بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
حدودیت سرعت اینترنت را برطرف کنید
عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای مهمترین دغدغه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را وجود انحصار در تامین و توزیع پهنای باند اینترنت و نیز محدودیت سرعت دسترسی کاربران اینترنت عنوان کرد و گفت: یکی از درخواست ها از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که محدودیت دسترسی به اینترنت را به تبعیت از تجربه جهانی برای کاربران ایرانی بردارد.
محمودرضا خادمی، با اشاره به درخواست فعالان این بخش از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم اظهار داشت: یکی از دغدغه های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وضعیت تامین و توزیع پهنای باند اینترنت در کشور است که از وزیر آینده ارتباطات و فناوری اطلاعات می خواهیم به این انحصار خاتمه دهد و تامین و توزیع پهنای باند اینترنت با حفظ نظارت حاکمیت به بخش خصوصی سپرده شود و یا حداقل بخش خصوصی در کنار بخش دولتی بتواند در این فضا فعالیت و رقابت کند.

وی چالش دوم حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را مربوط به از بین رفتن جایگاه اولیه رگولاتوری عنوان کرد و گفت: برگرداندن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به جایگاهی مقتدر و مستقل به نحوی که سایر نهادها نتوانند در کار این سازمان دخالت کنند از دیگر خواسته هایی است که در صورت تحقق بسیاری از مشکلات پروانه ای و صدور مجوز برای فعالیت بخش خصوصی مرتفع خواهد شد.

مهندس خادمی رفع محدودیت سرعت دسترسی کاربران اینترنت را از دیگر مواردی برشمرد که برای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه و رسیدن به 10 میلیون کاربر اینترنت پرسرعت الزامی است و تاکید کرد: با محدودیت سرعت اینترنت تا سقف 128 کیلوبیت بر ثانیه این اهداف محقق نخواهد شد.

عضو سابق هیات رئیسه کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای با تاکید براینکه باید کف سرعت اینترنت به تبعیت از تجربه جهانی برای کاربران ایرانی نیز دسترسی به یک مگابیت برثانیه تعریف شود، خاطرنشان کرد: در این صورت می توان بسیار سریعتر به اهداف برنامه پنجم توسعه دست یافت.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با محمود واعظی گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در دیدگاهها و برنامه های محمود واعظی نگاه مثبت به بخش خصوصی و اعتماد به این بخش دیده می‌شود؛ به طور کل، به نظر می رسد کم کردن تصدی دولت و سپردن امور به بخش خصوصی در کلیت دولت جدید وجود دارد.

خادمی با تاکید بر نگاه کلان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به مقوله ICT و اینکه وی ICT را محور توسعه و اداره کشور قلمداد کرد افزود: نگاه وزرای دولت نهم و دهم در این زمینه محدود بود و بسیاری از مشکلات این بخش نیز به همین دیدگاه برمی گشت.

منبع:آی تی انالیز

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
[h=1]مقایسه متوسط سرعت اینترنت ایران با افغانستان/آماری تاسف برانگیز برای مدیران آی تی[/h] فناوری اطلاعات > اینترنت - بدنبال انتشار خبر افزایش سرعت اینترنت در انگلیس، یکی از کاربران محترم خبرآنلاین از ما خواست تا مقایسه ای بین سرعت اینترنت ایران با افغانستان داشته باشیم.

آنچه در زیر می آید بر اساس گزارش کمپانی آکامای {لینک} و دو متغیر متوسط سرعت اینترنت (Average connection speed) و متوسط حداکثر سرعت اتصال به اینترنت به ثبت رسیده در کشور مورد بررسی (Average peak connection speed)، تنظیم مقایسه ای شده است: Average connection speed بر اساس نقشه ای که در زیر می بینید متوسط سرعت اینترنت در ایران 634 کیلوبیت بر ثانیه (فصل اول سال 2013) و در افغانستان 820 کیلوبیت بر ثانیه بوده است.
iran-01.jpg
متوسط سرعت اینترنت ایران 634 کیلوبیت بر ثانیه
af01.jpg
متوسط سرعت اینترنت در افغانستان 820 کیلوبیت بر ثانیه Average peak connection speed مطابق نقشه زیر متوسط حداکثر سرعت اینترنت در ایران 3164 کیلوبیت برثانیه ودر افغانستان 8656 کیلوبیت بر ثانیه بوده است.
iran-02.jpg
متوسط حداکثر سرعت اینترنت در ایران 3164 کیلوبیت
af02.jpg
متوسط حداکثر سرعتی اینترنت افغانستان 8656 کیلوبیت بر ثانیه از آنجایی که آمار مقایسه ای به صورت نمودار در مورد افغانستان از سال 2007 به بعد موجود نیست، لذا به ناچار نمودار مقایسه ای از فصل سوم 2007 تا مارس 2013 را بین دو ایران و آذربایجان انجام داده ایم که در جدول زیر مشاهده می کنید: برای دیدن نمودار زیر در ابعاد بزرگتر روی تصویر کلیک کنید نمودار مقایسه ای روند رشد سرعت اینترنت بین ایران و آذربایجان(قرمز ایران/آبی آذربایجان) همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، روند رشد در ایران در فصل اول 2009 به 845 کیلوبیت بر ثانیه رسیده اما بعد از آن روند منفی را طی کرده و به 629 کیلوبیت بر ثانیه در فصل اول 2013 رسیده است. (رقم 634 رقم کنونی هنگام گرفتن گزارش از آکامای در 19 مرداد 1392 است.)
این در حالی است که در تاریخ 5 خرداد 1392 خط اینترنت فیبر نوری EPEG که بیش از 5 هزار کیلومتر آن در ایران است، افتتاح شد و این خط قابلیت انتقال اینترنت با سرعت 3.2 ترابایت بر ثانیه را از اروپا به ایران و بعد عمان و ... دارد.{لینک} سوالی که مطرح می شود، این است که این همه هزینه چرا خروجی نداشته است؟ و مدیران مسوول وقت اینترنت باید پاسخگو باشند! {آکامای Akamai شبکه ای از سرورها جهت انتقال محتوای اینترنت است که مقر آن در کمبریج ماساچوست بوده {لینک} و درآمدی بیش از 1 میلیارد دلار در سال داشته و با الگوریتم خاصی محتوای سایتهای اینترنتی تعریف شده برای شبکه و سرورهایش را برای کاربران اینترنت در جهان در سریعترین زمان ممکن توزیع می کند.} منبع: آکامای

power2013

کاربر سایت
Aug 11, 2013
2
مقایسه متوسط سرعت اینترنت ایران با افغانستان/آماری تاسف برانگیز برای مدیران آی تی

فناوری اطلاعات > اینترنت - بدنبال انتشار خبر افزایش سرعت اینترنت در انگلیس، یکی از کاربران محترم خبرآنلاین از ما خواست تا مقایسه ای بین سرعت اینترنت ایران با افغانستان داشته باشیم.

آنچه در زیر می آید بر اساس گزارش کمپانی آکامای {لینک} و دو متغیر متوسط سرعت اینترنت (Average connection speed) و متوسط حداکثر سرعت اتصال به اینترنت به ثبت رسیده در کشور مورد بررسی (Average peak connection speed)، تنظیم مقایسه ای شده است: Average connection speed بر اساس نقشه ای که در زیر می بینید متوسط سرعت اینترنت در ایران 634 کیلوبیت بر ثانیه (فصل اول سال 2013) و در افغانستان 820 کیلوبیت بر ثانیه بوده است.
iran-01.jpg
متوسط سرعت اینترنت ایران 634 کیلوبیت بر ثانیه
af01.jpg
متوسط سرعت اینترنت در افغانستان 820 کیلوبیت بر ثانیه Average peak connection speed مطابق نقشه زیر متوسط حداکثر سرعت اینترنت در ایران 3164 کیلوبیت برثانیه ودر افغانستان 8656 کیلوبیت بر ثانیه بوده است.
iran-02.jpg
متوسط حداکثر سرعت اینترنت در ایران 3164 کیلوبیت
af02.jpg
متوسط حداکثر سرعتی اینترنت افغانستان 8656 کیلوبیت بر ثانیه از آنجایی که آمار مقایسه ای به صورت نمودار در مورد افغانستان از سال 2007 به بعد موجود نیست، لذا به ناچار نمودار مقایسه ای از فصل سوم 2007 تا مارس 2013 را بین دو ایران و آذربایجان انجام داده ایم که در جدول زیر مشاهده می کنید: برای دیدن نمودار زیر در ابعاد بزرگتر روی تصویر کلیک کنید نمودار مقایسه ای روند رشد سرعت اینترنت بین ایران و آذربایجان(قرمز ایران/آبی آذربایجان) همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، روند رشد در ایران در فصل اول 2009 به 845 کیلوبیت بر ثانیه رسیده اما بعد از آن روند منفی را طی کرده و به 629 کیلوبیت بر ثانیه در فصل اول 2013 رسیده است. (رقم 634 رقم کنونی هنگام گرفتن گزارش از آکامای در 19 مرداد 1392 است.)
این در حالی است که در تاریخ 5 خرداد 1392 خط اینترنت فیبر نوری EPEG که بیش از 5 هزار کیلومتر آن در ایران است، افتتاح شد و این خط قابلیت انتقال اینترنت با سرعت 3.2 ترابایت بر ثانیه را از اروپا به ایران و بعد عمان و ... دارد.{لینک} سوالی که مطرح می شود، این است که این همه هزینه چرا خروجی نداشته است؟ و مدیران مسوول وقت اینترنت باید پاسخگو باشند! {آکامای Akamai شبکه ای از سرورها جهت انتقال محتوای اینترنت است که مقر آن در کمبریج ماساچوست بوده {لینک} و درآمدی بیش از 1 میلیارد دلار در سال داشته و با الگوریتم خاصی محتوای سایتهای اینترنتی تعریف شده برای شبکه و سرورهایش را برای کاربران اینترنت در جهان در سریعترین زمان ممکن توزیع می کند.} منبع: آکامای
عکس ها که باز نشد ولی هیچکس اینترنت ایران درست نمیکنه حالا تو هی بگو الان رهبر ایران خودش میدونه ولی خودشو زده کوچه علی چپ هیچ خبیر نیست
افغانی ها از شما بهترن دیگه انگلس هم که ترکونده الان از 2 مگ محرومیم ما اصلا با این قیمت ها

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام
من واقعا نمیدونم از گجا بگیرم اسیاتک دارم ک ....
از شاتل خاستم بگیرم ک یکی از بچه های همین تاپپیک صبا نت رو پیشنهاد داد
نمیدونم یهـ نظر میدین ببینم از کجا بگیرم واقعا از اسیاتک خستهـ شدم

پینگ + SNR خط اسیا تک ات چنده ؟!

چند روز پس از روی کار آمدن رسمی دولت دکتر روحانی، سایت هاشمی رفسنجانی در اقدامی معنادار و همزمان با درخواست‌ها و خوش‌بینی کاربران فیسبوک به رفع ***** این شبکه‌ی اجتماعی در ایران، جمله‌ای مثبت از هاشمی رفسنجانی را که سال گذشته بیان شده بود بازنشر کرد؛ در حالی که تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر وزیر جدید ارتباطات بر کرسی می‌نشیند و آن زمان کلید دولت امکان باز کردن قفل *****ینگ را خواهد داشت.به گزارش ایسنا، انصاف نیوز در ادامه نوشت: شنیده‌ها حاکی از تصمیم دولت روحانی برای گشوده شدن دایره‌ی سایت‌هایی است که به دلایل عجیب و یا با نگاهی سیاسی ***** شده‌اند. دکتر روحانی در تبلیغات انتخاباتی با انتقاد از وضعیت حاکم بر فضای مجازی، گفته بود که شرایط فعلی اینترنت را در شأن مردم نمی‌داند و یکی از وعده‌های دولت تدبیر و امید، سازماندهی به وضعیت کنونی فضای مجازی است.هاشمی در همایش تحولات خاورمیانه و آینده نظم منطقه‌ای که خرداد ماه سال 91 در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد به بیان نکاتی متفاوت درباره انقلاب‌های منطقه و ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی پرداخته بود که گزیده‌ی سخنان مرتبط با موضوع ابزارهای جدید اطلاع رسانی و فیسبوک در پی می‌آید.«نقطه ضعف همه کشورهای جهان سوم این است که اجازه نمی‌دهند احزاب در آنها شکل بگیرند. اگر احزاب در این دولت‌ها شکل می‌گرفت و مردم وارد صحنه می‌شدند و اصلاحات به وجود می‌آمد دیگر انقلابی صورت نمی‌گرفت. در این شرایط نیروهای سیاسی و فرهیخته عمیقاً ناراضی هستند که به بازی گرفته می‌شوند. اگر در مسیر درست به حضور نیروهای سالک، خیرخواه و باسواد به صورت NGO ها و احزاب بزرگ اجازه فعالیت داده می‌شد دیگر نیازی به انقلاب نبود. اصلاحات مفیدتر از انقلاب جامعه را به سمت درستی حرکت می‌دهد. امروز عصر انفجار اطلاعات است و این مهم‌ترین تفاوت شرایط زمانی برای انقلاب ما و انقلاب‌های امروز منطقه است. قیام 15 خرداد را که مردم ما انجام داده‌اند و شهدای بسیاری داشت در دنیا بسیار کم مطرح شد. روزنامه‌های خارجی تنها چند کلمه‌ای و آن هم حرف‌های رژیم را می‌نوشتند اما اکنون وقتی یک خبرنگار به زندان می‌رود در کل دنیا پخش می‌شود. رسانه‌های آزاد و مخصوصاً سایت‌ها که درگیر دولت نیستند گاهی هم با اغراق و بزرگ‌نمایی این موضوعات را مطرح می‌کنند. این گونه انفجار اطلاعات دیگر بسته نمی‌شود البته عوارض بدی هم دارد اما ما برخلاف عده‌ای که فکر می‌کنند این جریان‌ها خطرناک است فکر می کنیم این جریان به سعادت بشریت کمک می‌کند و چیز مبارکی در دنیاست. امروز یک صفحه فیس بوک که هزینه‌ای برای مردم ندارد تبدیل به موضوع خبری در تمام تلویزیون‌ها و دستگاه‌های دنیا می‌شود».با توجه به نزدیکی دیدگاه‌ها و نیز نیروهای مورد استفاده‌ی دکتر روحانی به هاشمی رفسنجانی، بازنشر این نظر هاشمی در این مقطع نشانه‌ی قوی احتمال رفع ***** شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک است که بنا بر آمارهای منتشر شده چند میلیون از ایرانیان در آن عضویت دارند.هم اکنون فرزندان و دیگر اعضای خانواده‌ی بسیاری از مقامات کشوری و نیز برخی از مسولان رده پایین‌تر و همچنین بسیاری از فعالان سیاسی و تقریبا اکثریت فعالان مطبوعاتی و همچنین بسیاری از چهره‌های شناخته شده‌ی دیگر حوزه‌ها، صفحاتی به نام خود در فیسبوک دارند که هر از گاهی برخی از آنها در رسانه‌ها هم بازتاب پیدا می‌کند.نکته‌ی جالب اینکه طبق گفته‌ی مسوولان (از جمله مهدی اخوان به‌آبادی، دبیر شورای‌عالی فضای مجازی)، «عضویت در این شبکه‌ها به‌طور طبیعی جرم نیست اما دور زدن سامانه *****ینگ کشور طبق قانون جرم محسوب می‌شود»! موضوعی که از نظر افکار عمومی توجیه شدنی نیست؛ آخر اگر عضویت در آن جرم نیست و مردم بخواهند وارد آن بشوند پس چرا ابتدا با قرار دادن *****، جلوی این عمل غیرمجرمانه (دسترسی به فیسبوک) گرفته می‌شود تا بعد از آن گفته شود که عبور از *****، عملی مجرمانه است؟انتهای پیام

همین الانش هم فیــــــــــلتر نیست . فقط دسترسی به پورتش محدوده و مدام تایم اوت میده ! دارن ری سیستم فوق حرفه ای فیلــــترینگ کار میکنن تا به راحتی بتونن صفحات غیر مجاز و ببندن و مابقی فیس بــوک باز باشه .

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
داداشا یه نیگا به این سایت کنید شاهکاره
سرعت پینگو میاره پایین با یه روشی مثل چیز پی ان
کانکشن تست رو من امتحان کردم با 8.8.8.8 پینگم 300 بود کانکشن تست رو باز کردم تست کردم شد 99 :o
شما هم تست کنید خیلی خوبه مشکل پینگه بالا رو حل میکنه کاملا

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
کانکشن تست رو من امتحان کردم با 8.8.8.8 پینگم 300 بود کانکشن تست رو باز کردم تست کردم شد 99 :o

برو بابا این چه کانکشینیه error 691 می ده کانکت نمی شه

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید

اینها از روشی استفاده میکنن که من پیدا کرده ام و اینجا معرفی کرده ام و اینکه تعرفه هاش بالاست.
این سیستم فوقش ماهیانه 10 میشه و 240 تومان برای یک سال بنظرم زیاد هست.

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
این رسانه تهران هم خیلی جالبه اقا دیروز امدن برای من نصب کنن بعد جالب اینه امدن تو منطقه ونک انتن زدن حالا کجا زدن بجای این که برن یک جایی که یکمی ارتفاع داشته باشه زدن بالا اتش نشانی که دور این اتش نشانی دور تا دورشو ساختن شما حتما باید تو یه برج 25 طبقه باشین تا بتونین ازشون سرویس بگیرین :)) خلاصه نشد برای ما بزنن واقعا چه فکری کردن انتنو گزاشتن اونجا :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر