بنیانگذار PS4K :BioWare برای سونی حماقت محض است!

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
PS4-620x349.jpg

موضوع داغ این روزهای اینترنت بحث در مورد PS4K است،شایعه ای که سونی یک کنسول بین نسلی آبگرید شده را روانه بازار خواهد کرد.PS4 در اواخر 2013 منتشر شد و PS4K برای ساپورت مدیای 4K و آپ اسکیل بازیهای ویدئویی با رزولوشن 4K منتشر می شود.
صحبتهای مختلفی در مورد اینکه آیا عرضه این کنسول ارتقا یافته درست است یا خیر وجود دارد ولی اگر این اتفاق بیوفتد چگونه می تواند در پیشرفت بازیها اثر گذار باشد و تاثیر آن بر بازی سازان چیست؟این سوال را از موسس Bioware یعنی آقای Greg Zeschuk پرسیدیم و ایشان معتقد است PS4K فقط یک کابوس برای بازی سازان خواهد بود.

آقای Zeschuk معتقد است که پشتیبانی از پلتفرم های مختلف چیز بی سابقه ای نیست اما این موضوع چیز ایده آل و مناسبی برای ناشرین و بازی سازان نیست.

این خنده دار است،در واقع یه سری داستان در این جا وجود دارد،برای نمونه،ایکس باکس اورجینال ... مایکروسافت در واقع چند DVD درایو متفاوت داشت و آنها این موضوع را به کسی نگفتند اما شما به عنوان یک توسعه دهنده بازی،کشف می کنید که کارایی متفاوتی را می توانید اعمال کنید و می بینید چیزهایی در یک درایو جعبه وجود دارد که کاملا مجزا و متفاوت از دیگری است و آنها عملکرد یکسانی ندارند و این ناشی از تنوع باورنکردنی می باشد که وجود دارد.
آقای Zeschuk در ادامه به این نکته اشاره میکند که مشخصات و قدرت سخت افزاری یک کنسول باید تا آخر آن نسل ثابت و بسته باقی بماند تا توسعه دهندگان بازی دقیقا بدانند در حال ساخت و انتشار چه چیزی هستند.

تمام هدف کنسول های بازی ، برقراری مجموعه ای از سخت افزار مورد نیاز و دادن یک چشم انداز است.هرگونه تغییر آن در طول نسل حماقت محض است.
با اینکه هنوز چیزی تایید نشده ولی شایعات اخیر خبر از انتشار PS4K در چند ماه آینده می دهند.بر اساس همین شایعات به نظر می رسد قیمت این کنسول جدید 399 دلار خواهد بود در حالی که مدل حاضر PS4 با کاهش قیمت رو به رو شده است.

نظر شما چیست؟آیا شما از این کنسول بین نسلی در صورت انتشار حمایت میکنید؟

منبع 1
منبع 2

آخرین ویرایش:

yaser_9000

کاربر سایت
May 28, 2013
264
به نظر من کنسول سونی کنسول جدیدی نیست فقط باکس که psvr داره رو تو خودش جا داده....یه جورایی مثل کینکت ماکروسافت که تو نسل 1 همراه با ترانس بود ولی نسل های بعد یعنی اسلیم و سوپر اسلیم نیازی به ترانس نداشت

• Like
Reactions: 19Rodar

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
من فکر میکنم اگه این چیزی که میگن بیاد حالا با هر اسمی و هر قدرتی به دو دلیل یکی کنسول جدید نینتندو و یکی هم دانگرید های که برای بعضی از بازی ها مثل ویچر روخ داد که میگفتن دلیلش اینه که کنسولا نمیتونن پا به پای پی سی حرکت کنن .
حالا میگم تا بحث داغ کاش یه نظر سنجی براش بزارین که این کنسولای جدید یا حالا هر چی اگه بیان دلیلش چی میتونه باشه:-B

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
از یک دیدگا حق داره
یه برنامه ریزیه برای بازی ساز، توی برنامه مثلا شرکت اکتیویژن بخش تحقیق و توسعشون R&D شروع میکنن بررسی و اینکه کنسول چیه و چه کارهایی ازش برمیاد و بعد شروع میکنن طرح بازی را ریختن و با شرکت های زیرمجموعشون قرارداد بستن، دنبال کارگردان بودن و ... که یهو میبینن ای دل غافل خیلی چیزها ممکنه تغییر کنه
البته شاید هم اینطوری نباشه ... شاید سونی از خیلی وقت پیش تصمیم گرفت بوده و به اینها هم گفته ... این چیزی نیست که سونی یک شبه تصمیم بگیره کنسول ارتقا یافته تولید کنه و تازه بازی لانچ هم داشته باشه و بازیساز ها هم ازش بی خبر باشن

kurosh8030

کاربر سایت
Jan 18, 2016
94
منم احتمالا مقصر اصلی که باعث شده سونی این ریسک رو کنه و فحش فنها رو به جوون بخره رو نینتندو nx میدونم.اگر قرار باشه بازیهای مولتی پلتفرم 60 فریم کامل روی یه کنسول دیگه اجرا بشن بعضیا برای بازیهای مولتی پلتفرم هم که شده دست از ps4 میکشن و فقط بخاطر انحصاریها بر میگردن رو ps4 دوباره و این به ضرر سونی تمام میشه.

البته مشخصات nx هنوز مشخص نیست ولی یه داکیومنت اومد که نوشته بود بازیها 60 فریم و 900p اجرا خواهند شد و شرکت سازنده پردازندها صد در صد AMD خواهد بود.

احتمالش زیاده AMD مشخصات پردازنده گرافیک و مرکزی رو به سونی زیر میزی گفته باشه .

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
یهو خر نشن یه چی بدن بیرون
ما تازه فور خریدیم!!!دی

فرستاده شده از G630-U20ِ من با Tapatalk
فکرنمیکنم سونی همچین کار احمقانه یی انجام بده
الان میلیونهاعددازps4فروش رفته وهنوزم داره عالی میفروشه این یعنی که ملت به سخت افزارps4اعتماد دارندواین پلتفرم رودوست دارندکه میخرند
به نظرم مایکروسافت هم حتی نبایدبه اپدیت سخت افزاری فکرکنه وهرچی هست روسخت افزارفعلیشون انجام بدن

• Like
Reactions: Adidas95

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,694
نام
امیر
به نظرم عرضه میشه ولی با قیمت بیشتر.اصلا نیاز هست که عرضه بشه کنسول های این نسل ضعیف تر از چیزی بودند که انتظار می رفت از همون روز معرفی مشخصات سخت افزاری نا امید کننده بودند تا الان هم با 4 سال اول عرضه PS3 و X360 مقایسه کنیم این نسل پیشرفت نداشته هیچ پسرفت هم داشته از نظر کیفیت بازی ها!!!
من درک نمیکنم مشکل ownerهای کنسول های فعلی با این چیه که کنسول قوی تر عرضه بشه؟ چه عرضه بشه چه نشه نهایتا رو همین کیفیت فعلی بازی میکنید! در عوض پول کمتری هم دادید.
سونی عرضه کن روز اول میخرم ;)

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
من واسم سواله دوستان نسله قبل چي بازي كردن كه the order-driveclub-quantom break-star wars-ryse-infamus ss-uncharted 4-until dawn-division-need 4 speed-horizen-witcher 3 batman arkham knight-assasins creed - unity و غيره... به چشمشون خوب نمياد، بگيد ماهم بازي كنيم ، اين نسل پيشرفتش اندازه ps2 به ps3 بود ولي متاسفانه چيزي كه هست بعضيها بدبين شدن به اين نسل به دلايلي:

١- قيمت كمه كنسولها به نسبت نسل قبل
٢- دانگريد يك سري بازيها در زمان عرضه
٣-طول كشيدن نسل قبل و عمر ١٠ ساله اونا باعث شد كه از pc خيلي عقب بيفتن و ما با بازيهايي مثل كرايسيس چشممون به بازيها گرافيك بالا يا نسل بعدي قبل از ورود كنسول ها اشنا شد

براي مورد دوم بگم كه نسل قبل از اين دانگريد ها خيلي زياد داشتيم حتي ميشه گفت به مراتب بدتر از اين نسل ولي چون اونموقع اينترنت به اين صورتي كه الان هست داخل ايران فراگير نبود و مردم هم زياد اطلاعاتي نداشتن چندتا مثال ميزنم دوستان خودشون برن داخل نت و تحقيق كنن

بازي كيلزون ٢ كه معرف حضور همه هست
بازي brother in arms كه چندتا گيم پلي مفصل ازش هست قبل دانگريد( فقط شما فيزيك و تخريب پذيري رو داخل او تريلرها نگاه كنيد ميبينيد هنوز مثلش نيست)
بازي motorstorm-بازيfarcry 3-

يه سري بازيها هم بودن از بس از لحاظ گرافيكي تخيلي بودن كه قبل از عرضه با شكست مواجه شدن( منظورم اين نيست بخاطر گرافيك تخيليشون شكست خوردن) بازيهايي مثل 8 days و يه سري بازيها ديگه كه الان حضور ذهن ندارم ، شما بريد تريلرهاي اون بازيها رو ببينيد متوجه صحبت من ميشيد

خلاصه كلام اينه كه اين نسل هم از لحاظ جهش مثل نسل قبل بوده اما يه سري چيزها ديگه مثل قبل جهش پيدا نميكنن يه چيزي مثل رزوليشن كه از sd تبديل شد به hd و ديگه شما هم نبايد انتظار چنين تغييرات بزرگي رو داشته باشيد،
چون ديگه قدمهاي بزرگ و اصلي داخل صنعت گيم خيلي وقته كه برداشته شده و الان تمركز رو گذاشتن رو جزييات بيشتر مثل گيم پلي پوياتر در كنار گرافيك زيباتر، اين نسل تازه ار شر بازيها كراس جن راحت شده ولي با اين حال چيزهايي آسه زيادي رو كرده و بيشتر هم ميشه

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
دیروز پاساژ نخل اهواز بودم فروشندها از الان دارن خودشون رو آماده می کنند که اگر نسخه اسلیم آمد به عنوان نسخه 4.5 به مردم بچپونند شروع کردن که قرار است سونی ps4.5 بده عجیب هم پا فشاری می کنند که خرداد ps4.5 برای فروش میارن حالا اگه اسلیم هم بیاد قشنگ دو سه برابر قیمتش می کنند به عنوان ps4.5 به مردم بی خبر می فروشن خدا به ما رحم کنند با این فرشنده ها.

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
دیروز پاساژ نخل اهواز بودم فروشندها از الان دارن خودشون رو آماده می کنند که اگر نسخه اسلیم آمد به عنوان نسخه 4.5 به مردم بچپونند شروع کردن که قرار است سونی ps4.5 بده عجیب هم پا فشاری می کنند که خرداد ps4.5 برای فروش میارن حالا اگه اسلیم هم بیاد قشنگ دو سه برابر قیمتش می کنند به عنوان ps4.5 به مردم بی خبر می فروشن خدا به ما رحم کنند با این فرشنده ها.
اين برادرا امتحاني هنوز اونجا هستن؟

• Like
Reactions: mdtnt

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
بله هنوز با قدرت دارن جلو میرن و هر روز هم دارن روش ها انداختن جنس به مشتری رو آپدیت می کنند
والا من خودم فروشنده کنسول هستم در کرمانشاه . هر کی میاد فروشگام و اسم PS4.5 میاره سریعا میگم اصلا سونی تایید نکرده و احتمال 90 درصد نسخه اسلیم هستش.کلا بستگی داره چطور آدمی باشی.

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
من واسم سواله دوستان نسله قبل چي بازي كردن كه the order-driveclub-quantom break-star wars-ryse-infamus ss-uncharted 4-until dawn-division-need 4 speed-horizen-witcher 3 batman arkham knight-assasins creed - unity و غيره... به چشمشون خوب نمياد، بگيد ماهم بازي كنيم ، اين نسل پيشرفتش اندازه ps2 به ps3 بود ولي متاسفانه چيزي كه هست بعضيها بدبين شدن به اين نسل به دلايلي:

١- قيمت كمه كنسولها به نسبت نسل قبل
٢- دانگريد يك سري بازيها در زمان عرضه
٣-طول كشيدن نسل قبل و عمر ١٠ ساله اونا باعث شد كه از pc خيلي عقب بيفتن و ما با بازيهايي مثل كرايسيس چشممون به بازيها گرافيك بالا يا نسل بعدي قبل از ورود كنسول ها اشنا شد

براي مورد دوم بگم كه نسل قبل از اين دانگريد ها خيلي زياد داشتيم حتي ميشه گفت به مراتب بدتر از اين نسل ولي چون اونموقع اينترنت به اين صورتي كه الان هست داخل ايران فراگير نبود و مردم هم زياد اطلاعاتي نداشتن چندتا مثال ميزنم دوستان خودشون برن داخل نت و تحقيق كنن

بازي كيلزون ٢ كه معرف حضور همه هست
بازي brother in arms كه چندتا گيم پلي مفصل ازش هست قبل دانگريد( فقط شما فيزيك و تخريب پذيري رو داخل او تريلرها نگاه كنيد ميبينيد هنوز مثلش نيست)
بازي motorstorm-بازيfarcry 3-

يه سري بازيها هم بودن از بس از لحاظ گرافيكي تخيلي بودن كه قبل از عرضه با شكست مواجه شدن( منظورم اين نيست بخاطر گرافيك تخيليشون شكست خوردن) بازيهايي مثل 8 days و يه سري بازيها ديگه كه الان حضور ذهن ندارم ، شما بريد تريلرهاي اون بازيها رو ببينيد متوجه صحبت من ميشيد

خلاصه كلام اينه كه اين نسل هم از لحاظ جهش مثل نسل قبل بوده اما يه سري چيزها ديگه مثل قبل جهش پيدا نميكنن يه چيزي مثل رزوليشن كه از sd تبديل شد به hd و ديگه شما هم نبايد انتظار چنين تغييرات بزرگي رو داشته باشيد،
چون ديگه قدمهاي بزرگ و اصلي داخل صنعت گيم خيلي وقته كه برداشته شده و الان تمركز رو گذاشتن رو جزييات بيشتر مثل گيم پلي پوياتر در كنار گرافيك زيباتر، اين نسل تازه ار شر بازيها كراس جن راحت شده ولي با اين حال چيزهايي آسه زيادي رو كرده و بيشتر هم ميشه
یه چیزی یادت رفت
اون زمان کنسولها هک شده بود بازی میخریدیم دو هزار تومن نه 200 هزار تومن ! شما وقتی پاپرت میکنی بازی هم اوکی نباشه میگی به درک چون پول زیادی ندادی ولی وقتی پول زیاد بدی دلت میسوزه !

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
والا من خودم فروشنده کنسول هستم در کرمانشاه . هر کی میاد فروشگام و اسم PS4.5 میاره سریعا میگم اصلا سونی تایید نکرده و احتمال 90 درصد نسخه اسلیم هستش.کلا بستگی داره چطور آدمی باشی.
بله من خودم هم تو بازار کار می کنم خبر دارم که هم فروشنده خوب هست هم بد که از شانس ما بیشتر فروشنده های گیم اهواز از نوع بد هستن و فقط دنبال جیب خودشون هستن

• Like
Reactions: 19Rodar

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
بله من خودم هم تو بازار کار می کنم خبر دارم که هم فروشنده خوب هست هم بد که از شانس ما بیشتر فروشنده های گیم اهواز از نوع بد هستن و فقط دنبال جیب خودشون هستن
فروشنده ای که خودش گیمر باشه درد گیمر رو میفهمه و بیشتر درک میکنه . من خودم از بچگی با گیم بزرگ شدم و واسه همینم با لیسانس مهندسی برق اومدم توی شغلی که علاقه بهش دارم مغازه زدم.عاشق کارم هستم و به شدت هم سعی میکنم با اطلاعات بالا توی کارم به مشتری نشون بدم منم از دل خود شماهام:)

• Like
Reactions: mdtnt

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر