Nintendo بحث و تبادل نظر پیرامون بازی های Switch

switch_logo.png

سلام

دنبال یه تاپیک میگشتم که داخلش در مورد چنتا بازی حرف بزنم و از اونجایی که واسه بازی های سوییچ تاپیک زده نمیشه و یا اگه زده بشه یکی دو صفحه جلو نمیره گفتم این تاپیک رو بزنم که مرجعی باشه واسه تبادل نظر :D

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
حال نداشتم تاپیک زینوبلید ۱ رو پیدا کنم پس همینجا میگم. متاسفانه اینم بعد از نزدیک ۳۰ ساعت مجبور شدم دراپ کنم:D I'm too old for this sh!t:D
متوجه هستم که بازی ریمستر یه عنوان نسبتا قدیمی برای wii هستش ولی منم در این دوره از زندگیم فقط یه حجم معینی از کرینج رو میتونم تحمل کنم.... و زینوبلید سرشار از کرینج و صداپیشگی بد و دیالوگهای رو اعصابه:D شخصیت ها همه مقوان و از تیپ فراتر نمیرن
گیم پلی بازی به طور خلاصه یه mmo هستش که سینگل پلیر شده، برای همین تا خرتناق پر از فچ کوئست های بی سر و ته شده که هیچکدوم ارزش پیگیری نداره. محیط ها واقعا بزرگن و اوپن زون محسوب میشن ولی بدلیل همین ساختار کوئستیی که بازی داره، اونقدری ارزش گشت و گذار در محیط نیست. زهرمار ترین بخش گیم پلی هم کامبت بازی هستش. بشدت سفت و شلوغ پلوغ و غیرجذاب، همچنان بننظرم ffxii در این مدل کامبت ها شبه ریل تایم سیستم بهتری ارائه داده. اینکه تقریبا کنترلی روی بقیه پارتی هم نداری کامبت رو بدتر کرده چون میزان هوش هم تیمیات تقریبا با جلبک برابری میکنه!
موسیقی هم با اینکه خیلی تعریف از این سری شنیده بودم ولی حداقل شناره اول هیچ چیز دندون گیری نداشت....
در کل بازی خیلی زود برام خسته کننده شده و دکمه خداحافظیش رو مجبور شدم بزنم. در قدم بعدی احتمالا برم سراغ X که فقط برای wiiU بوده و شدیدا آندرریتده. طبق چیزایی که ازش دیدم و شنیدم در بیشتر بخش هایی که از شماره اول ایراد گرفتم بسیار بسیار بهتر عمل کرده بخصوص در زمینه گیم پلی. کلا خیلیا هستن که میگن X بهترین شمارست، امیدوارم که ناامید نکنه:D
نسخه سومو بازی کردی؟ طبیعتا نسبت به این چیزایی که گفتی خیلی بهتره هرچند من بازم خیلی با گیم پلی و اپن وردش ارتباط نگرفتم ولی خب موسیقی قسمت سوم واقعا شاهکاره در حدی که شاید ساعت ها تو بازی بچرخید فقط برای اون حس ترکیب موزیک و محیط ها:D

• Like
Reactions: reza8 and Z-fan

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247
نسخه سومو بازی کردی؟ طبیعتا نسبت به این چیزایی که گفتی خیلی بهتره هرچند من بازم خیلی با گیم پلی و اپن وردش ارتباط نگرفتم ولی خب موسیقی قسمت سوم واقعا شاهکاره در حدی که شاید ساعت ها تو بازی بچرخید فقط برای اون حس ترکیب موزیک و محیط ها:D
نه دیگه دارم به ترتیب میرم:D ایشالا بقیه بهتر باشن. اینم رفتم داستانشو یوتوب خور کردم چون میدونم به بقیه مربوط میشه

• Like
Reactions: reza8

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
نه دیگه دارم به ترتیب میرم:D ایشالا بقیه بهتر باشن. اینم رفتم داستانشو یوتوب خور کردم چون میدونم به بقیه مربوط میشه

من این جا یه تنه کالت زنوبلید ۳ ام
حواست باشه :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
این سرویس انلاین نینتندو یه Perk خیلی عجیب و غریبی داره اونم اینه که هر از گاهی (دقیقا، هر از گاهی! هیچ قاعده زمانی خاصی نداره) یهو نینتندو میاد میگه "این بازی" تا 6 روز مجانیه. دانلودش کنید و تا 6 روز تجربه اش کنید اگه خوشتون اومد تخفیف کلفت هم خورده میتونید بخریدش

در وهله اول کلا خبری از همهمه و کبکبه نیست و اگه اکانت توییتر نینتندو رو چک نکنی مدام یا هی تو تب سرویس انلاین سوییچ نچرخی ممکنه کلا از کف ات بره این بازی مفت ها
در وهله دوم... کثافتا 6 روز خیلی کمه! :D مخصوصا با سرعت بازی کردن من هیچی رو نمیشه 6 روز تموم کرد. البته چون 6 روزه من همیشه زورم رو میزنم و دم آخری تموم می کنم
و در وهله سوم...... درسته بازی ها خیلی به ندرت و تو زمان ها محدود پخش میشن ولی انتخاب ها همیشه انتخاب های خوبیه و ارزش داره تجربه شون برای یه عده و بازی خز و خیل نمیارن که سرویس رو پر کنند

منم اصولا سرویس رو هیچ وقت برای این Perk اش تمدید نمی کنم. عموما برای همون بازی های رترو و بخش آنلاین سرویس میخرم. ولی اینم یه جورایی یه چیز اضافه برنامه ای ایه که هر از گاهی میاد و زندگی ما رو به هم می ریزه
پارسال River City Girls اومد رو سرویس و پنج روزه تمومش کردم و به شدت چسبید
و امسال نوبت یه بازی دیگه بود که قبل عرضه واقعا باهاش حال کرده بودم و منتظرش بودم ولی نشد بخرمش و الان رو سرویس اومد و به نظرم با یه سری اما و اگرها به شدت در حد انتظارم ظاهر شد.
اونم Eastward ـه.

h2x1_nswitchds_eastward-jpg.312563

چه دوست داشته باشید یه بچه بامزه رو بغل کنید و نازش کنید و چه دوست داشته باشید کله یه بچه رو با چکش خورد کنید Eastward در هر دو صورت برای شماست :D (جدی میگم تو یه برهه ای از بازی من رسما داد زدم I Will Kill a Child، کسایی که بازی کردن میدونن کجاش)

Eastward کار یه استدیوی شانگهایی ـه که این اولین کارشونه. سال 2021 برای همه پلتفرم ها به غیر از پلی استیشن میاد (که باعث میشه فکر کنم نوشتن در موردش این جا یخورده بیهوده است :D) و روایتگر قصه یه مرد ریشو و کم صحبت (شما بخونید بی صحبت! این بشر تو کل بازی هیچی نمیگه :D) به نام John ـه. جان یه معدن کار خستگی ناپذیره که تو یکی از گشت و گذارها به یه دختر موسفید مرموزی برمیخوره و نجاتش میده. این دو تا بعدش شروع می کنن با هم زندگی کردن و اسم دختره میشه Sam. جان و سم زندگی ساده خودشون رو تو دهکده زیرزمینی Portrock Island می گذرونن تا این که یه سری اتفاقات دست به دست هم میدن و سم و جان مجبور میشن عازم سفری شن که نهایتش سرنوشت دنیا رو تغییر میده.

بازی به وضوح الهام های زیادی از JRPG هایی مثل دراگن کوئست، فاینال فانتزی و سری Mother (Earthbound) گرفته ولی اکثر این الهامات تو ساختار داستان و روایی بازی خلاصه میشن.
خود بازی یه اثر اکشن ادونچر به سبک زلداهای کلاسیک ـه که تو محیط میتونی بچرخی و با NPC ها صحبت کنی و اصل گیم پلی تو سیاهچال ها و دانجن هاییه که پر معماها و باس فایت های خفن اند.

1696398529812-png.312566

با وجود این که جان یه شخصیت اصلی صامت ـه ولی این برای بازی خیلی مشکلی ایجاد نمی کنه چون در حقیقت بازی دو تا شخصیت اصلی داره و سم به عنوان شخصیت اصلی دیگه دوبرابر یه آدم عادی حرف میزنه و اون انرژی ای که از یه بچه تو مواجهه با بالا و پایین زندگی میشه گرفت رو ازش میگیری که خیلی ترکیب خوش فرمیه برای روایت بازی و جان هم شخصیت خودشو بدون صحبت کردن تا آخر بازی حفظ می کنه.

نقطه قوت داستان بازی بدون شک شخصیت ها و دنیاپردازی شه. از Portrock Island گرفته تا Easter City هر شهر کامل فضا و شخصیت ها و دنیای خودشو داره. حتی اگه بعضی هاشون خیلی تعامل کوتاهی باهاشون داشته باشید بازم ساخت و پرداخت شون خیلی معناداره. من بعضا بازی AAA می کنم که میری تو یه هاب یا شهر. همه چی به جنریک ترین شکل ممکن طراحی شدن. انگار نه انگار شخصیت که هیچی، آدم این جا زندگی می کنه. Eastward اصلا این جوری نیست. تک تک گوشه کنار دنیاش پر زندگی از نوع رنگارنگیه که... به داستان بازی کلی رنگ و بو میدن. اره! و به نظرم همینه که پیام اصلی داستان رو بهتر از چیزی که باید میرسونه.

چون اگه بخوایم از بازی یه ایراد اصلی بگیریم پلات تقریبا قابل پیش بینی و Pacing بدشه. این دوتا ایرادهایی اند که هر بازی اکشن ادونچری رو میتونه نابود کنه. خوشبختانه همون جور که گفتم دنیاپردازی خلاقانه و شخصیت پردازی های به شدت درخشنده بازی هم تو زمینه شخصیت های اصلی ای مثل Sam و John هم تو زمینه شخصیت های فرعی مثل Isabela و Alva و... باعث میشه جذابیت بازی خودشو خیلی خوب نگه داره. اسپویل هم نمی کنم ولی چند تا لحظه از بازی واقعا خیلی خوب میتونن از لحاظ احساسی مخاطب رو درگیر کنن. در کل با این که نقدها بیشتر از همه چیز به داستان بازی ایراد گرفتن، و از نظر منم ضعیف ترین بخش بازی ـه این بخش به نظرم در کل راضی کننده بود داستان و اگه سخت نگیرید و خودتون رو با دنیای بازی همراه کنید خیلی لذت بخشه سفر جان و سم.

ss_bf8d65929d363f1b62f632d934eda94ef5188049-1920x1080-jpg.312568

پیکسل آرت این بازی گادلایکه.
یعنی به خاطر پیکسل آرتش هم که شده استدیوی Pixpil از الان تو دیدرس منه که ببینم بازی بعدی شون چی میشه (که البته گویا پروژه فعلی شون DLC همین بازیه)
نمیدونم چطوری تعریف کنم از پیکسل آرت بازی. همه چیز خداست. از طراحی محیط گرفته تا انیمیشن شخصیت ها و طراحی هاشون. باور نکردنیه چه قدر تنوع داره طراحی شخصیت ها و انیمیشن هاشون و چقدر تا آخر بازی همه چیز تنوع خودشو حفظ می کنه. افکت های سه بعدی و نورپردازی بازی حتی از بازی های 2D HD اخیر هم بهتره. خدا میدونه ساخت همچین چیزی چقدر وقت از اینا گرفته. مخصوصا این که انجین شون Custom made بوده و...

موسیقی هم عالیه. توضیح خاصی نمیشه داد. ولی اون حس Retro و کلاسیک بودن فضا رو داره و به نظرم بیشتر از هر چی یادآور Fez بود برام موسیقی بازی.

f2-fight-or-fry-jpg.312569

خوشبختانه گیم پلی بازی هم درخشش فوق العاده ای داره
بازی همون جور که گفتم تو بخش اکشن ادونچر خودش از فرمول مشابه زلداهای کلاسیک تبعیت می کنه که اونم گشتن تو دانجن های پیچیده، شکست دادن دشمن ها با دامنه خاصی از اسلحه ها و حل معماهای مختلفه. کاری که توش دوباره Eastward خیلی موفقه، ایجاد تنوعه
هیچ وقت حس نمی کنی دانجن های بازی و نوع معماها و حتی مبارزات شون قراره تکراری بشه. تا آخرین لحظه 18 ساعت گیم پلی بازی، کامبت و معماها هیجان خودشون رو حفظ می کنند.
به سبک زلداهای کلاسیک هم گشت و گذار تو محیط شما رو با صندوقچه های مختلف روبرو می کنه که از پول تا آیتم های ارتقا بهت جایزه میدن. بهترین اش هم تیکه قلب هاییه که اگه 4 تا ازش جمع کنید به جون تون یکی اضافه میشه (بعد از زدن هر باس هم یه قلب میگیرید دوباره به سبک زلداهای کلاسیک)
به سبک زلداهای مدرن هم، (:D) یه مکانیک اشپزی داره بازی که برای پر کردن جون تون خیلی بهش وابسته اید. این مکانیک اشپزی خیلی شبیه اشپزی BotW ـه که توش مواد رو با هر ترکیبی که بریزید یه نتیجه متفاوت با افکت های متفاوت میگیرید ازش که آزمون و خطا توش واقعا حال میده.

تنوع اسلحه های بازی هم مثل تفنگ و اره پرت کن و بمب اتوماتیک و از راه دور و... هم شون خیلی عالین. از همون اواخر چپتر 1 بازی کنترل Sam رو هم میتونید به عهده بگیرید که اونم قابلیت های خودش رو داره و تو چپتر دو به بعد میتونید بین سم و جان جابجا شید با یه دکمه که کلی پتانسیل برای معماها و کامبت باز می کنه و مطمئن باشید بازی از تک تک این پتانسیل ها استفاده می کنه

خوشبختانه بازی تو 18 ساعت تموم میشه و به نظرم نقطه خیلی خوبیه. دقیقا قبل از این که خسته کننده بشه و بعد این که حس کنید خیلی کوتاهه بازی پرونده خودشو می بنده و حالا اگه بیشتر هم بخواهید ازش، DLC بازی تو راهه و امیدوارم اونم همین قدر خوب از آب دربیاد و مشکلات پیسینگ و داستان هم حل کنه.

__sam_and_john_eastward_drawn_by_numbers_pigpenandpaper__sample-759ead7147fdfdb8c7ee184fa901d118-jpg.312574

Free Trial این بازی رو سوییچ ساعت 10 صبح امروز تموم می شد و من ساعت 8 صبح رسیدم بازی رو تموم کنم #:-S
به عنوان کسی که تو 24 ساعت گذشته نزدیک 14 ساعت پای این بازی بودم میتونم با قاطعیت بگم که گول متای 82 بازی رو نخورید. بهتر از این حرفاست Eastward
حداقل حداقلش، بازی یه Action Adventure خیلی خوب با آرت استایل استثنایی ـه و اگه بخواهید میتونه بیشتر هم باشه. :x

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
mario rpg به نظرتوت ارزش خرید داره؟

همممممممم
بازی جزو بازی های محشر دوران SNES ـه که از زمان خودش جلوتر بوده
ولی خب بازم به نظرم 60 دلار واسش زیاده. این نظر منه البته. چون به شخصه خاطره ای با این بازی ندارم. ولی مثلا این ریمیک Paper Mario: Thousand Year Door رو که معرفی کردن من قشنگ در جا Sold بودم روش :D بسته به آدمش هم داره

omid248

کاربر سایت
May 27, 2018
135
دوستان سلام اگر خدا بخواد تا قبل عید میخوام oled بگیرم اما به عنوان کنسول دوم و دلیل خرید فعلا برای بازی های ۲نفره میخوام که با همسرم بازی کنم لطفا بازی های فان و هیجانی رو که باهم میشه زد و معرفی کنید ممنون و بازی هارو به صورت اکانت قانونی طرفیت دوم میخوام بگیرم

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
256
الان پیدا کردم Thumper، اسم ژانرش به ذهنم نمیومد مثکه بهش میگن Music Game:
View attachment 238620

View attachment 238621

من دیگه حرفی ندارم
Thumper با وی آر بازی کردم باس اخرش احتمال سکته مغزی بالاست با سرعت بالا حرکت میکنه یهویی کند میشه این روند همینطوری ادامه پیدا میکنه تو وی آر خیلی واقعا خطرناکه نمیدونم چرا اینطوری ساختن اخرشو

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
دوستان سلام اگر خدا بخواد تا قبل عید میخوام oled بگیرم اما به عنوان کنسول دوم و دلیل خرید فعلا برای بازی های ۲نفره میخوام که با همسرم بازی کنم لطفا بازی های فان و هیجانی رو که باهم میشه زد و معرفی کنید ممنون و بازی هارو به صورت اکانت قانونی طرفیت دوم میخوام بگیرم
سلام
بازی که زیاد هست اما اینا رو میتونی برای شروع بگیری
mario kart
super smash bros
mario party
luigi mansion 3
super mario 3d world

• Like
Reactions: omid248

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
کسی Disco Elysium روی سوییچ رفته؟ روی استیم دارم و دلم میخواد زودتر برم سراغش، ولی واقعا برای من بازی‌ای نیست که بتونم پشت میز بشینم و بازی کنم. تجربه هندهلد رو براش ترجیح میدم.
وضعیت فنی بازی قابل قبول هست رو سوییچ؟

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
میخواستم بازی رو تموم کنم بعد نظر بدم

ولی فعلا بعد ده ساعت و 50 درصد شدن Complete شدن بازی باید بگم هولی شعط چقدر Metroid Prime خوبه :D به استثناء کامبت که یخورده میلنگه سیستم چک پوینت بازی که بعضی موقع ها اذیت می کنه این بازی شاهکار لول دیزاینه و استاد گردوندنت تو محیط های مختلف
باس فایت ها هم خیلی خوبن
معماها و رازهای مخفی عالین

خلاصه خیلی خفنه. فعلا Phazon Mine رو رد کردم و سرگیجه گرفتم از بس تو در تو و عمیقه بازی
و سختم هست. نوع سختی ش هم خیلی با بازی های دیگه فرق داره. باید واقعا همه بازی و محیط هاش رو بشناسی تا بری بازی رو جلو و این درکه اگه نباشه سریع از بازی زده میشی. خیلی خوبه

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
256
میخواستم بازی رو تموم کنم بعد نظر بدم

ولی فعلا بعد ده ساعت و 50 درصد شدن Complete شدن بازی باید بگم هولی شعط چقدر Metroid Prime خوبه :D به استثناء کامبت که یخورده میلنگه سیستم چک پوینت بازی که بعضی موقع ها اذیت می کنه این بازی شاهکار لول دیزاینه و استاد گردوندنت تو محیط های مختلف
باس فایت ها هم خیلی خوبن
معماها و رازهای مخفی عالین

خلاصه خیلی خفنه. فعلا Phazon Mine رو رد کردم و سرگیجه گرفتم از بس تو در تو و عمیقه بازی
و سختم هست. نوع سختی ش هم خیلی با بازی های دیگه فرق داره. باید واقعا همه بازی و محیط هاش رو بشناسی تا بری بازی رو جلو و این درکه اگه نباشه سریع از بازی زده میشی. خیلی خوبه
بازی های متروید گیم پلی خوبی دارن فقط این تو در تو بودن نقشه محیط بازی گیج کننده میشه

• Like
Reactions: reza8 and Z-fan

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
بچه ها اینجا کسی تونسته another code recollection بازی کنه؟ میخوام بخرم ولی هیچ جا نسخه فیزیکیش گیر نمیاد

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,232
این Princess Peach: Showtime! مظلوم واقع شده تاپیک نداره فکر کنم، گیمش ولی لیک شده، نمراتش هم فردا میان و پس فردا هم ریلیز رسمی گیمه.
3 تا مرحله از گیم رو زدم، به نظرم متاش 83-84 بشه. گیم پلیش جذاب و متنوعه، طراحی مراحلش هم خیلی خوبن (طبیعتا به چیزی مثل Wonder نمیرسه، ولی خوبه)
فقط یکی اینکه خیلی سادست گیمش، گیم پلیش جوریه که به نظرم خیلی راحت میتونستن درجه سختی براش بزارن و گیم رو خیلی سخت تر هم طراحی کنن، ولی به نظر نمیاد این کار رو کرده باشن. امیدوارم در ادامه سخت بشه، ولی شک دارم نینتندو همچین حرکتی زده باشه.
مشکل دیگه هم اینکه به طرز عجیبی گیم از لحاظ پرفورمنس تو دیواره، روی حالت هندهلد آدم حس میکنه گیم اسلو موشنه. روی داک با اینکه بهتره ولی باز هم تعریفی نداره. نمیدونم چجوری توی همچین گیمی تا این حد گند زدن به پرفورمنس.

----------------------------
نمراتش اومد

peach.PNG

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.d.makan and reza8

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر