بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
پیشگامان هم وضعیتش اینجوریه " با و بدون " حالت فست یا همون پروفایل گیم [ البته خط من مدتیه مشکل پیدا کرده. اینم در نظر داشته باشید ]

پینگ با ۴.۲.۲.۴ و ۸.۸.۸.۸

وضعیت کارایی هیتلرشکن ها هم شبیه به مخابراته یعنی از پارس انلاین که خدای محدودیت بود بهتره و تقریبا با شاتل یکسانه

Attachments

• 20240326_164124.jpg
    20240326_164124.jpg
    943.7 KB · مشاهده: 28
  • 20240326_135821.jpg
    20240326_135821.jpg
    833.1 KB · مشاهده: 26
  • 20240326_165948.jpg
    20240326_165948.jpg
    895 KB · مشاهده: 26
  • 20240326_170052.jpg
    20240326_170052.jpg
    991.3 KB · مشاهده: 28

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
پیشگامان هم وضعیتش اینجوریه " با و بدون " حالت فست یا همون پروفایل گیم [ البته خط من مدتیه مشکل پیدا کرده. اینم در نظر داشته باشید ]

پینگ با ۴.۲.۲.۴ و ۸.۸.۸.۸

وضعیت کارایی هیتلرشکن ها هم شبیه به مخابراته یعنی از پارس انلاین که خدای محدودیت بود بهتره و تقریبا با شاتل یکسانه
خوبه 4.2.2.4 خوبی داره برای من با پروفایل گیم روی 70 میچرخه
اما 8.8.8.8 شاتل روی 20 عه
در کل به نظر خوب میاد

hooman28

عضو جدید
Sep 10, 2023
6
دقیقا الان شاتل دارم برای سرعت 8 با حجم 200 گیگ دارم 320 تومن حدودی پول میدم دیگه داره زورم میاد :D

این قیمتا وحشتناکه واقعا. بنظرم اگر حوصله اش رو دارید یه طرح جشنواره یک ساله از جای دیگه ببندید. همین فن آوا که من دارم ۸ مگ یک ساله ۳ ترابایت رو حدود ۵۷۰ تومن میده! البته واسه مشترکین جدید.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
تا جایی که میتونید از 8.8.8.8 یا 4.2.2.4 و کلا DNS های معروف پینگ نگیرید چون از همین داخلی Reply میدن ! :D
میدونم چی میگیا ولی معمولا 8.8.8.8 که از سمت عربستان و اینا پینگ میده چون دقیقا پینگ 8.8.8.8 من با پینگ call of duty mw3 من یکیه تو مولتی
4.2.2.4 هم دقیقا سرور های اروپایی میشه چون دقیقا با پینگ سرور اروپا بتلفیلد 2042 من یکیه
و برای مقایسه حداقل میشه ادم دستش بیاد کدوم isp چطوره
این قیمتا وحشتناکه واقعا. بنظرم اگر حوصله اش رو دارید یه طرح جشنواره یک ساله از جای دیگه ببندید. همین فن آوا که من دارم ۸ مگ یک ساله ۳ ترابایت رو حدود ۵۷۰ تومن میده! البته واسه مشترکین جدید.
خوب فقط همینم نیست بالاخره باید به درد هم بخوره شاتل الان بی دردسر ترین اینترنت برای بازی انلاینه مخصوصا با xbox
حالا پیشگامان خوب به نظر میاد 6 ماهه 3 ترابایت 300 تومن مفته از نظر پینگی هم خیلی نزدیک به شاتل بود
دوستان برای من یوتیوب و اینستا چند ماهیه بدون فیلترن.:Dجریان از چه قراره
ای بابا نباید میگفتی دیگه الان نابودش میکنن :D

• Smile
Reactions: mohsen2019

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
من متوجه شدم هر چی پهنای باند خط بالاتر باشه [ تا یه حدی البته ] بازی روانتر اجرا میشه.

یعنی مثلن بازی FC 24 [ شبیه ساز فوتبال ] روی سرعت ۸ مگ به نسبت سرعت ۴ بازیکنا سریعتر حرکت میکنن. حالا احتمالن روی سرعت به فرض ۱۶ باز به نسبت ۸ بازی بهتر اجرا بشه

و همین پایین بودن پهنای باند adsl بخاطر زیرساخت قدیمی و مستهلک امکانات مخابراتی بخشی از مشکله توی بازیهای انلاین

• Like
Reactions: J. Constantine

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
192
نام
علی
من متوجه شدم هر چی پهنای باند خط بالاتر باشه [ تا یه حدی البته ] بازی روانتر اجرا میشه.

یعنی مثلن بازی FC 24 [ شبیه ساز فوتبال ] روی سرعت ۸ مگ به نسبت سرعت ۴ بازیکنا سریعتر حرکت میکنن. حالا احتمالن روی سرعت به فرض ۱۶ باز به نسبت ۸ بازی بهتر اجرا بشه

و همین پایین بودن پهنای باند adsl بخاطر زیرساخت قدیمی و مستهلک امکانات مخابراتی بخشی از مشکله توی بازیهای انلاین
دقیقا کی بشه ftth سراسری بشه واقعا تفاوتش فاحشه حیف همه جا فعال نشده هنوز.... گفتن تا آخر 403 شهرهای مهم کشور تحت پوشش میرن

• Like
Reactions: Brightman

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
128
دقیقا کی بشه ftth سراسری بشه واقعا تفاوتش فاحشه حیف همه جا فعال نشده هنوز.... گفتن تا آخر 403 شهرهای مهم کشور تحت پوشش میرن
از ده سال پیش میخواستن تا دو سال آینده شهر های مهم رو پوشش بدن! آخریشم آذری جهرمی بود

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
دوستان این وضعیت خط ماست رو adsl.بنظرتون vdsl جوابه روش؟ اگه اره نهایتا چقدر کشش داره برای vdsl؟View attachment 332798
فکر نمی‌کنم بیشتر از ۱۵ ۱۶ بتونی سرعت بگیری vdsl فقط زمانی جوابه که در حد دو سه تا کوچه با مرکز مخابراتی فاصله داشته باشی
البته یه حالتی هم که هست اینه که شما ممکنه فاصلت تا مرکز زیاد باشه ولی خود مخابرات یا حالا isp دیگه ای میاد یه دستگاهی نزدیک خونه شما میزاره که در واقع فیبر از مرکز میاد تا اون دستگاه بعد از اون با سیم مسی میاد تا خونه شما که خب طول مسیر سیم مسی کمتر میشه و میتونی سرعت بیشتری بگیری که باز هم من دیدم کسایی که همچین شرایطی داشتن ولی باز هم جهش سرعت آنچنانی نداشتن

آخرین ویرایش:

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
میدونم چی میگیا ولی معمولا 8.8.8.8 که از سمت عربستان و اینا پینگ میده چون دقیقا پینگ 8.8.8.8 من با پینگ call of duty mw3 من یکیه تو مولتی
4.2.2.4 هم دقیقا سرور های اروپایی میشه چون دقیقا با پینگ سرور اروپا بتلفیلد 2042 من یکیه
و برای مقایسه حداقل میشه ادم دستش بیاد کدوم isp چطوره

خوب فقط همینم نیست بالاخره باید به درد هم بخوره شاتل الان بی دردسر ترین اینترنت برای بازی انلاینه مخصوصا با xbox
حالا پیشگامان خوب به نظر میاد 6 ماهه 3 ترابایت 300 تومن مفته از نظر پینگی هم خیلی نزدیک به شاتل بود

ای بابا نباید میگفتی دیگه الان نابودش میکنن :D
وقت کردی یه کم وقت بذار در مورد DNS Hijacking یکم مطالعه کن ، متاسفانه بخاطر خوب بودنش استفاده نمیشه و در جهت منفی بیشتر کاربرد داره ، خیلی از ISP های خارجی هم این داستانو دارن ولی خب ..... :| ، واردش نمیشم دوست داشتی بیا pv یه گپی بزنیم !
در این حد بگم حتی packet های TLS هم ممکنه inspect بشه :D

• Like
Reactions: mallo and pouria.sh

mallo

کاربر سایت
Oct 8, 2023
128
وقت کردی یه کم وقت بذار در مورد DNS Hijacking یکم مطالعه کن ، متاسفانه بخاطر خوب بودنش استفاده نمیشه و در جهت منفی بیشتر کاربرد داره ، خیلی از ISP های خارجی هم این داستانو دارن ولی خب ..... :| ، واردش نمیشم دوست داشتی بیا pv یه گپی بزنیم !
در این حد بگم حتی packet های TLS هم ممکنه inspect بشه :D
پروتکل های DNS sec رو نمیشه شنود کرد، پس DNS hit jacking فقط می‌تونه پیام های رمز گزاری نشده رو دستکاری کنه. برای اینکه از DNS hit jacking در امان باشید حتما از VPN استفاده کنید

• Like
Reactions: pouria.sh

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر