برترین فرانچایز صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر (فینال)

فینال

• مجموع رای دهنده‌ها
    195
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده، تعداد انگشت شماری از عناوین و بازی ها به موفقیت و شهرتی دست یافتند و در صد بالایی از بازی ها تنها می توانند رویای دست یافتن به آن را در سر بپرورانند.
رسیدن به این سطح از موفقیت به ترکیبی از لایه ها نه تنها برای ساخت بلکه برای بازیابی و فروش مجموعه نیاز دارد.
اگر همه چیز خوب پیش برود می تواند سرآغاز یک فرانچایز در دنیای بازی ها باشد!!
در واقع این شکل گیری یک فرانچایز است که از همان ابتدا در ذهن سازندگان بوده و با این وجود یافتن موفقیت در مقام یک عنوانِ تنها، در بازاری که از قبل اشباع شده و هر روز با عناوین زیادی تقویت می شود به یک معجزه شبیه است.
اتفاقی که معدود شماری از بازی ها در طول تاریخ این صنعت موفق به انجام آن شده اند

photo_2021-04-16_00-22-28.jpg photo_2021-04-16_00-22-48.jpg

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم :D
تک‌تک ما با ده‌ها فرانچایز مختلف از بازی‌های ویدیویی خاطره داریم که هریک به‌گونه‌ای سهمی در زندگی ما داشته‌اند و دارند!
در این تاپیک قصد داریم که به فرانچایزهای برتر و تحصین شده ی تاریخ که به نوعی سنگ بنا و پایه ای برای ساخت عناوین بزرگ امروزی هستند بپردازیم!
هریک از این عناوین دنباله ها و نسخه های مختلفی در طول سال های مختلف بر روی پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلفی داشته اند بسیاری از این بازی ها زمینه ساز خلاقیت ها و نواوری های مختلف در صنعت بازیسازی امروزی هستند

به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم
پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 3 فرانچایز اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n فرانچایزِ محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 3 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

گاد بلس آس [-o<:D

THE END

111111 (1).png

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
با اینکه جناب کریتوس این اخری ها مرد خونواده شدن و از دست از عیاشی کشیدن ولی حالا حالاها مونده به جوئل برسه?

حدسم اختلاف 2 به 1 به نفع last ?
کور خوندی امین:D
هیچ نیروی حتی فرابشری توان رویارویی با حضرت رو نداره>:)

MasculineWholeBunting-max-1mb.gif

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
خشن هستین دیگه ?یه مشت بی احساس ?
یوهاها >:)
جای مرحوم @Timeless One خالیه:D
تو تاپیک علی صلح صفا اینا یه چیزی تقریبا مشابه همین نظرسنجیو داشتیم که تو حذفی گمانم Gow 18 خورده بود به لست 1 یا یه همچین چیزی:D

• Like
Reactions: m.a.t and gintoki

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
کور خوندی امین:D
هیچ نیروی حتی فرابشری توان رویارویی با حضرت رو نداره>:)

View attachment 204625

شما یاد اون صحنه بیوفت که شمشیر زعوس رفت تو شیکم کریتوس .یا اون صحنه ها که مشت کریتوس به زعوس به صورت اول شخص.نتونستی به گاد رای بدی از ما نیستی

خشونت محض فقط ?

اینو دریابید ????❤️❤️

35dac8d6f29e8e35f443c4d2f93864b4.jpg

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
اگر فقط یدونه بازی ملاک بود احتمال داشت که به یکی از TLOUها رای بدم ولی چون بحث فرنچایز هست باید به GOW رای بدم ، فرنچایزی که 3 نسل با 7 شماره همش برام عالی و خاطره ساز بود ، 4 نسخه اصلی متا بالای 92 ، نسخه های PSP شاهکار و البته یکی از بهترین و پر ابهت ترین کاراکترهای تاریخ

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
255
نام
حسام
سونی فن های بی بصیرت به گاو رای میدن :D
اونایی که منظورم باس بفهمن میدونن چی میگم

تجربه ای که لست در اختیار گیمر قرار میده هیچ بازی دیگه ای قرار نمیده
حتی خدای جنگ
البته با تمام احترامی که برای خدای جنگ دارم و اون رو یکی از بهترین ها میدونم
رای ما که بدون شک لست او اس

• Angry
  • Like
Reactions: nameh and gintoki

gintoki

کاربر سایت
May 22, 2013
530
نام
سجاد
خشونت محض فقط ?

اینو دریابید ????❤️❤️

View attachment 204632
این و گذاشتی.بی ربط یاد این افتادم که اون زمان من و داییم باهم پول گذاشتیم ps3 خریدیم.چند سال منتظر بودیم که بازی بیاد.در این حد تو ایران محبوبه این بشر.
کلا ایرانی جماعت بیش تر خشن دوست داره ?
این هم بگم قیمت بازیا اون موقع بین هفتاد هزار تومن تا نود هزار تومن بود?

• Like
Reactions: nameh

nameh

کاربر سایت
Sep 6, 2014
273
نام
علی
سونی فن های بی بصیرت به گاو رای میدن :D
اونایی که منظورم باس بفهمن میدونن چی میگم

تجربه ای که لست در اختیار گیمر قرار میده هیچ بازی دیگه ای قرار نمیده
حتی خدای جنگ
البته با تمام احترامی که برای خدای جنگ دارم و اون رو یکی از بهترین ها میدونم
رای ما که بدون شک لست او اس
من با لست۱ زندگی کردم.داستان عالی گرافیک عالی موزیک محشر.هم درس زندگی بود همم بازی.
قسمت دوم وقتی جوئل مرد دیگه بازیو ادمه ندادم اینقد ناراحت شدم:((:))

Last edited by a moderator:

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
699
انتخاب سختی خواهد بود هر چند من خودم شخصا با لست اصلا ارتباط نگرفتم ولی در بزرگی بازی شکی نیست.
ولی یادمه از وقتی سنمون کم بود پلی استیشن (البته اوایل بهش میگفتن سونی) رو همه با گاد آو وار و کریتوس میشناختن.
به نظرم در کنار جی تی ای ، گاد آو وار بزرگترین فرنچایز صنعته گیمه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر