بحث و گفت و گو برای خرید سیستم صوتی یا هدفون برای PS4

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
از انجایی گرفتن 1 صدای خوب هم به اندازه ی 1 تصویر خوب می تونه تاثیرگذار باشه و نقش بسزایی در افزایش لذت گیم داشته باشه این تاپیک در راستای راهنمایی و بحث در این زمینه باز شده هر چند تاپیک مربوط به بخش PS4 هست اما می تونید هر بحثی راجب موضوع تاپیک داشته باشید.

PS4 از صدای 7.1 پشتیبانی می کنه و خیلی از بازی هاش نیز 7.1 کانال هستند صدای 7.1 تنها از طریق hdmi در دسترس هست اما صدای 5.1 از طریق کابل اپتیک یا درست تر ان رابط S/PDIF هست که توسط دو شرکت sony philips طراحی شده است این استاندارد می تواند صدای غیر فشرده دو کاناله یا فشرده 5.1 یا 7.1 کاناله رو انتقال دهد به همین خاطر است که برای پخش صدای 5.1 کانال باید از فشرده سازهای dolby digital یا dts استفاده کنید در غیر اینصورت صدا نخواهید داشت کار اینها فشرده سازی همزمان صدا برای پخش هست بدین تزتیب بخشی از جزئیات صدا از دست خواهد رفت و صدای کلی هم افت خواهد داشت. PCM LPCM به معنای صدای غیر فشرده دیجیتالی هست برای تفاوت صدای دیجیتال با انالوگ در اینده بنا به درخواست توضیحاتی به پست اضافه می کنم.

PS4 متاسفانه تا این زمان از استاندارد جدید dolby atmos یا dts: x پشتیبانی نمی کند در دالبی اتمس شما می تواند صدای 2 کانال برای شبیه صدا از بالا استفاده کنید با گذاشتن 2 اسپیکر در بالای سر خود یا با شبیه سازی اسپیکرهای زاویه دار به سمت سقف صداهای از بالا داشته باشید یعنی بر فرض صدای باران از بالای سر شما پخش خواهد شد برای این استاندارد باید امپی هم که دارید از این استاندارد پشتیبانی کند. در استور ماکروسافت می تواند نمونه های ان را دانلود کنید.

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
ممنوم از زننده تاپیک
متاسفانه هنوز تو بازی ها از نمونه ساده dts 5.1 یا dolby digital 5.1 استفاده میکنن و خبری از dts hd master 7.1 یا dolby true hd نیست!!!!
اون lpcm 7.1 هم اصلا در حد اون دوتا فرمت نیست وخیلی ساده 7.1 رو پخش میکنه وتکنیکی درش به کار نمیره!!!در واقع صدای خام 7.1 تولید میکنه!!
بازی ها هنوز تو صدا به اندازه فیلم ها پیشرفت نکردن متاسفانه!!

• Like
Reactions: s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ممنوم از زننده تاپیک
متاسفانه هنوز تو بازی ها از نمونه ساده dts 5.1 یا dolby digital 5.1 استفاده میکنن و خبری از dts hd master 7.1 یا dolby true hd نیست!!!!
اون lpcm 7.1 هم اصلا در حد اون دوتا فرمت نیست وخیلی ساده 7.1 رو پخش میکنه وتکنیکی درش به کار نمیره!!!در واقع صدای خام 7.1 تولید میکنه!!
بازی ها هنوز تو صدا به اندازه فیلم ها پیشرفت نکردن متاسفانه!!

خوب اتفاقا pcm از اونجایی که هیچ فشرده سازی درش انجام نمی گیره کیفیت بالاتری داره یعنی به نسخه ی اصلی خیلی نزدیکه اما dolby true hd یا dts hd master در حقیقت فشرده سازی loseless هستن یعنی : بدون از دست رفتن بخشی از صدا اینکه برای فیلم ها استفاده می شه برای اینه که حجم کمتری رو بگیره اما برای بازی ها نیازی بهش نیست ضمن اینکه باید 1 پولی هم بدن برای استفادش تازه نتیجش هم بدتر بشه. فرق بین 16 بیت 24 بیت هم بین نرخ نمونه برداری صدا هست 24 بیت نمونه برداری های خیلی بیشتری از صدا انجام می ده که نتیجش به مراتب بهتره برای pc که حتی 32 بیت هم در دسترس هست.(به شرط پشتیبانی امپ البته)

در ضمن در حالت pcm دیگه نیازی هم به پردازش decode کردن صدا نیست.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
خوب اتفاقا pcm از اونجایی که هیچ فشرده سازی درش انجام نمی گیره کیفیت بالاتری داره یعنی به نسخه ی اصلی خیلی نزدیکه اما dolby true hd یا dts hd master در حقیقت فشرده سازی loseless هستن یعنی : بدون از دست رفتن بخشی از صدا اینکه برای فیلم ها استفاده می شه برای اینه که حجم کمتری رو بگیره اما برای بازی ها نیازی بهش نیست ضمن اینکه باید 1 پولی هم بدن برای استفادش تازه نتیجش هم بدتر بشه. فرق بین 16 بیت 24 بیت هم بین نرخ نمونه برداری صدا هست 24 بیت نمونه برداری های خیلی بیشتری از صدا انجام می ده که نتیجش به مراتب بهتره برای pc که حتی 32 بیت هم در دسترس هست.(به شرط پشتیبانی امپ البته)

در ضمن در حالت pcm دیگه نیازی هم به پردازش decode کردن صدا نیست.
متوجه منظورم نشدی
منظورم از خام اینه که مثلا زمانهایی که ساب وو فر باید با قدرت در مدار عکس العمل شون بده تو lpcm به صورت خام وبدون هیچ تکنیکی این کار رو انجام میده.یعنی هیچ تکنیکی درش پیاده سازی نمیشه.
اگر lpcm خوب بود که همه فیلم سازها سراغ فرمت های پیشرفته مثل dolby true hd نمیرفتن.
فرمت های قدیمی 5.1 مثل dts وdolby digital این تکنیک ها رو پیاده سازی میکنن ولی فقط به صورت 5.1.اگر توجه کنی پشت box بازی ها مینویسن مثلا dts 5.1.یعنی این بازی از فرمت dts پشتیبانی میکنه وتکنیک های صدا درش به کار رفته.ولی مثلا پشت کاور بازی ها شما هیچ وقت فرمت lpcm رو نمیبینی چون اون فرمت اتوماتیک توی همه امپلی فایرها فعاله ویک فرمت صدای خامه

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
متوجه منظورم نشدی
منظورم از خام اینه که مثلا زمانهایی که ساب وو فر باید با قدرت در مدار عکس العمل شون بده تو lpcm به صورت خام وبدون هیچ تکنیکی این کار رو انجام میده.یعنی هیچ تکنیکی درش پیاده سازی نمیشه.
اگر lpcm خوب بود که همه فیلم سازها سراغ فرمت های پیشرفته مثل dolby true hd نمیرفتن.
فرمت های قدیمی 5.1 مثل dts وdolby digital این تکنیک ها رو پیاده سازی میکنن ولی فقط به صورت 5.1.اگر توجه کنی پشت box بازی ها مینویسن مثلا dts 5.1.یعنی این بازی از فرمت dts پشتیبانی میکنه وتکنیک های صدا درش به کار رفته.ولی مثلا پشت کاور بازی ها شما هیچ وقت فرمت lpcm رو نمیبینی چون اون فرمت اتوماتیک توی همه امپلی فایرها فعاله ویک فرمت صدای خامه

گفتم که دلیلش کمتر کردن حجم هست چون صدا فشرده می شه. تا جایی که یادمه شما هم دنبال صدا و تصویر native بودین که pcm فراهمش می کنه. dolby true hd فرقش اینه که پیشرفته تره 24 بیته و ادعا می کنه loseless هست. من از حرف های شما فهمیدم که ادم بیس دوستی هستید برای گرفتن بیس خاص با تنظیمات امپ کار کنید نتیجه ی مطلوب رو می گیرید.
در این فرمت ها هم عملا تکنیک خاصی به کار می ره فقط نحوه ی فشرده سازیشون فرق می کنه یعنی بر فرض dts ها صدای بم تر دارن عموما هم صدا بلند تره اما در دالبی صداهای بالا بهتره و بازتره اما نسخه ی hd دیگه نباید فرق چندانی داشته باشن 1 سرچی هم بزنید اکثرا صدای pcm ترجیح می دن اما اگر صدای اغراق شده دوست دارید از تنظیمات امپ به راحتی قابل تغییر هست امپ های دنون خوراک دست کاری هستن.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
ممنون از زننده تاپیک امیدوارم از تجربیات همدیگه نهایت استفاده رو ببریم:x
دوستان این دک هدفون مدل fiio K1 به ps4 میشه وصل کرد؟

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
یکی از پیشنهادهای ارزان قیمت بازار pioneer mcs-838 هست تنها ایرادش اینه که hdmi 1.4 هست که بیشتر مناسب ps4 معمولی هست هر چند با اپیتیک هم می شه بهش متصل شد. قیمتشم 1.600 هست.

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
Headphone

من بعد 2 سال حدودا تحقیق در مورد بهترین هدست برای گیم به Astro A50 رسیدم.

تمام ریویورها نظرشون در موردش مثبته

مخصوصا نسل 3اش

واسه همین هر 2 تا ورژنش رو خریدم هم مخصوص Playstation رو هم مخصوص Xbox رو

مال Playstation رو پارسال گرفته بودم حدود 1500 تومن تموم شد و مال Xbox رو امسال گرفتم که با هزینه گمرک 2000 تومن دراومد

آخرت هدفون برای کنسول هاس

من خودم قبلش این هدفون ها رو تست کردم و دارمشون

Pioneer Dj 2000

Sony Pulse Elite

Sony Gold

Sony MDR-HW700 9.1 Ch

Sony MDR-1000X2

Creative ZXR Evo

Sennheiser HD 700

Sennheiser HD 800s

بعد مقایسه آسترو و هدفونهای بالا به این نتیجه رسیدم که بهترین هدست برای گیم رو کنسولها فقط و فقط همین Astro A50 gen 3 هستش

چون PC ندارم نتونستم رو اون تست کنم

البته هدفون Sony HW700 که 9.1 کانال هست شاهکاری هست برا خودش منتها میکروفون نداره و فقط هدفون هست تجربه فیلم و گیم با این هدفون شما رو به عالمی دیگه میبره

سنهایزر ها هم که نیازی به گفتن ندارن همه فن حریف هستن ولی خوب نیاز به امپ و دک حرفه ای دارن علاوه بر خودشون

---------------------------------------------------------------

Sound System

در مورد سیستم صوتی هم من قصد داشتم که یدونه امپ سینمایی 11.2 کاناله بگیرم و یه سری اسپیکر از سری KEF

البته برا خونه جدید که یک سالی کار داره

منتها با این وضع ارز دیدم این سیستم فقط امپش میره بالای 12 تومن

اسپیکر ها هم یه 25 تومنی میشن

واسه همین گفتم یدونه سینمای معمولی بگیرم فعلا تا کارم راه بیفته تا ببینم بعدش چی میشه

سنماهای زیر رو مد نظر داشتم

Pioneer

Onkyo

Yamaha

LG

Sony

Samsung

Panasonic

هیچ کدوم منو راضی نکردن ینی همشون یا جیغ میکشیدن یا بیس کوبه ای آشغال

تا اینکه مجبور شدم برم سمت LG ARX ها

خیلی دودل بودم بخرم یا نخرم آخرش خریدم LG ARX 10

ولی نتیجه اش ماورای انتظارم بود

من اینو به قیمت 3500 تومن خریدم ولی صداش با سیستمهای 10 تومنی برابری میکنه

نه جیغ میکشه نه بیس کوبه ای

همه چی در حد عالی

تو مکس ولوم هم قاطی نمیکنه

البته سینما نیست و 4.2 هست ولی من فوق العاده ازش راضیم

راستش به قدری ازش راضیم که موندم اصلا برم سمت سیستم 30 تومنی مورد نظر خودم یا نه

چون همیشه آخر شب من فیلم میبینم یا گیم میزنم اون وقت هم نمیشه با صدای بلند این کار رو کرد

• Like
Reactions: s.1 and mohsen2012

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
Headphone

من بعد 2 سال حدودا تحقیق در مورد بهترین هدست برای گیم به Astro A50 رسیدم.

تمام ریویورها نظرشون در موردش مثبته

مخصوصا نسل 3اش

واسه همین هر 2 تا ورژنش رو خریدم هم مخصوص Playstation رو هم مخصوص Xbox رو

مال Playstation رو پارسال گرفته بودم حدود 1500 تومن تموم شد و مال Xbox رو امسال گرفتم که با هزینه گمرک 2000 تومن دراومد

آخرت هدفون برای کنسول هاس

من خودم قبلش این هدفون ها رو تست کردم و دارمشون

Pioneer Dj 2000

Sony Pulse Elite

Sony Gold

Sony MDR-HW700 9.1 Ch

Sony MDR-1000X2

Creative ZXR Evo

Sennheiser HD 700

Sennheiser HD 800s

بعد مقایسه آسترو و هدفونهای بالا به این نتیجه رسیدم که بهترین هدست برای گیم رو کنسولها فقط و فقط همین Astro A50 gen 3 هستش

چون PC ندارم نتونستم رو اون تست کنم

البته هدفون Sony HW700 که 9.1 کانال هست شاهکاری هست برا خودش منتها میکروفون نداره و فقط هدفون هست تجربه فیلم و گیم با این هدفون شما رو به عالمی دیگه میبره

سنهایزر ها هم که نیازی به گفتن ندارن همه فن حریف هستن ولی خوب نیاز به امپ و دک حرفه ای دارن علاوه بر خودشون

---------------------------------------------------------------

Sound System

در مورد سیستم صوتی هم من قصد داشتم که یدونه امپ سینمایی 11.2 کاناله بگیرم و یه سری اسپیکر از سری KEF

البته برا خونه جدید که یک سالی کار داره

منتها با این وضع ارز دیدم این سیستم فقط امپش میره بالای 12 تومن

اسپیکر ها هم یه 25 تومنی میشن

واسه همین گفتم یدونه سینمای معمولی بگیرم فعلا تا کارم راه بیفته تا ببینم بعدش چی میشه

سنماهای زیر رو مد نظر داشتم

Pioneer

Onkyo

Yamaha

LG

Sony

Samsung

Panasonic

هیچ کدوم منو راضی نکردن ینی همشون یا جیغ میکشیدن یا بیس کوبه ای آشغال

تا اینکه مجبور شدم برم سمت LG ARX ها

خیلی دودل بودم بخرم یا نخرم آخرش خریدم LG ARX 10

ولی نتیجه اش ماورای انتظارم بود

من اینو به قیمت 3500 تومن خریدم ولی صداش با سیستمهای 10 تومنی برابری میکنه

نه جیغ میکشه نه بیس کوبه ای

همه چی در حد عالی

تو مکس ولوم هم قاطی نمیکنه

البته سینما نیست و 4.2 هست ولی من فوق العاده ازش راضیم

راستش به قدری ازش راضیم که موندم اصلا برم سمت سیستم 30 تومنی مورد نظر خودم یا نه

چون همیشه آخر شب من فیلم میبینم یا گیم میزنم اون وقت هم نمیشه با صدای بلند این کار رو کرد

شما hd800 هم داشتید؟ خیلی گرونه این هدفون در حقیقت گرون ترینه اصلا مگه می شه به صدای همچین چیزی گوش داد بعد به هدفون دیگه ای رضایت داد؟
در مورد سینما هم اینا تنظیمات خیلی گسترده ای دارن باید بخرید ببرید خونه با اسپیکری که دارید کلی باهاش کلنجار برید تا صداش درست بشه البته اگر بحث سینما یا گیم نباشه خیلی راحت می شه 1 اسپیکر اکتیو یا امپ استریو عالی اروپایی انتخاب کرد.
اگر دنبال صدای treble bass خیلی نرم با صدای سریع و پر انرژی هستید که خیلی مناسب گیم و فیلم هم هست dynaudio emit انتخاب فوق العاده ای هست اگرم بودجه اینقد زیاده dynaudio special forty به مناسب 40 سالگیش زده شده دیگه نهایت دقت و کیفیت صدا هست.
برای امپ های سینمایی هم باید ساب lf 70 60hz تنظیم شه تا بیس کوبه ای نداشته باشه من 70 ترجیح می دم همیشه چون برای گیم یا فیلم خیلی مناسبه اما 60 اگر باشه دیگه ویبرش خیلی کم می شه بیس کاملا نرم می شه البته ساب خوب هم شرطش هست.

حقیقتش من اصلا lg با سامی اینا رو در زمینه ی های فای قبول ندارم سایت حرفه ای ندیدم اسمی ازشون ببره شما 10 تومن می تونید 1 ست حرفه ای جمع کنید نیازی به 30 تومن هم نیست.

من قصد خرید لاجیتک g430 رو داشتم که بعد از عید تو هیچ سایتی موجود نیست، کسی تجربه کار باهاش رو داره؟

G433 گزینه ی بهتری هست اما G430 هم صدای خوبی داره

Last edited by a moderator:

amho

کاربر سایت
Feb 3, 2018
46
اقای s.1، رفتم بازار برای خرید امپلی سینمایی و بلندگوها که مثلا یه چیزی تو مایه های راهنماییهای شما بگیرم، اخرش جو گرفتم با یه جفت mr6 و یه جفت mr4 و ساب و سنتر و امپ 932 پایونییر برگشتم.

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
دوسان عزیز کسی از برند معظم ریز و استیل سریز دفون داره اینجا ؟ اون حالت 7.1 و سوراند هاشون رو پلی 4 کار میکنه ؟
بین استیل سریز ارک 7 و ریزر تریشر اولتیمیت که مخصوص پلی 4 هست کدوم ؟ مدل دیگه ای هست بهتر از اینا تو رنج سقف 250 دلار ؟
سوال فنی این که چا جدیدا همه هدست ها از پورت اوپتیک خروجی میگیرن ؟ پهنای یو اس بی بیشتره که ؟ hdmi هم همین طور علتش چیه ؟
یه سوال مسخره :D:D اگه مثلا تو مدل ریز که خدمتون گفتم اوپتیک وصل باشه ولی یو اس بی رو به جای دیگه بزنیم هم امکان داره صدای دستگاه انتقال پیدا کنه ؟ منظورم اینکه چون خروجی صدا یو اس بی نیست صرفا با اتصال برق از منبع غیر پلی 4 به اون داک یو اس بی هدست بشه خروجی گرفت ؟ میدونم مسخرس ولی سوال شده برام :D چون یو اس بی فقط حکم انتن وایرلس روداره تا جایی که من دیدم :-"

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
درود
لطفا اسپیکر یا سیستم صوتی که بشه صدای 5.1 یا 7.1 کیفیت خوب با ps4 داشته باشم معرفی کنید و اینکه چقدری باید هزینه کنم؟ (حداقل هزینه)
قدرت صدا مهم نیست چون توی اتاق میخام قرارش بدم
الان اسپیکر 5.1 دارم ولی ورودی اپتیکال نداره در نتیجه استریو کار میکنه!
یه سرچی زدم 2 مدل اسپیکر لاجیتک هست ورودی اپتیکال دارن قیمت حدود 2 تومن!!
چیز ارزونتری نیست مثلا با 1 تومن؟!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر