بحث پیرامون مجله بازیرایانه

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من مجله رو از همون روز اولی که امد گرفتم و خوندم و میخواستم نظرم رو بگم ولی منتظر شدم همه جا منتشر بشه بعد....

من وقتی شماره قبلیتون رو گرفتم و خوندم فکر می کردم که دیگه این شماره در اوج مجله های کامپیوتری قرار داره و بی رغیب, ولی وقتی این شمارتون رو گرفتم دیدم که این یکی در اوج .... .

اصلا یکی از ویژگی هایی که بازیرایانه داره اینه که هر شماره نسبت به شماره قبلی خیلی بهتر هستش و اگه شما بیاید شماره های جدید رو با شماره های قبلی مقایسه کنید متوجه رشد مجله میشید.

این شماره به نظر من از جهاتی بهترین شماره بود..(البته اگه ضمیمه 1 که کلود افتخار حظورش بر روی جلد مجله رو به بازیرایانه داد! رو در نظر نگیریم!!)
راستش دیگه من داشتم به نقد بازی های PS3 مثل RAC TOD , Folklore , Uncharted ا امید میشدم و فکر میکردم اینها هم مثل R FOM فراموش شدند:evil: راستش میخواسم چند تا لیچار درست و حسابی به مجله بگم که در کمال ناباوری همه این بازی ها رو با هم دیدم:biggrin1:

نکته مثبت دیگه حظور پر رنگ آقای بهزاد میر مظفری (نویسنده محبوب من بعد از یاشار) در مجله بود.در شماره های قبل مقاله های آقای مظفری محدود به یک یا دو بازی PSP بود ولی این سری به نظر میرسید کل مجله رو آقای مظفری و یاشار با هم دادن بیرون!!

مقاله های آقای مظفری طبق معمول فوقالعاده و زیبا بودند.مخصوصا ریویو FFVIICC که دیگه عالی بود.در مقالات آقای مظفری همیشه یک نوع طنز خاصی وجود داره که من خیلی ازش خوشم میاد که در مقاله های شماره های قبلی از آنها خبری نبود ولی این سری در حد مطلوب من وجود داشت.
پیش نمایش عنوان TLRemnant خیلی باحال بود ولی متاسفانه کم بود!! از 4 صفحه که بهش اختصاص داده شده بود 2 صفش عکس بود!بقیش رو هم میشد در 1 صفحه خلاصه کرد.ولی بازم عالی بود و اطلاعات خوبی از بازی میداد.(مشکل اصلی من این هست که اطلاعات خودم بیشتر از متن هاست و ...)
راستی اصلا امید نداشتم LO در این شماره نقد بشه!!!

یاشار هم که دیگه احتیاجی به گفتن نداره! طبق معمول ترکونده بود!!! همه مقاله هاش عالی , بی عیب , زیبا , روان و خواندنی و ... بود.مخصوصا نقد بازی زیبای U .

مقاله های شهریار عزیز هم طبق معمول کم (از لحاظ تعداد در مجله) ولی تخصصی و حرفه ای بود.

آقای سهیل منصوری هم که دیگه مقاله هاش اخرت حرفهای و تخصصی هست...همه بازی ها رو عالی و بدون تعصب نقد میکنه...اگر هم لازم باشه بازی رو له میکنه مثل UT3 و در مجموع کارش درسته.

آقای حامد امیری هم مقاله هاش بیشتر شده بود که خیلی خوب بود چون مساوی نقد بیشتر بازی های RPG هست...نقد دیسگایی هم یکی از بهترین هاش بود.

راستی چرا آقای بهزاد این قدر کم مقاله نوشته بود؟فقط K&L !! بود!!

ولی این شمارتون یک مشکل کلی داشت....همه نقد هاتون کم بود!!! مثلا تا میومدی ببینی بازی چی هست و با هاش آشنا شی میدیدی تموم شد!!

فکر کنم این مشکل مربوط به صفحات کم مجله هست.نیست؟

ولی این شماره ثابت کرد که مجله بازیرایانه اگر 1000 سال هم تاخیر داشته باشه, بازم بهترین هست و مجله های در پیت دیگه به گرد پاش هم نمیرسن....

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من مجله رو از همون روز اولی که امد گرفتم و خوندم و میخواستم نظرم رو بگم ولی منتظر شدم همه جا منتشر بشه بعد....

من وقتی شماره قبلیتون رو گرفتم و خوندم فکر می کردم که دیگه این شماره در اوج مجله های کامپیوتری قرار داره و بی رغیب, ولی وقتی این شمارتون رو گرفتم دیدم که این یکی در اوج .... .

اصلا یکی از ویژگی هایی که بازیرایانه داره اینه که هر شماره نسبت به شماره قبلی خیلی بهتر هستش و اگه شما بیاید شماره های جدید رو با شماره های قبلی مقایسه کنید متوجه رشد مجله میشید.

این شماره به نظر من از جهاتی بهترین شماره بود..(البته اگه ضمیمه 1 که کلود افتخار حظورش بر روی جلد مجله رو به بازیرایانه داد! رو در نظر نگیریم!!)
راستش دیگه من داشتم به نقد بازی های PS3 مثل RAC TOD , Folklore , Uncharted ا امید میشدم و فکر میکردم اینها هم مثل R FOM فراموش شدند:evil: راستش میخواسم چند تا لیچار درست و حسابی به مجله بگم که در کمال ناباوری همه این بازی ها رو با هم دیدم:biggrin1:

نکته مثبت دیگه حظور پر رنگ آقای بهزاد میر مظفری (نویسنده محبوب من بعد از یاشار) در مجله بود.در شماره های قبل مقاله های آقای مظفری محدود به یک یا دو بازی PSP بود ولی این سری به نظر میرسید کل مجله رو آقای مظفری و یاشار با هم دادن بیرون!!

مقاله های آقای مظفری طبق معمول فوقالعاده و زیبا بودند.مخصوصا ریویو FFVIICC که دیگه عالی بود.در مقالات آقای مظفری همیشه یک نوع طنز خاصی وجود داره که من خیلی ازش خوشم میاد که در مقاله های شماره های قبلی از آنها خبری نبود ولی این سری در حد مطلوب من وجود داشت.
پیش نمایش عنوان TLRemnant خیلی باحال بود ولی متاسفانه کم بود!! از 4 صفحه که بهش اختصاص داده شده بود 2 صفش عکس بود!بقیش رو هم میشد در 1 صفحه خلاصه کرد.ولی بازم عالی بود و اطلاعات خوبی از بازی میداد.(مشکل اصلی من این هست که اطلاعات خودم بیشتر از متن هاست و ...)
راستی اصلا امید نداشتم LO در این شماره نقد بشه!!!

یاشار هم که دیگه احتیاجی به گفتن نداره! طبق معمول ترکونده بود!!! همه مقاله هاش عالی , بی عیب , زیبا , روان و خواندنی و ... بود.مخصوصا نقد بازی زیبای U .

مقاله های شهریار عزیز هم طبق معمول کم (از لحاظ تعداد در مجله) ولی تخصصی و حرفه ای بود.

آقای سهیل منصوری هم که دیگه مقاله هاش اخرت حرفهای و تخصصی هست...همه بازی ها رو عالی و بدون تعصب نقد میکنه...اگر هم لازم باشه بازی رو له میکنه مثل UT3 و در مجموع کارش درسته.

آقای حامد امیری هم مقاله هاش بیشتر شده بود که خیلی خوب بود چون مساوی نقد بیشتر بازی های RPG هست...نقد دیسگایی هم یکی از بهترین هاش بود.

راستی چرا آقای بهزاد این قدر کم مقاله نوشته بود؟فقط K&L !! بود!!

ولی این شمارتون یک مشکل کلی داشت....همه نقد هاتون کم بود!!! مثلا تا میومدی ببینی بازی چی هست و با هاش آشنا شی میدیدی تموم شد!!

فکر کنم این مشکل مربوط به صفحات کم مجله هست.نیست؟

ولی این شماره ثابت کرد که مجله بازیرایانه اگر 1000 سال هم تاخیر داشته باشه, بازم بهترین هست و مجله های در پیت دیگه به گرد پاش هم نمیرسن....

کاملا با شما موافقم.;) اما آقای حمیدرضا دشتی (محبوبترین نویسنده ی بازیرایانه) رو فراموش کردی.:-" من عاشق مقاله های ایشونم. البته جای تعجب داشت که آقای دشتی خیلی کم مقاله نوشت تو این شماره.:confused: فکر کنم یکی دو تا بیشتر نبود. چون ایشون همیشه بیشترین مقاله هارو می نوشت. مقاله های ایشون واقعا عالین. (در واقع مقاله های تمام نویسنده های بازی رایانه عالین.) مخصوصا مقاله ی این شمارشون Super Smash Bros Brawl فوق العاده بود. حداقل 5 بار این مقاله رو خوندم. دفعه اول هم از طنزهاش حدود یه ربع خندیدم. :laughing::cheesygri
در ضمن آقای ضیایی به جز Battlefield Bad Company K&L رو هم نوشته بود.:-"
راستی یه چیزی
چرا آقای منصوری انقدر سخت گیرن؟:confused: مثلا بازی Universe At war خیلی بازی زیبایی بود اما ایشون نمره ی نسبتا پایینی به این بازی دادن. از همه ی اینا که بگذریم حداقل گرافیکش خیلی زیبا بود اما ایشون نمره ی ضعیف 14 رو به گرافیک این بازی دادن؟:confused:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
کاملا با شما موافقم.;) اما آقای حمیدرضا دشتی (محبوبترین نویسنده ی بازیرایانه) رو فراموش کردی.:-" من عاشق مقاله های ایشونم. البته جای تعجب داشت که آقای دشتی خیلی کم مقاله نوشت تو این شماره.:confused: فکر کنم یکی دو تا بیشتر نبود. چون ایشون همیشه بیشترین مقاله هارو می نوشت. مقاله های ایشون واقعا عالین. (در واقع مقاله های تمام نویسنده های بازی رایانه عالین.) مخصوصا مقاله ی این شمارشون Super Smash Bros Brawl فوق العاده بود. حداقل 5 بار این مقاله رو خوندم. دفعه اول هم از طنزهاش حدود یه ربع خندیدم. :laughing::cheesygri
در ضمن آقای ضیایی به جز Battlefield Bad Company K&L رو هم نوشته بود.:-"
راستی یه چیزی
چرا آقای منصوری انقدر سخت گیرن؟:confused: مثلا بازی Universe At war خیلی بازی زیبایی بود اما ایشون نمره ی نسبتا پایینی به این بازی دادن. از همه ی اینا که بگذریم حداقل گرافیکش خیلی زیبا بود اما ایشون نمره ی ضعیف 14 رو به گرافیک این بازی دادن؟:confused:
راستش وقت نداشتم و خيلي از نويسندگان جا افتادند...

در مورد آقاي منصوري من از همينش خوشم مياد.نقد هاش سخت گيرانه و حرفه اي هستش.

گرافيك بازي UAW در مقابل WIC عددي نبود...

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
مجله عالی بود.به نظر من ارزش انتظار رو داشت.به حرف آقای شهریار که گفتن این شماره خیلی بهتره و فرق میکنه رسیدیم:)
من هم نوشته های آقای منصوری رو خیلی میپسندم همچنیم آقای بهزاد ضیایی.
هنوز preview که برای Assassins creed در چند شماره قبل نوشتن یادم نرفته...2بار خوندمش:)

zx360

کاربر سایت
Jul 22, 2007
340
lol

مجله بازیرایانه بدرد لای جرز میخوره اخه 3000تومن خداوکیلی واقعا می ارزه.

:sick:خریدن مجله بازی رایانه =ریختن پول توی جوب اب:sick:

kiavash2

کاربر سایت
Aug 31, 2007
391
نام
کیاوش
این شماره که عالی بود دیگه وارد جزئیات نمی شم.
اما نکته ی خیلی عجیب اینه که تو بخش بهترین های سال هیچگونه اسمی از اساسینز کرید برده نشده بود!
بهتر بود بهترین شوتر سوم شخص هم جدا انتخاب می کردین.
انتخاب متروید هم به عنوان یک بازی ماجرایی یکم عجیب بود.حالا نسخه های قبلی یه چیزی.ولی این بشتر شوتر بود.

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
lol
مجله بازیرایانه بدرد لای جرز میخوره اخه 3000تومن خداوکیلی واقعا می ارزه.

:sick:خریدن مجله بازی رایانه =ریختن پول توی جوب اب
اولا اب نه آّب !!!:-"
دوما به نظر هر کسی باید احترام گذاشت . یهو اومدی تو داری تیکه میندازی ها !!!!!!!!:evil::evil:
سوما بازیرایانه نباشه تو ایران بهترین مجله هستش !!!!!!!:love::biggrin1:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,006
نام
آریا
باز هم منتظر پيشنهادات شما هستيم.
مجله هیچ ایراد خاصی نداره ( به جز همون مشکل دیر چاپ شدن ! ) ولی به نظرم یه ذره این بخشهای فرعی بیشتر بشه بهتره. بخشهایی مثل نحوه تولید بازیها ( مثل قسمت Bioshock ) , معرفی کارگردانها ( مثل Kojima ) و چیزهایی مثل اون بازیهای برتر کنسولهای PlayStation . یعنی کلآ به جز Preview , Review بازیها این جور بخشها رو هم کامل تر بکنین. یه مشکلی که بعضی وقتا وجود داره اینه که مثلآ یه دفعه یه بخش راه میندازین برای بازیهای قدیمی و کلاسیک ( که به نظرم خیلی عالی بود ) ولی یهو قطعش میکنین. یا معرفی بازیهای به یاد موندنی PS ( که اونم فوق العاده بود ) رو شروع میکنین و نیمه کاره ولش میکنین.
ولی چیزی که گفتم و همیشه هم میگم من یکی بازیرایانه رو به خاطر ارزش فوق العاده ش توی آرشیوی بودن میخرم. از همون سری قدیمی تا سری جدید و این 20 شماره ( به جز دو تا که گم شدن ! ) نگه داشتم و هروقت خیلی بیکار میشم یه نگاهی میندازم و تجدید خاطره میکنم !

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
منم همینطورم همیشه مجله های قدیمی رو میخونم فقط توروخدا به کیانوش بگین اون مقاله ی پلی استیشن رو ادامه بده

doghri

کاربر سایت
Dec 7, 2006
504
نام
علیرضا !!!
من اولا فقط بازی نما میگرفتم تا یک روز یکی از دوستانم گفت که بازی رایانه خیلی بهتره 1 روز گرفتم دیگه اصلا معتادش شدم مجله ای است که آدم را جذب خودش میکنه قیمتشم خداییش خوبه در کل مجله عالی هست پوستراش محشر و عالی هست در کل خسته نباشید ولی یک سوال از خدممتون دارم شماره بعدی کی آماده میشه؟

kiavash2

کاربر سایت
Aug 31, 2007
391
نام
کیاوش
منم صد در صد موافقم.
به نظر من مقالات رو بیشتر کنین.
هم تخصصی (مثل مقاله ی اصول طراحی گیم پلی) و هم انواع دیگه (مثل برترین بازی های پلی استیشن.)
البته به نظرم مقالات تخصصی هر شماره یکی کافیه.
کلا مقالات این شماره نسبت به چند شماره ی اخیر بهتر بود.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
ارزش فوق العاده ش توی آرشیوی بودن میخرم.
دقیقا
ارزش ارشیو كردن مجله های بازیرایانه خیلی بالاست .
اقا اریا شما هنوز اون شماره های سال 80 رو داری ؟
خوش به حالت از مدرسه اومدم دیدم مامانم روش داره سبزی خورد میكنه !!! :((

shahryaraz

کاربر سایت
Sep 27, 2005
314
نام
شهريار ازه�
در مورد شماره جديد نمي‌خوام صحبت كنم و هي قول بدم بعدش شمرنده بشم. اگر اين شماره تو اون تاريخي كه مد نظرمون هست بيرون بياد براي هميشه روند مجله درست مي‌شه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر