بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

izonman

کاربر سایت
Jul 25, 2013
134
84284731.png

ddddddd

کاربر سایت
Jul 12, 2011
50
من خودم شاتل 2 مگ محدود دارم.
شبها راحت 2 مگ میگیرم البته نمی تونم دلیلش رو بگم واسه همین شاتل الان از نظر من دزد نیست بلکه من از نظر شاتل دارم از اونا دزدی می کنم چون بدون برو برگرد شبی 4-5 گیگابایت دانلود دارم اما پینگ شاتل با خارج معمولا بالای 170 هست و اکثرا بالای 200 که این یکم آزار دهنده است و اگر مشکل پینگ نداشتم شاتل رو به هر جایی ترجیح میدادم البته مشکل پینگش خیلی هاد نیست بلکه باید به راحتی پینگ 100-150 بده نه 170 به بالا یا 200 به بالا.

من الان حدود 4 ساله از شاتل میگیرم و از 2 سال قبل سرعت تمام سرویس های محدودش رفت روی 2 یا 4 مگابیت ، دوستانی که طولانی شاتل بودند یادشون میاد ، اما به طور ناگهانی سرعت شبانه که تا قبل از اون با روزانه فرقی نداشت مثلا اگر روز 512 کیلوبیت بود شب هم همون بود یا 1 مگابیت هم همینطور بعد از تغییر سرعت روزانه به 2 مگ یا 4 مگ سرعت شبانه بعد از دانلود مقدار خیلی کمی ترافیک بشدت محدود می شد مثلا 10-15 کیلوبایت و من یک سال با این وضع سر کردم چون سرعت روزانه واسم مهم بود تا اینکه یه روشی پیدا کردم که راحت شبانه سرعت رو دور میزدم (نمیتونم روشم رو افشا کنم با عرض معذرت) بعد از اون مشکلی با دانلود نداشتم و حسابی حرصم رو سر شاتل خالی کردم طوری که ماهی بود 110 گیگابایت دانلود خالص شبانه داشتم
در به در الان دنبال اینم که 4 مگ یا 6 مگ شاتل رو بگیرم تا با شبی 10 تا 15 گیگابایت دانلود الکی هم که شده هنوز حرص 2 سال قبل رو سرشون خالی کنم ولی موفق نشدم تا الان /:).
!! بگذریم.
به طور کلی شاتل شرکت دزدی هست و قبول دارم و توصیه من اینه که کسانی که دنبال اینترنت هستن سراغ شاتل نیان فقط همین.
اما من تونستم با این شرکت دزد مبارزه کنم همچنان که هنوزم مبارزه می کنم.

داداش واقعاً همچين روشي وجود داره كه بشه شبا بي نهايت دانلود كرد؟؟؟ حالا عزيز نمي خواد افشا كني حداقل يه راهنمايي كن ما هم يه بهره اي ببرم دمت گرم؛)

Positive

کاربر سایت
Jun 14, 2011
262
نام
علیرضا
دوستان چرا میگن بهتره اسپلیتر رو از سر خط وصل کرد ؟

من این سوال رو دیشب پرسیدم و یکی از دوستان نظرشون رو گفتن ..

ببینید توی ویکی پدیا و منابع دیگه نوشته که ( اسپلیتر باید در ابتدایی‌ترین محل ورود خط تلفن قرار گیرد و پس از آن به مودم و گوشی تلفن وصل شود. ...) این یعنی اینکه اسپلیتر باید در محل ورود خط تلفن به منزل و یا به عبارتی همون سر خط استفاده بشود ؟ می خواستم ببینم اگه ان برداشت درسته چه فرقی با حالتی می کنه که اسپلیتر توی منزل استفاده بشه ؟ چون من امروز دارم سیم کشی داخل منزل رو تغییر میدم گفتم اگه بهتره اسپلیتر رو سر خط بذارم !

izonman

کاربر سایت
Jul 25, 2013
134
من این سوال رو دیشب پرسیدم و یکی از دوستان نظرشون رو گفتن ..

ببینید توی ویکی پدیا و منابع دیگه نوشته که ( اسپلیتر باید در ابتدایی‌ترین محل ورود خط تلفن قرار گیرد و پس از آن به مودم و گوشی تلفن وصل شود. ...) این یعنی اینکه اسپلیتر باید در محل ورود خط تلفن به منزل و یا به عبارتی همون سر خط استفاده بشود ؟ می خواستم ببینم اگه ان برداشت درسته چه فرقی با حالتی می کنه که اسپلیتر توی منزل استفاده بشه ؟ چون من امروز دارم سیم کشی داخل منزل رو تغییر میدم گفتم اگه بهتره اسپلیتر رو سر خط بذارم !
اگر سره خط بزاری باید یه سیم کشی جدا برای مودم بکشی و سیم کشی داخل خانه را به قسمت تلفن اسپلیتر وصل کنی و خط جدا برای مودم رو به قسمت مودم اسپلیتر! که از لحاظ هزینه به صرفه نیست! بهتره که 1 نوع سیم کشی داشته باشی اما با کیفیت خوب! اگه میخوای سیم کشیت خیلی عالی بشه از سیم های فویل دار استفاده کن که نویز نندازه! اما اگه سیم کشی تلفنت از کنار سیم برق رد نمیشه سیم های معمولی هم خوبن!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر