بحث پیرامون مجله بازیرایانه

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
این موضوع رو فهمیدم وقتی ایشون گفتند COD اما کلا این انتقاد رو خیلی وقت بود میخواستم بکنم که امروز بهانه ای شد تا بگم.

در کل اگر پستم رو خوب خونده بودید متوجه میشدید که نقد های بازی های عرضه شده رو در نظر داشتم نه موردی که پیش آمده.
پستتون رو کامل خوندم و اشاره هم کردم که در تمام دنیا نظر شخصی نویسنده در نقدی که مینویسه دخیل هست، اگر اینطور نبود پس لازم نبود که یه بازی رو 60 جا نقد کنن. در مورد اون امتیاز 18 و اینا هم باید بگم که به طور مثال (فقط یک مثالِ) کرایسیس گرافیکش گرفته 20 حالا نمیشه که توی هر نقدی که برای گرافیک FPS های عرضه شده روی PC بیایم بگیم به کرایسیس نمیرسه پس 18، یه سری از مشکلات هم در داخل خود متن توضیح داده میشن و به خاطر کمبود فضا در کنار متن دیگه توضیح داده نمیشن

Music Addict

کاربر سایت
Feb 27, 2009
504
نام
مسعود
شما مثل اینکه اصلا نظر شخصی نمیدونی یعنی چی!

نکنه فکر کردی چون تو از COD خوشت میاد بقیه هم باید جلوش دولا راست بشن؟

اصلا هم اینطور نیست . من کاملا میدونم نظر شخصی چیه . خودت داری میگی نظر !!

یعنی اون باید بیاد راجع به بازی نظر بده نه اینکه چون تحمل بازی رو نداره بیاد چرت و پرت بگه و نمره الکی بده !!!!!

از COD خوشش نمیاد یعنی نظر؟!؟!؟!؟!؟

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
اصلا هم اینطور نیست . من کاملا میدونم نظر شخصی چیه . خودت داری میگی نظر !!

یعنی اون باید بیاد راجع به بازی نظر بده نه اینکه چون تحمل بازی رو نداره بیاد چرت و پرت بگه و نمره الکی بده !!!!!

از COD خوشش نمیاد یعنی نظر؟!؟!؟!؟!؟
کاملا معلوم هست که شما میدونید معنی نظر شخصی چی هست. اقای ذولفقاریان از COD خوششون نمیاد و این یک نظر شخصی به حساب میاد، پس فعلا خوش باشید !:laughing:

Music Addict

کاربر سایت
Feb 27, 2009
504
نام
مسعود
کاملا معلوم هست که شما میدونید معنی نظر شخصی چی هست. اقای ذولفقاریان از COD خوششون نمیاد و این یک نظر شخصی به حساب میاد، پس فعلا خوش باشید !:laughing:

خوشش نمیاد شدش نظر !؟!؟!؟ بیخیال شما منظور من رو متوجه نمیشید:-"

در ضمن نمیدونستم شما برادر ناتنی شون هستید که این همه ازش دفاع میکنید . با احترام صحبت کن دوست عزیز !

آخرین ویرایش:

Sha7ab

کاربر سایت
Dec 2, 2006
992
نام
شهاب
خوشش نمیاد شدش نظر !؟!؟!؟ بیخیال شما منظور من رو متوجه نمیشید:-"

در ضمن نمیدونستم شما برادر ناتنی شون هستید که این همه ازش دفاع میکنید . با احترام صحبت کن دوست عزیز !

نیاز نیست برادر یاشار باشی تا ازش دفاع کنی؛ هر انسان بالغی که کمی مغزشو به کار بندازه میفهمه که حق با یاشاره ... و این بحث الکی !

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811

ببین ممد ممکنه نظر شخصی ایشون باشه که اصلا COD افتضاحه ولی مجله جایی نسیت که بشه نظر شخصی را زد تو سر کسی و نباید علایق شخصی را و چیزهایی که دوست داریم و نداریم را به کار ببریم و باید با انصاف و به دور از هر علاقه ای که داریم بنویسیم
مثلا یک مجله ورزشی که توش بخواهیم نویسندگی کنیم فرض بر این میگیریم که یک سردبیر یا یک عضو تحریریه از تیم قرمز خوشش میاد یا نمیاد خوب نباید توی اون مجله همش از خوبیها و بدیهای تیم صحبت بشه بلکه باید با انصاف نوشته بشه
این موضوع برای مجله بازی رایانه هم صدق میکنه

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
سلام .

البته که هر نقدی و نظری باید پایگاه و شخصیت شاخص و روایت ثابت داشته باشه ، به هیچ وجه نمیشه از نظر و نقد کسی تنها به دلیل عدم تطابق با عرف یا جریان غالب ایراد گرفت یا ردش کرد .
نقد عریان و بی قالب به طور کل در هیچ منطقی مورد انتظار نیست ، بهترین نقد اون نقدی نیست که مطابق و عمود و استوار بر رای و نظر غالب و هماهنگ با صدای اکثریت باشه ، نقد خوب نقدیه که در توصیف و شرح و دفاع از پایگاه و برایند عقلی و نظری و حتی شهودی خودش تا جای امکان آزاد ، ثابت و قابل پذیرش عمل کنه .

این نوع نقد اصلاً نقیض رعایت انصاف نیست ، انصاف یک ساختاره که باید به صورت یک قالب و ظرف برای بیان نقد و نظر به کار بره ، انصاف تعریف مشخص یا از قبل تعیین شده ای نداره که ما بخوایم موضوع مورد نظر رو باهاش بسنجیم .

ما باید خدارو شکر کنیم و به خود ببالیم که در تنها نشریه جداً حرفه ای و تخصصی صنعت بازی در کشور چنان شخصیت هایی حظور دارن که با پشتوانه تجربی و تخصصی کافی و به غایت متکامل و با حریت و آزادگی فکری لازم و قاطعیت و جسارت نظری منتج به رای و نقد و نظر فرا جریانی و آزاد ، نقدی جدید و شاید در تضاد نظریات اکثریت عرضه میکنن و توجه و بصیرت کامل به تمام جوانب یک عنوان رو به مخاطبان هدیه میکنن .

در کنار این موارد ، در این مورد خاص ، نظر ارایه شده ، ضرورتاً محدود به نظر کاملاً شخصی و دید فردی منتقد نسبت به یک عنوان خاصه و این محدودیت و رعایت حدود اون توسط ناظر و منتقد و ابراز نظر و نقد در حدود نظر شخصی از ضروریات جدی چنین مواردیه .

در ضمن بنده شخصاً از طرفداران سری Call Of Duty و مخصوصاً سری مدرن هستم و نظر شخصی کاملاً مثبتی به این سری دارم اما این نظر مثبت به هیچ وجه باعث نشده به نظریات منفی و مخالف بی توجه باشم و حتی باعث تعمیق علاقه و دید تخصصی من نسبت به این عنوان خاص هم شده . مخالف همیشه چیزهایی رو میبینه که موافق به راحتی و بی توجه از کنارشون میگذره .

آخرین ویرایش:

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
پستتون رو کامل خوندم و اشاره هم کردم که در تمام دنیا نظر شخصی نویسنده در نقدی که مینویسه دخیل هست، اگر اینطور نبود پس لازم نبود که یه بازی رو 60 جا نقد کنن. در مورد اون امتیاز 18 و اینا هم باید بگم که به طور مثال (فقط یک مثالِ) کرایسیس گرافیکش گرفته 20 حالا نمیشه که توی هر نقدی که برای گرافیک FPS های عرضه شده روی PC بیایم بگیم به کرایسیس نمیرسه پس 18، یه سری از مشکلات هم در داخل خود متن توضیح داده میشن و به خاطر کمبود فضا در کنار متن دیگه توضیح داده نمیشن

ببین ممد ممکنه نظر شخصی ایشون باشه که اصلا COD افتضاحه ولی مجله جایی نسیت که بشه نظر شخصی را زد تو سر کسی و نباید علایق شخصی را و چیزهایی که دوست داریم و نداریم را به کار ببریم و باید با انصاف و به دور از هر علاقه ای که داریم بنویسیم
مثلا یک مجله ورزشی که توش بخواهیم نویسندگی کنیم فرض بر این میگیریم که یک سردبیر یا یک عضو تحریریه از تیم قرمز خوشش میاد یا نمیاد خوب نباید توی اون مجله همش از خوبیها و بدیهای تیم صحبت بشه بلکه باید با انصاف نوشته بشه

گفتنی هارو دوستمون اشاره کردند.

بنده نمیگم که نظر شخصی دخیل در این موضوع نیست ولی حدی هم دارد.

یادم هستش برای E3 پارسال بود که یکی از منتقدین بازی رایانه به بازیه Dragon's Origin امتیاز 1 رو داده بود که دلیلشون هم جای بحث داشت.

شما از این موضوع اطلاع دارید ولی یه بنده خدایی که تازه با مجله آشنا شده و اون رو باز میکنه و با این صحنه روبرو میشه چی فکر میکنه؟

پیش خودش میگه چرا یکی 20 داده یکی 1؟

البته ایشون علت این امتیاز رو هم گفتند ولی از نظر بنده بیشتر شبیه یک کینه از Bioware آمد تا یک نظر کارامد.

کلا حرفم اینه که نظر شخصی هر کسی محترم هستش و کسی جلو نظر افراد رو نمیگیره ولی اینکه از یک جایگاه عمومی با اهمیت بالا بخواهیم به این شکل نقد انجام بدیم هم جایگاه اون مجله بین خواننده پایین میاد و هم اطلاعات بعضا گمراه کننده به خواننده داده میشه.

حالا باز این نظر منه و ممکنه به طبع شما نسازه.

Music Addict

کاربر سایت
Feb 27, 2009
504
نام
مسعود

حرف شما کاملا تائید میشه ! من هم همینو میگم دیگه ! میگم مجله جای نظر شخصی نیست که! اونوقت باید اسم اون قسمت رو میزاشتن : "نظرسنجی بهترین های E3 2009"

تازه من طرفداران پر و پاقرص این مجله ام ! و از شماره 10 خریدمش ! ولی این نکتش هرساله منو رنج میده!

Music Addict

کاربر سایت
Feb 27, 2009
504
نام
مسعود
نیاز نیست برادر یاشار باشی تا ازش دفاع کنی؛ هر انسان بالغی که کمی مغزشو به کار بندازه میفهمه که حق با یاشاره ... و این بحث الکی !

آها:) ! یعنی من بی مغزم:laughing: ! ببخشید آقای بالغ و پر مغز !

آقای بالغ عزیز از شما بعیده ! من تو بالا گفتم که بیخیال بشین و بحث رو تموم کنید ! حالا شما که بالغی چرا بحث رو ادامه میدی !

بازم میگم آقا بیخیال بشین خواهشا ! شما منظور منو متوجه نمیشین

hossein 2

کاربر سایت
Sep 14, 2008
529
نام
حسین
من این شمارشو خریدم
زیاد مالی نبود
نقد بازیهاش کمتر بود:(
ولی خواهد آمدbatman-god of war 3-wofenstainخیلی خوب بود
همچنین نمایشگاهe3
فقط خیلی دیر بود

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
گفتنی هارو دوستمون اشاره کردند.

بنده نمیگم که نظر شخصی دخیل در این موضوع نیست ولی حدی هم دارد.

یادم هستش برای E3 پارسال بود که یکی از منتقدین بازی رایانه به بازیه Dragon's Origin امتیاز 1 رو داده بود که دلیلشون هم جای بحث داشت.

شما از این موضوع اطلاع دارید ولی یه بنده خدایی که تازه با مجله آشنا شده و اون رو باز میکنه و با این صحنه روبرو میشه چی فکر میکنه؟

پیش خودش میگه چرا یکی 20 داده یکی 1؟

البته ایشون علت این امتیاز رو هم گفتند ولی از نظر بنده بیشتر شبیه یک کینه از Bioware آمد تا یک نظر کارامد.

کلا حرفم اینه که نظر شخصی هر کسی محترم هستش و کسی جلو نظر افراد رو نمیگیره ولی اینکه از یک جایگاه عمومی با اهمیت بالا بخواهیم به این شکل نقد انجام بدیم هم جایگاه اون مجله بین خواننده پایین میاد و هم اطلاعات بعضا گمراه کننده به خواننده داده میشه.

حالا باز این نظر منه و ممکنه به طبع شما نسازه.
حرف شما کاملا تائید میشه ! من هم همینو میگم دیگه ! میگم مجله جای نظر شخصی نیست که! اونوقت باید اسم اون قسمت رو میزاشتن : "نظرسنجی بهترین های E3 2009"

تازه من طرفداران پر و پاقرص این مجله ام ! و از شماره 10 خریدمش ! ولی این نکتش هرساله منو رنج میده!
بذارید یه مسئله ای رو براتون روشن کنم. تمامی حرف های شما در رابطه با نظر شخصی و این حرف ها وقتی درست میشه که ای نظر شخصی و علایق در نقد بازی ها تاثیر بگذارن. باز هم میگم نقد بازی، نه مبحث دیگه ای.

در ابتدای مقاله بهترین بازی های E3 2009 نوشته شده که:

مقاله بهترین بازی های E3 امسال با سال های گذشته متفاوت است چرا که این بار یک متن کلی برای هر بازی نوشته شده و در انتها نظر نویسندگان امده است. نویسندگان بر اساس نظرات و علایق شخصی خود به نمایش E3 بازی ها امتیاز داده اند و بازی ها موجود در فهرست بر اساس میانگین امتیاز رده بندی شده اند. بنابراین دقت داشته باشید که امتیازات داده شده مختص نمایش این بازی ها در E3 است و اولین یا اخرین بازی فهرست الزاما در هنگام عرضه بهترین یا بدترین بازی نخواهد بود

فکر کنم دیگه کامل واضح شده باشه که یه بازی که عرضه نشده و نویسنده از روی علایق و نظرات شخصی بهش امتیاز داده. پس همانطور که اشاره شده این امتیاز ها و نظرات به هیچ وجه نشون دهنده کیفیت و خوب یا بد بودن اون بازی در کل نیست.

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
بذارید یه مسئله ای رو براتون روشن کنم. تمامی حرف های شما در رابطه با نظر شخصی و این حرف ها وقتی درست میشه که ای نظر شخصی و علایق در نقد بازی ها تاثیر بگذارن. باز هم میگم نقد بازی، نه مبحث دیگه ای.

در ابتدای مقاله بهترین بازی های E3 2009 نوشته شده که:

فکر کنم دیگه کامل واضح شده باشه که یه بازی که عرضه نشده و نویسنده از روی علایق و نظرات شخصی بهش امتیاز داده. پس همانطور که اشاره شده این امتیاز ها و نظرات به هیچ وجه نشون دهنده کیفیت و خوب یا بد بودن اون بازی در کل نیست.

گفته های شما در مورد E3 درسته ولی میدونم که خود شما هم با نقدهای شخصی بازی های عرضه شده هم روبرو شده اید که نمیخوام مثال بزنم.

همونطور که عرض کردم موضوع دخیل بودن نظر شخصی نیست بلکه حد و اندازه آن و منطقی بودن و رو حساب بودنش هست.

شما که خودتون مدت طولانی عضو تحریریه سایت بودید از این موضوع با خبرید که یک تیتر یا پست یا هر چیز تحریک کننده دیگری برای یک تاپیک کافیه تا توش همه به جون هم بیافتند.

همین الان تاپیک های زیادی در بخش اخبار به این مشکل دچار هستند که میشه دید.

حالا این موضوع رو با نظرات منتقدان مقایسه کنید.

آقای X یا Y میتونند هر نظری که دارند بیان کنند ولی این نوع برخورد ممکنه به نفع مجله نباشه و محبوبیتش رو از دست بده.

در پایان باید بگم فرمایشات شما صحیح هست و نقصی درش نیست و هر کس میتونه نظر شخصیه خودش رو هرجای ممکنه بیان کنه ولی باید دید صلاح بر چه کاری هست.

آینده مجله و محبوبیتش میان خواننده ها اهمیت بیشتری دارد یا فضای آزاد تحریره برای بیان صریح هر مطلبی.

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
گفته های شما در مورد E3 درسته ولی میدونم که خود شما هم با نقدهای شخصی بازی های عرضه شده هم روبرو شده اید که نمیخوام مثال بزنم.

همونطور که عرض کردم موضوع دخیل بودن نظر شخصی نیست بلکه حد و اندازه آن و منطقی بودن و رو حساب بودنش هست.

شما که خودتون مدت طولانی عضو تحریریه سایت بودید از این موضوع با خبرید که یک تیتر یا پست یا هر چیز تحریک کننده دیگری برای یک تاپیک کافیه تا توش همه به جون هم بیافتند.

همین الان تاپیک های زیادی در بخش اخبار به این مشکل دچار هستند که میشه دید.

حالا این موضوع رو با نظرات منتقدان مقایسه کنید.

آقای X یا Y میتونند هر نظری که دارند بیان کنند ولی این نوع برخورد ممکنه به نفع مجله نباشه و محبوبیتش رو از دست بده.

در پایان باید بگم فرمایشات شما صحیح هست و نقصی درش نیست و هر کس میتونه نظر شخصیه خودش رو هرجای ممکنه بیان کنه ولی باید دید صلاح بر چه کاری هست.

آینده مجله و محبوبیتش میان خواننده ها اهمیت بیشتری دارد یا فضای آزاد تحریره برای بیان صریح هر مطلبی.
برخوردی صورت نگرفته که شما اینقدر بزرگش میکنی. اگر یکی از اعضای تحریریه مجله بگه از فلان بازی به فلان دلیل خوشم نمیاد این هیچ چیزی رو برای مجله تغییر نمیده. اقای ذولفقاریان اومدن همچین حرفی رو زدن و اگر کسی براش این حرف عجیب باشه یعنی اون تیکه رو که از متن مجله نقل قول کردم ندیده چون با کمی فکر میشه فهمید که این جا فقط بحث نظر و علاقه هست نه بحث کیفی بازی، وقتی هم قرار شد modern warfare 2 نقد بشه خب مسلما اقای ذولفقاریان که نمیان نقد کنن کسی نقد میکنه که کاملا نسبت به بازی بی طرف باشه.

دوست دارم یه چند تا از اون نقد های شخصی که بهش اشاره کردید رو مثال بزنید. من به تمامی شماره های مجله دسترسی دارم. البته منظورم اینه که اون نقد از روی تعصب یا تنفر یا هر چیزی به جز بی طرفی نوشته شده باشه

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
برخوردی صورت نگرفته که شما اینقدر بزرگش میکنی. اگر یکی از اعضای تحریریه مجله بگه از فلان بازی به فلان دلیل خوشم نمیاد این هیچ چیزی رو برای مجله تغییر نمیده. اقای ذولفقاریان اومدن همچین حرفی رو زدن و اگر کسی براش این حرف عجیب باشه یعنی اون تیکه رو که از متن مجله نقل قول کردم ندیده چون با کمی فکر میشه فهمید که این جا فقط بحث نظر و علاقه هست نه بحث کیفی بازی، وقتی هم قرار شد modern warfare 2 نقد بشه خب مسلما اقای ذولفقاریان که نمیان نقد کنن کسی نقد میکنه که کاملا نسبت به بازی بی طرف باشه.

دوست دارم یه چند تا از اون نقد های شخصی که بهش اشاره کردید رو مثال بزنید. من به تمامی شماره های مجله دسترسی دارم. البته منظورم اینه که اون نقد از روی تعصب یا تنفر یا هر چیزی به جز بی طرفی نوشته شده باشه

نمیخوام این موضوع بیش از این کش پیدا کنه.

من اشتباه کردم و از شما و همه اعضای سایت و مجله بازی رایانه معذرت میخوام.

بدرود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر