بحث پیرامون مجله بازیرایانه

God-of-what

کاربر سایت
Jun 9, 2008
32
نام
افسانه
مثل اینکه این قضیه واسه این شماره داره جدی میشه. یعنی کل مجله ترجمه شده؟ این رو الان دیدم:
.

خوب امروز براي اولين بار چند شماره اخير مجله بازيرايانه را مطالعه كردم (خونه ي يكي از دوستان ديدم) و واقعا ً احساس كردم به شعور من به عنوان گيمر توهين شده است.

چرا؟ كافي بازي Dracula Origin را بازي كرده باشيد تا با خواندن نقد مجله بازي رايانه از اين بازي دود از سرتون بلند بشه. نويسنده اين نقد (كه اسمش را فراموش كردم) به طرز وحشتناكي نقد بازي را از روي نقد گيم اسپات نوشته. تنها ابتكاري كه به خرج داده تيكه تيكه كردن ترجمه و قرار دادن آن در باكس هاي كناري صفحه است. در ضمن در يك حرت تاريخي وي Pixel Hunting را فشردن دكمه ي space براي پيدا كردن اشيا معرفي كرده است كه دقيقا ً برعكس هستش و Pixel Hunting را كساني انجام مي دهند كه از اين دكمه استفاده نكنند!!! (ظاهرا ً ايشان احتياج به كلاس براي تقويت انگليسي خود دارند! اين هم قسمتي از نقد سايت گيم اسپات كه در مقاله كذايي "ترجمه" شده :
Pixel hunting is another issue. Most of the screens are shrouded in gloom as well as cluttered with furniture and other background details, making it nearly impossible to pick out all of the many objects that you need to collect without using the spacebar command to highlight them.

از ديگر فجايع مي توان به نقد بازي مبارزه اي دراگونبال اشاره كرد كه در قسمت "جذابيت" اين بازي جمله اي با اين مضمون (كم و بيش) وجود داشت: "اين بازي با تاكيد بر خرافه پرستي و باورهاي سرخپوستي..." اين جمله باعث شادي و نشاط فراوان در بنده گرديد!!!! آخه وقتي يك نويسنده از يك موضوع هيچ اطلاعي ندارد واقعا ً به چه دليل بايد بازي مرتبط با آن را نقد كند؟ قطعا ً اين بازي اولين باري بود كه نويسنده مقاله نام Dragon Ball را شنيده بود... براي كساني مثل من كه از طرفداران اين انيمه فوقالعده محسوب مي شويم تحمل چنين نقدهايي دشوار است... خود نقد هم كه قسمت اولش ترجمه wiki بود و بقيه اش هم زاده تخيلات نويسنده... همين موضوع هم در مورد نقد بازي Twewy صادق است كه به شخصه اعتقاد دارم نويسنده آن نقد حتي 5 دقيقه هم وقت صرف بازي كردن با اين عنوان نكرده است، موضوعي كه برخي اشتباهات فاحش موجود در نقد آن را ثابت مي كند‌ (با فوت كردن در ds قدرت و دقت ضربات نكو بالا مي رود!!!!!!!!!!)

البته از حق نگذريم برخي از مقاله ها جذاب بود. (مثل مطلب مربوط به Diablo III و مقاله ي مربوط به TGC ، مخصوصا ً آخري كه براي افرادي مثل بنده كه از معدود طرفداران بازيهاي كارتي tgc هستم بسيار جالب بود)

به اميد پيشرفت صنعت بازي در ايران...

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
دوستان عزیز blackcats و improve.
باید بدونید نه من نه هیچکس دیگه و فکر میکنم حتی خود بهزاد از این موضوع سرسری گزشتن راضی نیستن.
منه خواننده وقتی پول میدم و مجلرو میخرم توقع نقد خوب دارم ولیکن در این مطلب من هم از دید یه خواننده بهزاد رو مقصر نمیدونم.
دلیلم هم اینه که مقصر اصلی کمبود وقت و مطالب رو ایرادات کلی مجله میدونم که به مرور داره رفع میشه و فکر نمیکنم کسی بتونه اینو نفی کنه وگرنه همونطور که گفتم حق من و شماست که مطلب خوب بخونیم ولی با توجه به اون ایراداتی که همتون بهش تو این مدت واقف شدید و با توجه به سابقه خوب بهزاد و اینکه همه میدونیم خوب کارشو بلده و قطعا زیر فشار بوده برای نوشتن این مطلب باید کمی هم از خودمون نرمش نشون بدیم و صرفا بخاطر یه مورد شخصیت یه نویسنده رو زیر سوال نبریم.(کاری که ما ایرانی ها در مورد همه شخصیت هامون میکنیم!)

در مورد pc gamer بودن هم باید بگم که من pc gamer صرف نیستم و تجربم مثل خیلی از شما از 4 سالگی با کنسول ATARI شروع شده و در این بین به غیر از NINTENDO64 و یکی دو کنسول کمتر معروف در کشورمون با همه کنسولها بازی کردم.
فقط باید بگم که گرایش من PC هستش و نه بیشتر و نه کمتر و مثل خیلی از دوستان به PCم افتخار میکنم ولی به هیچ وجه حاضر نمیشم یه عنوان خوب رو بخاطر کنسولی بودن از دست بدم و الان هم در تکاپوی تجربه MGS4 هستم!(اینجا تاپیک مجلست پس خواهش میکنم سوالات شخصی نکنید.لطفا!)
و البته یادمون نره که هر نویسنده ای در قبال چیز های که می نویسه مسئولیت داره و کسی که بخواد خیلی راحت جواب نده . در وضعیت جالبی قرار نمی گیره
قطعا همینطوره ولی ایا نباید شرایط نوشته شدن مطلب رو سنجید و یا حتی در صورت بروز اشتباه به گزشته نویسنده نیم نگاهی انداخت و از ازش گذشت؟
این قضیه رو هم لطفا بزرگ نکنید و دست روش نزارید که نظر شخصی دوستان کاملا محترم هستش و بهزاد حق داره برای خودش با توجه به سابقه طولانیش در گیم پلتفرم مورد علاقه ای داشته باشه.مثل هر کس دیگه ای......
غیر از اینه؟!
خواهش میکنم از دوستان این موضوع رو تموم کنید تا تاپیک از هدفش منحرف نشه چون علیرقم اینکه بعضی دوستان واقعا منطقی بوده و هستن میبینم که به زودی و با ادامه یافتن بحث اشوبگرای قدیمی و جدید برای بهم ریختن تاپیک دست بکار میشن!
باز هم خواهش میکنم......

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
باید بدونید نه من نه هیچکس دیگه و فکر میکنم حتی خود بهزاد از این موضوع سرسری گزشتن راضی نیستن.
منه خواننده وقتی پول میدم و مجلرو میخرم توقع نقد خوب دارم ولیکن در این مطلب من هم از دید یه خواننده بهزاد رو مقصر نمیدونم.
دلیلم هم اینه که مقصر اصلی کمبود وقت و مطالب رو ایرادات کلی مجله میدونم که به مرور داره رفع میشه و فکر نمیکنم کسی بتونه اینو نفی کنه وگرنه همونطور که گفتم حق من و شماست که مطلب خوب بخونیم ولی با توجه به اون ایراداتی که همتون بهش تو این مدت واقف شدید و با توجه به سابقه خوب بهزاد و اینکه همه میدونیم خوب کارشو بلده و قطعا زیر فشار بوده برای نوشتن این مطلب باید کمی هم از خودمون نرمش نشون بدیم و صرفا بخاطر یه مورد شخصیت یه نویسنده رو زیر سوال نبریم.(کاری که ما ایرانی ها در مورد همه شخصیت هامون میکنیم!)

در مورد pc gamer بودن هم باید بگم که من pc gamer صرف نیستم و تجربم مثل خیلی از شما از 4 سالگی با کنسول ATARI شروع شده و در این بین به غیر از NINTENDO64 و یکی دو کنسول کمتر معروف در کشورمون با همه کنسولها بازی کردم.
فقط باید بگم که گرایش من PC هستش و نه بیشتر و نه کمتر و مثل خیلی از دوستان به PCم افتخار میکنم ولی به هیچ وجه حاضر نمیشم یه عنوان خوب رو بخاطر کنسولی بودن از دست بدم و الان هم در تکاپوی تجربه MGS4 هستم!(اینجا تاپیک مجلست پس خواهش میکنم سوالات شخصی نکنید.لطفا!)

قطعا همینطوره ولی ایا نباید شرایط نوشته شدن مطلب رو سنجید و یا حتی در صورت بروز اشتباه به گزشته نویسنده نیم نگاهی انداخت و از ازش گذشت؟
این قضیه رو هم لطفا بزرگ نکنید و دست روش نزارید که نظر شخصی دوستان کاملا محترم هستش و بهزاد حق داره برای خودش با توجه به سابقه طولانیش در گیم پلتفرم مورد علاقه ای داشته باشه.مثل هر کس دیگه ای......
غیر از اینه؟!
خواهش میکنم از دوستان این موضوع رو تموم کنید تا تاپیک از هدفش منحرف نشه چون علیرقم اینکه بعضی دوستان واقعا منطقی بوده و هستن میبینم که به زودی و با ادامه یافتن بحث اشوبگرای قدیمی و جدید برای بهم ریختن تاپیک دست بکار میشن!
باز هم خواهش میکنم......
دوست عزیز کسی اگر فکر میکنه زیر فشار قرار داره ، وقت نداره و ... میتونه از نوشتن اون مطلب خودداری کنه و نوشتن رو به کس دیگه ای واگذار کنه.
به نظر من یا یه کاری نباید انجام بشه یا باید به شکل درست و کامل انجام بشه.
در ضمن ما اصلا از سابقه ی خوب بهزاد جان صرف نظر نکردیم اتفاقا من فکر میکنم دلیل حساس شدن دوستان روی این مسئله همین موضوع باشه. چون کسی انتظار نداره از افراد با سابقه و ماهر چنین اشتباهاتی سر بزنه.
به امید اینکه در آینده هیچ وقت با این مشکل در مجله ی بازی رایانه روبرو نشیم.

mazi_z_PSP

کاربر سایت
Jun 8, 2007
177
در مورد DVD:
آقا شاهکار. تووپ. بينظير. چرا زودتر نزديد؟ واقعا بدرد ميخوره. خيلی جالبه.
تريلر ها که شاهکاره جايی برای بحث نداره. وقتی دی وی دی رو گزاشتم تو کامپيوتر ديگه خيلی جالب تر شد. نميدونستم اینهمه چيزا توش داره !!!
بازی اسپور واقعا خوبه . بازيهايی که برای پی اس پی هم که گزاشتيد عالين حرف نداره. يک عمر دنبال این فلو بودم !
در مورد پچ ها يک سوال دارم : من بازی تايبريوم وارز 3 رو دارم. این پچی که گزاشتيد برای همين نسخه هست ؟ رو همين نصب کنم درست ميشه؟
نرم افزار ها هم بسيار عالی و کار آمد و بروز هستند . دست همگی درد نکنه.
مينی گيم های بسيار جالبی هم گزاشته شده که جای تشکر داره. يک پيشنهاد : در هر شماره که تعدادی مينی گيم معرفی ميکنيد لطف کنيد همونارو داخل دی وی دی بزاريد.
موقعی که رسيدم به بخش موزيک ها و عنوان بازيه بسيار مشهور و دوست داشتنی هيلو 3 رو ديدم ديگه ميخواستم گريه کنم. اقا واقعا دست همگی طلا!! گل کاشتيد. نميدونيد من چقدر دنبال این موزيک بودم. از وقتی که 360 ام سوخت هر روز برای شنيدن دوباره این آهنگ لحظه شماری ميکردم. گل کاشتيد.
بازی های موبايل رو هم ديگه نگو که حرف نداره . واقعا عالی هستن.
در کل بنده حقير بسيار بسيار راضی هستم از دی وی دی این شماره ، واقعا عالی بود. هرچقدر تعريف کنم کم گفتم . ایشالا در شماره های آينده بهتر هم خواهد شد.
ديگه پر حرفی و تعريف بسه ممکنه رودل کنيد :D . انتقاد هارو ميزارم به عهده دوستان که هميشه در کارشون موفق عمل کرده اند :D !!
-------------------------------------------------
بازی FLOWرو کامپيوتر ميخوام بازی کنم . آخه الان پی اس پی ندارم. چيکار کنم؟ نسخه برای پی سی هست؟

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
ممنون که به حرف من گوش نکردین!
نمونه اونایی که گفتم داره پیداشون میشه یه ذره دقت کن.
در مورد حرفت هم باید بگم صفحات خالی مجلرو تو کمترین زمان ممکن تا انتشار باید چیکارش کرد؟من ازتون خواستم یه طرفه به قاضی نرید ولی افسوس....
من هم از این به بعد این بحثو ادامه نمیدم.....

A.N.X

کاربر سایت
Dec 6, 2007
575
نام
علی
دوست عزیز کسی اگر فکر میکنه زیر فشار قرار داره ، وقت نداره و ... میتونه از نوشتن اون مطلب خودداری کنه و نوشتن رو به کس دیگه ای واگذار کنه.
به نظر من یا یه کاری نباید انجام بشه یا باید به شکل درست و کامل انجام بشه.
در ضمن ما اصلا از سابقه ی خوب بهزاد جان صرف نظر نکردیم اتفاقا من فکر میکنم دلیل حساس شدن دوستان روی این مسئله همین موضوع باشه. چون کسی انتظار نداره از افراد با سابقه و ماهری چنین اشتباهاتی سر بزنه.
به امید اینکه در آینده هیچ وقت با این مشکل در مجله ی بازی رایانه روبرو نشیم.
منم با شما موافقم;) اگر ایشان نمی نوشتند قطعا کس دیگری مینوشت ولی مقصر فقط آقای ضیایی نیست. مجله هم در این رابطه مسئول است. از کجا معلوم در شماره های قبل یک چنین اتفاقاتی نمی افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قطعا کسی باید در این رابطه توضیح دهد:mad: چون اگر قرار باشد حتی با الهام گرفتن از سایت ها و مجلات خارجی یا حتی قدرت تخیل!!!!!!! نقدی را نوشته باشد ، حتما باید کسی جوابگو باشد. آقای شهریار ازهاریان فر لطف کنید و اعتراض ما را به آقای عبدالهی انتقال دهید.
واقعا از مجله باسابقه ای چون بازیرایانه یک همچنین انتظاری نمیرفت. امیدوارم که این موضوع فقط یک اشتباه ساده بوده باشد آن هم زمانی که همه ما دم از گسترش بازی در ایران میزنیم:(
پ.ن: الان که دیگر به جنابان توهین نشده پس لطفا پست من را پاک نکنید.
من یک طرفه به قاضی نرفتم و فقط یه توضیح قانع کننده از مسئولان میخواهم. آیا به عنوان یک فن مجله این درخواست زیادیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
در مورد DVD:
آقا شاهکار. تووپ. بينظير. چرا زودتر نزديد؟ واقعا بدرد ميخوره. خيلی جالبه.
تريلر ها که شاهکاره جايی برای بحث نداره. وقتی دی وی دی رو گزاشتم تو کامپيوتر ديگه خيلی جالب تر شد. نميدونستم اینهمه چيزا توش داره !!!
بازی اسپور واقعا خوبه . بازيهايی که برای پی اس پی هم که گزاشتيد عالين حرف نداره. يک عمر دنبال این فلو بودم !
در مورد پچ ها يک سوال دارم : من بازی تايبريوم وارز 3 رو دارم. این پچی که گزاشتيد برای همين نسخه هست ؟ رو همين نصب کنم درست ميشه؟
نرم افزار ها هم بسيار عالی و کار آمد و بروز هستند . دست همگی درد نکنه.
مينی گيم های بسيار جالبی هم گزاشته شده که جای تشکر داره. يک پيشنهاد : در هر شماره که تعدادی مينی گيم معرفی ميکنيد لطف کنيد همونارو داخل دی وی دی بزاريد.
موقعی که رسيدم به بخش موزيک ها و عنوان بازيه بسيار مشهور و دوست داشتنی هيلو 3 رو ديدم ديگه ميخواستم گريه کنم. اقا واقعا دست همگی طلا!! گل کاشتيد. نميدونيد من چقدر دنبال این موزيک بودم. از وقتی که 360 ام سوخت هر روز برای شنيدن دوباره این آهنگ لحظه شماری ميکردم. گل کاشتيد.
بازی های موبايل رو هم ديگه نگو که حرف نداره . واقعا عالی هستن.
در کل بنده حقير بسيار بسيار راضی هستم از دی وی دی این شماره ، واقعا عالی بود. هرچقدر تعريف کنم کم گفتم . ایشالا در شماره های آينده بهتر هم خواهد شد.
ديگه پر حرفی و تعريف بسه ممکنه رودل کنيد :D . انتقاد هارو ميزارم به عهده دوستان که هميشه در کارشون موفق عمل کرده اند :D !!
-------------------------------------------------
بازی FLOWرو کامپيوتر ميخوام بازی کنم . آخه الان پی اس پی ندارم. چيکار کنم؟ نسخه برای پی سی هست؟

اينجا ميتوني بازي كني

improve

کاربر سایت
Aug 19, 2008
8

غیر از اینه؟!
باز هم خواهش میکنم......
واقعا خیلی ممنون که به پست بنده دقت کردید . شما اصل مطلب رو کنار گذاشتی و اصلا هم موقع نقل قول کردن صحبت به روتون نیاوردید . بنده عرض کردم : غیر از اینه که این چند وقته اینقدر مجله دیر به دیر چاپ شده که دوستان تحریریه وقت کافی داشتن که بخوان چنین اشتباهات فاحشی نکنن ؟ جواب شما چی بود ؟ هیچی . الان نیای بگی وقت نداشتیم که اصلا نمی شه قبول کرد . یا باید علت تاخیراتتون رو قبول کنیم یا این مطالب عجیب و قریب . دیگه قرار نیست هم مجله اینقدر تاخیر بخوره و هم مطالب فضایی درش دیده بشه . اقای ضیایی عزیز مسلما اینقدر وقت داشته که اونجا به همون سادگی در چند جمله اول نقدشون اونقدر اشتباه نکنن . ( هر چند باید گفت در ترجمه اشتباه نکنن ) این قضیه هم خیلی شکل بدتری به خودش می گیره وقتی اون توجیهات عجیب قریب تر از نقد ایشون رو می خونیم . که این چیزا مهم نیست و از این به بعد می نویسیم بازی کردیم و نقد کردیم و ... نکته جالب هم این وسط این هست که شما توی هر قسمت از صحبتتون میگید من بهزاد رو مقصر نمی دونم . می شه به ما بگید مقصر کیه ؟ اونی که مطلب رو می نویسه یا چاپ خونه ؟ ;) یا خواننده و یا ... مشخص هست که نویسنده مقصر هست دیگه . در مورد زمان کافی هم که توضیح دادم براتون . و البته این هم مشخص هست که شما داری از زبان یک طرفدار ( یا شاید مسئول ) مجله تا یک خواننده ( مثل ما ) صحبت می کنی . ما هر چی می گیم . شما فقط نقل قول می کنی و مغلطه . خواننده منتظر جواب هست نه این چیزا . تاخیرات کم بود . الان چند وقته این مطالب هم داره توش پیدا می شه . اینارو واسه این می گم که از اولین شماره ( شاید باورتون نشه ) بنده خریدار بازی رایانه بودم تا به الان . توقع هم داشتم اینجا جواب های منطقی تری می دیدم . در هر صورت اگر کسی فکر کرد بهش توهین خاصی شد یا ... من عذر خواهی می کنم ازش . مرسی .

موفق باشید .

God-of-what

کاربر سایت
Jun 9, 2008
32
نام
افسانه
مسئله اینه که توی فضای امروز که هر بچه 14 ساله ای هم می تونه به راحتی از توی اینترنت راجع به هر چیزی (از جمله بازی) کلی مطلب بخونه. و وقتی اسم بازی رو سرچ می کنی چند صدتا نقد درست و حسابی از این طرف و اون طرف پیدا میکنی، کسی که مجله چاپ می کنه باید یه حرف تازه ای برای گفتن داشته باشه. وگرنه پول دادن و خریدنش بی معنی میشه. مگر در مورد هوادران یا به اصطلاح شما فن بوی ها.

البته ترجمه کردن همیشه هم بد نیست. مثلا مقاله ای که درمورد بازی Assassin بود، یک ترجمه خوب بود (البته به غیر از قسمت تاریخش که حسابی اعصاب ما رو به هم ریخت)
ولی من به عنوان یک خواننده همیشه انتظار دارم برای مجله ای پول بدم و حمایتش کنم که از خودش فکر و ایده داشته باشه و دیگه همه مطالبش ترجمه نباشه.

البته غلط ترجمه کردن هم که جای خودش رو داره. متاسفانه.

shahryaraz

کاربر سایت
Sep 27, 2005
314
نام
شهريار ازه�
شما همچنان قصد داري كه بگي مطلب Assassin يك ترجمه‌ي محض بود؟ اون مطلب درست 1 ماه قبل از عيد (اگر اشتباه نكنم) نوشته شد و اگر شما تا اون موقع به سايت wiki مي‌رفتيد فقط در حد يك plot از بازي نوشته بود و به هيچ عنوان نمي‌تونيد مطالب مختلفي كه در اون نوشتم رو پيدا كنيد. در ضمن نوشتن اون نوع مطالب يكي از سخت‌ترين و بخش‌ها محسوب ميشه كه چيزي در حدود 3 هفته از وقت رو كامل به خودش اختصاص ميده، تحقيقات فراواني مي‌خواد و نوع نوشتارش هم كاملا فرق مي‌كنه. در ضمن به نظر شما بايد مي‌رفتم شركت يوبي مونترال تا مقاله رو مي‌نوشتم؟ قدر مسلم مطالب ترجمه و به صورت تاليفي از سايت‌هاي مختلف هست و من هم اين‌قدر به خودم اطمينان دارم كه در موردش هيچ شكي ندارم، يعني تو بخش تاليفي حداقل 5 ساله دارم مي‌نويسم. اميدوارم شما هم در كنار نارسايي هاي مجله بد و خوب رو با هم ببيني و همين طو ر كه كم‌بود ها رو مشخص مي‌كني (كه روندي بسيار موثر هست) يك مقدار متعادل‌تر بشي.:love:
در مورد مقاله‌ي AITD بايد بگم بعضي مواقع پيش مياد كه نويسنده بازي رو براي پيش نمايش آماده كرده تا به صورت پيش نمايش هم چاپ بشه، ولي به دليل تاخير‌هاي فراوان بازي مياد و چون ديگه بايد سريع صفحه‌بندي شكل بگيره نويسنده مجبور هست همون نوشته‌هاي قبلي رو به نوعي ويرايش كنه. تو اين ويرايش عناصر داستان، مكانيزم‌گيم‌پلي، صدا، گرافيك و.. خيلي چيز‌ها چون تو پيش نمايش نوشته شده ديگه آورده نميشه و فقط يه نگاه كلي به بازي انداخته مي‌شه و نويسنده مطلب رو ويرايش مي‌كنه. در ضمن نبايد انتظار داشت نويسنده تا انتها يك بازي رو تمام بكنه تا نقدش رو بنويسه، تو يه نگاه و طي كردن سه يا چهار مرحله همه چيز روشن مي‌شه، فقط بازي‌هايي كه مهم‌تر هستند تا به انتها رفته مي‌شه. اميدوارم به جوابتون رسيده باشيد.

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
متاسفانه من امروز فرصت نکردم بیام اینجا جواب بدم و یه عده هم گویا جنایتی چیزی کشف کردن و حالا دارن دنبال قاتل می‌گردن

همونطور که قبلا گفتم، من تشخیص دادم، صلاح دونستم، ترجیح دادم، یا هر اسم دیگه‌ای که روش می‌ذارین، که قسمت‌هایی از Preview رو به Review منتقل کنم. تبدیل Preview به Review اصلا چیز عجیبی نیست و خیلی از مطالبی که تاحالا چاپ شده هم به همین شکل بوده. و معنی تبدیل Preview به Review اصلا این نیست که Review‌ ترجمه شدس.

خیلی چیزای بدیهی هستن که از اولین Previewی منتشر شده از یک بازی تا تمام Reviewهای نوشته شده بعد از انتشار بازی مشاهده میشن. این چیزا میتونن داستان بازی، ساختار کلی بازی، بعضی از ویژگیهای گیم‌پلی بازی و ... باشن که طبیعتا اگر قرار باشه همون چیزی که توی Preview بوده توی Review هم نوشته بشه، نویسنده میتونه بنا به صلاح‌دید خودش اون قسمت‌ها رو منتقل کنه.

حالا اگر کسی فکر میکنه با خوندن مطلب AiDT به شعورش توهین شده میتونه از این به بعد خیلی راحت مطالبی که من مینویسم رو نخونه؛ یا اگر کسی خیلی احساس بی‌شعور شدن بهش دست داده پیشنهاد میکنم کلا از خرید بازیرایانه صرف‌نظر کنه و مطمئن باشه که هیچ اتفاقی هم نمیفته

در مورد این مطلب خاص هم من صلاح دیدم که بعضی از قسمتها مثل داستان یا سیستم Inventory بازی یا بعضی از روشهای از بین بردن موجودات رو مستقیما از Preview وارد Review کنم. چیزهایی که از قبل گفته شده بودن و در بازی هم دقیقا به همون صورت بودن؛ که البته در مورد داستان متاسفانه از قلم افتاد و همون چیزی که توی Preview نوشته شده بود به Review منتقل شد.
اگر کسی با تخت و صندلی یا روشی که قرار بود کارنبی رو بکشن مشکل داره، من از همه به خاطر این 2 مورد معذرت خواهی می‌کنم.

با اونهمه اطلاعات غلط مواجه می شه

میشه دقیقا بفرمائید کدوم همه غلط؟؟

اگر کسی مدعیه که مطلب AiTD از روی سایتی ترجمه شده، لطف کنه و حتما قسمت‌هایی از مطلب من که دقیقا ترجمه شده از سایت‌های خارجی هستن رو نقل کنه اینجا.
البته بدیهیه حقایق موجود در بازی (که در این بازی مثلا میشه به "عدم وجود سلاح گرم به جز یک Pistol؛ یا مثلا فیزیک بد اتوموبیلها و ... اشاره کرد) که توی همه‌ی Reviewها یکسان نوشته میشه نمیتونن کپی‌بردای از جایی به حساب بیان و توی همه‌ی Reviewها دیده میشن.
نکته‌ی بعدی اینکه کاملا واضح و مبرهنه که اگر من میخواستم مطلب رو از سایتی ترجمه کنم، اون 3 خط مربوط به داستان رو هم ترجمه می‌کردم تا هیچ ایرادی وجود نداشته باشه. ترجمه کردن 2-3 خط مربوط به داستان از سایتهایی مثل IGN‌یا GS اصلا کار سختی نیست.
فکر می‌کنم از روز هم روشن‌تر باشه که اون مطلب از جایی ترجمه نشده.

یعنی از نظر ایشون چگونگی اشنا شدن سارا و ... اصلا در بازی اهمیتی ندارند

توی Review یک بازی اینجور نکات اصلا اهمیتی ندارن؛ و شما هم هیچ ریویویی رو نمیتونی پیدا کنی که توش همچین جزئیاتی رو شرح داده باشه و فقط [در مورد این بازی خاص] به آشنا شدن این 2 نفر اشاره شده نه نحوه‌ی آشناییشون.

-----

نکته‌ای که خیلی برای من جالبه اینه که به صورت کاملا اتفاقی 2 نفر همین امروز توی این سایت عضو شدن؛ و باز هم به صورت خیلی اتفاقی اولین پست هر دوشون توی این تاپیک بود؛ و یکیشون هم قصد داره خیلی طبیعی رفتار کنه و به خیال خودش ردگم‌کنی هم کرده! بگذریم ...

-----

در مورد Dracula Origin من نمی‌دونم توی مجله چی چاپ شده که شما رو اینجوری برق گرفته (هنوز مجله رو نگرفتم). ولی اگر با مفهوم Pixel Haunting مشکل دارین، معنیش جستجوی جزء به جزء هر صحنه برای پیدا کردن آبجکت‌های قابل استفادس؛ که توی بازی Dracula Origin با فشار دادن کلید Space این آبجکت‌ها های‌لایت میشن و این روش به آسون شدن Pixel Haunting کمک میکنه.
اون جمله‌ای هم که از گیم‌اسپات کپی کردین دقیقا همینو گفته و ظاهرا شما پشت و رو متوجه شدی نه من:

Pixel hunting is another issue. Most of the screens are shrouded in gloom as well as cluttered with furniture and other background details, making it nearly impossible to pick out all of the many objects that you need to collect without using the spacebar command to highlight them

معنی این چند خط اینه که به فلان دلایل، Pixel Haunting خیلی دشواره و بدون استفاده از کلید Space که آبجکت‌هارو های‌لایت میکنه، پیدا کردن تمام آبجکت‌های موجود در محیط تقریبا غیر ممکنه
چه از Space استفاده بشه و چه از Space استفاده نشده، جمع‌آوری تمام آبجکت‌های موجود در هر صحنه اسمش Pixel Hauntingئه. استفاده از Space روش PH رو تغییر میده و ساده‌ترش میکنه؛ و من هم چیزی غیر از این ننوشتم. این دقیقا چیزیه که من برای آقای عبدلهی ارسال کردم:

متاسفانه یا خوشبختانه پیدا کردن آیتم‌های مورد نیاز در بازی فوق‌العاده دشوار است. در بیشتر محیطها آیتم‌های بسیار زیادی وجود دارد که اکثر آنها یا بسیار کوچک هستند و یا در پس‌زمینه استتار شده‌اند و پیدا کردن تمام آنها زمان زیادی می‌برد. به همین دلیل و برای راحت‌تر شدن Pixel Haunting (بدست آوردن تمام آیتم‌های موجود در یک صحنه در صورتی که تعدادشان زیاد باشد، Pixel Haunting نامیده می‌شود)، Frogwares از روش نه چندان جالبی استفاده کرده است. برای پیدا کردن آیتم‌های موجود در هر محیط، کافیست کلید Space را بر روی کی‌برد فشار دهید تا همه‌ی آیتم‌های مورد نیاز برای پیشروی در بازی روشن شوند. بدین ترتیب به سادگی هرچه تمام‌تر می‌توان تمام آیتم‌های موجود در یک صحنه را بدست آورد.

که چیزی مغایر با مفهوم Pixel Haunting توش گفته نشده و فکر نمیکنم چیزی که توی مجله چاپ شده هم فرقی با این داشته باشه.
شما هم اگه فکر میکنی به شعورت توهین شده میتونی از پیشنهاداتی که بالاتر دادم استفاده کنی. البته اگر با خوندن این مطلب شعور شما زیر سوال رفته واقعا سطح شعور شما جای بحث داره

در ضمن اگه کس دیگه‌ای هم ادعا میکنه که مطلب Dracula از سایتی ترجمه شده، همونطور که در مورد AiTD هم گفتم، قسمتهایی که دقیقا ترجمه شدن رو نقل قول کنه

-----

پ.ن1: صحبت‌های بسیار جالبی در مورد PC Gaming توی این تاپیک شد. خصوصا جمله‌ی اگر کسی با PC بازی سوم‌شخص بازی کرد دیگه PC Gamer محسوب نمیشه که آدم واقعا نمیدونه چی بگه. متاسفانه این تاپیک جای بحث در این مورد نیست وگرنه این موضوع میتونست خیلی بیشتر باز بشه

پ.ن2:
2yvkrwh.jpg

2l9gt2t.jpg

پ.ن3: در مورد تاخیرهای مجله، با اینکه من حرفی از کمبود وقت برای نوشتن مطلب نزدم؛ تاخیرها ربطی به وقتی که نویسنده‌ها برای نوشتن مطالب دارن، نداره. بیشتر تاخیر مجله زمانیه که مجله بسته شده و توی چاپ یا پخش یا بسته‌بندی به مشکل میخوره. وقتی هم که کار صفحه‌بندی مجله تموم میشه (و مجله میره برای چاپ، بسته بندی و پخش) کار روی شماره‌ی بعدی شروع میشه و نویسنده‌ها هم باید از زمانی که عناوین بهشون داده میشه تا زمانی که تعیین میشه مطالب رو ارسال کنن. اینجوری نیست که شما فکر کنی چون بین 2 شماره 2 ماه تاخیره پس همه‌ی نویسنده‌ها 2 ماه وقت داشتن که مطالب رو بنویسن
در ضمن خیلی وقت‌ها پیش میاد که Preview از بازی نوشته میشه ولی قبل از انتشار مجله اون بازی منتشر میشه. در چنین موقعیتی ممکنه یک نویسنده مجبور باشه برای رسوندن مطلب به صفحه‌بندی (که ممکنه 2 روز بعد باشه ممکنه 5 روز بعد ممکنه 1هفته بعد) سریعا همون Preview رو به Review تبدیل کنه؛ و همونطور که قبلا هم گفتم تبدیل Preview به Review به هیچ وجه به معنای ترجمه شدن Review‌ نیست و نخواهد بود

پ.ن4: خطاب به اون عزیز/عزیزانی که مارو احمق فرض کردن: خودتی/خودتونین

پ.ن5: آقا/خانم A.N.X;
قبلا هم توضیح دادم که لحن صحبت کردن من به شخص شما کوچکترین ارتباطی نداره؛ و اینجا همه انقدر زبون دارن که اگر توی صحبت‌های من توهینی بهشون بشه خودشون اعتراض کنن و نیازی به واسطه شدن جنابعالی نیست؛ در نتیجه پست بعدی‌ای که در این مورد ارسال کنید منجر به بن شدن شما خواهد شد

پ.ن 6: این پست رو فقط برای این ارسال کردم تا یه سری مسائل روشن بشه؛ چون با این موضع‌گیریهای شدید (و مغرضانه) هرکس توی این تاپیک میومد دچار سوءتفاهم می‌شد؛ همونطور که قبلا هم گفته بودم هرکس میتونه هرجور که مایله فکر کنه و من هم هیچ اهمیتی نمیدم

پ.ن 7: قریب غلطه. احتمالا منظورتون غریبه؛ مثل "عجیب و غریب"

پ.ن8: یک دور تمام پست‌ها رو خوندم و بعید میدونم مساله‌ی مهمی رو بدون جواب رد کرده باشم؛ پس لطف می‌کنید اگر با تکرار پست‌های قبلیتون وقت خودتون و من رو نگیرین

پ.ن9: فکر می‌کنم این آخرین پست من در رابطه با این موضوع بود

با تشکر

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
دوستان اینو بگم که منم مثل شما فقط یه خواننده مجله هستم و نه بیشتر و نه کمتر.
فقط دید خودم رو اصلاح کردم تا به بقیه کمک کنم و این کمک فقط با انتقاد سازنده هستش که تحقق پیدا میکنه نه با سرکوب کردن (نگید سرکوبی در کار نبوده که من دیگه حال و حوصله نقل قولهای مکرر رو ندارم)

واقعا خیلی ممنون که به پست بنده دقت کردید .
ضمنا خواهش میکنم منو به نخوندن پست ها متهم نکنید که اصلا درست نیست.اتفاقا میبینم که خود شما فقط بخشی رو که خواستی برداشت کردی ولی در هر صورت جواب من روشن و واضح بود و حالا شهریرا لپ کلام رو بیان کرده پس بحث تمومه.
ضمنا من چقدر این حرفارو نوشتم ولی کسی گوش نکرد در هر صورت کسی که نخاد حرفی رو گوش کنه نمیشه مجبورش کرد:

در مورد مقاله‌ي AITD بايد بگم بعضي مواقع پيش مياد كه نويسنده بازي رو براي پيش نمايش آماده كرده تا به صورت پيش نمايش هم چاپ بشه، ولي به دليل تاخير‌هاي فراوان بازي مياد و چون ديگه بايد سريع صفحه‌بندي شكل بگيره نويسنده مجبور هست همون نوشته‌هاي قبلي رو به نوعي ويرايش كنه. تو اين ويرايش عناصر داستان، مكانيزم‌گيم‌پلي، صدا، گرافيك و.. خيلي چيز‌ها چون تو پيش نمايش نوشته شده ديگه آورده نميشه و فقط يه نگاه كلي به بازي انداخته مي‌شه و نويسنده مطلب رو ويرايش مي‌كنه. در ضمن نبايد انتظار داشت نويسنده تا انتها يك بازي رو تمام بكنه تا نقدش رو بنويسه، تو يه نگاه و طي كردن سه يا چهار مرحله همه چيز روشن مي‌شه، فقط بازي‌هايي كه مهم‌تر هستند تا به انتها رفته مي‌شه. اميدوارم به جوابتون رسيده باشيد.
پ.ن1: صحبت‌های بسیار جالبی در مورد PC Gaming توی این تاپیک شد. خصوصا جمله‌ی اگر کسی با PC بازی سوم‌شخص بازی کرد دیگه PC Gamer محسوب نمیشه که آدم واقعا نمیدونه چی بگه. متاسفانه این تاپیک جای بحث در این مورد نیست وگرنه این موضوع میتونست خیلی بیشتر باز بشه

منم موندم تو کار دوستان!

آخرین ویرایش:

improve

کاربر سایت
Aug 19, 2008
8
سلام . شهریار جان این وسط 2 تا نکته وجود داره . اولا : تا اونجایی که من می دونم . مجله شما اینقدر تاخیر بهش خورده که نخوایم این بهانه ها مثل کمبود وقت و ... رو علت به وجود اومدن این اشتباه بیان کنیم . در واقع این حرف ها که بعضی وقت ها پیش میاد و نمی دونم از روی پیش نمایش یه سری اطلاعات کپی شده اینجا و ... همگی بهانه هایی هستند که اصلا معقول نیست و در پست اول هم بهشون اشاره داشتم . دلیل اصلی این اشتباه به خاطر ترجمه غلط و غلوط از روی سایت ign به وجود امده . مشکلی که به نظرم این روز ها بدجوری مجلتون باهاش درگیر شده . ای کاش فرومتون راه می افتاد و با حضور اقای عبد الهی این صحبت ها مطرح می شد تا یه ترتیب اثری ایشون بدن . واقعا الان مجله داره از این قضیه ترجمه بد جوری ضربه می خوره . شاید کیفیت مطالب بالاتر بره با این کار . اما 2 تا مشکل عمده به وجود میاره . یکی اینکه بعضی وقت ها از این سوتی ها توش در میاد . دوم اینکه این کار باعث می شه تا مجله دیگه یک مجله گیم ایرانی نباشه و بشه کپی برابر اصل این سایت های خارجی . این اصلی ترین دلیلی هست که باعث می شه اون اشتباه راجع به وقایع تاریخی حسن صباح در مقاله اساسین شما و یا این قضیه تنها در تاریکی و نقد اقای اسماعیلی و ... پیش بیاد . فکر می کنم بقیه توجیهات در مورد علتن به وجود امدن این اشتباهات اصلا معقول نیست و کسی هم این چیزارو قبول نمی کنه .
نکته دوم هم مربوط به اون قسمتی از پستتون می شه که قرمز رنگ کردم . در واقع من کلا با شما مخالفم در مورد اون حرفتون . قبول دارید که وظیفه اصلی شما در مجله اطلاع رسانی درست به مخاطب هست ؟ مسلما قبول دارید . پس با این حساب اون شیوه ای که شما اینجا بیان کردید واسه نوشتن نقد ( بازی کردن 3 مرحله از بازی ) اجازه نمی ده تا شما این اطلاع رسانی درست به مخاطب رو انجام بدین . و واقعا بعید بود از شما و تیم بازی رایانه که همیشه شعارش حرفه ای بودن بوده . چنین صحبت هایی انجام بشه . چون واقعا این صحبت ها داره خلاف اون حرف ها و شعار ها رو ثابت می کنه و ای کاش این توجیهات دیگه ادامه پیدا نکنه . یعنی به جرات می تونم بگم الان در دنیا منتقدی وجود نداره که تنها با انجام 3 مرحله از یک بازی نقد اون عنوان رو بنویسه و من اصلا توقع نداشتم یک چنین پستی از شما ببینم . نمی دونم منظورم رو درست رسوندم یا نه ؟ ولی فکر کنم اگه فقط یه خورده روی حرف های من فکر کنید و بدون تعصب بخواین اونو نقل قول کنید . به نتایج خوبی می رسید . ممنون از گفت و گویی که داشتیم .
موفق باشی شهریار جان .

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
اوه اوه چه بحث داغي ...

فقط بهزاد (كماندو :biggrin1:) جان من يك سوالي داشتم اون اين كه اين نوار سبز و ... كه براي هر نقد عوض ميشه ماجراش چيه!؟ نشون دهنده ليدر پلتفورم هر بازي يا اين كه نشون ميده هر بازي روي كدوم پلتفورم نقد شده!؟

بعدش چرا چيز هايي كه تو مجله گذاشته ميشه نقد ها يا پيش نمايش ها و... از بازي تريلرش توي DVD نميزاريد خيلي خوفه ها :biggrin1:

من فقط ميخوام چندتا انتقاد كنم:
بعضي از نقد هاتون واقعا عاليه! مثلا همين تنها در تاريكي يا Grid كه من خيلي خوشم اومد (اين نظر شخصي من بود!) و حتي چيز هايي كه آقا ياشار نوشتن خيلي جذاب بودن مثل همين بتمن و Dead Space ولي بعضي از نقد ها واقعا بد بودن با ارز پوزش مثلا نقد BF BC اصلا خوب نبود انگار يك فردي نيم ساعت بازي رو انجام داد و بعدش شروع به نقد اون بازي كرده. اصلا درباره نبود خون يا از بين رفتن اجساد يا حتي اين كه خونه ها 100 درصد تخريب نميشند صحبت نكرده.

اگر مثل دفعه قبل كه گفتم مشكل تايپي تو مجله داريد شديد فحشم نميدي :-" اين بار هم كه نگاه ميكردم مشكل تايپي داشتيد و مثلا يك جا نوشته بود البته به ، البته به ... و از اين ها زياد بود.

تو نقد سونيك هم خيلي از مخفف گويي استفاده شده بود مثلا بعضي از مخفف ها رو اصلا اسم كاملش رو قبلا نگفته بوديد و ييهو مخففش رو به كار برديد كه مثلا من اگر اين بازي رو نشناسم! چه جوري مخففش رو بفهمم؟

خيلي جالب من هر بار ميرم دنبال بازي رايانه ، بازي نما پيدا ميشه و هر بار ميرم دنبال بازي نما ، بازي رايانه پيدا ميكنم كه واقعا اين بار پيدا شدن بازي رايانه اطراف خونه ما از عجايب بود.

kane

کاربر سایت
Apr 18, 2007
857
نام
شایان
سلام!
من هیچ کاره هستمو پستمو برای دفاع از مجله نزدم اما
و نمی خواستم مثل بقیه بیام و چشم بسته بگم مجله عالی بود و مجیز شما و بقیه اعضای تحریریه رو بگم.
باشه ما همگی چشم بسته اومدیم گفتیم این شماره عالی بود و مثل شما دوست عزیز متاسفانه دنبال دنبال 3 4 صفحه اشتباه(البته به قول شما) نبودیمو داشتیم نیمه ی پر قضیه رو میدیدیم.بزار یه نگاهی به پست ها داشته باشیم
من بالاخره شماره ی جدید رو گرفتم.:thumbsup::punk: عالیه. هر دفعه از دفعه ی قبل بهتر میشه.:love:
نقل قول:
اونایی که گرفتن لطف کنن بگن پوسترش چیه؟(اگه DIABLO III نباشه نمیگیرم:evil:)
نه DIABLOIII نیست.:biggrin1: Gears of War 2هه. خیلی هم قشنگه.
مقاله هاش عالین.
البته دوباره شاهد طرفداریه آقای کنی از سونی و کنسولاش هستیم. یه بار به دقت تحلیل ماه رو بخونید متوجه میشید.
یه چیزه دیگه!
دوباره شاهد شاهکاری از آقای دشتی هستیم.
مقاله ی "پیرمردی که نتوانست ماشه را بکشد" فوق العادست. یک شاهکاره به تمام معنا.
واقعا از همه ی دست اندرکاران بازیرایانه ممنونم.:love:

اقا منم گرفتم البته از نمایندگی نگرفتم
یاشار مقالت عالیه ( تازه 1 صحفه رو خوندم . 6 صفحه هستش( قاتلی با چهره خندان مخصوصا وصف جوکر که پارگراف اول بود عالی بود );)
پوستر هم عالی بود و قشنگ GOW 2 :love:
انشالله از این به بعد پوستراتون همیشه اینقدر خوب باشه:biggrin1:
در ضمن dvd من که چاپش درسته و نوشته تیر 87 و عکس DS رو هم روش داره :confused:
تازه مجله رو گرفتم انتقاد ها باشه برا بعد از اینکه کامل خوندم :laughing:

دستتون درد نکنه
توی dvd قسمت برنامه اش babylon ویروس داشت:mad:
البته من آنتی ویروسم ویروسو شناخت
لطفا بیشتر دقت کنید:mad:
ولی بقیه اش عالی بود :laughing: [/
QUOTE]
بالاخره بعد از کلی گشتن امروز مجله رو گرفتم و فقط وقت کردم dvd رو یه نگاهی بندازم. و البته از مقاله ی زیبای اقا یاشار یعنی"قاتلی با چهره ی خندان":love:هم که نمیشد گذشت. تازه میخواستم بگم اگه از سه صفحه کمتر باشه نمیخونم:biggrin1:که یهو دیدم شیش :eek:صفحس.واقعا قشنگ بود و خیلی باهاش حال کردم:love:یاشار جون خسته نباشی,هر چند یه کم دیره(خسته نباشید گفتن).مقاله ی dead space ه تون هم عالیه,البته هنوز نخوندم ولی چون دست پخت شماست :smile:معلومه که با چی طرفیم.
من هم مجله رو از برادران تاچی بانا :biggrin1: خریدم فعلا فقط مقاله مربوط به TDK رو خوندم.یاشار عالی بود:biggrin1:
با سلام
شماره ی 24ه.حتما بگیر,ضرر نمیکنی.تا حالا کجا بودی؟:cheesygri
..........................
میبینم که اثری از نقد GTA IV نیست.:(یعنی هیچ کس جرات :smile:نداشت این بازیو نقد کنه؟:laughing:
.........................
اونایی که گرفتن لطف کنن بگن پوسترش چیه؟(اگه DIABLO III نباشه نمیگیرم:evil:
بالاخره منم مجله رو گرفتم,عالی بود. محتویات DVD بیشتر و بهتر از قبل شده و عکس روش هم درست بود. تحلیل ماه خیلی خوب بود. بخش special report عالی کار شده بود. مقاله "قاتلی با چهره خندان" همونطور که سایر دوستان گفتن فوق العاده بود.
اما یک انتقاد:بازی the eye of judgment رو خییییلیییی دیر نقد کردید.
اما در کل مجله حرکتی رو به جلو داره هر شماره بهتر میشه. امیدوارم که این روند ادامه پیدا کنه.:love:
بله متاسفانه همه ی ما الکی تمجید میکنیم و فقط شما هستی که میتونی ایرادات رو بگیری (اونم با لحن بسیار خوب !) من خودم گفته بودم که دیگه مجلرو فقط برای نمایشگاه ها میخرم ولی با این حال این شماره رو خریدم چون دیدم در مجله پیشرفت چشمگیری به وجود اومده.اما شما متاسفانه اومدی و نه تنها خودتون رو زیر سوال بردید بلکه یه جورایی به همه ی ما هم توهین کردید.فقط فرق ما با شما این بود که پیشرفت مجلرو دیدیم و قدردانی کردیم اما شما متاسفانه نتونستید این رو بفهمید.
در ضمن من از شما جوابی نمیخوام و فقط فکر کردم شما کمی بی احترامی کردید که اومدم از خودم و مخاطبان مجله دفاع کنم . همین. اگر هم کاری داری تاپیک رو لطفا به هم نریز و به خودم بگو. کسایی دیگری هم بودن که اومدن و انتقاد کردن (مثل آقای blackcats) اما شما چجور انتقاد کردید و بقیه چطور .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر