بحث پیرامون مجله بازیرایانه

shahryaraz

کاربر سایت
Sep 27, 2005
314
نام
شهريار ازه�
مجله واقعا هم جای نظرات شخصی نیست. برای همین در نقد ها و سایر مقاله و امتیازاتشون، همه چیز مورد بازبینی و بررسی قرار میگیره و در صورت نیاز حتی تغییراتی در مقالات ایجاد می شه و یا با نویسنده صحبت می شه.

بخش بازی های محبوب E3، آشکارا برای ابراز عقیده ی صرف طراحی شده و نوعی گردآوری نظرات نویسنده های مجله بود. اگر کسی نظر خود رو نگه و بره از دیگران تقلید کنه بهتره؟
بعد هم در همون بحث حرفه ای هم اختلاف نظر وحشتناکه.
شما بهترین بازی E3 رو در نظر بگیر: GameSpot به Fable 2 میده. GameTrailers به Resident Evil 5 میده. G4 به LittleBigPlanet میده. IGN به Fallout 3 میده و GameSpy به Spore.
فکر نمی کنم این سایت های خیلی غیر حرفه ای باشن.
تاييد ميشه.
همون طور كه ياشار جان گفت در قسمت نظرات E3 در ابتداي بحث نوشته شده بود كه اين مقاله تنها نظر شخصي اشخاص هست و هيچ ارتباطي به سايتي نداره. تمامي نويسندگان با توجه به سلايق خود امتياز دادن.

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
سلام دوستان ، من مشهد هستم . شماره جديد بعد از اون شماره ای که گيرز 2 رو معرفی کرده بود آمده؟ من نديدمش هنوز!

Gorgi

کاربر سایت
Aug 26, 2008
191
و من هم جوابتون رو دادم ولی شما ظاهراً دارید موضوع رو کش می دید.
جوابی ندیدم که با اون قضیه کابوس سنخیتی پیدا کنه . اگه کس دیگه ای پیدا کرد . ما رو هم خبر کنه !
اولاً توصیه می کنم یک نگاهی به پست اولتون بکنید، بعد پست های بعدیتون. نظر شما در مورد سیستم هدف گیری یهو 180 درجه عوض شده (اول که روی دوربین مانور می دادید و چطور GoW و دیگران ازش تقلید کرده بودند؛ حالا رفتید رو R2 و هدف گیری) که این خود دلیلی بر اطلاعات زیاد نویسنده پست در مورد این موضوعیه که داره دربارش صحبت می کنه!
منم به شما توصیه می کنم که قبل از اینکه بخواین به کسی توصیه کنین ! خودتون اون کار رو انجام بدید . می تونید از اولین پست من تا اخریش رو این جا نقل قول کنید تا اگه توش تناقضی هست . همه ببینند !

یکی از بزرگ ترین ایراد های هدف گیری RE4 این بود که شما هنگام هدف گیری باید کاملاً وای میستادی، دکمه هدف گیری رو نگه می داشتی و بعد دوربین رو (که هر بار به وسط صفحه بر می گشت) دوباره روی هدف تنظیم می کردی. یک سیستم فوق العاده کند. که تازه تو PC زجر آور بود، چون از کی برد-ماوس پشتیبانی نمی کرد و یا باید کلاً با کی برد بازی می کرد (که دیگه بد تر از این نمی شد) و یا با گیم پد که باز هم بد بود.

اون ایرادی که شما داری ازش یاد می کنی . به عمد در بازی گنجانده شده و علتش هم کاملا مشخص هست . برای بازی با اعصاب بازیکن ! و این موضوع رو دیگه همه می دونن . چه موقع خشاب عوض کردن و چه موقع شلیک کردن . و شما این موضوع رو به ایراد ربط نده .

دوما در رابطه با pc صحبت کردید متاسفانه ! و جا داره بگم که بازی سوم شخص رو روی pc تست نمی کنن تا اثرات مخرب نداشته باشه ! یعنی چی ؟ یعنی الان اثر مخربش روی شما همون قضیه کابوسه شده . پس این اصل رو یاد بگیریم که ملاک سنجش بازی سوم شخص پلتفرم pc نیست . که البته فکر نمی کردم که اینم من باید به شما بگم !

تو بازی هایی مثل GoW و Dead Space شما در حال حرکت هدف گیری می کنی و این کار سرعت بازی رو کم نمی کنه، در حالی که تو RE4 باید هر بار ترمز می زدی تا شلیک کنی.
توضیح دادم !

شما ظاهراً به اون لینکی که من دادم توجه نکردید، چون اگه می خوندید می دید نوشته به دلیل انتقاد زیاد از سیستم کنترل بازی، سیستم هدف گیری جدید RE5 شبیه GoW خواهد بود.
اون لینک هیچ ربطی به بحث ما نداره که بخوام بهش توجه کنم . می شه علت اون انتقاد های زیاد رو برای ما بگید ؟
وقتی این همه منتقد میان از سیستم هدف گیری بازی انتقاد می کنند؛ بعد سازنده بازی میاد رسماً اعلام می کنه این نقص در سیستم بازی رو بر طرف می کنیم؛ حرفای شما... اصولاً کاسه های داغ تر از آش و دایه های مهربان تر از مادر تو این فروم زیاد هستند؛ جوابشون هم که مشخصه. حالا شما چطور از سازنده بازی که خودش اعتراف میکنه سیستم هدف گیری بازیش بده، متعصب تر هستید... من نمی دونم.
در همه این زمینه ها اگر لینک معتبری دارید . حتما این جا بگذارید .
1. همه منتقد ها از گیم پلی Re 4 به عنوان کابوس یاد کردند و سیستم مذخرف !
2. خود سازنده ها که اعلام کردند سیستم هدف گیری بازیشون افتضاح هست .

در مورد کاسه داغ تر از اش و ... هم که مشکل شما و امثال شما اینه که فکر می کنید همیشه و همه جا باید بیان و از شما تعریف کنن و کسی نباید ازتون انتقاد کنه . اگرم این کارو بکنه جوابش همون قضیه سکته و کاسه اش و ... هست .

در زمینه این که بازی Dead Space مور تحسین قرار گرفت، تنهایی این نتیجه رو گرفتید یا دوستاتون هم کمک کردند؟
با وجود منتقدی مثل شما دیگه چه احتیاجی به کمک دوستان هست ؟
چون من غیر از سایت های طرفدار بازی های ترسناک و افراد علاقمند به خشونت، این تحسین ها رو ندیدم.
احتمالا علاقه ای نداشتید که ببینید . عنوانی که از دید سایت گیم اسپات امتیاز 9 رو کسب کرده . از لحاظ شما چه جوری تعریف شده بود !؟

این بازی که شما به اسم Dead Space می شناسی، قرار بود System Shock 3 باشه که تولید کننده از پس ساختنش بر نیومد و دید بازی نهایی خیلی متفاوت با System Shock های قبلی در اومد، اسم بازی و بعضی ویژگی هاشو عوض کرد و به اسم Dead Space بیرون داد. فکر نمی کنم امتیاز بازی ها هم -مخصوصاً در این نسل و امتیاز بازی های EA که دیگه همه می دونن قضیه اش چیه- ملاکی برای خوب بودن و خلاقانه بودن و ... بازی باشه، نمونش بازی Spore که امتیاز های نجومی گرفت ولی...
نمی دونم این قضیه مطرح کردن System Shock چه ربطی به موضوع داشت ولی اون قسمتی از حرف های شما که برجسته شده در تاریخ ثبت خواهد شد !

امتیاز 14 یعنی 70% هم (که تازه امتیاز خوبیه، چون 50% متوسط محسوب میشه) که من به این بازی دادم به دلیل تقلید از System Shock 2، Doom 3، The Suffering، Cold Fear و ساختار تکراری بازی بوده که اگه تو همین فروم هم یک نگاهی به تاپیک بازی بکنید، می بینید بچه ها از اینکه باید یک موجود رو به دفعات بکش گلایه دارن، ضمن اینکه محیط های بازی تکراریه.
من در این مورد هیچی نمی گم . خیلی راحت می تونن قضاوت کنن بقیه !

در هر صورت من دیگه دلیلی نمی بینم در زمینه لذت بردن یا لذت نبردن از بازی برای شما توضیح بدم، همونطوری که شما و هیچکس دیگه مجبور نیست در زمینه اینکه چرا از یک بازی خوشش یا بدش اومده توضیحی بده. هر کسی نظری برای خودش داره، نظر هر کسی هم محترمه و بهتون قول می دم من برای خوش خوشان شما نظرم رو در باره بازی محبوبتون عوض نمی کنم و شما هم همینطور. حالا دنبال چی هستید و از کجا کوک شدید؛ من نمی دونم. بعد از این هم جوابی برای پست های شما ندارم؛ چون یا دنبال برنامه هایی هستید که من ازش بی اطلاع هستم، یا می خواهید نظر پر از تعصب خودتون رو در باره بازی محبوبتون به من تحمیل کنید که نتیجه نمی گیرید.
ممنون . از اول می تونستید همین چیز ها رو بگید و خیلی راحت بگید که نظرتون بوده . از نظر اقای منصوری سیستم هدف گیری Re 4 انقدر مذخرف بوده که برای ایشون به کابوس تبدیل شده . دلایلشون رو هم که اوردند . این رو هر کسی از دید خودش می تونه ارزیابی کنه و ببینه حق با کیه .

در مورد بازی مورد علاقمم که خدمت دوستتون هم عرض کردم . پس من هم طرفدار ایول 4 و هم Ds و هم gow هستم !

یک قولی هم به شما می دم. اگه می خواهید مجله بازی رایانه بخونید، از این به بعد قراره نظرای «بد» و «نادرست» و «غیر حرفه ای» من رو زیاد بخونید، پس حتماً به پزشک متخصص بیماری های قلبی مراجعه کنید تا خدای نکرده سکته ای... چیزی...

منتظر دیدن پست هایی با چنین مضمون هایی هم بودم . من فقط اومدم یک سوال کردم در رابطه با این موضوع و می خواستم بدونم که این اشکالات اصلا چیه و در چه حدی هست که برای شما به کابوس تبدیل شده ؟ می خواستم بدونم خدای نکرده این همه منتقد و سازنده و ... همشون در اشتباه بودند . که خوشبختانه نه . مسئله ای وجود نداره . و این نظر شخصی شما بوده .

موفق باشید

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
عنوانی که از دید سایت گیم اسپات امتیاز 9 رو کسب کرده
من هيچی از بحثتون رو نميدونم و نميخوام هم بدونم و واردش شم.
اما گيم اسپات بره گمشه . اون سايتی که آبرو نداره و نميدونه به چه بازی چه نمره ای بده بايد درشو تخته کرد. این سايت اعتبار نداره . نمونش امتيازی که به گيرز 2 داد يا خيلی نمونه های ديگه.
------------------------------------------​
جناب Gorgiبيشتر به نظر مياد شما نميخوای يا نميتونی جواب درست و قانع کننده بدی. من فکر ميکنم حق با آقای منصوری هست و شما داری بيش از حد تعصب بيجا نشون ميدی.

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
800
نام
behrooz
جوابی ندیدم که با اون قضیه کابوس سنخیتی پیدا کنه . اگه کس دیگه ای پیدا کرد . ما رو هم خبر کنه !

واقعا جوابی ندیدی :confused:وقتی خود سازنده بازی میگه اون سیستم هدف گیری ایراد داشته اونوقت شما میگی نه طرفداری از یک بازی هم حدی داره:mad: (ولی جدا سیستم هدف گیری re4 واقعا کابوس بود:sick::sick::sick::sick:)

Only PS3

کاربر سایت
Sep 10, 2008
2,022
نام
Milad
اما گيم اسپات بره گمشه . اون سايتی که آبرو نداره و نميدونه به چه بازی چه نمره ای بده بايد درشو تخته کرد. این سايت اعتبار نداره . نمونش امتيازی که به گيرز 2 داد يا خيلی نمونه های ديگه.
دقيقا حرف دلمو زديا:mad:دمت

Shino2dream

کاربر سایت
Oct 14, 2007
189
نام
امیر صابری
------------------------------------------​
جناب Gorgiبيشتر به نظر مياد شما نميخوای يا نميتونی جواب درست و قانع کننده بدی. من فکر ميکنم حق با آقای منصوری هست و شما داری بيش از حد تعصب بيجا نشون ميدی.

منم با شما موافقیم و راجع به شماره جدید بازی رایانه اینم بگم اگه بخواد فروش بره و واقعاً مجله بروزی باشه باید این اداهاشو بزاره کنار
حالا میخواد تو این شماره جدید چی بزاره ؟؟؟؟
اکثر بازیها که اومدن و همتون هم که بازی کردین و چندین بار هم شاید تموم کردین
حالا بیاد مثلاً نقد dead space رو بزاره که چی یا بیاد از 007 مقاله بنویسه ؟
بنظرم بهتره که فصل نامه بشة تا اینکه ...

darklord_7

کاربر سایت
Jul 9, 2008
253
نام
shayan
اقا بیخیال فصل نامه هم شید بکنیدش سال نامه الان شماره چه ماهی میخواد چاپ بشه؟ مهر؟ شایدم شهریور؟؟؟؟ کسی چیزی راجبه احترام به حقوق خواننده شنیده؟؟؟

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
Gorgi,

شما دقیقا از اون دسته آدم‌هایی هستی که وقتی در مورد یه چیزی از کسی توضیح می‌خوای، اون طرف باید با یه جمله‌ی ساده‌ی "به شما ربطی نداره" جوابتو بده و وقتشو برای بحث کردن با شما هدر نده

با اینکه آقای منصوری لطف کردن و وقت گذاشتن و برای شما توضیح دادن؛ من برای آخرین بار بهتون می‌گم که نظرات شخصی نویسندگان در مورد بازیهای E3 هیچ ربطی به شما نداره. Ok؟

Only PS3

کاربر سایت
Sep 10, 2008
2,022
نام
Milad
اقا بیخیال فصل نامه هم شید بکنیدش سال نامه الان شماره چه ماهی میخواد چاپ بشه؟ مهر؟ شایدم شهریور؟؟؟؟ کسی چیزی راجبه احترام به حقوق خواننده شنیده؟؟؟
آخه كي تو ايران تو فكر حقوق خوانندگان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::((

Gorgi

کاربر سایت
Aug 26, 2008
191
Gorgi
شما دقیقا از اون دسته آدم‌هایی هستی که
من نه ! هر کسی که در این مورد و مورد های مشابه این چنینی سوالی کنه . به علت نبود جواب منطقی باید با یک جمله ساده بهش گفت :
"به شما ربطی نداره"

با اینکه آقای منصوری لطف کردن و وقت گذاشتن و برای شما توضیح دادن؛
اتفاقا بنده هم خیلی خوشحال شدم از این بابت . چون حالا در کنار اون جمله ای که در مجله چاپ شده . این توضیحات ایشون هم وجود داره و دیگه موضوع کاملا روشن شده و خیلی راحت همه می تونن قضاوت کنن در این مورد .
من برای آخرین بار بهتون می‌گم که نظرات شخصی نویسندگان در مورد بازیهای E3 هیچ ربطی به شما نداره. Ok؟
در این مورد هم که توضیح داده شد . من فقط اومدم و یک سوال از اقای منصوری پرسیدم . ایشون پاسخ دادند و همه چیز تموم شد و رفت . علت اینکه شما و اقای منصوری اینقدر بر افروخته شدید رو واقعا نمی دونم ؟ هم شما و هم اقای منصوری دلایلتون رو ذکر کردید و بحث هم تموم شده . به کسی توهین نشد و اتفاقی هم نیفتاد . کاملا هم می شه تشخیص داد که کی چی گفته . منتهی مثل اینکه جواب هایی که شما دادین برای خودتون هم قانع کننده نبوده که دوست دارید یه اتفاقی این وسط بیفته . یا می گید من از یک جا کوک شدم . یا فن یک بازی هستم و یا ... نمی دونم چرا بحثی که همه ابعادش مشخصه رو به سکته و به تو چه و ... کشوندید !؟

موفق باشید

sn@ke

کاربر سایت
Jun 9, 2008
0
نام
علیرضا
شرمنده ولی هرچقدرم که اویل 4 نشانه گیریش بد بود دیگه کابوس هم نبود (دلیل نمره خودتون به گیم پلی)دارید گندش میکنید و مطمئن باشید سیستم نشانه گیری تغییر نخواهد کرد طبق اخرین نمایش ها که در سایتها گذاشتند و من دیدم وزمان اومدن بازی و اونجوری که شما گفتین نبود سرشو بگیری به سینش بخوره نه تو pcونهps2 من باجفتش بازی کردم ;)
ودر مورد dead space که باید بگم شما عادت کردید به بازی های بد eaکه یه بازی خوبم میده تو کتتون نمیره خلاصه فکرنکنم میانگین نمراتش پایین باشه ودر مورد خلاقیتش هم باید گفت اون فضا
اون طراحی اسلحه ها وکلی کارهای درون بازی نمیدونم اسمشو چی بذارم ولی من بهش میگم خلاقیت و اگه شما نمیگید باید تعریف خلاقیت رو ازدید شما ببینیم;)
ودر مورد گیرز 2که باید بگم رنگهای استفاده شده دربازی وشفافیتو فضاهای بزرگ تعداد لوکاستها
وغیره اینا به نظر من بهش می گم تغییرشمارو نمیدونم;)
ودرآخر باید بگم نظرات من بدون تعصب در مورد بازی خاصی بود ;)
ممنون:biggrin1:
ودر مورد مجله: باید گفت واقعا متاسفم که ازدوهفته پیش:هر هفته میان میگن هفته بعد ودیگه پیدا شون نمیشه تا هفته ی بعد نمیدونم چی باید گفت;)
وباید گفت شما دارید از این راه(از طریق خرید خواننده ها) مخارج زندگی رو در میارید پس باید
رضایت خریدارو جلب کنید ;)
ویک توصیه: مجله رو بکنین فصلنامه چون این ماه که مجله بیاد (شایدیابهتر بگم مطمئناماه بعد)همه بازی ها انجام شده وتمام نمره ها داده شده وامتیاز شما مهم نیست :biggrin1:
و تمام گزارشات خبرها وغیره ازTGS2008 تکراری خواهدبودو عملا این شماره مجله تکراری شاید به جزء قسمت "خواهد آمد":biggrin1::cheesygri:(:mad::evil::angry::censored:
مگر انکه بخواهید معجزه کنیدکه اونم از شما بعید:biggrin1:
موفق باشید:smile:
شاید سال بعد بیاید شاید... :biggrin1::cheesygri:(:mad::evil::angry::censored:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر