بحث پیرامون مجله بازیرایانه

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
خطاب به بدخواهان بازی رایانه! :arrowd:
يعني نقد كردن و انتقاد از يك مقاله توي يك مجله معني بدخواهانه بودن اون فرد نسبت به مجله رو ميرسونه؟

متاسفم که باید بحثها اینطور رقم بخوره که کسی مثل حمیدرضا دیگه نخواد تو این تاپیک پست بده.
سیستم انتقاد در این تاپیک به نوعی به سیستم مچ گیری تغییر پیدا کرده که اصلا خوب نیست و هیچ توجیح منطقیی هم نداره و اخر عاقبتش, هم برای تاپیک و هم برای اونی که مخیاد مچ گیری کنه معلومه.
خود من هزار بار از دوستان درخواست کردم که بحث رو یا تمومش کنن یا به سمت دیگه ای سوق بدن تا از ورود فرصت طلبها جلوگیری بشه که نتیجش رو هم دیدید.
آخه من نميفهمم فرصت طلب كجا بود؟ مگه ماجرا انرژي هسته اي هست و اين ها هم افراد CIA و... هستند؟ نقد دارند مي كنند بده؟ خب اصلا چرا تاپيك زديد قفلش كنيد كه كسي هم نقد نكنه اينجوري هم به همديگه نيوفتيد هر كس نظري داره قرار نيست هر روز و هر شب به پاي بازي رايانه بيوفتن بگند به به چه چه كه خب يكي هم نظرش مخالف نظر نويسنده است و مياد نظرش رو ميگه ...

هرچي مجله رو جلو تر ميبرم آمار مخفف شده ها بيشتر ميشه ترخدا حداقل جاي اين كه يك صفحه كامل عكس بچسبونيد كنارش يك ستون باز كنيد بزنيد مخفف MGS : Metal Gear Solid مجبور نباشيم تو مغزمون شبيه سازي و توهم زدايي بكنيم تا بتونيم بفهميم MGS چي ميشه (البته اين MGS مثال بود وگرنه همه مي دونند MGS يا ميشه متالگير يا ماكروسافت ...)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
هرچي مجله رو جلو تر ميبرم آمار مخفف شده ها بيشتر ميشه ترخدا حداقل جاي اين كه يك صفحه كامل عكس بچسبونيد كنارش يك ستون باز كنيد بزنيد مخفف MGS : Metal Gear Solid مجبور نباشيم تو مغزمون شبيه سازي و توهم زدايي بكنيم تا بتونيم بفهميم MGS چي ميشه (البته اين MGS مثال بود وگرنه همه مي دونند MGS يا ميشه متالگير يا ماكروسافت ...)
بدجوری گیر دادین به مخففها ! خب تا جایی که من دیدم همه مخففها توی هر مقاله ای قبلش یک بار اسم کاملشون رو میشه خوند و برای همین کسی دچار توهم نمیشه. این مخفف نوشتن هم دلیلش این نیست که نویسنده خسته میشه به جای Metal Gear Solid بنویسه MGS . دلیلش خیلی راحت برمیگرده به استفاده بیشتر از فضای هر صفحه و الکی پر نکردن هر صفحه. شما فکرشو بکن توی مقاله 15 بار نوشته بشه Metal Gear Solid یا 15 بار نوشته بشه MGS . حجم مقاله خیلی کمتر میشه و کار نویسنده هم به طبع راحت تر .

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
من نمی‌دونم چی شده که این چند روزه همه مُچ‌گیر شدن و دنبال سوتی گرفتن خط به خط از مجله هستن

اما دوستان بازینمایی لطف کنن و کلا بیخیال صحبت کردن در مورد بازیرایانه توی این سایت بشن. خوشبختانه سایت خودتون فروم داره و اونجا هرچی خواستین میتونین بگین.
اگه قرار به مُچ‌گیری و سوتی گرفتن باشه سوتی گرفتن از 1 شماره‌ی بازینما به اندازه‌ی آماده کردن 2 شماره از بازیرایانه طول میکشه!!
پس اگر خیلی احساس با اطلاعات بودن و تیز بودن می‌کنین به همون مجله‌ی خودتون رسیدگی کنین تا از هر 20 صفحه 40 صفحه سوتی در نیاد!

sasan_20800

کاربر سایت
Apr 14, 2008
28
نام
Sasan Haghighat
سلام خدمت جناب اسنیک پیر !

در مورد نقد آقای حسن زادگان فقط یک مطلب رو بیان میکنم که بدونید.

این نقد حدود 60 درصدش برای آقای حسن زادگان بود، شاید تعجب کنید ولی دقیقاً تضاد و مشکلاتی که توی نوشته های ایشون بود به همین عامل بر میگرده. خود ایشون هم از اینکه مقاله تغییر کرده خیلی ناراضی هستند.

من با این که ارادت خاصی نسبت آرش حسن زادگان دارم، ولی باید بگم که کلاً Review ـه ایشون بدترین Review ـی بود که ایشون نوشتند ... البته گویا خودشون هم قبول دارن اینو ! ( کاری به ترجمه کردن ندارم ! )
اما در عوض اون نقد بد، شاهد یک تاریخچه ی خوب از آقای دشتی بودیم که واقعاً خیلی خوب نوشتند ... ( مخصوصاً صفحه ی آخرش رو ... ) البته اون هم مشکلاتی داشت ! ( ولی اگر میخواستن به صورت خیلی کاملتر داستان رو بگن، فکر کنم یک 5،6 صفحه ای باید بیشتر مینوشتن ولی در کل خیلی خوب بود ... )

منم نمیدونم اینا مرجع کاملی دارن یا نه ! ولی تو Forum ـه NeoGAF خیلی ازش استفاده میکنن که خیلی هم جالب هست ... :D

Niko Bellic 2

کاربر سایت
Jul 26, 2007
959
من همیشه بازی رایانه میخرم.....
این بازی نما الکی یه شماره زده اون زیر که هرکی برنده بشه بهش فلان کنسولو میدیم که هیچ وقت هم معلوم نییست به کی میدن..... کلا بازی نما مثل سایتش به درد نخوره.

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
پس همه این داستانها رو تحریریه بازینما رانداخته:mad:عجب بابا:eek:
اخه اینجا هیچوقت اینطوری نمیشد بچه انتقاد میکردن ولی نه خصمانه:-"
به هرحال بازیرایانه هرایرادی داشته باشه از بازینما خیلی جلوتره این رو هرکسی که این دوتا مجله رو بخونه
میتونه تایید کنه:-"
دقیقا دلیل عقب موندگی مفرط این مملکت همین اخلاق بدماهاست ببخشید رک میگم ملت عقده ای هستیم وقتی نمیتونیم پیشرفت کنیم زیرپای هم رو خالی میکنیم بجای اینکه از هم کمک بگیریم واین
جای تاسفه واقعا:sick::(البته داریم هزینه این خلق وخوی خودمون روهم میپردازیم

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
پس همه این داستانها رو تحریریه بازینما رانداخته:mad:عجب بابا:eek:
اخه اینجا هیچوقت اینطوری نمیشد بچه انتقاد میکردن ولی نه خصمانه:-"
به هرحال بازیرایانه هرایرادی داشته باشه از بازینما خیلی جلوتره این رو هرکسی که این دوتا مجله رو بخونه
میتونه تایید کنه:-"
دقیقا دلیل عقب موندگی مفرط این مملکت همین اخلاق بدماهاست ببخشید رک میگم ملت عقده ای هستیم وقتی نمیتونیم پیشرفت کنیم زیرپای هم رو خالی میکنیم بجای اینکه از هم کمک بگیریم واین
جای تاسفه واقعا:sick::(البته داریم هزینه این خلق وخوی خودمون روهم میپردازیم
شماره جدید کی میاد اخبار نمایشگاه المان توش هست دیگه

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
جالب اینه که نویسنده های بازیرایانه به جایی اینکه جواب انتقاد ها رو بدن و از اونا برای پیشرفت استفاده کنن از تصویر و بحث های بی ربط استفاده میکنند فکر میکنید کی هستید با انقدر غرور دارید ازتون انتقاد میکنن زود یه پست بی محتوا میدید.
بهزاد بسیار خوب به بعضی از اشکالات نقد اشاره کرد که واقعا مسخرس که به جای قبول انتقاد طرف مقابل رو مسخره کنید مثلا SIGINT رو نوشته بودید سایجنت نمیدونم دیگه این اشتباه تایپی میشه یا نه ولی طرز تلفظتش اشتباهه حتما میخواستید بگید SERGANT:laughing:

General Stalin

کاربر سایت
May 18, 2008
51
نام
Yoshiya Kiryū
در اوردن مجله و كار فرهنگي كردن در حال حاضر تو اين مملكت حقيقتاً احسنت داره. اين مجلات هم (بازي رايانه، بازي نما، دنياي بازي و حتي دنياي پردازش!!) دارن تو يه چنين فضايي كار ميكنن. ما هم درست نيست بيايم انتقاد بيجا و يا حتي تعريف و تمجيد بي مورد بكنيم، كه يكي از مشخصات يك سيستم استبدادي همين مجيز گفتنه. انتقاد بيجا هم چيزي جز دلسردي واسه اعضاي مجله و زير سوال بردن شعور خودمون نداره.

آقاي دشتي؛ Master Behi حرف بيجايي نزده بود كه خودتون رو كنار كشيديد. اگر هم احياناً نميخوايد جوابگوي مطالبتون باشيد (جوابگو خيلي جالب نيست، اما كلمه بهتري پيدا نكردم) مطالب رو بدون اسم چاپ كنيد. چون فكر كنم تنها كاربرد اين اسامي همين مباحث و برخوردهاي خوانندها با نويسندگان مطبوعشون باشه.

در مورد سخن آخرتون هم فقط همينو بگم كه خيلي بده آدم خودشو بي نياز از كمك و همفكري بقيه بدونه و يه جورايي احساس كنه كه بيشتر از همه ميفهمه!

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
انتقاد سازنده یعنی انتقادی که باعث بشه ایردات یک چیز در آینده مرتفع بشه
در مورد مجله انتقاد سازنده یعنی انتقادی که باعث بشه شماره‌ی بعدی ایراداش کمتر بشه

یقینا هیچ نویسنده‌ای نمیخواد توی مطلبی که مینویسه غلط محتوایی وجود داشته باشه و همیشه نهایت تلاششو میکنه تا مطالب بدون کوچکترین اشتباهی چاپ بشن. اما بعضی وقتا با تمام تلاشی که نویسنده میکنه یه سری مشکلات مثل عدم داشتن زمان کافی یا ادیت بد مطالب باعث میشه که توی 1 مطلب غلط محتوایی وجود داشته باشه.

حتی اگر توی 1 مطلب غلط محتوایی وجود داشته، نه توی شماره‌ی بعدی مطلب مجددا و بدون غلط چاپ خواهد شد و نه از کسانی که از خوندن مطلب ناراحت شدن معذرت خواهی خواهد شد.

پس اینکه یکی بشینه خط به خط مطالب رو بخونه و فقط دنبال سوتی گرفتن و مُچ‌گیری باشه نه اسمش انتقاده و نه کوچکترین کمکی به بهتر شدن مجله در شماره‌ی بعدی میکنه.

چیزی که چاپ شده بحثش تموم شده و رفته و چه این سوتی گرفتنا انجام بشه چه انجام نشه کادر مجله تمام تلاششون رو میکنن تا شماره‌ی بعدی بهتر و کم اشتباه‌تر باشه

پس از همه‌ی همراهان بازیرایانه که همیشه به فکر بهتر شدن مجله هستن (البته به جز اون چند نفر معلوم‌الحال قبلی) خواهش می‌کنم این تیریپ کپی کردن خط به خط و توضیح خواستن رو تموم کنن

God-of-what

کاربر سایت
Jun 9, 2008
32
نام
افسانه
من فکر می کنم هدف این دوستانی که ایرادهای این شماره رو گرفتن ممکنه این باشه که بگن وقتی می خواین مجله رو سریع چاپ کنید و وقت برای نوشتن کم میشه، این سوتی ها زیاد میشن و این حرفها.
وگرنه قبلا که مجله چند ماه یه بار میومد این غلط ها کم تر بود. این یه چیزیه که مسئولین مجله می تونن روش فکر کنن. یا اینکه مثلا مجله رو دو ماه یه بار بدن بیرون، یا اینکه تعداد تحریریه رو بیشتر کنن که هر کسی مجبور نباشه کلی مطلب بنویسه، اون هم در زمان کم که این سوتی ها ( که متاسفانه توی این شماره کم هم نبود) اتفاق بیفته.

اینجوری اگه به انتقادها نگاه کنید شاید به قول شما سازنده باشن

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من فکر می کنم هدف این دوستانی که ایرادهای این شماره رو گرفتن ممکنه این باشه که بگن وقتی می خواین مجله رو سریع چاپ کنید و وقت برای نوشتن کم میشه، این سوتی ها زیاد میشن و این حرفها.
وگرنه قبلا که مجله چند ماه یه بار میومد این غلط ها کم تر بود. این یه چیزیه که مسئولین مجله می تونن روش فکر کنن. یا اینکه مثلا مجله رو دو ماه یه بار بدن بیرون، یا اینکه تعداد تحریریه رو بیشتر کنن که هر کسی مجبور نباشه کلی مطلب بنویسه، اون هم در زمان کم که این سوتی ها ( که متاسفانه توی این شماره کم هم نبود) اتفاق بیفته.

اینجوری اگه به انتقادها نگاه کنید شاید به قول شما سازنده باشن
یکی از نویسندگان تو پستش گفت (یادم نیست کی بود) که یه وقت مشخصی بره نوشتن دارن و تاخیر مجله وقت بیشتری بره نوشتن بهشون نمیده. حالا میخواد هر 4 ماه یکبار بیاد چه هر ماه بیاد.
بنابراین ربطی نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر