با لوگوی سونی ذوق میکنی، دلیل نمیشه فکر کنی همه مثل خودت هستن :D خوبه تو لیست بهترین های نسل قبل رتبه اول برای من Uncharted 2 هست، چندین بار هم تو همین انجمن گفتم.
جالبه شمام در هر شرایطی به صورت زیرپوستی ترول میکنی و خودتو پشت شکلک :D جا میدی. خوبه منم گفتم بهترین بازی از نظر منم ویچر هست.درضمن من کجا در هر شرایطی مسخره ترین فن بازی رو در اوردم ؟ لینک بده .دیگه شما رو اینجا بعد این همه سال میشناسم که کافیه یکی بیاد بگه بالا چشم مایکرو ابرو هست تا رگ گردنت بزنه بیرون :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: gintoki

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
شما هم اینجا فکت نده تقریبا یه بهترین و کاملترین شکلش این مدل دوربین بنام ،Geow میشناسن
من عربی تایپ کردم شما متوجه نشدی ؟ دقیقا کی و کجا دوربین over the shoulder به نام geow ثبت شده ؟ وقتی re 4 خیلی سال قبل تر عرضه شده و این استاندارد رو با یه موفقیت عظیم به نام خودش ثبت کرده نیازی نیست کسی فکت بخواد صادر کنه !

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من عربی تایپ کردم شما متوجه نشدی ؟ دقیقا کی و کجا دوربین over the shoulder به نام geow ثبت شده ؟ وقتی re 4 خیلی سال قبل تر عرضه شده و این استاندارد رو با یه موفقیت عظیم به نام خودش ثبت کرده نیازی نیست کسی فکت بخواد صادر کنه !

کلیت حرفت درسته ها
ولی کلا یه سال و نیم اختلاف عرضه بین رزیدنت اویل 4 و گیرز اولی بوده
و این که بیشتر سیستم کاورگیری تو بازی های شوتر سوم شخص رو به گیرز نسبت میدن نه روی شونه بودن دوربین رو

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
کلیت حرفت درسته ها
و این که بیشتر سیستم کاورگیری تو بازی های شوتر سوم شخص رو به گیرز نسبت میدن نه روی شونه بودن دوربین رو
در مورد سیستم کاور گیری هر چند قبلا در کیل سوییچ وجود داشته ولی قطعا geow به عنوان تثبیت کنندش و تعریفش در حد یک استاندارد خیلی موفق عمل کرد و من با این مورد مشکلی ندارم . ولی سیستم aiming که به اسم over the shoulder می شناسیم کاملا متعلق به شینجی میکامی و re4 هست. که یه سری از دوستان اینو می خوان به geow ربط بدن که قطعا از پایه و اساس اشتباه هست .

• Like
Reactions: Un_Tlou

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
در مورد سیستم کاور گیری هر چند قبلا در کیل سوییچ وجود داشته ولی قطعا geow به عنوان تثبیت کنندش و تعریفش در حد یک استاندارد خیلی موفق عمل کرد و من با این مورد مشکلی ندارم . ولی سیستم aiming که به اسم over the shoulder می شناسیم کاملا متعلق به شینجی میکامی و re4 هست. که یه سری از دوستان اینو می خوان به geow ربط بدن که قطعا از پایه و اساس اشتباه هست .
کی همچین حرفی زد از خودت حرف درمیاری پست درست بخوان گفتیم کاورگیری

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
ک
کلیت حرفت درسته ها
دوربین رو شونه خب مال اویل۴ عه. شکی نیست.
کاورگیری هم اولینش گیرز نبوده ولی خب بنچ مارک این قضیه گیرز بود که به جور استاندارد کرد این قضیه رو.
عمده شوتر های کاوربیس سوم شخص بعد از گیرز یه جورایی الهام گرفتن ازش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر