بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

S I G N A L

کاربر سایت
Nov 17, 2010
349
نام
Signal
باز شما یکم امید دارید که فردا از خواب بلند شید ببنید پینگتون با تهران شده زیر 50 ولی من چی از همون اول از روی 100 بزور تکون نمیخوره همش همین دور رو وراست
من که مال قدیمم با الانم یکیه خدا کنه بیاد پایین تر

سلام
اجازه بدید این موضوع (زمان پینگ) را به طور دقیق تر بررسی کنیم:
زمان تاخیر (زمان پینگ) سرورهای خارج از کشور، بخش مهم اون مرتبط با پهنای باند بین الملل هست ، بخش دیگه هم مربوط به فناوری اتصال کاربر به شبکه هست (اینکه با فناوری ADSL به شبکه متصل بشه ؛ یا Wi-Fi یا WiMAX ، فیبر نوری یا هر فناوری دیگه ای)

یک وقتی هست شما در ارتباط با سروری مثلاً در آمریکا، در داخل کشور فقط ۵ میلی ثانیه زمان تاخیر دارید ؛ اما به محض اینکه دیتای ارتباط شما از کشور خارج شد، این زمان تاخیر از ۵ میلی ثانیه به ۳۰۰ میلی ثانیه افزایش پیدا می کنه! این موضوع به چه چیزی ربط داره؟ به پهنای باند بین الملل!

شما وقتی ADSL استفاده می کنید، در شرایط تقریباً ایده آل ۱۵ میلی ثانیه فقط زمان تاخیر در داخل شبکه ی ISP دارید (بین مشترک تا مخابرات) ، اما اگه همون مقدار پهنای باند را با فیبر نوری یا فناوری مناسب دیگه ای دریافت کنید، این زمان تاخیر به زمان تاخیر خیلی کمتری کاهش پیدا می کنه. پس می بینید که فناوری استفاده از پهنای باند هم تاثیر مستقیم در زمان تاخیر (زمان پینگ ) داره!
حالا یک زمانی هست شما شرایط کاملاً مناسبی هم برای استفاده از اینترنت فراهم کردید و از فناوری مناسبی هم استفاده می کنید و کمترین زمان تاخیر داخل شبکه ی ISP را هم دارید، اما برای ارتباط با سرورهای دوردست و خارج از کشور یک سری چیزها جهت داشتن حداقل زمان پینگ از دسترس شما خارج هست! این یک سری چیزها مربوط به پهنای باند بین الملل هست....

متاسفانه یک واقعیتی وجود داره در کشور ما و اون این هست که کسی [متولیان و مسئولین اینترنت در کشور] نسبت به کیفیت شبکه حساس نیست! در اسناد اونها مشاهده میشه که در مورد زمان پینگ، تا زمان پینگ ۳۵۰ میلی ثانیه با یک سرور قابل قبول هست! (به خاطر اینکه ظاهراً اونها تصور می کنند تنها استفاده ی از اینترنت، باز کردن صفحات وب هست! بله اگر از این زاویه به موضوع نگاه بشه تا ۳۵۰ میلی ثانیه زمان پینگی مناسبی به نظر میرسه!). شما این زمان پینگ ۳۵۰ میلی ثانیه را با زمان پینگ زیر ۵۰ میلی ثانیه که در کشوری مثل سوئد، زمان پینگ مناسبی هست مقایسه کنید!

بنده معتقدم مشکل اصلی اینترنت ما نبود زیرساخت های فنی لازم نیست! مشکل اصلی اهمیت کافی نداشتن موضوع و راهکارهای غیر موثر در زمینه ی مدیریت اینترنت کشور هست.
ممکنه یه نفر بگه کشوری مثل سوئد که قسمت عمده ی ارتباطات اینترنت اونها مبتنی بر فناوری فیبر نوری هست با کشوری مثل ایران که در اون فناوری ADSL چیز خیلی جدید و هیجان انگیزی هست را نباید مقایسه کرد ؛ اما مساله ی اصلی اینها نیست! همین ADSL در شرایط خیلی نامناسب (از نظر مخابراتی) زمان تاخیر حدود ۸۰ میلی ثانیه در داخل شبکه ی ISP تا مخابرات میتونه داشته باشه، اما اگه گیت وی های پهنای باند بین الملل در شرایط مناسبی قرار داشته باشند، میشه با بسیاری از سرورهای دنیا زمان تاخیر زیر ۲۰۰ میلی ثانیه داشت که زمان تاخیر مناسبی برای فناوری ADSL هست!

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
چند ماه پیش چیه بابا...؟!

باز شما یکم امید دارید که فردا از خواب بلند شید ببنید پینگتون با تهران شده زیر 50 ولی من چی از همون اول از روی 100 بزور تکون نمیخوره همش همین دور رو وراست
من که مال قدیمم با الانم یکیه خدا کنه بیاد پایین تر

---------- نوشته در 05:55 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:52 PM ارسال شده بود ----------

این شیر شدن توی تمام آی اس پی ها هست بستگی به سروریسیه که شما دریافت میکنی
اگه بری از اون گرونا بگیری دیگه سرعت واقعی بهت نمیدن مثلا اگه 128 بگیری سرعتت بالای 200 میشه ولی اگه بری سرویسی رو از آی اس پی بگیری که شیر میکنه تورو مثلا سرعت 128 تو میشه 40 و این خیلی بده

الان یکم سرعت باز کردن صفحات اومده پایین اما بازم سرعت دانلود مثل همیشه خیلی خوبه برام حتی ساعات رایگانمم سرعت زیاده الان آپدیت آپدیتم چیزی ندارم دانلود کنم منتظر مس افکتم بیاد دانلودش کنم:d

---------- نوشته در 05:58 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:55 PM ارسال شده بود ----------

عمرا؟؟
این مثل قضیه شرکتای ماشین سازی میشه دو تا آپشن رو ماشین سوار میکنن 2 میلیون میکشن روش...:D
الان اینم همینجوریه یکم سرعت و پینگ رو شاید بهتر می کنن و کلی رو قیمت بکشن

من که پیشبینیم اینه

اصلا این حرفتونو قبول ندارم خوب وقتی خود پشتیبانیش میگه 1 مگشم سرعتش 90 خوب زیاد توفیری نداره تازه مثلا 256 بگیری فکر کنم رو 20 کیلو بایت باشه که یعنی دای لاپ خودمون دیگه :d. این شرکت واقعا داره پول مفت میگیره من اسیا تک داشتم 512 تو کرج با 280 اینا راحت دانلود می کردم عالی بود خیلی راضی بودم از اسیا تک اگه عوض کردم چون میخاستم هرجا میرم با خودم ببرم . وایمکس اصلا تو ایران جا نیفتاده اصلا هم به درد نمیخوره وقتی حرف از وایمکس میزنی یعنی اینترنت ماهواره ای نه سیم کشی پوسیده جنوب که . جدا نمیدونم اینا فکر کردم ملت شاخ دارن اینجور با ما برخورد میکنن . صاحابم که نداره بری 4 کلام بهش حرف بزنی .

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140

سلام
اجازه بدید این موضوع (زمان پینگ) را به طور دقیق تر بررسی کنیم:
زمان تاخیر (زمان پینگ) سرورهای خارج از کشور، بخش مهم اون مرتبط با پهنای باند بین الملل هست ، بخش دیگه هم مربوط به فناوری اتصال کاربر به شبکه هست (اینکه با فناوری ADSL به شبکه متصل بشه ؛ یا Wi-Fi یا WiMAX ، فیبر نوری یا هر فناوری دیگه ای)

یک وقتی هست شما در ارتباط با سروری مثلاً در آمریکا، در داخل کشور فقط ۵ میلی ثانیه زمان تاخیر دارید ؛ اما به محض اینکه دیتای ارتباط شما از کشور خارج شد، این زمان تاخیر از ۵ میلی ثانیه به ۳۰۰ میلی ثانیه افزایش پیدا می کنه! این موضوع به چه چیزی ربط داره؟ به پهنای باند بین الملل!

شما وقتی ADSL استفاده می کنید، در شرایط تقریباً ایده آل ۱۵ میلی ثانیه فقط زمان تاخیر در داخل شبکه ی ISP دارید (بین مشترک تا مخابرات) ، اما اگه همون مقدار پهنای باند را با فیبر نوری یا فناوری مناسب دیگه ای دریافت کنید، این زمان تاخیر به زمان تاخیر خیلی کمتری کاهش پیدا می کنه. پس می بینید که فناوری استفاده از پهنای باند هم تاثیر مستقیم در زمان تاخیر (زمان پینگ ) داره!
حالا یک زمانی هست شما شرایط کاملاً مناسبی هم برای استفاده از اینترنت فراهم کردید و از فناوری مناسبی هم استفاده می کنید و کمترین زمان تاخیر داخل شبکه ی ISP را هم دارید، اما برای ارتباط با سرورهای دوردست و خارج از کشور یک سری چیزها جهت داشتن حداقل زمان پینگ از دسترس شما خارج هست! این یک سری چیزها مربوط به پهنای باند بین الملل هست....

متاسفانه یک واقعیتی وجود داره در کشور ما و اون این هست که کسی [متولیان و مسئولین اینترنت در کشور] نسبت به کیفیت شبکه حساس نیست! در اسناد اونها مشاهده میشه که در مورد زمان پینگ، تا زمان پینگ ۳۵۰ میلی ثانیه با یک سرور قابل قبول هست! (به خاطر اینکه ظاهراً اونها تصور می کنند تنها استفاده ی از اینترنت، باز کردن صفحات وب هست! بله اگر از این زاویه به موضوع نگاه بشه تا ۳۵۰ میلی ثانیه زمان پینگی مناسبی به نظر میرسه!). شما این زمان پینگ ۳۵۰ میلی ثانیه را با زمان پینگ زیر ۵۰ میلی ثانیه که در کشوری مثل سوئد، زمان پینگ مناسبی هست مقایسه کنید!

بنده معتقدم مشکل اصلی اینترنت ما نبود زیرساخت های فنی لازم نیست! مشکل اصلی اهمیت کافی نداشتن موضوع و راهکارهای غیر موثر در زمینه ی مدیریت اینترنت کشور هست.
ممکنه یه نفر بگه کشوری مثل سوئد که قسمت عمده ی ارتباطات اینترنت اونها مبتنی بر فناوری فیبر نوری هست با کشوری مثل ایران که در اون فناوری ADSL چیز خیلی جدید و هیجان انگیزی هست را نباید مقایسه کرد ؛ اما مساله ی اصلی اینها نیست! همین ADSL در شرایط خیلی نامناسب (از نظر مخابراتی) زمان تاخیر حدود ۸۰ میلی ثانیه در داخل شبکه ی ISP تا مخابرات میتونه داشته باشه، اما اگه گیت وی های پهنای باند بین الملل در شرایط مناسبی قرار داشته باشند، میشه با بسیاری از سرورهای دنیا زمان تاخیر زیر ۲۰۰ میلی ثانیه داشت که زمان تاخیر مناسبی برای فناوری ADSL هست!

دوسته عزیز این اعداد و ارقام رو میشه بفرمایید از کجا آوردید؟
از اطلاعات خودتون هست یا زا جایی نقل قول کردید؟

S I G N A L

کاربر سایت
Nov 17, 2010
349
نام
Signal
دوسته عزیز این اعداد و ارقام رو میشه بفرمایید از کجا آوردید؟
از اطلاعات خودتون هست یا زا جایی نقل قول کردید؟
سلام
اعدادی که برای مثال به اونها اشاره کردم بیشتر بر اساس تجربیات عملی هست....
اطلاعات موجود در پستم مبتنی بر تجربیات عملی و نیز اطلاعات تئوری خود بنده هست!

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
ببینید چقدر بدبختیم که تا 2 روز اینترنت به حال عادی خودش برمیگرده از خود بیخود میشیم(از ماست که بر ماست) من که کلا بازی انلاین گذاشتم کنار .این اینترنت فقط واسه دانلود بدردم میخوره

saeid71

کاربر سایت
Nov 19, 2010
130
نام
سپهر
من از آسیاتک منطقه جنوب ((ارم نت)) یک مگابایت گرفتم ، سرعت دانلود با IDM یه چیزی بین 50 تا 200 کیلوبایت! اپلود هم 30 تا 50 !
پینگ نسبت به هر سروری بالای 700 ! بازی آنلاین که گذاشتم کنار دیگه ، اصلا روم نمیشه لوگین شم!:d
خلاصه خواستم بگم هر کس خواست از آسیاتک شیراز (ارم نت)بگیره ، کلا بیخیال شه :-b
اینم تست :

t12hxsemsneoaq3c8ct.jpg

اینم از speedtest که واسه پینگ بالای من ، سرعت رو درست محاسبه نمیکنه!

1805106539.png

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اصلا این حرفتونو قبول ندارم خوب وقتی خود پشتیبانیش میگه 1 مگشم سرعتش 90 خوب زیاد توفیری نداره تازه مثلا 256 بگیری فکر کنم رو 20 کیلو بایت باشه که یعنی دای لاپ خودمون دیگه :d. این شرکت واقعا داره پول مفت میگیره من اسیا تک داشتم 512 تو کرج با 280 اینا راحت دانلود می کردم عالی بود خیلی راضی بودم از اسیا تک اگه عوض کردم چون میخاستم هرجا میرم با خودم ببرم . وایمکس اصلا تو ایران جا نیفتاده اصلا هم به درد نمیخوره وقتی حرف از وایمکس میزنی یعنی اینترنت ماهواره ای نه سیم کشی پوسیده جنوب که . جدا نمیدونم اینا فکر کردم ملت شاخ دارن اینجور با ما برخورد میکنن . صاحابم که نداره بری 4 کلام بهش حرف بزنی .
اون برای این میگه که شما بگید اوووووووو بدرد نمیخوره بزیم یک سرویسی از مبین نت بگیریم که مارو شر نکنه و کلی هم پول روش میکشن
مطمئن باش نصف بیشتر این پولارو بخاطر wimax ــش میگیرن

---------- نوشته در 01:29 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:25 AM ارسال شده بود ----------

ببینید چقدر بدبختیم که تا 2 روز اینترنت به حال عادی خودش برمیگرده از خود بیخود میشیم(از ماست که بر ماست) من که کلا بازی انلاین گذاشتم کنار .این اینترنت فقط واسه دانلود بدردم میخوره
کاملا باهات موافقم
منم الان سرعتم خوبه برای دانلود هم ساعات رایگان هم ساعات غیر رایگان ولی پینگ...
الان ساعات رایگان تا 280 تا هم میرسه با اینکه 128 هست اما باز پینگ خیلی بالاست با تهران 100 هست با اونور دنیا 350 به بالا مگه میشه بازی کرد مثل آدم

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !

دانلودت تو حلقم :d

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اوه اوه پس باید خودمون رو برای چند روز بدون بازی آنلاین و دانلود و اینترنت آماده کنیم:D
:D
خدا کنه این وعده افزایش پهنای باند زودتر کامل بشه که پینگ بیاد پایین

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
اوه اوه پس باید خودمون رو برای چند روز بدون بازی آنلاین و دانلود و اینترنت آماده کنیم:D
:D
خدا کنه این وعده افزایش پهنای باند زودتر کامل بشه که پینگ بیاد پایین
اگه خبرها رو در این یکی دو سال اخیر دنبال کرده باشین، اضافه کردن پهنای باند بارها و بارها وعده داده شده و انجام شده!
اما تاثیری نداشته! عملا یه حرفی زدن که حواس مردم رو از قطعی‌های بهمن ماه پرت کنن.

Smaee1

کاربر سایت
Dec 27, 2010
245
اگه خبرها رو در این یکی دو سال اخیر دنبال کرده باشین، اضافه کردن پهنای باند بارها و بارها وعده داده شده و انجام شده!
اما تاثیری نداشته! عملا یه حرفی زدن که حواس مردم رو از قطعی‌های بهمن ماه پرت کنن.
اینم هست.. خدا لعنت کنه کسی رو که گفته پهنای باند زیاد میکنیم و تاثیری نداشته باشه

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
مگه خوبم بوده که حالا بخواد بد بشه
بله چون من پینگم حدود 130 بود همیشه حالا شده بود 80 با 4.2.2.4

دوستان آماده باشید اون کشتی معروف به همراه " لنگر " معروفترش در حال رسیدن به کابل حامل اینترنت هست :D

نه کوسه ها نقشه کشیدن برای حمله به کابل ها.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر