بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
همین دلخوشیاست که ماها رو محافظه کار کرده.شما همه دلخوشیای مردم رو حذف کن ببین از فردا همه چی خودبه خود درست میشه یا نه(البته ما ملتی هستیم که همیشه جهان رو مبهوت حماقت های خودمون کردیم)

سلحشوران بی باک، نشسته پشت میز روی صندلی گردان چرمی با پیژامه خطیبه سرایی میکنن. مرد اونه که بجای شعار دادن عمل کنه و ادای آدمای شجاع و نترس رو از آسایش منزل درآوردن هیچ اتفاقی نمی افته. شما که این همه حرف برای گفتن داری بلند شو برو به اونی که باید حرفت رو بزن که ما نه اینجا اختیاری داریم و نه ارتباطی. مردم ما ثابت کردن که هرچیزی رو ازشون بگیری چیزهای بیشتری برای از دست دادن پیدا میکنن. اگر یکروزی بیژامه و لباس زیرشون تنها چیزی باشه که براشون مونده باشه، خیلی راحت اونها رو هم از دست میدن و فقط از راه دور زیر لب نق میزنن.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
بنده کلی گفتم و منظورم شخص سایت شخصی شما نبودش که اینطوری روم شمشیر کشیدی.در ضم رو اون قسمت برجسته هم فکر کن ببین همچین چیزی امکان پذیره یا نه

شمایی که باید خوب فکر کنی ببینی چرا امکان داره وگرنه من خوب میدونم چی نوشتم. سایت ثبت شده مثل اینجا یعنی سایتی که اسم و مشخصات و ادرس و تمامی اطلاعات مربوط به صاحبانش ثبت شده و این مشخصه معنیش چیه.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
پسس اینترنتم خیلی بد نیست و لااقل میشه یه 1 دقیقه ای آنلاین بود و سر سوزن شوقی.خدمت جناب Darkfie1d هم عرض کنم که اتفاقات بزرگ پشت همون میزهای بلوط و صندلی گردون چرمی هم میتونه بیفته و قرار نیستش که فقط چماق حرف بزنه.اول باید فکرتو پشت میز و روی صندلی آماده کنی البته رو فرشم میشه.در ضم کاربرا میان اینجا میگن وضع نتمون اینه و آخرشم یکم تخلیه روحی طبیعی میکنن شماها هم اومدین به شلوار و صندلی در و دیوار مردم گیر دادین(البته غیر از پستایی که مستقیما ...قرار دادن).

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
Enable Quality Of Service ! دوستان این گزینه رو باید موقع کافیگ کردن مودم بزنیم یا نه ! کارش چیه اصلا ! لطفا یک نفر توضیح بده :-/

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
اینترنت مرغوب با پارتی در ایران!

[h=1]شرکت ارتباطات زیرساخت در تامین پهنای باند اینترنت تبعیض قایل می‌شود و محدودیت‌ها را یکسان اعمال نمی‌کند.[/h]علی شمیرانی – گویی بعد از اینترنت ملی، اینترنت پاک و اینترنت حلال حالا باید منتظر نوع جدیدی از اینترنت با عنوان “اینترنت مرغوب” هم در کشور باشیم. به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایتنا، چندی پیش در گزارش یکی از روزنامه‌ها آمده بود که با اینترنت برخی از شرکت‌های اینترنتی می‌توان کارهایی کرد که با اینترنت بعضی شرکت‌ها امکان‌پذیر نیست.
از این موضوع گذشت تا صدای تعدادی از مدیران شرکت‌های اینترنتی نیز بلند شد و از نوعی تبعیض در ارایه اینترنت خبر دادند.

به این ترتیب در حالی که هنوز کاربران اینترنت نیم‌بند کشور با معضلات کندی سرعت و کم‌فروشی مواجه‌اند،‌ مشکل «اینترنت مرغوب» هم به این وضعیت اضافه شده است که ظاهرا با اهرم پارتی بازی در اختیار برخی شرکت‌ها قرار می‌گیرد!
مدیران شرکت‌های معترض که به واسطه نگرانی از قطع خدمات خود حاضر به افشای نام خود نشده‌اند، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر گفته‌اند «شرکت ارتباطات زیرساخت در تامین پهنای باند اینترنت تبعیض قایل می‌شود و محدودیت‌ها را یکسان اعمال نمی‌کند.»
به عبارت دیگر امکان بازکردن سرویس‌هایی مانند گوگل، یاهو، جی میل، وایبر، اسکایپ، اوو، ‌هات‌میل، یاهومسنجر و جی‌تاک برای برخی کاربران (شرکت‌های اینترنتی) میسر نیست که البته این مشکل گاهی در دسترسی به برخی سایت‌های خبری داخلی نیز دیده می‌شود.
اگرچه شاکی و متهم این جریان جدید روشن است اما سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان قاضی عرصه اینترنت کشور هنوز واکنشی به این موضوع نداشته است.
شرکت‌های اینترنتی از این موضوع گلایه داشته و می‌گویند: باید شنونده شکایات مردم از خود باشند و البته که انتظار ریزش مشترکان آنها در آینده نه چندان دور نیز می‌رود.
با این اوصاف دیری نمی‌پاید که کاربران اینترنت هم ارایه‌دهندگان اینترنت مرغوب را شناسایی کرده و از ایشان خدمات می‌گیرند و به این ترتیب زمینه جدیدی برای نارضایتی کاربران و حذف برخی شرکت‌های اینترنتی در کشور فراهم خواهد شد.

مورد اخیر از جمله مواردی است که از سوژه‌های وطنی به شمار می‌رود و فقط در ایران یافت می‌شود!
همان‌گونه که قبلا نیز گفته شد، اگر وزیر محترم ارتباطات نیز در طول مسئولیت خود تنها نسبت به ساماندهی اینترنت کشور اقدام کنند،‌ خاطره‌ای شیرین از خود در اذهان باقی خواهد گذاشت.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
Enable Quality Of Service ! دوستان این گزینه رو باید موقع کافیگ کردن مودم بزنیم یا نه ! کارش چیه اصلا ! لطفا یک نفر توضیح بده :-/

دوست عزیز این امکان باعث میشه که اگر چند کلاینت همزمان به مودم کانکت باشن ، یه سیستم نتونه تمام پهنای باند موجود روی خط DSL رو به خودش اختصاص بده و بقیه نتونن کار کنن یا سرعتشون خیلی افت کنه
این امکان رو هم میشه بر اساس IP و هم Mac Address فعال کرد ، اما توی مودمهای معمولی بصورت ابتدایی پیاده میشه و خیلی کاربردی نیست، معمولا QOS رو فعال نمی کنن. مگر یه روتر حرفه ای و مخصوص باشه.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
دوستان بر اساس قوانین سایت صحبت در مورد یک سری چیزها ممنوعه. دلخور نشین اگه از این به بعد دسترسیتون قطع شد.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
دوستان بر اساس قوانین سایت صحبت در مورد یک سری چیزها ممنوعه. دلخور نشین اگه از این به بعد دسترسیتون قطع شد.

این یکسری چیزا رو واضح بگو تا ملت درباره اش حرف نزنن ! من الان هر چی فک میکنم نمیفهمم این سری چیزا شامل چه چیزایی میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
میگم الان نت من خراب یا مال همه خرابه ؟
فقط BC و 2 3 دیگه رو میتونم باز کنم + دانلود میتونم بکنم واقعا دسخوش باید گفت به این نو اوری های اسیا تک

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
سرعتم توهمی شده بد جور

2720430527.png

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
این یکسری چیزا رو واضح بگو تا ملت درباره اش حرف نزنن ! من الان هر چی فک میکنم نمیفهمم این سری چیزا شامل چه چیزایی میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!

زحمت بکشید قوانین سایت رو یک دور بخونید خودتون متوجه میشید.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
زحمت بکشید قوانین سایت رو یک دور بخونید خودتون متوجه میشید.

اگه منظورت از اون جور مسائله ،تاجایی که یادم میاد کاربرای قدیمی رعایت میکردن . فقط این اواخرا کاربرای جدیداومدن و به گند کشیدن و این بخش رو !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر