بحث پیرامون مجله بازیرایانه

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
ولاه من نمیخواستم تو این بحث دخالت کنم ولی شما میگی که بهزاد جان هیچ مطلبی رو نداده تا حالا از این تیکه که انداختی حرصم گرفت من تقریبا تو هر مجله ی بازیرایانه 4 -5 مطلب از ایشون دیدم محض اطلاع شما !!!
الان بیشتر افرادی هم که تو بعضی سایت ها مطلب میزارن فقط برای کسب تجربه هست و همه گی در سطح اماتور هستن

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
زمان مشخص برای مجلات بازی چیز مفیدی نیست.
دنیای بازی در طی چند ماه مخصوص دارای خبرهای جدید , بازیهای جدید و اتفاقات جدید هست و همین باعث میشه که در بعضی از ماههای سال خبری از بازی نباشه و در بعضی دیگرش (September , July , August , ...) خبرهای زیادی باشه...
اگه مجله بخواد در ماههایی که خبری نیست مطالب جدیدی منشر کنه با نقد بازیهایی مزخرف , خبرهایی قدیمی و مطالبی تخصصی روبرو میشین که در بین بعضی طرفدار داره و در بین بعضی نداره و باعث صدمه خوردن به مجله میشه...
در مورد مجله های مختلف بازی هم در سال 1380 فقط دو مجله بودن که بطور رسمی به پوشش بازیهای رایانه ایی میپرداختن و هیچ سایت دیگر و یا مجله ی فارسی دیگری نبود که بصورتی تخصصی به پوشش خبری در مورد بازیهای بپردازه (هر چند که منبعهای خبری بسیار کمی در اینترنت بودند)
یکی از اون مجله ها "بازیهای کامپیوتری" بود که الان هم هست و همه میدونن که چه مجله ی مزخرفی هست. من شخصا نمیدونم که این مجله برای چی منتشر میشه !
در اون زمان این مجله چیزی جز یک دفترچه نبود که رمز بازیها رو درش شرح میداد.
مجله ی بعدی بازیرایانه بود که اولین مجله و منبع خبری رسمی در مورد بازیهای رایانه ایی در ایران محسوب میشد.پس میبینید که اولین منبع خبری بازیها در ایران (بر خلاف اون چیزی که بازینما چند بار بهش اشاره کرد) بازیرایانه بوده و خواهد بود.

2 سال پیش مجله شما یکی از بی محتوا ترین مجله ها بود

2 سال پیش مجله ی بازینما تنها رقیب بازیرایانه بود که تا قبل از اومدن این مجله حتی یکبار هم اشاره ایی به حتی یکی از نمایشگاهای بازی موجود در دنیا نکرده بود که حکایت از ناشی گری اعضای این مجله در اون زمان داشت.
برادران بلالی که در بازینما بودن (2 سال پیش) در ابتدا در مجله ی بازیرایانه کار میکردن و بعد از منحل شدن مجله به دلایلی (که در اینجا توضیحی دربارش داده نمیشه) به بازینما پیوستن...
پس میبینین که 2 سال پیش مجله ی بازیرایانه خیلی فراتر از مجله های دیگه بود و الان هم هست.

در ضمن مقایسه ی یک سایت بازی (بازیکده) و یک مجله ی بازی (بازیرایانه) کار درستی نیست چونکه یک سایت در هر آن قابلیت Update شدن رو داره ولی یک مجله چنین قابلیتی رو نداره...

و پوشش کامل E3 خودش به تنهایی 10 مجله میشه

پوشش کامل نمایشگاهی مثل E3 طبق پوشش استانداردی که مجله هایی مثل EGM دادن (از 3 سال قبل تا بحال) هیچوقت بیشتر از یک مجله نشده و اگر شما میخواین که به ریزترین نکات هم اشاره بشه پس مجله رو با یک وب سایت خبری اشتباه گرفتین...
همگی ما بعد از اومدن بازیرایانه شاهد این بودیم که بقیه ی مجلات و بالخصوص بازینما به تقلید از بازیرایانه شروع به پوشش خبری نمایشگاه E3 کردن که تقلیدی بود از بازیرایانه چونکه تا اون زمان (تیرماه سال 1384) با اینکه این مجلات میتوانستند این کار را انجام بدهند اینکار را نکردند و درست بعد از E3 2005 که بازیرایانه پوشش خبری داد , بازینما هم اینکار را در سال بعد برای E3 2006 انجام داد که باز هم در مقایسه با بازیرایانه بسیار ضعیف عمل کرده بود هم از نظر ترجمه ی کنفرانس ها و هم از نظر پوشش خبری بازیهای معرفی شده...

ولی تا جایی که یادم داخل بازیکده یک سری از دوستان بودن که کار کاور E3 رو انجام می دادن ( حدودا 3 سال پیش ) و اون زمان هنوز مجله شما به بیرون نشر پیدا نکرده بود

یک سایت متصل به شبکه ی جهانی اینترنت با یک مجله که هر چند وقت یک بار منتشر میشه فرق داره...

امسال هم بخاطر تقلید زیادی بازیرایانه مجبور به استفاده از روش جدیدی شد که من حقی درباره ی صحبت در مورد اون ندارم و خودتون باید ببینینش...
هر چند یکبار آدم بی سوادی مثل من که چیزی حالیش نمیشه و نمیتونه E-Mail بزنه به شرکتها و جواب بگیره میاد توی این فروم و با دیدن چیزهایی که حالیش نمیشه احساس حماقت میکنه و میگه : " آه...اینجا رو نگاه کن ! چه افراد حرفه ایی اینجا هستن ! من که از همین پارسال بازی کردن رو شروع کردم چطوری میتونم با کسی که 9 سال پیش بازی کردن رو شروع کرده صحبت کنم ! اینجا خیلی خفنه !!! "

من واقعا نمیدون چرا بعضی ها سعی در حرفه ایی نشون دادن خودشون دارن...اینجا یک Community هست که برای ارتباط سالم درست شده نه برای پز دادن و اشاره کردن به موضوعات پیش افتاده ایی که هر کسی نظر خودش رو در اون داره...
هر چند وقت یکبار کسی پیدا میشه که میاد برای مجله شاخ و شونه میکشه...مجله رو با یک وب سایت مقایسه میکنه...احساس حرفه ایی بودن در همه ی زمینه ها میکنه...محاسبات میکنه و جواب خودش رو میده !

من قصدم اهانت به دوست خوبم Ientenx نبود ولی موضوعی که ایشون بهش اشاره کرد کمی دل من رو به درد آورد و به نظرم بیرحمی در حق مجله ایی بود که اعضاش براش زحمت میکشن نه اینکه برن یه سری مقاله ی خارجی رو ترجمه کنن و به اسم نقد اونجا بذارن...
شخصا امیدوارم کدورتی بین کسی توی این سایت پیش نیاد ولی از همه هم خواهش میکنم که در برابر هر چیزی شاخ و شونه نکشن و کمی منطقی تر فکر کنن...

راستی ! اینجا قسمت " شماره ی جدید" هست ! اصلا نباید این مزخرفات رو اینجا میگفتم !
ببخشید !

متشکرم...Nemesis

آخرین ویرایش:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
من نمی دونم چرا هر وقت یه تاپیک مفید زده میشه این اتفاق میافته که یا تاپیک قفل میشه و یا اونقدر از موضوع اصلی دور میشیم که دیگه کسی سراغ تاپیک نمیاد
بس کنید دیگه.

خواهش من و خیلی از برو بچز از مسئولین بازی رایانه اینه که یه مصاحبه با اقای فیل هریسون داشته باشن.
به نظر من هریسون یکی از بهترین افراد در زمینه تبلیغات Ps3 است

joey jordison

کاربر سایت
Aug 4, 2007
21
اقا من یه سوال داشتم اینجا مطرح میکنم مجله بازی رایانه دونه ای حدود 2500تومان هست و انوقت تو فرم اشتراک نوشتن اشتراک 11 شماره با پست عادی 4000 تومان هست اقا این چه جوریاست؟؟:confused:

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
همونجوری که بچه ها گفتن من گفتم روزنامه، مجله، نشریه. پس من در مورد هیچ سایتی صحبت نکردم اما حالا که حرفش پیش اومد بهتره بگم که سال 84 من خودم توی بازیکده با آیدی K_K عضو بودم و اردیبهشت ماه 84 یعنی 2 سال و 3 ماه پیش توی این سایت اصلا حرفی از نمایشگاهی با نام 2005 E3 نبود (هر کسی شک داره بهتره به آرشیو این سایت رجوع کنه) وای به حال اینکه بخواهد گزارش کامل کنفرانس ها و ... توش باشه.
بعد از نمایشگاه E3 که معروف ترین نمایشگاه بازی های رایانه ای هستش هم، من توی بازی رایانه پوششی از نمایشگاه های Games Convention, GDC, TGS و ... رو در زمان خودشون گذاشتم که این نمایشگاه ها حتی از E3 و پوشش اون هم ناشناخته تر بودن. بعد از اون هم که دیگه الان می بینیم همه مجلات و نشریات دارن سعی میکنن همون کار بازی رایانه رو بکنن.

Ientenx

کاربر سایت
Oct 7, 2006
289
نام
امیر
کیانوش خان پست من رو اصلا خوندی ؟!
من میگم چرا پستی رو که من دادم و سپس پاکش کردم رو این بهزاد ضیایی گذاشت ؟!
اخه پست شما یک خورده خنده دار بود و من حالا کاری با اون ندارم !!
من زمانی که بهزدا مظفری داخل Magazine شما بود , سعی می کردم که مجله شما رو بخرم | که به دلایلی مجله شما از هم پاشید| و من از اون موقعه دیگه مجله ای نخریدم و خودم شروع به فعالیت های تحلیل گیم در امدم .

----------
تنها قصد بهزاد ایجاد اختلال و جو سازی برای شخصیت من بود !! این هم بگم که این اسم کاربری اصلی من نیست !

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
کیانوش خان پست من رو اصلا خوندی ؟!
من میگم چرا پستی رو که من دادم و سپس پاکش کردم رو این بهزاد ضیایی گذاشت ؟!
اخه پست شما یک خورده خنده دار بود و من حالا کاری با اون ندارم !!
من زمانی که بهزدا مظفری داخل Magazine شما بود , سعی می کردم که مجله شما رو بخرم | که به دلایلی مجله شما از هم پاشید| و من از اون موقعه دیگه مجله ای نخریدم و خودم شروع به فعالیت های تحلیل گیم در امدم .

----------
تنها قصد بهزاد ایجاد اختلال و جو سازی برای شخصیت من بود !! این هم بگم که این اسم کاربری اصلی من نیست !

1- من به عنوان صاحب سایت هرکاری رو که صلاح بدونم انجام می‌دم و شما هم صلاحیت تشخیص درست یا غلط بودنش رو ندارین

2- اگر نمی‌خواستین پستتون رو کسی ببینه اصلا نباید ارسالش می‌کردین. همیشه برای همه چیز راه برگشت وجود نداره

3- فکر نمی‌کنم انقدر شخص مهمی باشین که من بخوام از وقتم بزنم و براتون جوسازی بکنم !!
تنها دلیل نقل کردن اون پست همونطور که اول هم گفتم برای این بود که فکر نکنین خبریه

END OF STORY

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
به خاطر اینکه تاپیک تا حدودی منحرف شد، پست 2 صفحه‌ی قبل رو دوباره اینجا می‌نویسم تا دوستانی که ندیدن ببینن:

با سلام

همونطور که در جریان هستید نمایشگاه Leipzig Games Convention از اول شهریور ماه در شهر لایپزیگ آلمان برگزار خواهد شد

مجله‌ی بازی‌رایانه به عنوان اولین رسانه‌ی فارسی زبان در مورد بازیهای کامپیوتری مجوز حضور رسمی در این نمایشگاه را بدست آورده است

بدین معنا که برخلاف سال گذشته که بازی‌رایانه فقط به‌عنوان بازدید کننده در نمایشگاه حضور داشت، امسال اجازه‌ی بازدید از تمامی کنفرانس‌ها،
نمایش‌های پشت درهای بسته و همچنین مصاحبه‌ی اختصاصی با سازندگان مختلف را خواهد داشت
و اگر اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای نیفتد، بازی‌رایانه از اول تا چهارم شهریور ماه در لایپزیگ آلمان خواهد بود

در همین راستا از تمامی شما دوستان عزیز تقاضا داریم نظرات و سوالات خود را همینجا عنوان کنید
تا بازي‌رايانه بر اساس آن‌ها مصاحبه‌ها و گزارش‌های خود را تنظيم كند

با تشکر
بازی‌رایانه​

satansilent

کاربر سایت
Feb 10, 2007
130
به خاطر اینکه تاپیک تا حدودی منحرف شد، پست 2 صفحه‌ی قبل رو دوباره اینجا می‌نویسم تا دوستانی که ندیدن ببینن:

با سلام

همونطور که در جریان هستید نمایشگاه Leipzig Games Convention از اول شهریور ماه در شهر لایپزیگ آلمان برگزار خواهد شد

مجله‌ی بازی‌رایانه به عنوان اولین رسانه‌ی فارسی زبان در مورد بازیهای کامپیوتری مجوز حضور رسمی در این نمایشگاه را بدست آورده است

بدین معنا که برخلاف سال گذشته که بازی‌رایانه فقط به‌عنوان بازدید کننده در نمایشگاه حضور داشت، امسال اجازه‌ی بازدید از تمامی کنفرانس‌ها،
نمایش‌های پشت درهای بسته و همچنین مصاحبه‌ی اختصاصی با سازندگان مختلف را خواهد داشت
و اگر اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای نیفتد، بازی‌رایانه از اول تا چهارم شهریور ماه در لایپزیگ آلمان خواهد بود

در همین راستا از تمامی شما دوستان عزیز تقاضا داریم نظرات و سوالات خود را همینجا عنوان کنید
تا بازي‌رايانه بر اساس آن‌ها مصاحبه‌ها و گزارش‌های خود را تنظيم كند

با تشکر
بازی‌رایانه​

خوبه اينطوري هم سطح مجله بالاتر ميره هم پلكاني ميشه براي ورود به ساير game show ها.

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
ببخشید لطفا با شرکت سگا یه مصاحبه ایی داشته باشید و از این بازی سونیک و آینده آن در کنسول های نسل بعد و پی سی بپرسید(اخه تا الان100جور سونیک برای wii.ds.psp اومده اما خبری از سونیک در ایکس باکس360 و یا حداقل پی سی نیست:(()

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
سونیک نسل بعد خیلی وقت پیش اومد...تقریبا اول سال رسمی 2007...در ماه January...امتیاز 4.2 رو از Gamespot گرفت...نقدشم توی بازیرایانه بود...برای کنسولهای نسل بعد هم اومده بود...گند زد به حال طرفداراش...رفت پی کارش !...پایان !

متشکرم...Nemesis

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
سونیک نسل بعد خیلی وقت پیش اومد...تقریبا اول سال رسمی 2007...در ماه January...امتیاز 4.2 رو از Gamespot گرفت...نقدشم توی بازیرایانه بود...برای کنسولهای نسل بعد هم اومده بود...گند زد به حال طرفداراش...رفت پی کارش !...پایان !

متشکرم...Nemesis

میدونم من منظورم این بود که به جز اون افتضاح سونیک جدید نمی سازه؟

Metal Gear Solid

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,147
من حرف زیادی برای گفتن ندارم ، فقط چند مورد را که بخوبی به یاد سپرده ام اشاره می کنم تا دیگر حرفی نباشد.

در مورد مجله های مختلف بازی هم در سال 1380 فقط دو مجله بودن که بطور رسمی به پوشش بازیهای رایانه ایی میپرداختن و هیچ سایت دیگر و یا مجله ی فارسی دیگری نبود که بصورتی تخصصی به پوشش خبری در مورد بازیهای بپردازه (هر چند که منبعهای خبری بسیار کمی در اینترنت بودند)
یکی از اون مجله ها "بازیهای کامپیوتری" بود که الان هم هست و همه میدونن که چه مجله ی مزخرفی هست. من شخصا نمیدونم که این مجله برای چی منتشر میشه !
در اون زمان این مجله چیزی جز یک دفترچه نبود که رمز بازیها رو درش شرح میداد.

کاملا" درست است.پیش شماره بازی رایانه برای اولین بار برای بهمن ماه سال 1380 آماده شد که به نسبت مطالب و کیفیت آنها قیمت بسیار خوبی داشت.در آن زمان اولین شماره CGEMAG هم دقیق نمی دانم در چه ماهی منتشر شد که نصفش شامل کد تقلب و راهنمایی در بازی ها بود و بقیه اش هم بصورت کاملا" بی نظم و پراکنده به اخبار بازیهای PC , PS2 پرداخته بود.این مجله برای مدتی روند صعودی خوبی بخود گرفت ولی یک نزول وحشتناک گریبانش رو گرفت که هم اکنون هم در اون دست و پا می زند و تنها فرقش با اون موقع این شده که کمی طولانی تر شده و کد تقلب ها جدا از CD مجله بصورت دفترچه ای در پاکت مجله قرار داده شده است.فکر نمی کنم درست باشد که بگویم ولی شاید برایتان جالب باشد که بدانید مسئولین این مجله برای گرفتن مجوز چند ماه درگیر بوده اند بخاطر اینکه وزارت ارشادی ها نمی دانستند آخرش این مجله جزو صنف مطبوعات است یا صنف تهیه و توزیع محصولات چند رسانه ای ! :)

برادران بلالی که در بازینما بودن (2 سال پیش) در ابتدا در مجله ی بازیرایانه کار میکردن و بعد از منحل شدن مجله به دلایلی (که در اینجا توضیحی دربارش داده نمیشه) به بازینما پیوستن...
واقعا" حیف است که علاقمندان ندانند چه دلیلی باعث عدم انتشار بازی رایانه از سال 80 به بعد شد.در اون زمان مجله بازی رایانه مجوز رسمی برای انتشار دریافت نکرده بود و البته هنوز هم دریافت نکرده است.هر چه تحقیق کردم اخرش نفهمیدم کسی که اینقدر پست فطرت بود که برود و بخاطر این مورد کوچک زیر آب بچه های بازی رایانه رو بزند چه کسی است.البته الان هم همونطور که میدونید بازی رایانه با مجوز اطلاع توزیع می شود.کلا" مجوز گرفتن برای مطبوعات علی الخصوص در مقوله بازی کار مشکلی است که پارتی کاردرستی می طلبد.

هر چند یکبار آدم بی سوادی مثل من که چیزی حالیش نمیشه و نمیتونه E-Mail بزنه به شرکتها و جواب بگیره میاد توی این فروم و با دیدن چیزهایی که حالیش نمیشه احساس حماقت میکنه و میگه : " آه...اینجا رو نگاه کن ! چه افراد حرفه ایی اینجا هستن ! من که از همین پارسال بازی کردن رو شروع کردم چطوری میتونم با کسی که 9 سال پیش بازی کردن رو شروع کرده صحبت کنم ! اینجا خیلی خفنه !!! "

به شخصه خیلی از چیزها را از شما یاد گرفتم.بهتر است شما با افرادی متعصبی افراطی گرا و البته پوچ بینش روبرو نشوید.هر چه باشد شما استاد ما هستی و برخورد وظیفه من شاگرد است.

سال 84 من خودم توی بازیکده با آیدی K_K عضو بودم و اردیبهشت ماه 84 یعنی 2 سال و 3 ماه پیش توی این سایت
تایید می شود.;) دقیق یادم است که ما شماره قبل از E3 را شدیدا" پکوندیم بخاطر پیش نمایش Resident Evil 5 آقای حسین خدامی ... ولی در عوض ویژه نامه E3 را حسابی تحویل گرفتیم و پپسی و نوشابه خارجی برای همه تون باز کردیم اونجا و .... :)

اصلا حرفی از نمایشگاهی با نام 2005 E3 نبود (هر کسی شک داره بهتره به آرشیو این سایت رجوع کنه) وای به حال اینکه بخواهد گزارش کامل کنفرانس ها و ... توش باشه.
یک نفر می خواست بنویسد ولی چون می دانست که میزان کیفیت مطلبش با مطالب واقعا" عالی شما درمورد کنفرانسهای Microsoft , Sony , Nintendo مقایسه خواهد شد این ریسک را نکرد.البته بگویم که اون یک نفر می خواست از روی دوربین GT TV که در نمایشگاه پرسه می زد مطلب بنویسد ....:biggrin1:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
واقعا" حیف است که علاقمندان ندانند چه دلیلی باعث عدم انتشار بازی رایانه از سال 80 به بعد شد.در اون زمان مجله بازی رایانه مجوز رسمی برای انتشار دریافت نکرده بود و البته هنوز هم دریافت نکرده است.هر چه تحقیق کردم اخرش نفهمیدم کسی که اینقدر پست فطرت بود که برود و بخاطر این مورد کوچک زیر آب بچه های بازی رایانه رو بزند چه کسی است.البته الان هم همونطور که میدونید بازی رایانه با مجوز اطلاع توزیع می شود.کلا" مجوز گرفتن برای مطبوعات علی الخصوص در مقوله بازی کار مشکلی است که پارتی کاردرستی می طلبد.
یادش بخیر چند بار زنگ زدم دفتر مجله که شماره جدیدتون کی میاد ! آخه اون موقع سایت و ... خبری نبود. یادمه توی شماره 4 ( که آخری هم بود ) نوشته بود که از اردیبهشت ( یا یه همچین ماهی ) با اسم بازیرایانه نوین منتشر میشه که آخرشم نشد ! ولی خدا رو شکر سری جدیدش منتشر شد و از هر نظر عالی بود که هنوزم ادامه داره و امیدوارم هیچ وقت قطع نشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر