بحث پیرامون مجله بازیرایانه

shahryaraz

کاربر سایت
Sep 27, 2005
314
نام
شهريار ازه�
این هفته دوم مرداد مثل اینکه سر درازی داره. حالا که این همه منتظر شدیم، امیدواریم مثل شماره قبل preview از بازی که اومده یا اون خالی بندی ها (از روی منابع بسیار موثق اینترنت!!) درباره حسن صباح حال ما رو نگیره.

در مورد حسن صباح خيالت تخت باشه كه ههه چيز درسته فقط به مذاق بعضي‌ها سازگار نيست، چون واقعيتِ تلخي هست.

سلام . اقا من خیلی خوشحال شدم که دیدم توی این سایت یک بخش هم به یکی از مجلات محبوبم اختصاص داده شده . چون این تاپیک جای خیلی خوبی برای ارتباط با مجله هست . ;) فقط من نمی دونم توی این تاپیک می شه انتقاد کرد و پیشنهاد هم داد یا فقط باید امار انتشار مجلرو گرفت ؟ با این حال من شماره قبل رو خوندم یک سری انتقاد داشتم که می خواستم فرومتون را بیفته و بیام بگم که این سایت پیدا شد :cheesygri و حالا همین جا مطرح می کنم . البته امیدوارم کسی برای جواب حضور داشته باشه . اگر کسی از مسئولین اینجا عضو بود ممنون می شم جواب بدین . مرسی .

1. در شماره قبل توی پیش نمایش MGS 4 اقای دشتی نوشته بودن این مطلب یک پیش نقد ! از بازی MGS 4 هست . می خواستم بدونم این کلمه یعنی چی ؟ بهتر نبود اصلا چنین حرفی زده نمی شد . در واقع من فکر می کنم این موضوع یه جورایی توهین به شعور خوانندگان حساب می شه ;) پیش نقد چیه دیگه اخه ؟ همون جمله در رابطه با علت تاخیر کافی بود به نظر من .

2. سعی کنید در هنگام نوشتن مطالب تاریخی مثل همین قضیه حسن صباح از منابع موثق و قابل اعتماد استفاده کنید . انصافا حیف اون مطلب نبود که بخواد مطلب وقایع تاریخی حسن صباح منبعش یه سایت مثل wikipedia باشه ! که بعدم اون افتضاح به وجود بیاد .

3. یک انتقاد هم در مورد جلد این شماره دارم . شما توی این شماره از mgs 4 مسلما نقد نوشتید . یکی از ابر بازی های کامپیوتری در تاریخ گیم . اونوقت در جلد مجله هیچ اشاره ای بهش نداشتین :eek: در واقع به عنوان یک متال فن خیلی از این موضوع عصبانی شدم . واقعا چه جوری می شه یک بازی مثل mgs 4 نقد بشه و توی جلد هیچ اشاره ای بهش نشه ؟

پ.ن : بقیه پیشنهادات و انتقادات باشه برای بعدا :cheesygri

موفق باشید .

سلام . ممنون كه نظرات خودتون رو ارسال كرديد.

1- چون اون شماره خيلي طول كشيده شده بود مجبور شديم پيش نمايش متال رو تبديل به نيه نمايش كنيم كه تو اون كاراكتر‌ها و بيشتر ابعاد داستاني مطرح شده بود تا جنبه‌هاي گيم‌پلي و يك پيش نمايش تمام. در ضمن قرار نيست هر روي جلد مجله مربوط به عناوين خاص نيست و مي‌تونه هر عنواني قرار بگيره و خالي از فن بوي بازي هستش.
2- توي اون مقاله فكر كنم بيشتر توي قسمت باغ‌هاي مصنوعي و حوريان بهشتي مشكل داشته باشيد كه اين موضوع از دو زاويه ديده شده كه يكيش افسانه‌هاي حشاشين هست و ديگري كساني كه به اين موضوع اعتقاد داشتن. چون منابع مربوط به اونايي كه عقيده داشتن اين موضوع بوده بيشتر ديده شد، در نتيجه اون روند انتخاب شد،
مرسي كه نظر داديد.

با سلام
تو این شماره تغییرات خاصی ندادین؟
مثلا سیستم امتیاز دهی:biggrin1:
واقعا 20خیلی تابلوئه.بکنینش 100 هم خیال مارو راحت کنین هم خیال خودتونو.

فكر كنم فعلا بهترين سيستم امتياز دهي همون 20 باشه چون اگر 100 بشه و بازي‌اي بياد 65 بگيره دقيقا براي همه معلوم نيست وضعيتش چيه.

دوست عزیز
ارسال دو یا چند پست پشت سر هم و با فاصله زمانی کم ممنوعه. شما میتونید از دکمه ویرایش برای ادیت کردن پست قبلی و افزودن نظراتتون استفاده کنید.
ممنون از همکاریتون

Last edited by a moderator:

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
امتیاز دهی از 10 منطقی تربنظرمیاد تا از100:eek:
درمورد حشاشین وبازی اسسین هم مقاله عالی وبی نقص بود واقعا خسته نباشین:love:
اضهارنظرهای خوشحال رو هم جدی نگیرین من که فکر نمیکنم این فرقه احمقانه دیگه پیروانی داشته باشه
که البته الان بزرگترین رهروانش القائده هست

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
فكر كنم فعلا بهترين سيستم امتياز دهي همون 20 باشه چون اگر 100 بشه و بازي‌اي بياد 65 بگيره دقيقا براي همه معلوم نيست وضعيتش چيه.
با سلام
چرا معلوم نیست؟6.5 از 10و13 از 20:biggrin1:
مطمئنم خوانندگان شما به اندازه ای سواد دارن تا با یه ضرب و تقسیم ساده یه امتیازی که از 100ه از 20 حساب کنن.نه؟:cheesygri(x/10*2) :biggrin1:
ولی من بیشتر منظورم این بود که امتیاز 100 رو معیارقرار بدین.نه اینکه اگه امتیاز دادین خواننده بیاد از 20 در نظر بگیره.چون بیشتر سایتهای معتبر از 10 امتیاز میدن گفتیم از 100 بدین.حالا شما میخواین از 69 امتیاز بده,هر جور راحتی:love:
راستی شنیدم پوستر این دفعه diabloIII ه؟درسته؟:-"

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,157
با سلام
مطمئنم خوانندگان شما به اندازه ای سواد دارن تا با یه ضرب و تقسیم ساده یه امتیازی که از 100ه از 20 حساب کنن.نه؟:cheesygri(x/10*2) :biggrin1:
ولی من بیشتر منظورم این بود که امتیاز 100 رو معیارقرار بدین.نه اینکه اگه امتیاز دادین خواننده بیاد از 20 در نظر بگیره.چون بیشتر سایتهای معتبر از 10 امتیاز میدن گفتیم از 100 بدین.حالا شما میخواین از 69 امتیاز بده,هر جور راحتی:love:
راستی شنیدم پوستر این دفعه diabloIII ه؟درسته؟:-"
هر کشوری بر اساس معیارهای خودش باید سیستم امتیازدهی بزاره.
مثلا تو غرب مدرسه هاشون نمره از 10 میگیرن یا بعضی جاها از 100.
تو ژاپنو دقیق نمیدونم ولی مثل اینکه از 40 میگیرن:p (فامیتسو)
تو ایران هم از پیش دبستانی گرفته تا دکترا از 20 نمرست. به خاطر همین مردم بهتر میتونن اون نمره ای رو که به یه بازی میدن رو هضم کنن.
به نظر من همین 20 بره بازی رایانه خیلی خوبه.

Red_Yashar

کاربر سایت
Feb 23, 2008
822
نام
یاشار
با سلام
اتفاقا، این طور نیست. به توضیحات اول مجله در مورد امتیاز توجه کنید. ما در مجله همین طوری از 10 امتیاز نمی دهیم تا بعد دو برابرش کنیم.

ابتدا باید از بین عالی، خوب، متوسط و... یکی انتخاب شود. عالی شامل نمرات 18، 19 و 20 است. خوب شامل 15، 16 و 17 و به همین نرنیب باقی نمرات. بعد از اینکه ناحیه یک بازی انتخاب شد، بررسی می شود که این بازی در ناحیه خود چه وضعیتی دارد. با استفاده از این سیستم، نویسنده نمی آید همین طوری یک عدد به گرافیک یا گیم پلی نسبت دهد بلکه همه چیز کاملا منتطقی و استاندارد صورت می گیرد. ابتدا نوع خوب، عالی و... انتخاب شده و بعد وضع بازی در ناحیه خودش بررسی می شود.

شاید شما بگویی که خوب، 13 در هر حال همان دو برابر 6.5 است اما در سایت ها 6.5 امتیاز Fair (قابل قبول) حساب می شه در حالی که با معیار ما، این امتیاز متوسط رو به ضعیفه. همچنین 8 سایت هایی چون GameSpot معنی عالی (Great) داره ولی در مجله، 16 در ناحیه خوب (Good) قرار داره.

Royan

کاربر سایت
Aug 30, 2007
490
نام
رویان
:
اضهارنظرهای خوشحال رو هم جدی نگیرین من که فکر نمیکنم این فرقه احمقانه دیگه پیروانی داشته باشه

از دوستان عزیز خواهش میکنم کمی تحقیق و مطالعه کنن بعد بیان پست بدن.
من دوست ندارم سو تفاهمی ایجاد بشه. من اسماعیلی نیستم,اما این حرف شما به پیروان اون فرقه توهینه.
2تا سوال از یاشار و شهریار جان دارم::love:
1. ادامه ی مقاله ی 120 بازی بیاد ماندنی کنسول های پلی استیشن رو دیگه چاپ نمیکنین؟
2. دفترچه ی دوز و کلک از پکیج مجله برای همیشه خارج شده؟
:confused:

General Stalin

کاربر سایت
May 18, 2008
51
نام
Yoshiya Kiryū
به نظر دفترچه دوز و کلک واسه همیشه برداشته شده و به نظر من خیلی هم خوب شد که اینطوری شد! اگر کسی هم چیت میخواد مجله لوح خانه!!!!!! (همون بازی های کامپیوتری اگه بشه اسمشو مجله گذاشت) یه کتاب چیت شده به قطر N صفحه! و با قیمت 12 هزار و پونصد! منتشر کرده.
ضمناً امروزم 16 مرداده! هفته ها انگار شده هشت روز و ما خبر نداریم.

Boumsong

کاربر سایت
Aug 1, 2008
31
در ضمن قرار نيست هر روي جلد مجله مربوط به عناوين خاص نيست و مي‌تونه هر عنواني قرار بگيره و خالي از فن بوي بازي هستش.
فکر می کنم این وسط یک سو تفاهم به وجود اومد . بنده عرض نکردم که شما عکس روی جلد مجلتون رو باید از عنوان mgs 4 می زدید . بنده گفتم چرا روی جلد هیچ اشاره ای بهش نکردین ( همون تیترهایی که پایین جلد نوشته می شه ) در واقع معمولا اون تیترها بر اساس اهمیت مطالب درون مجله نوشته می شه و من موندم چه طور در این شماره از mgs 4 یک نقد نوشته شده و هیچ تیتری از اون روی جلد دیده نمی شه . در واقع این مسئله ربطی به فن بوی بازی نداره و بیشتر یک جور بی احترامی به این عنوان محسوب می شه . یعنی واقعا اون تیتر هایی که روی جلد نوشته شدند ارزش بیشتری نسبت به mgs 4 داشتن ؟ من و خیلی ها ی دیگه چنین فکری نمی کنیم . به نظرم بهتر بود به جای اینکه از الان جلد شماره بعد هم طراحی کنید . بیشتر روی این جلد وقت می ذاشتید و با دقت بیشتری هم تیترها رو انتخاب می کردید . معرفی جلد شماره اینده هیچ اهمیتی برای ما نداره . مهم جلد این شماره بود که ......... ;)

موفق باشی

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
شهریار جان درمورد حسن صباح چه از نظر تاریخ شناسان غربی مثله خود پل امر و آقای فرهاد دفتری که یک کتاب 300 صفحه ای در مورد اشتباهات و افسانه های حشاشین هست نوشته که حوریان بهشتی و... تماما پوچ و الکی هست که توسط نظام الملک ساخته شده برای تخریب وجه این فرقه.
یکم تحقیق میکردید به حسن صباح بزرگ توهین نمیشد در مجله.

mohamad_128

کاربر سایت
Jan 31, 2008
1,021
نام
محمد
دوست عزيز در مورد چيزي كه اطلاع نداري لازم نيست اظهارنظر كني.اگه ميدونستي همين احمقها چه تلاشي كردن تا ايرانيها رو از زير سلطه عربهاي پاپتي در بيارن هيچ وقت اين حرف رو نميزدي و با يه مشت عرب افراطي قاطيشون نميكردي
در مورد حشيش و اينا هم محض اطلاع بگم كه به خاطر اين بوده كه اسماعيليان دارو ميفروختن و به همين دليل به اونا حشاشين ميگفتن به معني داروفروشان.
من مجله رو خيلي دوست دارم ولي اينبار واقعا ازش ناراحت شدم چون يه رسانه فرهنگي نبايد بياد به تاريخ و تمدن خودمون توهين كنه.

آخرین ویرایش:

kiavash2

کاربر سایت
Aug 31, 2007
391
نام
کیاوش
امتیاز دهی از 10 منطقی تربنظرمیاد تا از100:eek:
کسی شما رو مجبور کرده پست بدین؟ها؟مجبوری؟منظورت از اضهار نظر هم اظهار نظره؟برو فردا 10 بار از روش بنویس ببینم یاد می گیری.

چندین کتاب معتبر تایید کردن که حشیش کشی و بهشت حشاشین و اینا همه دروغه اما شهریار پاشو تو یه کفش کرده که درسته.
فوق لیسانس تاریخ هم اومده گفته اینا دروغه اما ایشون هنوز سر حرفشونند.حتی قبلا می گفتن کتاب خداوند الموت اینارو تایید کرده که نشون می ده ایشون اصلا تحقیق درست حسابی نکردن.چون تو این کتاب دقیقا عکس این موضوع اشاره شده.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر