بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

behroozuac

عضو جدید
Aug 29, 2013
68

بیدخام ادامه داد: در راستای ارائه خدمات اینترنت، واگذاری اینترنت حجی یک و دو مگابیتی نیز از دهه فجر آغاز می‌شود و در صورت موفقیت تست نهایی، ارائه اینترنت ۵ و ۱۰ مگابیتی را نیز تا پایان بهمن ماه خواهیم داشت.

یکی نیست بگه شما اینترنت 20 مگ هم بدین چه فایده داره وقتی 5گیگ ترافیک در ماه داره و هر گیگ اضافه 5تومن.به نظرم هرچی سرعت اینترنت بیشتر کنن به نفع خودشونه.جدیدا هم که دارن نامحدودو حذف میکنن که دیگه کاملا نونشون تو روغنه.هی ملت دانلود میکنن با سرعت بالا و زود به زودم ترافیک تموم میکنن.اینا رو سر ما شاخ میبینن؟:)

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
محمد گوست بهتر بود عنوان خبر رو می نوشتی بدون شرح!:d
هنوز هم به وزیر جدید(واعظی)خوشبین هستید؟عایا؟=)):d
والا من که موضع ام رو قبلا هم بار ها اعلام کردم خیلی وقت پیش زمانی که یک ماه از بازی سنتر بن شدم واسه همون اعلام موضع که بر میگرده به فروردین-اردیبهشت 92 الانم موضعم همونه بلکه محکم تر هم شده.به نظر من وزیر جدید هم سوپاپ اطمینان هست برای دادن امید واهی به مردم وگر نه پشت صحنه خبرای دیگه است.

batman0

کاربر سایت
Sep 8, 2013
509
ملت ایران همینم از سرشون زیاده وقتی صداشون درنمیاد هر بلایی بخوان سرشون میارن اینا هم جولان میدن ، من از همون اول میدونستم روحانی اومده یکم جلوه رو عوض یعنی حرفهای خوشگل خوشگل بزنه ولی همون سیاست جریان داشته باشه جو گرفتشون نه اینطور نیست ما اینو قبول داریم بفرما
حالا هی بگین موچکریم فلان ،ببین شاخ شدن

Fábio dá silva

کاربر سایت
Jun 19, 2011
4,384
نام
رضا
مخابرات با این کار گوره خودش رو کند.به جز مایی که خطمون فیبرنوری هست واجباراً باید از مخابرات اینترنت بگیریم بقیه از مخابرات کوچ میکنن

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
من دقیقا همین سرویس دو مگ رو دارم با 4 گیگ حجم با همون قیمت حجمای دیگشم همون قیمته اگه کیفیتشم همون باشه صد برابر بهتر از نامحدود بی کیفیت هست . من شبانه حدود 3.5 گیگ میگیرم پینگ هم 200 با سرور های اروپا سرعت دانلود هم 270 کیلوبایت .
همچین میگین نامحدود رو برای چی برداشتن انگار نامحدودی وجود داشته ! مورد داشتیم تو همین بازی سنتر بعد از مقداری مصرف کلا اینترنت رو قطع کرده isp و گفته حجمتون تموم شده :| کلا یک نامحدود واقعی من دیدم که مخابرات مشهده که قیمتش از 150 تومن هست تا حدود 300 فکر کنم . مگه تو ایران چند نفر همچین پولی دارن ؟ از نظر من این کارشون خوب بوده البته در صورتی که کیفیت سرویس های محدود هم بیاد بالا .
اون حرفی هم که راجب فیس *** گفته اگر منظورش کاربرای ایرانی بوده میشه به عنوان بهانه ازش استفاده کرد هر چند ایرانی هاش هم تو اون کلوب جوات خیلی کم میرن :|:d ولی اگر منظورش کل جهان بوده خدا شفاش بده ...
بنده هنوز امیدوارم در اینده اینترنتی نسبتا خوب خواهیم داشت . حالا هر چقدر میخواین فوشم بدین :bighug::d

batman0

کاربر سایت
Sep 8, 2013
509
^ من الان 25 تومن میدم نامحدود 1 ماهه سرعت 50-60 دانلود میکنم بعد که حجمی شد باید 5 تومن پول گیگ بدم این از این پس میخواستی به چی بگن نامحدود
البته حالا که بحثشه بزار قضیه رو روشن کنم من یه دوستی دارم داداشش تو ارتباطاته میگه دلیلشون اینه که اینترنت مخابرات چون ارزونه داشت فراگیر میشد به خاطر اینکه همه نرن سمتش و اینترنت داشته باشن حجمی کردن گرون دربیاد چون اینا از اینترنت میترسن و میخوان مردم همچنان نادان باقی بمونن دلیلش اینه

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
^^
تعداد خیلی کمی از شهر ها مخابراتشون نامحدودش انقدر ارزونه و خوب و پر سرعته البته این چیزی که شما میگید اصلا با عقل جور در نمیاد و احتمالا سرعت رو محدود میکنن بعد از یک مقدار مصرف .
حرف داداش دوستتون هم اولش رو درست گفته ولی بقیش رو منظورش رو نمیفهمم ؟ از اینترنت میترسن ؟ اصلا دست خودشون نیست این زیر ساخت مزخرف ایران مگه تحمل این همه پهنای باند و ترافیک مصرفی تو سرویس های نامحدود رو داره ؟ برای همینه که فقط یک سری جاهای خاص و اکثرا با قیمت های بالا سرویس نامحدود میدن .
البته همین محدودی هم که دارن میدن میتونن با همین زیر ساخت خیلی بهترش کنن ولی کو نظارت ؟

batman0

کاربر سایت
Sep 8, 2013
509
اینترنت مخابرات چون ارزون بود باعث شد شرکت های خصوصی بازارشون تا حدی کساد بشه چون کسی که پهنای باند به مخابرات میفروخت (سازمان مقررات) ارزون حساب میکرد ولی واسه شرکت های خصوصی نه
خب؟برای همین اینترنت مخابرات ارزون بود ومیخواستن اینطوری نظارت بیشتری کنن روی مردم
مسئله ترس هم اینه وقتی اینترنت ارزون باشه مردم همه میرن سمتش و دریافت اطلاعات وقتی بالا باشه اگاهی و دانایی افراد میره بالا ،شبکه های مجازی و... به همین علت دولت میخواد اینترنت با مردم گرون بیوفته یا که حجم اطلاعات رو حداقل کاهش بده که مردم روشن نشن و همینطور خرفت بمونن تا کارشو کنه اوکی؟

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
همچین میگین نامحدود رو برای چی برداشتن انگار نامحدودی وجود داشته ! مورد داشتیم تو همین بازی سنتر بعد از مقداری مصرف کلا اینترنت رو قطع کرده isp و گفته حجمتون تموم شده :|

با بقیه حرفات کاری ندارم.ولی نامحدود واقعی با کیفیت داشتیم.همین مخابرات مازندان.اینقدر دوستان دانلود کرده بودن هارد کم اوردن.حدود یه ترابایت تو دوماه دانلود کردن.صبح تا شب سیستم روشن بوده. حالا به ما که چیزی نرسید در اون دوران اوج.من داشتم اون روزا با این شاتل مزخرف سرو کله می زدم.! الانم مخابرات نامحدود واقعی داره.ولی سرعتش کمه.دیگه رغبت نمیکنی دانلود کنی.ولی واسه اونایی که زیاد پیج باز می کنند مناسبه!

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
آقای وزیر ارتباطات، مصوبه 152 کمیسیون تنظیم مقررات را ملغی کنید یا بازنگری

مخابرات که هر از چند گاهی با یک خبر و تصمیم، زندگی را به کام کاربران تلخ می کند، اخیرا اعلام کرده که در دهه فجر اینترنت را حجمی می کند، آنهم بر اساس مصوبه 152 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات!

خوب این مصوبه را چندین بار خواندیم {لینک}، به شما هم توصیه می کنیم که بخوانید.

"متغیر مستقل" در این مصوبه حقوقی پر اشتباه، "سقف تعرفه" است و "متغیر وابسته" "حجم و ترافیک" مورد استفاده.

در هیچ کجای این مصوبه صراحتا (تاکید می کنیم صراحتا) صحبت از "اینترنت حجمی" و اجازه فروش اینترنت به صورت حجمی نیامده است. این مصوبه درباره "سقف تعرفه حجم ترافیک به صورت پلکانی" است و طوری تنظیم شده که به عرضه کننده اینترنت اجازه فروش حجمی را تلویحا می دهد.

تا 5 گیگ 4500 تومان، از 5 تا 10 گیگ 3500 تومان، از 10 تا 20 گیگ 3 هزار تومان، از 20 تا 40 گیگ 2500 تومان و بالاتر از 40 گیگ نیز 2000 تومان اخذ می شود.

خوب نگاهی به قبض های برق خود بیندازید: از صفر تا 100 کیلو وات (هر کیلووات 30 تومان)، مازاد از 100 تا 200 کیلووات(هر کیلووات 35 تومان) و ....

تفسیر غلط فروش اینترنت حجمی از مصوبه 152 باعث شده نه تنها مخابرات، بلکه بسیاری از سرویس دهنده ها نیز از این مصوبه سوء استفاده کنند.

شرکتهای عرضه کننده که یک خط را بین 50 نفر به اشتراک می گذارند، این سودهای غیر شرعی بس شان نیست؟ که حالا با اینترنت حجمی می خواهند جبران مافات کنند؟

{مخابرات چی ها با این تصمیم خطای خودشان را رو کرده اند چرا که : مخابرات دست کم 2 میلیون کاربر ADSL دارد که ماهیانه به طور متوسط از آنها 15 هزار تومان می گیرد یعنی ماهی 30 میلیارد تومان. قطعا نصف این تعداد کاربر یعنی 1 میلیون کاربر ماهیانه زیر 5 گیگ مصرف دارند. بنابراین باید از این 1 میلیون کاربر فقط ماهی 7 هزار تومان (با محاسبه هزینه برقراری منهای ترافیک 25 درصد اضافه) دریافتی داشته باشد. یعنی مخابرات به جای 30 میلیارد تومان درآمد ماهیانه باید 22 میلیارد تومان ماهیانه درآمد کسب می کرده و دقیقا ماهی 8 میلیارد تومان از جیب کاربرانی که زیر 5 گیگ مصرف داشته اند درآورده است! 15 ماه از تصویب این مصوبه می گذرد. 15 ضربدر 8 میلیارد تومان یعنی به عبارتی: 120میلیارد تومان. آیا مخابرات می خواهد آن را به مشتریان پس دهد؟ پس حالا می فهمید که وقتی مخابرات می گوید کاربران سابق همچنان نامحدود اینترنت خواهند داشت یعنی چه؟}

تبصره دو این مصوبه نیز با هدف رنجاندن کاربر تعریف شده و کف تعرفه را 60 درصد هر سطح اعلام کرده است. (دوباره به ضرر کاربر)
در بند 3 آمده که بدلیل ماهیت نامتقارن خدمات ADSL ، عرضه کننده اینترنت باید 25 درصد ترافیک اضافی برای کاربر در نظر بگیرد! آیا کسی یادش هست؟ که سرویس دهنده ها این کار را لحاظ کرده اند؟ یا به قول کاربران محترم خبرآنلاین تا حجم شان تمام شده با بی تربیتی هر چه تمام، اینترنت شان هم قطع شده و تا وصل مجدد کلی اعصاب خرد کنی هم نصیب کاربر شده است.تبصره بند 4 نیز نامردی دیگری در حق کاربر مظلوم است آنجا که به صراحت می گوید سقف تعرفه برای ضرایب کمتر از 1 به 8 هم به همان میزان 1 به 8 هست! یعنی سرویس دهندگانی که 1 به 8 را به 1 به 10 و ... تبدیل کرده اند همان پول 1 به 8 را از کاربران می گیرند و این یعنی دست کردن در جیب مردم در روز روشن و این مصوبه ای است که دولت قبل در تاریخ 14/8/1391 آنرا تصویب و تایید کرده است. (همان دولتی که از جیب سمت راست مان 700 میلیارد دلار برداشت و در جیب سمت چپ مان ماهیانه 45 هزار تومان گذاشت و چقدر خوشحال شدیم)

آقای وزیر چرا مردم برای تخلیه شدن خط شان باید گریه کنند؟ در حالی که در بند 11 همین مصوبه آمده که فقط 72 ساعت باید این کار طول بکشد و نه بیشتر. آن بندهایی که به نفع سرویس دهنده است چه خوب و سریع پیگیری و اجرا می شود و آنجا که به نفع کاربر است بالعکس!
آقای وزیر ارتباطات که سعی کرده اید با کاربران تعامل برقرار کنید، لطفا این مصوبه را بازتعریف کرده و اینترنت حجمی را یا کلا بردارید و یا مانند کشورهای خارجی 10 گیگ استفاده اولیه را رایگان کنید و همراه آن شبکه تلویزیون دیجیتال و خط تلفن ثابت رایگان نامحدود و موبایل و لپ تاپ و ... اشانتیون به مردم خود هدیه دهید {لینک}، راه دوری نمی رود.

14-1-25-155516Untitled-1.jpg

آخرین ویرایش:

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
من دقیقا همین سرویس دو مگ رو دارم با 4 گیگ حجم با همون قیمت حجمای دیگشم همون قیمته اگه کیفیتشم همون باشه صد برابر بهتر از نامحدود بی کیفیت هست . من شبانه حدود 3.5 گیگ میگیرم پینگ هم 200 با سرور های اروپا سرعت دانلود هم 270 کیلوبایت .
همچین میگین نامحدود رو برای چی برداشتن انگار نامحدودی وجود داشته ! مورد داشتیم تو همین بازی سنتر بعد از مقداری مصرف کلا اینترنت رو قطع کرده isp و گفته حجمتون تموم شده :| کلا یک نامحدود واقعی من دیدم که مخابرات مشهده که قیمتش از 150 تومن هست تا حدود 300 فکر کنم . مگه تو ایران چند نفر همچین پولی دارن ؟ از نظر من این کارشون خوب بوده البته در صورتی که کیفیت سرویس های محدود هم بیاد بالا .
اون حرفی هم که راجب فیس *** گفته اگر منظورش کاربرای ایرانی بوده میشه به عنوان بهانه ازش استفاده کرد هر چند ایرانی هاش هم تو اون کلوب جوات خیلی کم میرن :|:d ولی اگر منظورش کل جهان بوده خدا شفاش بده ...
بنده هنوز امیدوارم در اینده اینترنتی نسبتا خوب خواهیم داشت . حالا هر چقدر میخواین فوشم بدین :bighug::d
دوست عزیز پینگ چه ربطی به محدود یا نامحدود بودن سرویس داره؟حتی اگه اینجوری بخوای حساب کنی من که الان نامحدود دارم پینگم توی سرورهای اروپایی 150 تا 120 متغیره.که از مال شما بهتره.
همین الان که همه محدود ندارن سرعت دانلود شبانه سرویس های محدود کلی کاهش پیدا می کنه دیگه وای به حال اون روزی که همه محدود داشته باشن.
استفاده از کامپیوتر که همش اینترنت نیست آدم هزار کار دیگه میکنه در طول روز خوب در حین انجام این کار ها آدم میزنه دانلود هم می کنه.نمیشه که روزها از کامپیوتر استفاده کرد و شبها هم دانلود.جغد هم که نیستیم شبا بیدار بشینیم تا مثلا همزمان هم از PC استفاده کنیم و هم دانلود.
باز میشد سرویس نامحدود خوبی پیدا کرد ولی حالا که دیگه قراره همه بشن محدود...
شما مثله این که از سرویس های نامحدود تاحالا استفاده نکردید چون شما اگه تاحالا از سرویس نامحدود استفاده کرده باشی میدونی که خیلی بهتر از محدوده.دوستان من هم قبل از استفاده نامحدود میگفتن که محدود خوبه و نامحدود بدردنخور ولی حالا بعد امتحان کردن نامحدود غصشون گرفته که باید برن سر محدود.مهم نامحدود بودن سرویس هست نه سرعت.اصلا سرعت نور وقتی 3 گیگ بیشتر نیست به چه درد میخوره؟:huh:

تازه با این روند مطمئن باش که خیلی زود این سرویس های شبانه هم میپره...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• mallo
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر