بحث و تبادل نظر پیرامون بازیهای Xbox 360

منم امروز Saint`s Row به دستم رسید...
2 چیز که برام جالب بوده تا الان اینه که
1-بدنه ی ماشین ها تصاویر اطراف را منعکس میکنند، همچینین جاده نور را منعکس میکنه
2- وقتی از به پهلوی ماشین کسی بزنیم طرف سرش را از پنجره یکمی میاره بیرون فورش میده !!!:d

خیلی هیجان زده هستم میخوام برم بازی کنم بعدا اگر چیزه جدیدی کشف کردم میام عنوان میکنم

=================
توی بازی SAINT`S ROW داشتم میدویدم یه آقای COW BOY خوش تیپ کنار یه خانوما دیدم که داشت قدم میزد چیزه که توجهما جلب کرد دیدم یه جمله داره میگه :
HELLO PRETTY BABY
بعد همینجور که داشتم میدویدم تا اومدم باییستم ازشون یه 10 متری دور شدم برگشتم ببینم بازم داره موخ میزنه ... جالب اینجا بود که پابه پای خانومه راه میرفت وقتی رسیدم بهش دیدم هنوز داره موخ میزنه یکی از کلماتش این بود I LOST MY HORSE .... بعدش دختریه نگاهی بهش کرد و محل نزاشت
مرده هم برای اینکه ضایع نشه دست توی موهاش زد و راهشا کج کرد و رفت !!!

آخرین ویرایش:
منم امروز Saint`s Row به دستم رسید...
2 چیز که برام جالب بوده تا الان اینه که
1-بدنه ی ماشین ها تصاویر اطراف را منعکس میکنند، همچینین جاده نور را منعکس میکنه
2- وقتی از به پهلوی ماشین کسی بزنیم طرف سرش را از پنجره یکمی میاره بیرون فورش میده !!!:d

خیلی هیجان زده هستم میخوام برم بازی کنم بعدا اگر چیزه جدیدی کشف کردم میام عنوان میکنم

=================
توی بازی SAINT`S ROW داشتم میدویدم یه آقای COW BOY خوش تیپ کنار یه خانوما دیدم که داشت قدم میزد چیزه که توجهما جلب کرد دیدم یه جمله داره میگه :
HELLO PRETTY BABY
بعد همینجور که داشتم میدویدم تا اومدم باییستم ازشون یه 10 متری دور شدم برگشتم ببینم بازم داره موخ میزنه ... جالب اینجا بود که پابه پای خانومه راه میرفت وقتی رسیدم بهش دیدم هنوز داره موخ میزنه یکی از کلماتش این بود I LOST MY HORSE .... بعدش دختریه نگاهی بهش کرد و محل نزاشت
مرده هم برای اینکه ضایع نشه دست توی موهاش زد و راهشا کج کرد و رفت !!!
عجب هوش مصنوعی داره
بیشتر توضیح بده
انگار بازیه جالبیه !

اقایون این بازی saints row برای شرکت THQ هست :eek:
ولی خوش به حالتون کیف میکنید چند روز دیگه اسپلینتر سل 4 میاد با اون حال مکنید البته اسپیلینتر سل 4 رو میشه رو PC بازی کرد
اقایون کسی SANTS ROW رو تا اخرش رفته چی میشه

اقایون این بازی saints row برای شرکت THQ هست :eek:
ولی خوش به حالتون کیف میکنید چند روز دیگه اسپلینتر سل 4 میاد با اون حال مکنید البته اسپیلینتر سل 4 رو میشه رو PC بازی کرد
اقایون کسی SANTS ROW رو تا اخرش رفته چی میشه
من رفتم آخرشم چند خط پایین تر می نویسم که اگه کسی نمی خواد بخونه را حت باشه !!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
آخرش اعضا ی گروه خودمون(این یارو بنفش ها) ما رو تو کشتی می ترکونن:((
(حضور شما در بازی باعث دلگرمی آن مرحوم می شود:crying:

عجب هوش مصنوعی داره
بیشتر توضیح بده
انگار بازیه جالبیه !
شما یه تلفن همراه دارید که با زدن دکمه ی Start میتونید از منو های بازی انتخابش کنید ، در طی ماموریت ها با اشخاصی آشنا میشید که به عنوان دوست خیلی صمیمی شما میشند و میتونید بهشون زنگ بزنید( روی اسمشون کلیک کنید- یا اینکه مثل Mgs که فرکانس رادیویی را انتخاب میکردید شماره بگیرید) بعد طرف در عرض 2 ثانیه خودش را به شما میرسونه و از این به بعد در انجام ماموریت ها بهتون کمک میکنه و با فشار دادن دایرکشن Up و نگه داشتنش اون را مرخص کنید که بره .... چیزی که اینجا جالب اینه که افرادی شما را همراهی میکنند خیلی خوب شما را دنبال میکنند و پابه پای شما حرکت میکنند ، مثل Gta:sa نیست که چند ثانیه باید صبر کنید که به شما برسند ، در حقیقت کوتاه ترین مسیر را برای رسیدن به محل شما انتخاب میکنند، تنها جایی که دنبال شما نمیاند توی آب ( دریا- رودخانه) هستش حتی اگر خیلی سریع سوار ماشین بشید طوری که اصلا نتونه سوار بشه با تمام سرعت پیاده دنبالتون میاد

یکی از موارد جالب دیگه فروشگاه های آهنگ هستش ، که میتونید برای Mp3 Player خودتون (که توی بازی دارید) Music خریداری کنید !!! و در حین بازی کردن گوش بدید ، حتی با فشار Arrow Left Or Right تراک عوض کنید
کنترل ماشین ها به مقدار خیلی خیلی زیادی نسبت به Gta:sa پیشرفت کرده
به طوری که اگر یه مقدار دقت کنید میتونید با بالاترین سرعت توی خیابون رانندگی کنید بدونه اینکه ماشین حتی 1 دونه خش هم نیوفته
فیزیک بازی فوق العاده بالاست
به طور مثال اگر با وضعیت خاصی با ماشین به یه عابر پیاده بزنید و ماشین سقف نداشته باشه اون عابر پیاده میوفته توی ماشین شما !!! یا حتی زمان هایی هم که سقف داشته باشه هم این اتفاق میفته
البته فیزیک خیلی بالای بازی بعضی مواقع سوتی هم میده با اینکه این سوتی ها خیلی جالب هستند
حتی ممکنه قطعه ای از یک ماشین که بر اثر تصادف کنده شده (مثل سپر) بیوفته روی صندلیه عقب .
=================
راستی آینه بقل ماشین ها هم تا حدودی مناظر اطراف را منعکس میکنه
خیلی قابلیت های جالب دیگه ای داره ...

آخرین ویرایش:
saints row

در تکمیل حرفهای احسان جان باید اضافه کنم که توی خانه یک گاو صندوق هست که پول اضافی باخودت نبری . یادم نیست ولی فکر کنم بانک هم داشت تو شهر که پول رو توش پسنداز کنی.در مورد هوش مصنوعی باید مرحله های که دوستت رانندگی میکنه و شما باید برای محافظت تیر اندازی کنی رو بازی کنن بچه ها تا منظور ما از هوش مصنوعی را درک کنن.

full auto

بچه ها امروز بازی با حال Full Auto رو تموم کردن.اخر اکشن رانندگی بود . ترکیبی از Burnout و TM : B بود. گرفیکش عالیه تمام محیط رو رنگ ماشین منعکس میشه . انفجارهاش هم حال عجیبی میده . من که ماشین باز نبودم تمومش کردم ببین که دیگه چی بود. مرحله اخرش هم خیلی سخت بود لاکردار . 7 رئیس اصلی بازی
{منظورم خفتن ترین ماشینها از نظر سرعت و قدرت } که همه توی مرحله اخر بودند . از همه بد تر زمان ویژه { در ست مثل پرنس خودمون که زمان رو به عقب بر میگردوند} رو از ادم میگیره تازه باید اول بشی و از همه بدتر این که اگر یک بار تو مرحله منفجر بشی بازی از اول میاد { مرحله رو دباره باید تکرار کنی } هرکی 360 داره و بازی تفریحی براش نخریده این Full Auto بهترین گذینه است.

perfect Dark Zero

کسی هست این Perfect Dark Zero رو بازی کرده باشه؟میخوام ببینم باحاله؟ارزششو داره؟

یکی از بهترین اول شخص های بود که تا حالا تو عمرم بازی کردم

2pocbgl.jpg

دوستان من یک نقد کلی از SAINTS ROW را در زیر برای شما می زارم.امیدوارم خوشتون بیاد.اگر کم و کسری داره می تونید نخونید:cheesygri:cheesygri

saints row
کوششی برای احیای یک gta نو​
سال 2001 بود که rockstar با حمایت از rockstar north (یا همان dtm سابق) gta 3 را روانه ی بازار کرد و توانست سبکی جدید را پایه گذاری کند و روحی نو به این سری بازی بدمد و سود زیادی را نصیب خود کند. همچنین این سبک بازی مورد استقبال بی نظیر گیمرها واقع شد.
بعد از ان شرکت های زیادی سعی کردند این موفقیت را تکرار کنند که غیر از یکی دو تا بقیه ناموفق بودند.بازی هایی مثل true crime,driver,godfather,crime life و... عملا شکست خوردند و جز ضرر چیزی نصیب صاحبانشان نکردند.تنها بازی موفق در این سبک غیر از mafia,gta بود که واقا توانست این سبک را پیشرفت دهد.علت اصلی این شکست ها این بود که بازی ها ی نام برده نتوانستند نوآوریهای خودشان را در داستان و گیم پلی بازی در جهت جذاب تر کردن بازی به کار ببندند(البته همه ی این بازی ها غیر از این اشکالات,اشکالات فنی زیادی داشتند).
حالا میرسیم به اصل مطلب که همان بازی saints row است.سازنده ی این بازی شرکت volition inc است که در کارنامه ی خود بازی های red faction2 , red faction​
را که اتفاقا بازی های اکشن خوبی هم بود را دارد البته بین عرضه ی این دو بازی یک بازی rpg خوب به نام sommoner را نیز منتشر کرد.پس نتیجه می گیریم که این شرکت خودش را در یک سبک محدود نکرده و تا حالا دو سبک بازی را تجربه کرده که در هر دو هم خوب کار کرده و saints row سومین سبکی است که این شرکت در ان قدم گذاشته است.​
اولین اخبار از این بازی درست در بحبحه ی اولین تبلیغات و اخبار مایکروسافت راجب کنسول جدیدش منتشر شد.یک بازی به سبک gta و صد البته برای نسل بعد کنسول مایکروسافت یعنی xbox360.عکسهای منتشر شده حاکی از این بود که بازی گرفیک خوبی خواهد داشت ولی خوب این برای قضاوت کافی نبود.قبل از انتشار بازی تریلرهایی از آن منتشر شد که نشون میداد بازی از فیزیک خوبی برخوردار است و این فیزیک چیزی نبود جز نتیجه ی استفاده از موتور فیزیک havok 3.0.بالاخره بازی چند هفته ی پیش منتشر شد و توانستیم این بازی را امتحان کنیم.اولین چیزی که در مواجهه با این بازی به ان پی میبرید شبیه بودن خیلی زیاد بازی از نظر gameplay و داستان به gta است که صد البته یکی از نقاط مثبت بازی نیز همین است.در این بازی شما مانند بازی godfather می توانید قیافه ی خودتان به این صورت طراحی کنید که نخست نژاد خودتان را انتخاب و سپس تغییرات دلخواه را که اتفاقا جزئیات ان بسیار زیاد است اعمال کنید.بعد با یک پیش پرده ی بسیار گانگستری بازی اغاز میشود.​
دراین پیش پرده نشان داده میشود که گروهی خیابانی بنام 3d street sanits به شما کمک میکنند وبعد شما با یک مرحله ی اغازی عملا وارد این گروه میشوید.جذابیت داستان و کششش ان به حدی است که بدون اغرار شما را تا پایان بازی با خود همراه می کند.انواع داستان های عشقی و مرام گزاشتن ها وبی وفایی کردن ها در این بازی به وفور دیده می شود.به غیر از این میان پرده های بازی نیز بسیار بسیار زیاد جذاب و دیدنی می باشد.البته این بازی مانند gta مرز ها ی اخلاق را یکی پس از دیگری شکسته است.در کل داستان بازی بسیار زیبا و جذاب می باشد.​
گروه های دیگری نیز دز بازی وجود دارد که در زیر به انها اشاره می کنیم:​
Vice Kings:این گروه و اعضای ان در بازی دارای لباس های زرد هستند و ماشین های انها هم زرد است.​
Los Carnales:لباسها و ماشین های اعضای این گروه قرمز است.​
Westside Rollerz:کل افراد و ماشین های این گروه در بازی با رنگ ابی مشخص است.​
وبالاخره خود گروه 3d Street saints و ماشین هایشان که در بازی با رنگ بنفش مشخص می باشند.در این بازی یک نکته ی جالب وجود دارد و ان ماشین ها مخصوص هر گروه است.این ماشین ها که اغلب برای گروهی که به ان تعلق دارند انحصاری میباشند(یعنی ماشین یک گروه را در گروه دیگر نمی بینید) و هر گروه از ماشین های ویژه ای استفاده می کند.مثلا گروه Los Carnales اغلب از ماشینهای کادیلاک استفاده می کنند و یا گروه Westside Rollerz از ماشینهای به روز و اسپورت استفاده میکنند.​
تنوع ماشین ها در بازی بسیار زیاد است.از ماشین های سواری گرفته تا تریلی ها وکامیون های حمل ذباله. حتی بعضی از ماشین ها در بازی کثیف طراحی شده اند یعنی بدنه ی ان ها کثیف است و براحتی میتوان فهمید که چند ماهی هست که ماشین مورد نظر شسته نشده است.مثل بازی gta وقتی در ماشین می نشینید می توانید موج رادیویی دلخواه خودتان را انتخواب کنید و به ان گوش کنید.​
شما در بازی برای انجام هر ماموریت احتیاج به یک میزان مشخصی بنام Respect دارید که باانجام کارهایی بنام activity این ریسپکتها به شما داده می شود.activityها هم در بازی تنوع خوبی دارند که شامل کارهایی مثل مسابقات اتومبیلرانی,مسابقات crash,ماشین های در خواستی را پیدا کردن و بسیاری چیزهای غیر اخلاقی دیگ وغیره که توضیح همه ی انها در این مجال نمیگنجد.​
محل هایی در بازی برای save بازی انتخاب شده است ولی بطور کل در هر جایی از بازی میتوانید انرا save کنید که واقعا کار خوبی است و دیگر لازم نیست به یک مکان مشخص برای save ان رفت(مشکلی که در gta بود).وقتی شما ماموریتی را انجام می دهید و بعد بازی را save می کنید درصدی از بازی را که انجام داده اید را روی save شما می نویسد.بطور کل 68 در صد بازی را می توان با انجام ماموریت های اصلی و بقیه را با انجام activity ها کامل کرد.​
در بازی فروشگاه های زیادی وجود دارد (دوباره مثل gta).جاهایی مثل فروشگاهای لباس(که می توانید در انجا همه نوع پوشاک اعم از انواع کلاه وسگک کمربند و انواع شلوار و.... را با جزئیات بسیار زیاد بخرید که واقعا جالب است),فروشگاه خرید اهنگ(که انواع مختلف سبکهای موسیقی در اان موجود است مثل:classical,metal,hiphop و... و واقعا ادم می مونه کدام را انتخاب کند)و غذا فروشی و سلمونی(با انواع مدل مو های جالب) و امکان جراحی پلاستیک(این امکان بازی را از gta تقلید نکرده اند بلکه از michael jackson تقلید کرده اند) و بسیاری چیزهای دیگر.​
در بازی شما یک mp3 player دارید که اهنگ های خریده ی خود رادر ان میتوانید گوش کنید.با انجام برخی مماموریت ها برای شما عناوینی بازی یا به قول معروف unlock میشود که در طول بازی می توانید از انها استفاده کنید.​
شما دارای یک موبایل نیز هستید که می توانید از ان برای خبر کردن دوستان خود استفاده کنید تا در مواقع ضروری به شما کمک کنند.​
در بازی شما یک نقشه ی کوچک در گوشه ی صفحه دارید و یک نقشه ی بزرگ که میوانید با زدن دکمه ی استارت ان را انتخاب کنید.در نقشه ی بزرگ کلیه ی مکان های ویژه که می توانید انجا بروید مشخص شده است .مکانهایی مثل محل های save بازی,محل گرفتن ماموریت گروههای مختلف,محل انجام activity ها,خانه های مسکونی شما,محل stores ها و مکان هایی که می توانید در انجا ماموریت های srtronghold را انجام دهید.​
stronghold ها ماموریت هایی است که از طریق موبایل به شما داده میشود (که ای کاش این ماموریت ها هم پیش پرده می داشت)و تعداد ان ها نیز بسیار اندک است و بیشتر حالت اکشن دارد.​
تنوع سلاح ها و شیوه ی انتخواب انها نیز بسیار جالب است.انواع کلت ها,مسلسل ها و شات گان ها و... ترکیب مناسبی را بوجود آورده است.شما با نگه داشتن دکمه ی B می توانید اسلحه ی مورد نظر را انتخاب کنید.شما از هر نوع اسلحه(کمری-سنگین-سلاح سرد و...)فقط یک عدد می توانید داشته باشی و در این امر محدودیت دارید.طول عمر یا همان جان شما در بازی نیز مانند call of duty 3 خود به خود خوب میشود(البته برای تسریع در این امر می توانید از مواد غذایی استفاده کنید).​
حالا می رسیم به گرافیک بازی که بسیار جذاب و خوب کار شده است.انسانها و اتومبیل ها بسیار خوب طراحی و به تک تک جزئیات انها توجه شده است. نورپردازی بازی مخصوصا در روز بسیار چشم نواز است(روی نورپردازی بازی در شب مثل نور پردازی در روز کار نشده است و این جای سوال داره).شهر و جزئیات ان با وسواس خیلی زیادی کار شده است.​
به نظر من تنها مشکل اصلی بازی نبود موتور و هواپیما پ ماشین است.​
در اخر باید بگویم که saints row یک gta با گرافیک و فیزیک بسیار بالا است و به طورقطع اولین رقیب بسیار جدی و خطرناک(به غیر از mafia که سبکش با gta متفاوت بود) برای سری gta و rockstar میباشد.​
در اخر باید خدمت شما دوستا ن بازیرایانه ای عرض کنم که من این نقد را در فرصت کمی که داشتم نوشتم و امیدوارم نظر شما را جلب کرده باشد و بسیار خوشحال می شوم که نظر شما دو ستان را راجب این نقد جویا شوم.​

در اخر باید بگم این بازی واقعا ارزش 10000 تومان رو داره.​
با تشکر OILES.

دوست عزیز عالی بود فقط لطف کن هر بازی که تموم میکنی نقدش رو بنویسی:blushing:
والا من عادت دارم کاری که انجام میدم تک باشه یا حداقل جدید باشه.من farcry و dead or alive4 را هم دارم ولی نقد این دوتا بازی قبلا نوشته شده و مجله ی بازیرایانه این دو بازی رو کاملا نقد کرده ولی اگر بازی جدید دیگه ای هم تموم کردم حتما نقدش رو می زارم.
قربانتان oiles (سهیل)....

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or