بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
پارس آنلاین اگه این قانون مضحک رو ورنداره اساسی گند میزنه.
من همین الان عوض کردن ISP ــم توی آذرماه قطعیه. حتی اگه 1/1000 ترافیک شبانه رو بخوان حساب کنن بازم میرم

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
پس فعلا با همین وضع باید تحمل کنیم تا بعدا ببینیم شرایط چطور میشه.
خوش‌به‌حالتون که خوش‌بین هستید. اما من واقع‌بینی آمیخته به شک رو ترجیح می‌دم.
شما حتمن یادتونه، ده سال پیش کارت اینترنت سه ساعته رو می‌خریدیم حدود هزارتومن و اگه سرعت دانلود به حدود 32 کیلوبیت می‌رسید خوش‌حال می‌شدیم. از اون طرف سیم‌کارت مخابرات چندصدهزار تومن بود و ثبت‌نامی. اینترنت موبایل هم بی‌معنی بود. تالیا تازه وارد بازار شده بود و اگه می‌خواستی ببینی چقدر اعتبار توی حساب هست، برای هر استعلام باید پول می‌دادی!
امروز وضعیت خیلی بهتر شده و خوش‌حالم. اما بقیه توی این ده‌سال چقدر پیش‌رفت کردن؟ اینترنت رو که حرف زیادی ندارم. گوگل داره اینترنت یک‌ گیگابیت رو توی آمریکا گسترش می‌ده، اون‌قدر زیاده که خبرنگارا هر کاری کردن نتونستن به بیشتر 400 مگابیت دانلود برسن. در یک‌سری کشورها از نسل سوم تلفن‌همراه رسیدن به نسل چهارم، یعنی به پهنای باند اسمی 100 مگابیت. ما هنوز برای بالای 128 کیلوبیت باید بهای سنگین بدیم. هنوز یکی از دغدغه‌های اصلی مردم، آنتن ندادنه موبایله! توی دنیایی که تماس تلفنی دیگه پیش پا افتاده‌ترین استفاده‌اس. در حالی‌که سیم‌کارت چندین ساله که توی پاکستان مجانیه، ما هنوز باید پول بدیم. کشور جنگ‌زده‌ی عراق چند سال قبل از ما به 3G رسیده. از زیرساخت‌های فسیلی مخابراتی هیچی نگم بهتره. اگه صبر کنیم بهتر می‌شه اما بقیه منتظر ما نمی‌شن، خصوصن تولید کننده‌های محتوا و تکنولوژی.
پهنای باند کاملن در انحصار زیرساخته. شرکتی که حتا حاضر نیست بگه، پهنای باند رو به چه قیمتی می‌خره! وضع ISPها دست کمی از خودروسازهای کشور نداره. این چندتا شرکت اصلی هر کاری دلشون بخواد انجام می‌دن. مردم مجبورن ازشون سرویس بگیرن. روز به روز هم بدتر می‌شه. همین برداشتن اینترنت شبانه، حداقل ماهی شصت هزار تومن به خود من خسارت می‌زنه. در صورتی که نه خدمت اضافه‌ای گرفتم و نه کیفیت سرویس‌ام تغییر کرده. با شعار «افزایش رضایت‌مندی»! کجا برم؟ از کی سرویس بگیرم؟ وقتی همه مثل هم هستن؟
وضع ارتباطات کشور انگار از کنترل مردم خارجه، معلوم نیست چند نفر/ارگان مسئول آشکار و نهان داره... به فرض اگه دو روز دیگه اعلام کردن بالای 64 کیلوبیت جرم داره، باید چی‌کار کنیم؟ کجا باید بریم؟ بریم به نماینده‌ی مجلس منتخب شهر بگیم؟ مجلسی که یه عده می‌خواستن به بهانه‌ی اضافه شدن پهنای باند موبایل و فسادی(!) که در پی داره، وزیر ارتباطات رو مورد سوال قرار بدن؟
با این وضعیت دلمون رو به چی باید خوش کنیم؟ حالا اگه کشورمون ادعا نداشت، سند چشم‌انداز n ساله نداشت، باز یه چیزی. اما ادعامون گوش فلک رو کر کرده...

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
این دوستمون کامل ترین توضیحات رو دادن ! رئیس جمهور یه حرف حساب توی کل عمرش زد گفت که تکنولوژی برای ما صبر نمی کنه ! روز به روز محتواها حجیم تر میشن و به همون نسبت سرعت نت در حال افزایش حال این که توی 8 سال گذشته هیچ تغییری در زیرساخت مخابراتی ایجاد نشده ! حداکثر کاری هم که میتونن بکنن این هست که نهایتا تا 20 مگ با ADSL 2+ ارائه بدن ! اگر دقت کرده باشید برای اینترانت ملی هم وعده 20 مگ دادن ! معنیش بر خلاف سرعتش خیلی بده ! یعنی این که فیبر نوری در کار نیست و فقط همون کابل مسی موجوده در حالی که تا چند سال دیگه نت 10 و 20 مگ شبیه 128 کیلوبایت امروز هست و ارزشی نداره ! پهنای باند قطره چکانی هست و بین ISP و مشتری ها توضیح میشه ! تفاوت زیادی هم بین ISP ها به جز پینگ وجود نداره ! الان اکثرا تعرفه ها به هم نزدیکه و یک سرعت هم ارائه میدن و عملا رقابتی وجود نداره ... به قول دوستمون هنوز برای سیم کارت وجه دریافت می کنن ! مثال پاکستان رو زد من مثال بهتری میزنم همین دیشب یک نفر از غزه در یک بازی آنلاین با من بود که پینگش با آلمان 78 تا 88 نوسان داشت در حالی که من 150 بودم ! عراق که اینترنتش رو از ما میگیره میانگین پینگش با اروپا 80 - 90 میلی ثانیه هست ! این وزیر هم کلی گویی می کنه و اصلا توضیح نمیده این قدر وعده پایان سال 94 رو میده در آخر قراره چی بشه ! فقط گفته که به سطح مطلوب در منطقه میرسیم ! البته تا منطقه رو چی ببینن ! میشه گفت سوریه توی منطقه هست و میشه ترکیه رو هم حساب کرد ! ده ها بار ازش درباره کابل EPEG توی صفحه ی اجتماعیش پرسیدن که چرا تا سال 94 صبر کنیم ! مسیر نت کشور رو روی همین کابل قرار بدید که هم سرعت خوب میشه هم پینگ ولی همون نظریه دوستمون بازم تایید میشه چون به همه ی سوالات جواب میده اما در این مورد سکوت می کنه که خوب خیلی چیرا مشخص میشه ! :exclaim:

آخرین ویرایش:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
شما حتمن یادتونه، ده سال پیش کارت اینترنت سه ساعته رو می‌خریدیم حدود هزارتومن و اگه سرعت دانلود به حدود 32 کیلوبیت می‌رسید خوش‌حال می‌شدیم. از اون طرف سیم‌کارت مخابرات چندصدهزار تومن بود و ثبت‌نامی. اینترنت موبایل هم بی‌معنی بود. تالیا تازه وارد بازار شده بود و اگه می‌خواستی ببینی چقدر اعتبار توی حساب هست، برای هر استعلام باید پول می‌دادی!
امروز وضعیت خیلی بهتر شده و خوش‌حالم. اما بقیه توی این ده‌سال چقدر پیش‌رفت کردن؟ اینترنت رو که حرف زیادی ندارم. گوگل داره اینترنت یک‌ گیگابیت رو توی آمریکا گسترش می‌ده، اون‌قدر زیاده که خبرنگارا هر کاری کردن نتونستن به بیشتر 400 مگابیت دانلود برسن. در یک‌سری کشورها از نسل سوم تلفن‌همراه رسیدن به نسل چهارم، یعنی به پهنای باند اسمی 100 مگابیت. ما هنوز برای بالای 128 کیلوبیت باید بهای سنگین بدیم. هنوز یکی از دغدغه‌های اصلی مردم، آنتن ندادنه موبایله! توی دنیایی که تماس تلفنی دیگه پیش پا افتاده‌ترین استفاده‌اس. در حالی‌که سیم‌کارت چندین ساله که توی پاکستان مجانیه، ما هنوز باید پول بدیم. کشور جنگ‌زده‌ی عراق چند سال قبل از ما به 3G رسیده. از زیرساخت‌های فسیلی مخابراتی هیچی نگم بهتره. اگه صبر کنیم بهتر می‌شه اما بقیه منتظر ما نمی‌شن، خصوصن تولید کننده‌های محتوا و تکنولوژی.
پهنای باند کاملن در انحصار زیرساخته. شرکتی که حتا حاضر نیست بگه، پهنای باند رو به چه قیمتی می‌خره! وضع ISPها دست کمی از خودروسازهای کشور نداره. این چندتا شرکت اصلی هر کاری دلشون بخواد انجام می‌دن. مردم مجبورن ازشون سرویس بگیرن. روز به روز هم بدتر می‌شه. همین برداشتن اینترنت شبانه، حداقل ماهی شصت هزار تومن به خود من خسارت می‌زنه. در صورتی که نه خدمت اضافه‌ای گرفتم و نه کیفیت سرویس‌ام تغییر کرده. با شعار «افزایش رضایت‌مندی»! کجا برم؟ از کی سرویس بگیرم؟ وقتی همه مثل هم هستن؟
وضع ارتباطات کشور انگار از کنترل مردم خارجه، معلوم نیست چند نفر/ارگان مسئول آشکار و نهان داره... به فرض اگه دو روز دیگه اعلام کردن بالای 64 کیلوبیت جرم داره، باید چی‌کار کنیم؟ کجا باید بریم؟ بریم به نماینده‌ی مجلس منتخب شهر بگیم؟ مجلسی که یه عده می‌خواستن به بهانه‌ی اضافه شدن پهنای باند موبایل و فسادی(!) که در پی داره، وزیر ارتباطات رو مورد سوال قرار بدن؟
با این وضعیت دلمون رو به چی باید خوش کنیم؟ حالا اگه کشورمون ادعا نداشت، سند چشم‌انداز n ساله نداشت، باز یه چیزی. اما ادعامون گوش فلک رو کر کرده...

الان مشکل بزرگ ما اینه که اگه حتی نت 20مگ هم واسمون بیارن 90درصد ایرانیا خطشون کشش نداره!! باید اول کل زیرساختو خراب کنن و بعد یه چیز قوی بسازن تا نت بیشترم داشته باشیم که فک نکنم کسی بخاد!!

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
انگار دیگه برای کسی مسئله‌ی جدیدی محسوب نمی‌شه، فعلن این از بقیه با انصاف‌تره.
اون چیزی که قلب آدم رو به درد می‌آره؛ ادبیات وقیحانه‌ی این شرکت‌هاست.
13639998660755655539.gif

افضایش رضایت‌مندی(!) تعریف‌شون از رضایت‌مندی با بقیه دنیا متفاوته.
با وجود این همه دشمنِ اینترنت تو رده‌های بالای کشور، باید از داشتن یه همچین آشغالی خوش‌حال باشیم...

یعنی تا صبح پاشدم و دیدم 1 گیگم کم شده سریع درخواست تخلیه دادم که از ترسشون 1 گیگ منو برگردوندن ... با این سیاستی که این شرکت ها پیش گرفتن عملآ همه میرن به سمت مخابرات ... من جز داتک که فقط واسه شبانه نگه داشته بودمش از مخابرات 512 نامحدود دارم همونم کارمو راه میندازه . بیشتر کسایی که سرویس محدود تهیه میکنن بیشتر برای دانلود شبانه است ... بیشتر ISP ها جز مخابرات سرویس نامحدود ارائه نمیدن ...

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
الان مشکل بزرگ ما اینه که اگه حتی نت 20مگ هم واسمون بیارن 90درصد ایرانیا خطشون کشش نداره!! باید اول کل زیرساختو خراب کنن و بعد یه چیز قوی بسازن تا نت بیشترم داشته باشیم که فک نکنم کسی بخاد!!
بله. درست می‌گید.
من نمی‌دونم از نظر فنی/مهندسی ممکنه یا نه (چون تخصص‌اش رو ندارم) ولی توی کل تهران طرح فاضلاب شهری رو اجرا کردن (و می‌کنن)، یعنی در هر خونه‌ای یک انشعاب بردن، تموم کوچه‌ها رو کندن و از هر ساختمون چندین میلیون پول خواستن. خب نمی‌شد همراه اون لوله‌ها، در هر خونه‌ای یک کابل ببرن؟ مثل تلویزیون کابلی که توی امریکا رایجه و هم‌زمان ازش اینترنت هم می‌گیرن؟ موقعیت بهتر از این می‌خواستن؟ نمی‌دونم چرا...
انگار باید قبول کنیم، کسی دلش به حال مردم نمی‌سوزه. این پیشرفت‌هایی که می‌بینیم صرفن برای پر کردن جیب یه عده است. مثلن با ارزون شدن سیم‌کارت و گسترش اون، الان چند ده میلیون مشترک داریم. اگه هر کدوم ماهی پنج‌ هزار تومن خرج کنن، سودش بارها و بارها از سیم‌کارت چند صد هزار تومنی و محدود بیشتره.

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
با تمام حرف هاتون موافقم و حق هم میدم اینطوری فکر کنیم چون حقمون بود بهترین اینترنت آسیا رو بین کره جنوبی و ژاپن داشته باشیم نه آخرین اینترنت دنیا رو.
ولی از نظر عملی چیکار میشه کرد ؟ کاری از دست من و شما بر میاد ؟ بریم تضاهرات خیابانی انجام بدیم ؟! کی حاضره اینقدر مایه بزاره و بدونه که باهاش برخورد بسیار خشن میشه ؟! این بحث هارو من ماه ها پیش توی همین تاپیک کردم بازم میگم واقعا کاری جز اون جمله ای که اخر پست قبلم گفتم نداریم که انجام بدیم. تنها کار مهم ما ارتباط با دولت های نسبتا مردمی تر هست تا بتونیم به کمک قدرت اونها قضیه رو پیش ببریم وگر نه دستمون به هیچ جا بند نیست.

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
الان ISP خوب تو تهران که ساعت شبانه ارائه بده چی هست ؟ اصلا داریم ؟ :|
من دیشب می خواستم پارس آنلاین رو 6 ماه تمدید کنم این سیاست جدیدشون رو دیدم 3 ماه تمدید کردم اونم چون مجبور بودم .
باید سریع یه ISP خوب جایگزین کنم .

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
الان ISP خوب تو تهران که ساعت شبانه ارائه بده چی هست ؟ اصلا داریم ؟ :|
من دیشب می خواستم پارس آنلاین رو 6 ماه تمدید کنم این سیاست جدیدشون رو دیدم 3 ماه تمدید کردم اونم چون مجبور بودم .
باید سریع یه ISP خوب جایگزین کنم .
تا چند ماه دیگه ، تمام ISP های ایران به حالت دچار میشن :)
هر جا هم برین آخرش همینطوری میشه.

KHODAYAN

کاربر سایت
Nov 25, 2013
173
نام
دانیال شیرزاد
دلمون به همین پارس آنلاین خوش بود که اونم ترافیک رایگانش رو برداشت!!!
منو بگو که امروز 1 ماه تمدید کردم اگر میدونستم تمدید نمیکردم!!!
مثل اینکه شرکت ها دارن به روالی پیش میرن که ساعت رایگان رو بردارن اگر اینکارو بکنند بدجوری تو منگنه قرار میگیریم!! تجربه ثابت کرده هر موقع یک ISP قانونی و وصف میکنه بقیه ISP ها هم به تقلید از اون انجام میدن!!
اونوری ها تمام گیر کردنشون و مشکلشون اینه که کدوم دانشگاه خدمات بهتری رو داره برن اونجا تحصیل کنند؟!!ما جهان سومی ها هم مشکلمون اینه کدوم شرکت اینترنت بهتری میده!!خطمون نویز داره یا نداره!!!:)
الان اگر سرویس خوبی رو میشناسین معرفی کنین دوستان تا یم ماه دیگه هم ما کوچ کنیم از پارس آنلاین!!آسیاتک چطوره حجمیش؟!!!شنیدم مشکل پینگ داره نمیخوام مشکل داشته باشه!!!
مخابرات هم شنیدم قعطی داره و مشکل پینگ!!
مبین نت و های وبی و بقیه هم شنیدم کلا مشکل دارن!!!
من که فکرم به شرکت دیگه ایی خط نمیده!!
خسته شدیم بخدا از این زنده گی:(

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
همه این بازیها از پارس آنلاین شد ... و داره ادامه پیدا میکنه .. شاتل که وضعیتش از اول معلوم بود زیاد دانلود کنی درجا محدود میکنه

مخابرات هم کلآ دیگه نامحدود بالای 512 ارائه نمیده ... و مشترکینی که 1 مگ بودن از ماه بعد اتوماتیک میرن رو 512

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
پیشگامان هم در صدد این کار هست... یحتمل تا اوایل آذر عملی کنه قضیه رو...!!!ولی شنیدم قیمت هر گیگو نصف میکنه...تقریبا هر گیگ بین 1600 تا 2000 تومن...!!!!

kratus7

کاربر سایت
May 17, 2014
196
نام
حمیدرضا
بله. درست می‌گید.
من نمی‌دونم از نظر فنی/مهندسی ممکنه یا نه (چون تخصص‌اش رو ندارم) ولی توی کل تهران طرح فاضلاب شهری رو اجرا کردن (و می‌کنن)، یعنی در هر خونه‌ای یک انشعاب بردن، تموم کوچه‌ها رو کندن و از هر ساختمون چندین میلیون پول خواستن. خب نمی‌شد همراه اون لوله‌ها، در هر خونه‌ای یک کابل ببرن؟ مثل تلویزیون کابلی که توی امریکا رایجه و هم‌زمان ازش اینترنت هم می‌گیرن؟ موقعیت بهتر از این می‌خواستن؟ نمی‌دونم چرا...
انگار باید قبول کنیم، کسی دلش به حال مردم نمی‌سوزه. این پیشرفت‌هایی که می‌بینیم صرفن برای پر کردن جیب یه عده است. مثلن با ارزون شدن سیم‌کارت و گسترش اون، الان چند ده میلیون مشترک داریم. اگه هر کدوم ماهی پنج‌ هزار تومن خرج کنن، سودش بارها و بارها از سیم‌کارت چند صد هزار تومنی و محدود بیشتره.
سلام شما کجای تهرانید؟
فکر کنم از شما پول میگیرن به ما خرج میکنن خخ
اخه سمت ما رو هم کندن ولی هیچ پولی نگرفتند تازه گفتند خسارت هم میدیم

- - -ویرایش - - -

همه این بازیها از پارس آنلاین شد ... و داره ادامه پیدا میکنه .. شاتل که وضعیتش از اول معلوم بود زیاد دانلود کنی درجا محدود میکنه

مخابرات هم کلآ دیگه نامحدود بالای 512 ارائه نمیده ... و مشترکینی که 1 مگ بودن از ماه بعد اتوماتیک میرن رو 512
میشه بگی اینو کجا خوندی ؟!!!!!!

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
میشه بگی اینو کجا خوندی ؟!!!!!!

برو تو انجمن پی سی وورد همه چی معلومه .. در ضمن شما الان بخوای درخواست تغییر پهنای باند بدی دیگه بالاتر از 512 نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر