بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
کد خبر: ۳۵۱۰۴۲
تاریخ انتشار:
۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۶​
-
13 October 2013​
در ادامه اختلافات موجود میان شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این بار معاون شرکت مخابرات ایران از دستور توقف فروش پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به مخابرات خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اختلاف و کشمکش میان شرکت مخابرات ایران با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالهای پس از خصوصی سازی این شرکت بارها بروز پیدا کرده به نحوی که این وزارتخانه و سازمانها و شرکتهای تابعه آن طی چند ماه اخیر در موارد مختلفی همچون نرخ مکالمات و تعرفه گذاری، بدهی مخابرات به دولت و واگذاری مخابرات به بخش خصوصی، بارها از عملکرد این شرکت انتقاد کرده و آن را غیرقانونی اعلام کرده اند.

این بار معاون شرکت مخابرات ایران از دستور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت برای توقف فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات خبر داد.

داوود زارعیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت به بهانه اختلاف حساب و بدهی فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات را متوقف کرده است، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران شاید اختلاف حساب جزئی با شرکت ارتباطات زیرساخت داشته باشد اما بدهی به این شرکت نداشته و این درحالی است که زیرساخت بدون برگزاری جلسه و ارائه جزئیات این بدهی، در اقدامی غیرمنطقی فروش پهنای باند اینترنت را به مخابرات متوقف کرده است.

وی گفت: متاسفانه در این جریان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به جای آنکه حامی مردم باشد به صورت یکطرفه از شرکت ارتباطات زیرساخت حمایت می کند و در نامه ای به مخابرات اعلام کرده که اگر می خواهید پهنای باند دریافت کنید بدهی خود را بپردازید.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه در این نامه اشاره ای به مبلغ بدهی مخابرات نشده است، افزود: مخابرات آمادگی خود را برای مذاکره با شرکت ارتباطات زیرساخت و شفاف شدن بدهی عنوان شده اعلام کرده اما تاکنون جلسه ای در این زمینه از سوی این شرکت ترتیب داده نشده است.

زارعیان با اشاره به برنامه های توسعه ای شرکت مخابرات ایران برای اینترنت پرسرعت در کل کشور گفت: هم اکنون تمامی استانها نیاز به پهنای باند اینترنت داشته و تقاضای خود را پیش از این به شرکت زیرساخت اعلام کرده اند که دستور توقف فروش، توقف توسعه ADSL در کشور را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: عدم اختصاص پهنای باند اینترنت به مخابرات نه تنها تقاضای متقاضیان ADSL را بی پاسخ خواهد گذاشت بلکه برای مشترکان فعلی مخابرات نیز مشکلاتی را به همراه دارد چرا که در صورت قطعی لینک و بروز مشکلات فنی، مخابرات امکان پشتیبانی از سرویس را با وجود محدودیت پهنای باند نخواهد داشت.

به گزارش مهر، اوایل سال 90 نیز جنجال بر سر بدهی مخابرات به شرکت زیرساخت، آغازگر کشمکشی میان این دو شرکت بود به نحوی که شرکت ارتباطات زیرساخت در اطلاعیه ای اعلام کرد که به علت بدهی مخابرات، تمامی ارتباطات مخابراتی کشور را که از سوی شرکت مخابرات ایران عرضه می شود برای حدود چند ده میلیون مشترک قطع خواهد کرد.

AMIR$

کاربر سایت
Jan 7, 2012
253
نام
امیر
اینترنت منم مال مخابرات وضعش از ملی گذشته نابوده همش قطع میشه دیونم کرده کی درست بشه معلوم نیست چه الکی دلمونو خوش کردیم گفتم این دولت جدید نت درست میشه حی

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
کلا سرویس رو تو تهران نمیشناسید که سرعت دانلود شباش خوب باشه ؟ صد به بالا هم باشه خوبه

بهترین شرکت واسه دانلود شبانه فقط اسیاتک .. من هر شب 2 تا 9 که مجانیه دان میکنم زیره 120 نیومده تا حالا ... پینگش ولی واسه بازی کلن خوب نیست ولی دانلودش حرف نداره.

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
دلیلش اینکه تبدیل میشه به اینترانت یعنی فقط سایت های داخلی !!

خب برای سایت های خارجی چیکار کنیم؟
بله دیگه مخابرات هم دیگه کم کم بصورت کامل داره ملی میشه امروز از حدودای ساعت 3 تا الان بیشتر ساعات ملی بود هر شب هم از یه ساعتی به بعد ملی میشه ....

لعنتی گرونش کرده بعد دسترسی خارجی رو قطع کرده!!!)x

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
به نظرم برای اینکه یه تغییر اساسی بدن این قطع شدن ها لازمه .
در ضمن تا اونجایی که من فهمیدم اینترنت ملی باعث نمیشه دسترسی به خارج قطع بشه فقط باعث میشه دسترسی به سایت های ایرانی (هاستشون تو ایران باشه ) بهتر بشه . در کل فک میکنم چیز خوبیه .

SHRam

کاربر سایت
Jan 13, 2013
73
نام
شهرام
به نظرم برای اینکه یه تغییر اساسی بدن این قطع شدن ها لازمه .
در ضمن تا اونجایی که من فهمیدم اینترنت ملی باعث نمیشه دسترسی به خارج قطع بشه فقط باعث میشه دسترسی به سایت های ایرانی (هاستشون تو ایران باشه ) بهتر بشه . در کل فک میکنم چیز خوبیه .

هر چند وقت یکبار، یکی مثل تو پیداش میشه و جمله ای با همین مضمون میگه. دست بر قضا شما همگی چند روح در یک بدن نیستید!؟:))

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
وزیر محترم ارتباطات فرمودند پهنای باید 60 گیگابیتی در حا حاضر قراره بشه 8 برابر یعنی 480 گیگا بیت ... یعنی 480 هزار مگابیت ... که اگر به هر مشترک 1 مگابیت بدن همش 480 هزار مشترک میتونن صابحت یه اینرتنت خیلی خیلی معمولی بشن در حالی که 3 میلیون مشترک فعال داریم !!!
یه جمع ضرب ساده میشه به دست آورد اگر بخوایم به 3 میلیون مشترک تنها 2 مگابیت سرعت بدیم با 6 میلیون گیگابیت پهنای باند داشته باشیم !!!
ولی ما الان تنها 60 گیگ بیت پهنا داریم که 10 گیگ هم یه ماه تازه اضافه شده ...
کلا امیدی نداشته باشید یه روز سرعت نت برسه مثلا به 10 میگ برای هر مشترک

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
بچه ها پارس آنلاین سرویس ها ی محدوده 1 مگ و 512 مگش سرعت شبانه ی خوبی دارن ؟ کسی استفاده کرده ؟ کلا پارس آنلاین خوبه اصلا ؟

Hedi720!

کاربر سایت
Jan 26, 2010
133
نام
Hedayat
بچه ها پارس آنلاین سرویس ها ی محدوده 1 مگ و 512 مگش سرعت شبانه ی خوبی دارن ؟ کسی استفاده کرده ؟ کلا پارس آنلاین خوبه اصلا ؟

داداش من که اصفهانم تا چند ماه پیش آشغال بود رایگانش به زور سایت باز میکرد چه برسه به دانلود !!!

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
داداش من که اصفهانم تا چند ماه پیش آشغال بود رایگانش به زور سایت باز میکرد چه برسه به دانلود !!!
من تهرانم در حال حاظر 512 مخابرات دارم که اشکمو درآورده. این مدتم از هرکی میپرسم برای تهران چی خوبه که سرعت دانلود شبانش خوب باشه هیچ کس چیزی نمیگه، در مورد یه آی اس پی به خصوص هم که میپرسم میگن به درد نمیخوره و آشغاله :d

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
هر چند وقت یکبار، یکی مثل تو پیداش میشه و جمله ای با همین مضمون میگه. دست بر قضا شما همگی چند روح در یک بدن نیستید!؟:))
من نمیگم اینا خوبن و دو روز دیگه نت با سرعت عالی بهتون میدن میگم حداقل برای اینکه اینترنت ملی بشه این قطع شدن ها لازمه .
به نظر من شما زیادی بدبین هستین اخه کدوم دولتی با صراحت گفته سرعت اینترنت رو دو برابر میکنیم و کیفت پهنای باند رو میبریم بالا و ... ؟ حداقل اگه کار اساسی صورت نگیره بازم یه اینترنت ملی ای میاد که از هیچی بهتره .

Hedi720!

کاربر سایت
Jan 26, 2010
133
نام
Hedayat
من تهرانم در حال حاظر 512 مخابرات دارم که اشکمو درآورده. این مدتم از هرکی میپرسم برای تهران چی خوبه که سرعت دانلود شبانش خوب باشه هیچ کس چیزی نمیگه، در مورد یه آی اس پی به خصوص هم که میپرسم میگن به درد نمیخوره و آشغاله :d

متاسفانه باید بین بد بدتر یکی رو انتخاب کنی شنیدم تو تهران شاتل بهتر سرویس میده ، یه بررسیش بکن ببین چه جورییاس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر