برترین فرانچایز صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر (فینال)

فینال

• مجموع رای دهنده‌ها
    195
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده، تعداد انگشت شماری از عناوین و بازی ها به موفقیت و شهرتی دست یافتند و در صد بالایی از بازی ها تنها می توانند رویای دست یافتن به آن را در سر بپرورانند.
رسیدن به این سطح از موفقیت به ترکیبی از لایه ها نه تنها برای ساخت بلکه برای بازیابی و فروش مجموعه نیاز دارد.
اگر همه چیز خوب پیش برود می تواند سرآغاز یک فرانچایز در دنیای بازی ها باشد!!
در واقع این شکل گیری یک فرانچایز است که از همان ابتدا در ذهن سازندگان بوده و با این وجود یافتن موفقیت در مقام یک عنوانِ تنها، در بازاری که از قبل اشباع شده و هر روز با عناوین زیادی تقویت می شود به یک معجزه شبیه است.
اتفاقی که معدود شماری از بازی ها در طول تاریخ این صنعت موفق به انجام آن شده اند

photo_2021-04-16_00-22-28.jpg photo_2021-04-16_00-22-48.jpg

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم :D
تک‌تک ما با ده‌ها فرانچایز مختلف از بازی‌های ویدیویی خاطره داریم که هریک به‌گونه‌ای سهمی در زندگی ما داشته‌اند و دارند!
در این تاپیک قصد داریم که به فرانچایزهای برتر و تحصین شده ی تاریخ که به نوعی سنگ بنا و پایه ای برای ساخت عناوین بزرگ امروزی هستند بپردازیم!
هریک از این عناوین دنباله ها و نسخه های مختلفی در طول سال های مختلف بر روی پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلفی داشته اند بسیاری از این بازی ها زمینه ساز خلاقیت ها و نواوری های مختلف در صنعت بازیسازی امروزی هستند

به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم
پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 3 فرانچایز اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n فرانچایزِ محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 3 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

گاد بلس آس [-o<:D

THE END

111111 (1).png

آخرین ویرایش:

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
برا من به شخصه تایم پلی اولویت اول نیست :-?
من با اینکه تو سری call of duty بیشترین تایم پلی رو دارم ولی جزء تاپ5 شاید جاش بدم
اون شوق و انتظاری که برا نسخه بعدی یه بازی دارم برام بیشتر مهمه یه بازی سراسر هیجان بدون افت و خیز رو ترجیه میدم
به یه بازی فوق العاده بزرگی که البته لذت کامل هم ازش نمیبرم به شخصه .

• Like
Reactions: voldmort and kamyy

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
@voldmort

انتخاباتی که داخلش مسائل جناحی و کمپانی وارد بشه ارزش قیاسی کیفیتی رو از دست میده متاسفانه :D ولی به هر حال اینو به عشق خودت میذارم‌اینجا که واسه این نظرسنجی کلی زحمت کشیدی
Screenshot_20210511-204920_Instagram.jpg

تو مسابقه رسمی و بین المللی سال ۲۰۱۸ راک استار رو شکست دادیم و اونجا مهمتر بود :D سال ۲۰۱۳ هم همینطور:D

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
حقیقتا من منتظر یه همچین وضعیتی بودم:p

GIFoIL5iiAAhB3lHLobmP.gif

خیلی ضعیف عمل کردین:D
تاپیک باید بوی خون بده، بریزید توهم:>
پ.ن: به خانواده ی شهدای راه گاو، دویست متر زمین تو شمال کشور و کنار دریا اهدا خواهد شد:D

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
تو مسابقه رسمی و بین المللی سال ۲۰۱۸ راک استار رو شکست دادیم و اونجا مهمتر بود :D سال ۲۰۱۳ هم همینطور:D
به نکته جالبی اشاره کردی :-? 2010 چی میگه :D

ولی خیلی بازی های شاهکار هستن که در زمان بدی منتشر شدن اگه یکسال زودتر عرضه میشدن قطعا بیگ وینر میشدن مثل سوشیما 2020 یا اسپایدرمن 2018 یا rdr2 یا 2013 و 2008 جی تی ای v و iv همه اینا یکسال زودتر اگه عرضه شده بودن رقیب آنچنانی جلوشون نبود

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
@voldmort

انتخاباتی که داخلش مسائل جناحی و کمپانی وارد بشه ارزش قیاسی کیفیتی رو از دست میده متاسفانه :D ولی به هر حال اینو به عشق خودت میذارم‌اینجا که واسه این نظرسنجی کلی زحمت کشیدی
View attachment 205889

حاجی سخت نگیر
یه انتخاب ساده هست .
هرکی با یه فرانچایز بیشتر خاطره داره

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
پیش قراول و پرچمدار سبک اپن-ورلد رو دارید با چی مقایسه میکنید؟! یه هک اند اسلش تقلیدی که میشه به راحتی با ده تا عنوان برتر دیگه جایگزینش کرد؟! :D حتی اونقدر که یه دختر ریقونه ای بنام بایونتتا تونسته این سبک HnS جلو ببره این کچله نتونسته! :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
Rigged Election
یک کلام!

اسناد تقلب در این نظرسنجی اظهر من الشمس‌ـه. ما جلو بودیم. من چند ساعت رفتم و خوابیدم و بعد بیدار شدم دیدم اینا جلو زدن.
مشخصه کامبوج و اوکراین نتایج رو هک کردن و ارمنستان در نظرسنجی ما دخالت کرده.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
به نکته جالبی اشاره کردی :-? 2010 چی میگه :D

ولی خیلی بازی های شاهکار هستن که در زمان بدی منتشر شدن اگه یکسال زودتر عرضه میشدن قطعا بیگ وینر میشدن مثل سوشیما 2020 یا اسپایدرمن 2018 یا rdr2 یا 2013 و 2008 جی تی ای v و iv همه اینا یکسال زودتر اگه عرضه شده بودن رقیب آنچنانی جلوشون نبود
2010 چی شده ؟ متوجه منظورت نشدم :D

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,421
نام
مهیار
GTA بزرگترین،تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین فرنچایز تو صنعت گیم هست.شما همین الان از پدر و مادرتون هم بپرسید به احتمال زیاد میشناسن GTA رو :D عظمت GTA با هیچ بازی دیگه ای قابل قیاس نیست.

• Like
Reactions: CriRo7

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
GTA بزرگترین،تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین فرنچایز تو صنعت گیم هست.شما همین الان از پدر و مادرتون هم بپرسید به احتمال زیاد میشناسن GTA رو :D عظمت GTA با هیچ بازی دیگه ای قابل قیاس نیست.
واقعاً استدلال ضعیفیه. شما الآن برو به جای پدر و مادر از پدر برزگ و مادربزرگتون بپرس گاو رو می‌شناسن یا نه. به احتمال زیاد که نه، به صورت قاطع میگم می‌شناسن.
بنابراین عظمت Gow رو نمیشه با هیچ بازی دیگه‌ای قیاس کرد.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
پیش قراول و پرچمدار سبک اپن-ورلد رو دارید با چی مقایسه میکنید؟! یه هک اند اسلش تقلیدی که میشه به راحتی با ده تا عنوان برتر دیگه جایگزینش کرد؟! :D حتی اونقدر که یه دختر ریقونه ای بنام بایونتتا تونسته این سبک HnS جلو ببره این کچله نتونسته! :D
من قدیم فکر میکردم تو حداقل ثبات فکری داری و رو حرفای خودت هستی تو یه زمان میگفتی gta سحطی و بی ارزشه و در حد مافیا نیست الان شد پیش قراول جهان باز یا یه زمان میگفتی سولزبورن آشغاله بعدا شد شاهکار این میزان از بی ثباتی مغز کم پیدا میشه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
Rigged Election
یک کلام!

اسناد تقلب در این نظرسنجی اظهر من الشمس‌ـه. ما جلو بودیم. من چند ساعت رفتم و خوابیدم و بعد بیدار شدم دیدم اینا جلو زدن.
مشخصه کامبوج و اوکراین نتایج رو هک کردن و ارمنستان در نظرسنجی ما دخالت کرده.

مسئله همینه دقیقا
نباید میخوابیدی :D

$aydin$

کاربر سایت
Aug 18, 2019
41
gow شاهکاره فرانچایز کمی نیس ولی دیگه کی قسمت میشه بازی مثل san Andreas ببینیم بعد هم gta iv با متای ۹۸ دیگه هرکی دستش به کنسول یا pc یا بخوره اول gta بازی می‌کنه

• Like
Reactions: CriRo7

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر