بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
اخه میدونی بدبختیه چیه رفتم مخابرات ثبت نام کردم

الان نزدیکه 12 روزه خبری نشده

مملکته ؟
12 روز؟؟؟؟
یه زنگ بزن ببین چی شده :dشاید اشتباهی واسه یکی دیگه وصل کردن :d

---------- نوشته در 01:32 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:29 AM ارسال شده بود ----------

مخابرات بسته به منطقه زندگی می کنید داره ولی اکثر پینگ های مخابراتی دیدم جاهای مختلف بین 130 تا 210 هستش .
نوسان پینگ مخابرات اکثرا با ریست رفع می شه بهترین شرایطش همون 130 120 هست تا جایی من با چشم (!) خودم دیدم شزایط بدشم 250 هست که گفتم اکثرا با ریست رفع می شه مخابرات مشکل Time out نداشته باشه پینگ بدی اراعه نمی ده
256 مدرکی نمی خواد .طول کشیدنش هم بازم بسته به منطقه داره اینکه چقدر پورت خالی دارن یا چقدر آدم(!) هستن و اینکه خط تلفن شما حاضر باشه بازم تا جایی من اطلاع دارم بعضی جاها نهایتش 2 روزه (برای خودم 2 روز کشید) باز جایی می شناسم 1 هفته هم کشید!
والا مرکز مخابراتی ما دانشگاس
امروز که زنگ زدم گفت برای 256 باید کارت دانشجویی بیاری
512 فوق لیسانس
منظورم از مدارک اینه که اونجا میرم باید چه مدارکی با خودم ببرم؟
اجاره نامه و اینا هم میخواد؟

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
12 روز؟؟؟؟
یه زنگ بزن ببین چی شده :dشاید اشتباهی واسه یکی دیگه وصل کردن :d

---------- نوشته در 01:32 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:29 AM ارسال شده بود ----------

والا مرکز مخابراتی ما دانشگاس
امروز که زنگ زدم گفت برای 256 باید کارت دانشجویی بیاری
512 فوق لیسانس
منظورم از مدارک اینه که اونجا میرم باید چه مدارکی با خودم ببرم؟
اجاره نامه و اینا هم میخواد؟
دانشگاه؟
والا خیلی عجیب 256 و کارت دانشجویی! از این ... هر چی بگی بر می یاد .
ولی مدرک خارج از اینی خودت گفتی برای گرفتن isp مخابرات تا جایی اطلاع دارم "کپی کارت ملی یا شناسنامه" " کارت بانکی برای واریز مبلغ یا دریافت شماره حساب از خودشون که بری بانک اگر نخوای کارت استفاده کنی" همین دیگه!
خط تلفن که isp دیگه روش نباشه شمارشو می دی و تموم گرفتید دقیق می پرسی کی وصل می شه وصل شدنش یعنی گفعال کردن چراغ DSL مودم از سوی خودشون!
اجاره نامه اینا رو من شنیدم اگر ببری می تونی تعرفه های بالاتر بگیری مثل 512 یا بیشتر .(بعضی شهرستان ها با همون اجازه نامه تا 1 مگ هم می دن چون دیگه از کاربر خانگی خارج می شی و می شه مثلا مال مغازه ) کاربر خونه قرارداد کلیشون همون 512 هستش.

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
چرا پارس آنلاین اینگونه ناشیانه ترافیک می خورَد ؟:|

2273619433.png

2273621623.png

آخرین ویرایش:

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
دانشگاه؟
والا خیلی عجیب 256 و کارت دانشجویی! از این ... هر چی بگی بر می یاد .
ولی مدرک خارج از اینی خودت گفتی برای گرفتن isp مخابرات تا جایی اطلاع دارم "کپی کارت ملی یا شناسنامه" " کارت بانکی برای واریز مبلغ یا دریافت شماره حساب از خودشون که بری بانک اگر نخوای کارت استفاده کنی" همین دیگه!
خط تلفن که isp دیگه روش نباشه شمارشو می دی و تموم گرفتید دقیق می پرسی کی وصل می شه وصل شدنش یعنی گفعال کردن چراغ DSL مودم از سوی خودشون!
اجاره نامه اینا رو من شنیدم اگر ببری می تونی تعرفه های بالاتر بگیری مثل 512 یا بیشتر .(بعضی شهرستان ها با همون اجازه نامه تا 1 مگ هم می دن چون دیگه از کاربر خانگی خارج می شی و می شه مثلا مال مغازه ) کاربر خونه قرارداد کلیشون همون 512 هستش.
والا همینو گفت
دیگه من نپرسیدم که برای 512 بیشتر باید چیکار کنم چون به احتمال قوی میگفت باید دکترای هسته ای بیاری تا بهت بدن(هیچ وقتم سر از کار اینا در نیاوردم که مدرک چه ربطی به سرعت اینترنت داره)
حالا با 256 مخابرات میشه بازی آنلاین زد؟

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
والا همینو گفت
دیگه من نپرسیدم که برای 512 بیشتر باید چیکار کنم چون به احتمال قوی میگفت باید دکترای هسته ای بیاری تا بهت بدن(هیچ وقتم سر از کار اینا در نیاوردم که مدرک چه ربطی به سرعت اینترنت داره)
حالا با 256 مخابرات میشه بازی آنلاین زد؟
حق داری و حرفتو قبول دارم واقعا هیچ ربطی نمی شه بین تعرفه های اینترنت و مدرک هایی می خوان پیدا کرد (خدا لعنتشون کنه!)
برای بازی آنلاین به نظر من بعد دو سال بازی کردن آنلاین و تست کردن isp های مختلف هیچ وقت نمی شه گفت کدوم isp خوبه و هیچ وقت نمی شه گفت مثلا 512 فلان isp بهتر از 256 isp دیگه چون خیلی وقتا برعکسش ثابت شده
"پینگ مناسب و بدون تایم اوت " & " سرعت دانلود و آپلود معمولی " & " پایداری وضعیت isp " می شه شرایط تقریبی بازی آنلاین .
سیستم isp ها خیلی مزخرف هست بعضی هاشون محدودیت هایی تعریف می کنند کاربر متوجه نمی شه برای همین مثلا با پینگ 130 می ره بازی کنه نمی تونه!
مخابرات تقریبا این جوری نیست من خودم 512 مخابرات دارم با یک isp دیگه که پهنای باند خیلی بالایی داره پینگ این دو isp تقریبا یکی ولی مخابرات با وجود اینکه از نظر سطح تنظیمات و تعرفه نسبت به اون isp هیچی نداره ولی در بازی بهتر عمل می کنه(!) بازم می گم بسته به منطقه مخابراتی داری هم چنین شلوغی شبکه اون منطقه و داشتن پینگ بدون time out و ثابت .ممکن شما بگیری کیفیت عالی داشته باشه یکی دیگه جایی دیگه بگیره حتی نتونه sign in بشه اینجا هیچی میشخص نیست هیچی !

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
سلام

دوستان من با سرویس 128 شاتل با سرعت 90 تا 100 همیشه دانلود می کردم . الان یکی دو روزه سرعت دانلودم رفته رو 50 ! زنگ زدم تازه یارو طلب کارم شد گفت باید 16 باشی :D حالا به نظر شما مشکل از چیه؟ چرا اینجوری شدم ؟ قضیه sharing چیه ؟ همینه داستان ؟

hellboy2

کاربر سایت
Oct 4, 2012
24
انقدر وضع خرابه نتونستم عکس از 4.2.2.4 بگیرم

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=339ms TTL=42
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=337ms TTL=43
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=324ms TTL=43
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=295ms TTL=43
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=339ms TTL=43
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=417ms TTL=43
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=325ms TTL=43
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=390ms TTL=43
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=298ms TTL=43
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=357ms TTL=43
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=507ms TTL=43
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=410ms TTL=43
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=363ms TTL=43
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=316ms TTL=43
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=365ms TTL=43
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=389ms TTL=43

یه مشت حروم خور نشستن تو ایرانسل دارن از مردم پول میگیرن فقط
این چیه مهدی؟ من که بهت گفتم از کجا adsl بگیری اگه زیاد دانلود میکنی و سرعت بالا میخوای از صبانت adsl بگیر بقیش راحته بهت میگم چیکار کنی

---------- نوشته در 04:18 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:13 PM ارسال شده بود ----------

دوستان کلا دنبال چیز خوب نگردید تو این جهنم تازه اولشه تا چند ماه دیگه معلوم نیست بتونیم به اینترنت وصلم بشیم در ضمن از یه مشت دزد جهان سومی عقب افتاده انتظاری بیشتر از این نمیشه داشت من خودم هم وایرلس دارم هم adsl هر دو داغون شده زنگ زدم هر میگن مخابرات مشکل داره من که دیگه از خیر درست شدن این جهنم گذشتم

Batman Revenge

کاربر سایت
Jul 4, 2012
590
نام
مجید
من واقعا هیچ توضیحی برای این اتفاقی که برام افتاده ندارم گفتم اینجا بگم شاید کسی توضیحی داشت :(
من برای باز کردن یه فایل به برنامه ی 7zip نیاز داشتم بعد دیدم free هست رفتم از سایتش دانلود کنم اون لحظه چیز پی انم روشن بود وقتی دانلود زدم , یه چیز خیلی عجیب دیدم که مطمئنم تا چندسال اینده هم نمیتونستم همچین چیزی رو رو پی سی خودم ببینم :-o:(:((
اونم سرعت دانلودم بود ...
سرعت دانلودم از 65kb/s به 1mb/s ثابت رسید ..!!!

52432408497170393978.png

بعد که چیز پی ان رو قطع میکنم با این سرعت دانلود میشه

04959029385087160102.png

خوب این به این معناست که Speed up واقعا ممکنه ولی چه طور و توسط چه سروری خدا داند ...
اینم سایت نرم افزار
7Zip Free Download – Open RAR Files

گفتم این پست رو بزنم شاید راهی چیزی پیدا کردیم یا یه جوری از سردرگمی در اومدیم :((

saeeid

کاربر سایت
Dec 5, 2007
123
نام
سعید
اقا این مشکل time out چجوری میشه حل کرد؟
من نا محدود مخابرات دارم تقریبا نصف packet ها time out میشه
زنگ زدم میگه چون نامحدوده اینجوریه
ربطی داره؟
snr برای upstream هم 10 هست پایینه نه؟
برای downstream هم 40

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
368
نام
علی
سلام
كسي از آسياتك سرويس ميگيره؟؟
سرويس 2مگ ماهي 5گيگ چطوري ؟‌ سرغت دانلود شبانه چطوري ؟ ارزش داره بگيرم ؟
ديگه اين ايرانسل جون به لبم كرده

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,271
سلام
كسي از آسياتك سرويس ميگيره؟؟
سرويس 2مگ ماهي 5گيگ چطوري ؟‌ سرغت دانلود شبانه چطوري ؟ ارزش داره بگيرم ؟
ديگه اين ايرانسل جون به لبم كرده

دانلود شبانش عالیه بین 300 تا 350 . پینگش هم خوبه ولی بالا پایین زیاد داره . ولی بالای 200 نمیره .

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
دانلود شبانش عالیه بین 300 تا 350 . پینگش هم خوبه ولی بالا پایین زیاد داره . ولی بالای 200 نمیره .
منطقه با منطقه فرق میکنه دوست من
خیلیا از سرعت و پینگ آسیاتک دارن مینالن تو همین تاپیک

---------- نوشته در 08:08 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:07 AM ارسال شده بود ----------

اقا این مشکل time out چجوری میشه حل کرد؟
من نا محدود مخابرات دارم تقریبا نصف packet ها time out میشه
زنگ زدم میگه چون نامحدوده اینجوریه
ربطی داره؟
snr برای upstream هم 10 هست پایینه نه؟
برای downstream هم 40
شما منطقه مخابراتیتون کجا میشه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر