بحث پیرامون مجله بازیرایانه

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
دوستان نظرتون در مورد کالبد شکافی جدید بگید.
خب من مطلب این شماره رو هم خوندم رسما شده جذابترین بخش مجله برای من! کلا سرم درد میکنه برای این بحث ای تحلیلی و اجتماعی!
یه چند تا نکته تو ذهنم هست! اول اینکه رسالت اصلی این مطالب دقیقا چیه؟ داستان ساخته شدن بازی یا تحلیل اجتماعی؟ این شماره بنظرم روی داستان ساخت بازی زیادی مانور دادی (هرچند دونستنشون خیلی جذابه ولی فکر نکنم تو این مقاله خیلی نیاز باشه که باز بشه) ولی خب تحلیل ها و حرفات درباره مسائل اجتماعی شخصیت ها و داستان خیلی خوبه و دید ادمو تغییر میده. در کل عالیه و این ایده رو کنار نزار و ادامه بده. دوتا پیشنهاد هم دارم اولی اینه که قبل از انتشار مجله همینجا بگی مقاله بعدی درباره کدوم بازی تا بریم دنبالش و خودمونم یکم بیشتر بررسیش کنیم و بعد هم از دیدی که تو داری بهش نگاه کنیم و مقایسه و بحث و ... داشته باشیم. میشه یه کلاس درس دیگه! دومی پیشنهادم هم درباره بازی شماره بعدی مقاله هست! Remember me خوراک این تیپ مطالبه:d

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
خب من مطلب این شماره رو هم خوندم رسما شده جذابترین بخش مجله برای من! کلا سرم درد میکنه برای این بحث ای تحلیلی و اجتماعی!
یه چند تا نکته تو ذهنم هست! اول اینکه رسالت اصلی این مطالب دقیقا چیه؟ داستان ساخته شدن بازی یا تحلیل اجتماعی؟ این شماره بنظرم روی داستان ساخت بازی زیادی مانور دادی (هرچند دونستنشون خیلی جذابه ولی فکر نکنم تو این مقاله خیلی نیاز باشه که باز بشه) ولی خب تحلیل ها و حرفات درباره مسائل اجتماعی شخصیت ها و داستان خیلی خوبه و دید ادمو تغییر میده. در کل عالیه و این ایده رو کنار نزار و ادامه بده. دوتا پیشنهاد هم دارم اولی اینه که قبل از انتشار مجله همینجا بگی مقاله بعدی درباره کدوم بازی تا بریم دنبالش و خودمونم یکم بیشتر بررسیش کنیم و بعد هم از دیدی که تو داری بهش نگاه کنیم و مقایسه و بحث و ... داشته باشیم. میشه یه کلاس درس دیگه! دومی پیشنهادم هم درباره بازی شماره بعدی مقاله هست! Remember me خوراک این تیپ مطالبه:d
حقیقتش اینه که به نظر سیستم نقدی ما مشکل داره. یعنی شما برید نقد های نشریات فیلم رو با بازی کنار هم بذاری می بینی از زمین تا اسمون با هم فرق دارند. این بخش کالبدشکافی به این علت هست که اون ضعف دیگه به چشم نیاد. توی این سری علاوه بر مراحل ساخت ، بازی را به شکل کامل موشکافی کرده و نقدش می کنیم. در مورد جنبه هایی صحبت می کنیم که شاید توی نقد های قبلی جا افتاده باشه و به نکات جالب اون می پردازیم. یه جوری پرونده کامل و مفصل. در مورد Sleeping Dogs هم حرفت درست. من خودم نمی خواستم انقدر روی مراحل ساخت مانور داده باشه. یه جورایی بازی اشتباهی رو انتخاب کردم ؛ اما خب برای دو شماره بعد یک بازی به شدت جذاب رو می خوام کالبد شکافی کنم.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
نمره هایی که به فیفا 14 داده شده خداییش دور از انصافه.
تو نکات - فقط گفته شده نبود تغییرات بنیادی که واقعن ایراد عجیبی هستش!
بازی بعد از پچ 1.03 عالی و کامل و بی نقص شده و جای حرفی رو نگذاشته بعد انوقت تو همه قسمتها نمره شده 17!
بنظرم نسخه نقد شده رو بدون نصب پچ ها لحاظ کرده نویسنده وگرنه قطعن تو تموم بخش ها دیگه زیره 19 بی انصافی هستش.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
نمره هایی که به فیفا 14 داده شده خداییش دور از انصافه.
تو نکات - فقط گفته شده نبود تغییرات بنیادی که واقعن ایراد عجیبی هستش!
بازی بعد از پچ 1.03 عالی و کامل و بی نقص شده و جای حرفی رو نگذاشته بعد انوقت تو همه قسمتها نمره شده 17!
بنظرم نسخه نقد شده رو بدون نصب پچ ها لحاظ کرده نویسنده وگرنه قطعن تو تموم بخش ها دیگه زیره 19 بی انصافی هستش.
خب بازی را پچ که نمره نمیدند. تازه خوب نمره داده دست من بود بهش 16 میدادم. یعنی رسما تاخیری که این بازی توی پاس و شوت داره رو pes نداره. بازی به شدت وابسته پاس های هوایی شده. تکنیک و این چیزها هم اصلا نمیشه توش به کار برد.

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
ببخشید بازی Spelunky در کدام شماره این مجله نقد شده؟

20 ..... در تمامی قسمت ها

تا اونجایی که یادمه بعد از این که مجله تک نمره ای شد یعنی اون قسمت امتیاز فنی رو حذف کرد
GTA V و Tlou تنها بازی هایی بودن که نمره 20 رو گرفتن.

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
طبق معمول این شماره هم خوب بود . کالبد شکافی ، مطلب ولفنشتاین ـو نقد twau هم Mvp های این شماره بودن xD
یه چند تا نکته تو ذهنم هست! اول اینکه رسالت اصلی این مطالب دقیقا چیه؟ داستان ساخته شدن بازی یا تحلیل اجتماعی؟ این شماره بنظرم روی داستان ساخت بازی زیادی مانور دادی (هرچند دونستنشون خیلی جذابه ولی فکر نکنم تو این مقاله خیلی نیاز باشه که باز بشه) ولی خب تحلیل ها و حرفات درباره مسائل اجتماعی شخصیت ها و داستان خیلی خوبه و دید ادمو تغییر میده. در کل عالیه و این ایده رو کنار نزار و ادامه بده. دوتا پیشنهاد هم دارم اولی اینه که قبل از انتشار مجله همینجا بگی مقاله بعدی درباره کدوم بازی تا بریم دنبالش و خودمونم یکم بیشتر بررسیش کنیم و بعد هم از دیدی که تو داری بهش نگاه کنیم و مقایسه و بحث و ... داشته باشیم. میشه یه کلاس درس دیگه! دومی پیشنهادم هم درباره بازی شماره بعدی مقاله هست! Remember me خوراک این تیپ مطالبه
+

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
خب بازی را پچ که نمره نمیدند. تازه خوب نمره داده دست من بود بهش 16 میدادم. یعنی رسما تاخیری که این بازی توی پاس و شوت داره رو pes نداره. بازی به شدت وابسته پاس های هوایی شده. تکنیک و این چیزها هم اصلا نمیشه توش به کار برد.
قربونت برم شما تو دنیای واقعی هم اگه دقت کنی یه مقدار تاخیر تو شوت و پاس هستش و اینطوری نیست که صدم ثانیه پاس یا شوت داده زده بشه.
مشخصه شما هم روی نسخه اولی بدون پچ دارید قضاوت میکنید .. من گفتم بعد از اخرین پچ تموم نکات و اینکه بازی وابسته به سانتر باشه کامل برطرف شده و واقعن جای ایراد و بحثی توش نیست.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
قربونت برم شما تو دنیای واقعی هم اگه دقت کنی یه مقدار تاخیر تو شوت و پاس هستش و اینطوری نیست که صدم ثانیه پاس یا شوت داده زده بشه.
مشخصه شما هم روی نسخه اولی بدون پچ دارید قضاوت میکنید .. من گفتم بعد از اخرین پچ تموم نکات و اینکه بازی وابسته به سانتر باشه کامل برطرف شده و واقعن جای ایراد و بحثی توش نیست.
هیچ جای دنیا نقد بر اساس پچ نیست. همیشه بر اساس نسخه اولیه یه بازی نقد میشه. این قضیه تاخیر پاس هم واقعا یکی از ضعف های بزرگ بازیه نه فقط من بر این باورم بلکه خیلی از سایت ها و نشریات هم بهش اشاره کردند. شاید با پچ بازی خیلی بهتر شده باشه اما نقد همیشه بر اساس همون نسخه اوله.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
دوست من شما حتی اگه نقد های سایت های معتبر رو هم مشاهده کنید اگه محصولی مثلا افت فریم داشته باشد و برای رفع آن شرکت سازنده همان روز پچی منتشر کنند، باز هم منتقدان افت فریم رو جز نکات منفی بازی درج میکنند. یک منتقد بازی اورژینال را نقد میکنند، درحالیکه برای یک بازی ممکن است تا پایان سال چندین و چند پچ مختلف عرضه شود:-b

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
امروز مقاله کالبدشکافی رو خوندم، واقعا جذاب نوشته شده و توصیه می کنم حتما ادامش بدین!!
یه مطلب دیگه این که اتفاقا من از نوشتن مراحل ساختش و مشکلاتش خیلی لذت بردم، امیدوارم تو مقالات بعدی هم اشاره ای به مراحل ساخت بشه!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر