بحث و تبادل نظر پیرامون بازیهای Xbox 360

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
سلام
سهیل جان در مورد نقدت. اول که پیشدستی کردی:) من میخواستم این کار رو بکنم;)
دوم: یه چیزایی که تو بازی جزابیت ایجاد میکنه رو فراموش کردی. مثلا اون 60 تا سی دی که جاهای مختلف شهر هست و با پیدا کردن هر 10 تاش یه آهنگ اضافه میشه.
اکتیویتی ها به اندازه مراحل خوده بازی جذابیت دارن ولی یه اشاره کردی. یا مثلا این قابلیت که میتونی تمام مراحلی رو که رد کردی دوباره انجام بدی. هنگام مستی مشکلاتی که پیش میاد:-" صدا گزاری های شدیدا مناسب که تو محله چینی ها لهجه دارن و صدای هر کاراکتر با جنسیت و سنش متناسبه. وسعت شهر. چیزی که تو سن آندریاس منو عذاب میداد کوه و جنگل و دشت بود که تو این بازی نیست و همیشه تو شهری. اینا چیزایی بود که جاشون رو تو نقدت خالی دیدم. ولی در کل خوب بود موفق باشی

OiLeS

کاربر سایت
Nov 6, 2005
218
سلام
سهیل جان در مورد نقدت. اول که پیشدستی کردی:) من میخواستم این کار رو بکنم;)
دوم: یه چیزایی که تو بازی جزابیت ایجاد میکنه رو فراموش کردی. مثلا اون 60 تا سی دی که جاهای مختلف شهر هست و با پیدا کردن هر 10 تاش یه آهنگ اضافه میشه.
اکتیویتی ها به اندازه مراحل خوده بازی جذابیت دارن ولی یه اشاره کردی. یا مثلا این قابلیت که میتونی تمام مراحلی رو که رد کردی دوباره انجام بدی. هنگام مستی مشکلاتی که پیش میاد:-" صدا گزاری های شدیدا مناسب که تو محله چینی ها لهجه دارن و صدای هر کاراکتر با جنسیت و سنش متناسبه. وسعت شهر. چیزی که تو سن آندریاس منو عذاب میداد کوه و جنگل و دشت بود که تو این بازی نیست و همیشه تو شهری. اینا چیزایی بود که جاشون رو تو نقدت خالی دیدم. ولی در کل خوب بود موفق باشی
هادی جان شما به نکات درستی اشاره کردید ولی خوب من این نقد رو تو وقت کمی که داشتم نوشتم و در این فرصت کم نتونستم به همه ی نکات اشاره کنم.انشاالله در نقدهای بعدی.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,081
Perfect Dark Zero

آقا یکی خواهشا یخورده در مورد Perfect Dark Zero توضیح بده...نقد جاهای دیگه رو هم نمی خوام چون خوندم فقط می خوام ببینم چه حسی داره!
دیروز 10:07

سلام
من بازی زیبای Perfect Dark Zero رو تموم کردم و چیز های که از این بازی دست گیرم شده براتون مینویسم { با کلاسش میشه نقد } البته با اجازه پیش کسوتها
این بازی محصول شرکت Rare هست . شماره یک این بازی به اسم Perfect Dark بود که برای Nintendo 64 روانه بازار شد و یکی از بهترین اول شخص های زمان خود بود. { باری } . اول بگم که این بازی چون جزو لانچ های 360 بوده از30% از کل سخت افزار 360 بیشتر استفاده نشده .اولین چیزی که تو بازی جاب توجه میکنه سیستمی هست که تازه در بازی RS: Vegas به کار برده شده یعنی وقتی به سمت دیوار برای پناه گرفتن میری دوربین به حالت سوم شخص بر میگرده که در این حالت هم پناه گرفتی و هم بسیار دقیق تر موفعیت دشمن رو شناسای کرده و هدف گیری رو جذاب تر از همیشه میکنه .بازی در سال 2020 روخ میده و شخصیت بازی که بسیار جذاب با موهای قرمز و لباسی تقریبا آبی داره با نام Joanna Dark که داری قابلیتهای زیادی هست . از جمله غلت زدن که در هنگام تیر اندازی دشمن بسیار موثر واقع میشه. چون نمی تواند حدس بزنن کی و کجا از حرکت میستی نمیتونن که درست هدف بگیرن .انواع سلاح هم در این بازی پیدا میشه .یک چیز جالب در این بازی و سلاح هاش اینه که همه اسلحه ها دارای 2 یا 3 کاربرد هستن . مثلا Pulse Rifle نیروی داره که Joanna رو غیب میکنه { برای مدت زمانی کم } که راحت میتونی دشمن رو نابود کنی .اسلحه Sniper اشعه داره کی میشه دوست یا دشمن رو از پشت دیوار دید { البته اسکلتش رو } .بگم که کلی هم ابزار جاسوسی هست که یک حس دیگه ای نسبت به بازی های دیگه داره { بازی رو از اول شخص معمولی در میاره } مثل یک کامپوتر کوچک که به اسم Laptop gun هست اما میتونه یک اسلحه قدرت مند بشه فقط باید برنامه ریزی بشه و روی دیوار نصب بکنی بد می بینی که { فلفل نبین چه ریزه ....}دو دوربین هم داری که مخصوص جاسوس بازیه به اسم Tracker & Cam Spy که مراحل رو جذاب تر میکنه . بازی کمی مخفی کاری هم داری { Stealth} که با وسایلی که در دست داری حال به خصوصی داره .خلاصه اینقدر چیزهای جذاب و مختلف داره که حوصله شما سر میره اگه بنویسم . بازی بینهایت زیبا و جذابیه . 1000000000% ارزش خریدن رو داره
در اخر باید بگم که بازی 30 فریم در ثانیه رندر میشه و به هیچ وجه یک اول شخص معمولی نیست.
در اخر ممنون که این مطلب رو خوندید . کم یا زیاد بودنش رو ببخشید . { GameWare غلت املائی ها رو بگیر و نمره بده }

2pocbgl.jpg

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
سلام
من بازی زیبای Perfect Dark Zero رو تموم کردم و چیز های که از این بازی دست گیرم شده براتون مینویسم { با کلاسش میشه نقد } البته با اجازه پیش کسوتها
این بازی محصول شرکت Rare هست . شماره یک این بازی به اسم Perfect Dark بود که برای Nintendo 64 روانه بازار شد و یکی از بهترین اول شخص های زمان خود بود. { باری } . اول بگم که این بازی چون جزو لانچ های 360 بوده از30% از کل سخت افزار 360 بیشتر استفاده نشده .اولین چیزی که تو بازی جاب توجه میکنه سیستمی هست که تازه در بازی RS: Vegas به کار برده شده یعنی وقتی به سمت دیوار برای پناه گرفتن میری دوربین به حالت سوم شخص بر میگرده که در این حالت هم پناه گرفتی و هم بسیار دقیق تر موفعیت دشمن رو شناسای کرده و هدف گیری رو جذاب تر از همیشه میکنه .بازی در سال 2020 روخ میده و شخصیت بازی که بسیار جذاب با موهای قرمز و لباسی تقریبا آبی داره با نام Joanna Dark که داری قابلیتهای زیادی هست . از جمله غلت زدن که در هنگام تیر اندازی دشمن بسیار موثر واقع میشه. چون نمی تواند حدس بزنن کی و کجا از حرکت میستی نمیتونن که درست هدف بگیرن .انواع سلاح هم در این بازی پیدا میشه .یک چیز جالب در این بازی و سلاح هاش اینه که همه اسلحه ها دارای 2 یا 3 کاربرد هستن . مثلا Pulse Rifle نیروی داره که Joanna رو غیب میکنه { برای مدت زمانی کم } که راحت میتونی دشمن رو نابود کنی .اسلحه Sniper اشعه داره کی میشه دوست یا دشمن رو از پشت دیوار دید { البته اسکلتش رو } .بگم که کلی هم ابزار جاسوسی هست که یک حس دیگه ای نسبت به بازی های دیگه داره { بازی رو از اول شخص معمولی در میاره } مثل یک کامپوتر کوچک که به اسم Laptop gun هست اما میتونه یک اسلحه قدرت مند بشه فقط باید برنامه ریزی بشه و روی دیوار نصب بکنی بد می بینی که { فلفل نبین چه ریزه ....}دو دوربین هم داری که مخصوص جاسوس بازیه به اسم Tracker & Cam Spy که مراحل رو جذاب تر میکنه . بازی کمی مخفی کاری هم داری { Stealth} که با وسایلی که در دست داری حال به خصوصی داره .خلاصه اینقدر چیزهای جذاب و مختلف داره که حوصله شما سر میره اگه بنویسم . بازی بینهایت زیبا و جذابیه . 1000000000% ارزش خریدن رو داره
در اخر باید بگم که بازی 30 فریم در ثانیه رندر میشه و به هیچ وجه یک اول شخص معمولی نیست.
در اخر ممنون که این مطلب رو خوندید . کم یا زیاد بودنش رو ببخشید . { GameWare غلت املائی ها رو بگیر و نمره بده }

2pocbgl.jpg
نقدت عالی بود ولی حیف که 90 درصدش گیم پلی بود و 10 درصد بقیه موارد
کم کم یه لنگ پام از خونه داره میره زعفرانیه (داتکام):cheesygri

GameWare غلت املائی ها رو بگیر و نمره بده

بد کاری می کنم:cheesygri؟
غلط درسته نه غلت :d

روخ غلطه / رخ درسته

:cheesygri18

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,081
بد کاری می کنم؟
غلط درسته نه غلت :

مهبد جان سلام
دیدیم با غلط گرفتن حال میکنی گفتم یک سر گرمی برات درست کنم :cheesygri و غلط رو غلت نوشتم تست کنم و از این که از نقدم خوشت اومده خوشحالم:love: .

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,081
Dead or Alive 4

سلام به همه دوستان
مثل اینکه نقد نوشتن بهم حال داده . این بار میخوام با نوشتن در مورد بازی محبوب خودم Dead or Alive 4 وقت شما رو بگیرم { اما به نظر خودم هم ارزش نوشتن داره هم خوندن رو داره} . اول بگم که بازی ساخت شرکت TECMO از حامیان سرسخت کنسولهای Microsoft هست که توسط مغز متفکر این شرکت جناب TOMONOBU ITAGAKI ساخته و پرداخته شده. معمولا TECMO به این معرفه که از تمام سخت افزار کنسول در ساخت بازی بهره میبره اما با اینکه بازی گرافیک وحشتناکی داره اما از این بهتر هم میشد ساخته .داستان بازی در مورد شرکتDOATEC واقع در مکانی زیبا به اسم TirTowers هست که بر روی پروژه شبیه سازی که میخواد با استفاده از DNA یک نینجا ابر انسانی غیر قابل مهار بسازه . انها از DNA نینجای معروف این بازی یعنی Kasumi {که یک دختر زیباست } استفاده کردن و اسم پروژه رو گذاشتن ALPHA 152 .و در این بین رئیس گروه نینجا های خندان Tenshin به اسم Hayateh { برادر Kasumi } در انتقام گرفتن از این شرکت برخواسته و...... در مورد گیم پلی این بازی باید بگم که { چون خودم جزو طرفداران بازی های مبارزه ای هستم } اصلا دکمه زدن دیمی ادم رو به پیروزی نمیرسونه که هیچ بد تر بابای ادم رو در میاره . کلا ضربه زدن و سالتو کردن و بدل گرفتن از حریف راه و روش خاصی داره. لازم که بگم بیشترین آسیب رو به دشمن از راه بدل کردن حاصل میشه پس مراقب ضربه هاتون باشید.خوبی این قسمت اینه که: 1. حالت ضربه های کانتر { مداوم } بیشتر شده 2. شخصیت های جدید زیادی در بازی گذاشتن از جمله Spartan 458 که برای طرفداران بازی Halo خبری خوشحال کننده بود.3. اضافه کردن فنون جدید و حذف یک سری فن قدیمی. 4. عوض کردن استیل مبارزه ای Hayateh از حالت کاراته به نینجا.5. داشتن اکثر فنون مبارزه در بازی { موتای .نینجا . کشتی کج . دفاع شخصی و..} 6 . رنگ امیزییه خیره کننده .8 Ring های زیاد و بسیار جذاب .9 . صدا گذاری بی نقص برای شخصیت ها و محیط. 10 . کم کردن اسیب دیده گی در برابر ضربه ها که این امر باعث بیشتر شدن زمان مسابقه میشه.
اما طبق معمول همیشه تنها ایرادی که میشه به بازی گرفت: 1. زبان و لهجه ژاپنی تمام شخصیت ها در تمام ورژن های این بازی هست که نمیدونم شاید کسی مثل من براش فرق نکه ژاپنی یا غیر اون چون میشه از قسمت Option بازی زیرنویس انگلیسی رو به بازی اضافه کرد.2 . رئیس بازی بسیار قدرتمندهست { البته برای یک لحظه اش هست } که پدر ادم رو در میاره . بعد از کشتن رئیس باهر کارکتر یک Demo از پیش رندر شده وحشتناک زیبا رو شاهد خواهید بود. خلاصه اینقدر بازی رو جذاب طراحی کردن که ادم نمیدونه از کجاش بگه . فقط نور پردازی بازی حواس آدم رو از مبارزه پرت میکنه{ ببین چه کار کردن } . نمیدونی که چقدر تو این بازی نور روی لباس و خود شخصیتها بازی تاثیر میزاره .در اخر اضافه کنم که این بازی اینقدر جذاب با بخش ها و ایتمهای گوناگون درش هست عمرا کسی رو زده و کسل نمیکنه . کل کارکتر های بازی {خوشگل و خوش تیپ } طراحی شدن که قابل وصف نیست.
اگر کسی 360 داره و دنبال بازی مفرح و سرگم کننده میگرده اولین پیشنهاد از طرف بنده DOA4 هست بی شک.
{ ممنون از اینکه مطلبم رو خوندید خوب و بدیش رو به بزرگی خودتون ببخشید من این کاره نیستم . اگر نظردارید بگید لطفا. چیز دیگه ای از این بازی میخواهید بدونید من در خدمتم }

OiLeS

کاربر سایت
Nov 6, 2005
218
دوست عزیز نقد خوبی بود فقط یکم کم بود در ضمن در مورد شخصیت ها و لوکیشن ها اصلا توضیح ندادید.به هر حال منم این بازی رو کردم و واقعا بازی خوبی هست.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,081
اگه در مرود تمام چیزها مینوشتم وقت گیر میشد برای دوستان وحصله برخی سر میرفت . من هم تا این حد در توانم هست . به بزرگی خودت تون ببخشید دیگه .ولی تلاشم رو میکنم بهتر بشه . مرسی از نظرت

OiLeS

کاربر سایت
Nov 6, 2005
218
اگه در مرود تمام چیزها مینوشتم وقت گیر میشد برای دوستان وحصله برخی سر میرفت . من هم تا این حد در توانم هست . به بزرگی خودت تون ببخشید دیگه .ولی تلاشم رو میکنم بهتر بشه . مرسی از نظرت
همین که وقت می زاری و نقد می نویسی خودش کلی ارزش داره.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,081
Ghost Recon :advance Warfighter

دوستان سلام
دو دل شدم نمیدونم این نقد رو بنویسم یا نه؟ چون ممکنه دیگر دوستان زحمت کشیده باشن { گفته باشند } و یا اینکه جای دیگه ای خونده باشن با حتی بازی رو انجام داده باشن.
چون یک مقدار قدیمی شده دیگه . باری . میخوام امروز درباره بازی فوق زیبا و جذاب GHOST RECON :ADVANCE WARFIGHTER مطلب بنویسم.
اول نمیخواستم این بازی رو بخرم چون روی XBOX بازی رو انجام داده بودم.خوب دیگه دل رو زدم به دریا و خریدم و بعد فهمیدم که در صورت انجام ندادن این کار بزرگ ترین اشتباه زندگیم رو مرتکب شده بودم. بگذریم اول کمی از داستان بازی میگم براتون:

شما در نقش کاپیتان Scott Mitchell هستید که فرماندهی گروه ارواح با شماست و وظیفه شما به دست اوردن امنیت و باز پس گیری مکزیکوسیتی از دست تروریست هاست
در این راه ابزار و سایل فوق پیشرفته ارتش ایالات متحد امریکا شما را در رسیدن به این هدف یاری میکند.

نو آوری هم در این بازی هست که میتونم به یک دوربین جاسوسی پرنده اشاره کنم که بسیار مفید واقع میشه و میتوانید با ان موقعیت دشمن رو شناسایی کرده و با بهترین استراتژیک ممکن به انها یورش ببرید.
گرافیک بازی تقریبا بدون نقس هست و جلوه های بصری بیشماری در بازی وجود داره که میشه از انفجارهای مهیب و واقعی بازی گفت.

صدا و موسیقی متن را باید در این بازی تجربه کرد .بقدری صدا ها در این بازی زیبا و دقیق کار شده که حتی کسانی که بازی نمیکنند ومثل پدر و مادر بنده با شنیدن صدا ها به وجد میان و از ان تعریف میکنن .باید بگم صدای هر انفجار باهم فرق داره که هیچ کاملا میشه از رو صدا فهمید کجا این اتفاق رخ داده . یعنی صدای انفجار دور با نزدیک کاملا تفکیک شده هستند.در یک مرحله که باید رئیس جمهور مکزیک رو نجات بدید یک اهنگ حماسی میزنه که نگو .ادم میخواد گریه کنه.شور خاصی تمام وجود ادم رو میگیره.

فیزیک بازی هم بسیار بالاست . میشه گفت همه چیز در این بازی دارای واکنش هست . مثلا وقتی کنار یک درخت یا اطرافش نارجک منفجر میشه به زیبای تکون می خوره و برگهاش { مقداری } میریزه . یا وقتی به ماشینها تیر می خوره بعضی هاشون آژیر میکشن با اگه چند بار به لاستیک یا درب ان تیر بزنی کنده میشه . یا اینکه به صورت یک فیلم اکشن تمام عیار منفجر میشه.

گیم پلی بازی هم مشه گفت که راحته و حتی کسانی که با این سبک بازی حال نمیکنن هم بسیار جذاب خواهد بود.
خلاصه 360 بازهای که دنبال یک بازی زیبا در حد اسم 360میگردن GHOST RECON :ADVANCE WARFIGHTER همون بازی ست.

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
من تازه اومدم تو این تاپیک
خیلی تاپیک جابیه
ولی وقتی صفحه ی 2 تاپیک او خزبلات رو راجع به ridge racer 06 دیدم اعصابم خورد شد لازم که نکات بسیار مهمی رو راجع به این بازی وکسانی که از مانیتور استفاده میکنند رو بگم:
اولا کی گفته xbox 360 فقط wide screen support هست؟
و کی گفته که ما تو بازی ها روی مانیتور باید اون دو تا کادر سیاه مزخرف رو ببینیم
منم اول که ridge racer رو گرفتم اینجوری بود و بعد خیلی ساده درستش کردم:
در قسمت consol setting/screen setting دو نوع option است:1.screen resoulaton و screen format
به دلیل اینکه تمام بازی های xbox 360 بر اساس wide screen برنامه نویسی شده شما هم حتما باید یا resoulation رو در حالت wide screen مثلا 1366*728 بزارید یا اگر در حالت عادی میزارید(1280*1024) در screen format حالت wide screen رو انتخاب کنید
در واقع این حالت درست است با اینکار xbox dashboard هم درست میشه و دیگه وقتی دکمه ی guide رو میزنی نصف صفحه با اون حالت .... نمیره
حالا به این عکس ها توجه کنید و خودتون قضاوت کنید:
2e24ait.jpg

در حالت normal
2z8qhph.jpg

در حالت wide screen

یادتون باشه هر وسیله ای که میگیرید با option هاش ور برید تا طرز کار کنسول دستتون بیاد و دلیل های مزخرف نیارید(.....باید در بازی های بعدی شاهد این کادر ها باشیم:sassy)

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
منم 360 double agent رو بازي كردم و براتون دربارش مينويسم
DA با Splinter Cell هاي قبلي خيلي فرق داره
دموها تركيبيه از فيلمهاي واقعي و تصاوير كامپيوتري كه به شكل جالبي با هم تركيب شدن.
سم نسبتا پير تر شده ، مراحل تمريني اول بازي ديگه واقعي نيست ، بلكه بوسيله سيگنالهايي كه به مغز سم فرستاده ميشه بصورت مجازي تمرين ميكنه .
حركات زيادي به بازي اضافه شده ، مثلا ميتونيد به ديوار تكيه بديد و وقتي كسي رد شد بگيريدش و صورتش رو بكوبيد به ديوار :cheesygri
هوش مصنوعي بازي خيلي بالاست ، دشمنا حتي به صداي كشتن با چاقو و آهسته راه رفتن هم شك ميكنن .
يعني شما ديگه مثل قبل راحت نميتونيد پشت سرشون قدم بزنيد بلكه بايد خيلي خيلي آهسته به پشت سرشون بريد . تازه اگر هم موفق شديد بدون سر وصدا به پشتشون بريد كمتر از 1 ثانيه بايد هركاري ميخوايد بكنيد وگرنه ميفهمه پشت سرشي .
هوش مصنوعي بازي انقدر بالاست كه 1 ساعت طول كشيد تا مرحله اول رو تموم كنم . اون هم با Stealth 16% !
مرحله اول سم با همكاري يك نفر ديگه به اسم ( جرج يا جك دقيقا يادم نيست ) از هواپيما ميپرن و شيرجه ميزنن توي آب ( اين كار ها رو خودتون بايد انجام بديد و دمو نيست ! )
شنا كردن هم تو اين نسخه اضافه شده كه واقعا جالبه ( حركات دست و پاش موقع شنا كردن به شكل خفني طبيعيه )
بايد از محلي كه سوراخي توي يخها ايجاد شده بيرون بيايد ولي قبل از اون ميتونيد دشمنهايي كه اطراف هستن رو با گرفتن پاشون تو آب بكشيد و خفه كنيد :)
وقتي سم از آب مياد بيرون افكت جالبي روي تصوير گذاشتن كه آدم فكر ميكنه خودش توي آب بوده .
جالبه حتي بخاري كه از دهن سم بيرون مياد رو هم به زيبايي ساختن ..
دوست سم تو اين ماموريت كشته ميشه و بعد از تموم شدن مرحله اون دمويي رو نشون ميده كه سم دوربين ديد در شبش رو ميندازه تو آب .

تازه بعد از تموم شدن مرحله اوله كه بازي شروع ميشه و مينويسه :
Ubi Presents
Splinter Cell Double Agent

بعد هم سم رو تو زندان نشون ميده و داستان اين كه چرا تو زندان افتاده و همينطور مرگ دخترش رو بين دموها تعريف ميكنه . نشون ميده كه موهاش رو ميزنن و با آب فشار قوي شكنجش ميكنن .
بعد از 6 ماه كه از زنداني بودن سم ميگذره ، اون تصميم ميگيره كه بوسيله يكي از اعضاي JBA از زندان فرار كنه كه اينجا رسما بازي شروع ميشه !
منم تا همينجا بازي كردم :cheesygri

در كل بازي خفنيه . من كه خيلي باهاش حال كردم .
گرافيك بازي هم خيلي خوب كار شده ( حتي عرق روي بدن سم رو هم ميبينيد ) .
چنتا عكس هم براتون گرفتم كه ببينيد :

2d106s9.jpg

3zu5ehd.jpg

2hqxt78.jpg

447cghj.jpg

برم بقيش رو بازي كنم :cheesygri

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
اقايوني كه 360 دارن از نظره تعداده بازي 360 ناراضي نيستن؟
واسه اين مي پرسم كه دوباره مثله xbox ضرر نكنم و با ضرر نفروشمش فقط واسه تعداده كمه بازيش در ايران.
ممنون ميشم جوابم رو بديد.

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
فعلا چرا ولی صبر کن با اومدن GOW دیگه بازیهای جدید میان نمونش:

Forza 2
COD 3
carbon
Mass Effect
GOW

برو توی سایت مایکروسافت(Xbox) یه لیست بلند داره توش تمام بازیهایی که قراره واسه 360 بیان گذاشته:

اینم لینک:

http://www.xbox.com/en-US/games/calendar.aspx?WT.svl=nav

دیگه خودت میدونی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر