بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
راز ***** شدن 'وی پی ان ***' در ایران کاربران اینترنت در ایران از قطع پورت PPTP در ایران و انسداد راه‌اتصال به *** در سراسر کشور خبر می‌دهند.،دو هفته پیش از این نیز پورت L2PT توسط دولت جمهوری اسلامی برای مدتی بسته شده بود.

null.gif

به گزارش جام نیوز به نقل ازدویچه وله ، پورت، محلی است برای ورود و خروج داده‌ها به هر پورت نرم‌افزاری عددی اختصاص داده می‌شود. هر کدام از پورت‌ها کار خاصی انجام می‌دهند مثلا پورت 25 مخصوص ارسال ایمیل است و پورت 110 برای دریافت آن و پورت 80 یا HTTP برای دسترسی به صفحه‌های اینترنتی.
در صورتی که خدمات‌دهنده‌ی سرویس اینترنت و یا شرکت زیرساخت، پورت‌های 25 و 110 را مسدود کند، امکان دریافت و یا ارسال ایمیل ممکن نخواهد بود. در صورت مسدود کردن پورت 80 امکان استفاده از اینترنت غیرممکن است.
پورت PPTP یا Point-to-Point Tunneling Protocol برای ساخت شبکه‌های خصوصی مجازی (VPNs) مورد استفاده قرار می‌گیرد. مسدود کردن این پورت امکان استفاده از وی‌پی‌ان‌ها را غیر ممکن می‌کند. L2PT یا Layer 2 Tunneling Protocol و SSTP یا Secure Socket Tunneling Protocol نیز کاربرد مشابهی دارد.
بستن SSTP موجب از کار افتادن نرم‌افزارهای *****شکنی همچون فری‌گیت، اولتراسورف و تور نیز خواهد شد. این *****شکن‌ها از این پروتکل استفاده می‌کنند و استفاده از آنها در میان کاربران فضای مجازی در درون ایران بسیار متداول است.
گفته می شود ***** شدن *** با تاسیس شبکه ملی اطلاعات (اینترانت) ارتباط مستقیمی دارد .
مسئولان دولتی تصریح می‌کنند که با وجود شبکه ملی اطلاعات (اینترانت)، پهنای باند مورد نیاز داخل از پهنای باند دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تفکیک خواهد شد و بدین ترتیب محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت نیز برداشته می‌شود.

---------------------------------------------------
تبریک میگم:|

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
جاش اینجا نیست ولی گفتم بهتره اینجا بپرسم من یه چند روزی هست هر وقت میخوام با چی پی ان کانکت شم این ارور را میده حتی با ی............ولترا هم نمیتونم لطفا کمک کنید

MHA

کاربر سایت
Sep 30, 2011
4
128:

---------- نوشته در 03:07 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:03 PM ارسال شده بود ----------

128 ping test :

128 speed test :

عالیه!
میتونم چندتا سوال ازتون بکنم؟
اینکه از کدام شهر متصل می شید و چند وقت هست که از این شرکت سرویس می گیرید و آیا همیشه به این کیفیت بوده و اینکه در ساعات شبانه رایگان سرعت دانلود حدودا چقدره و تا حالا قطعی داشته اگه آره چقدر؟
آخه منم از شاتل سرویس دارم می خوام از این شرکت تو قم سرویس بگیرم. خیلی هم ازش تعریف شنیدم.
ممنون

Mohiwoods

کاربر سایت
Aug 12, 2011
311
نام
Mohiwoods
@MHA
تهران. ٥ماهه فعلاً. بله هميشه. امشب بهتون ميگم! اصلاً قطعى نداشته مطمئن باشيد.
اره عاليه شركتم شمام بياين فقط هرچه سريعتر از شاتل بياين بيرون!!! افتضاحه!!!
البته توهين نباشه :d
تازه من اين تستارو با وايرلس گرفتم:)

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
داره چی میگه این؟ :D
........

1509204481.png

http://www.speedtest.net/result/1509204481.png

MHA

کاربر سایت
Sep 30, 2011
4

خیلی ممنون که پاسخم رو دادین. منتظر هستم سرعت شبانه رو هم بگید.

128 اکو شاتل
اینم تست من بدون چیز پی ان

1508063138.png

با چیز پی ان:
1509002238.png

حالا نمی دونم چرا با چیز پی ان انقدر سرعت آپلودم رو زیاد نشون می ده در حالی که هنگام دانلود با idm سرعت دانلودم در هر دو حالت هیچ فرقی نمی کنه! و سرعت آپلودم رو هم تست کردم در هر دو حالت یکی بوده. تازه اصلا شاتل Upstream خطم رو روی Kbps 158 قرار داده!

آخرین ویرایش:

Mohiwoods

کاربر سایت
Aug 12, 2011
311
نام
Mohiwoods
خیلی ممنون که پاسخم رو دادین. منتظر هستم سرعت شبانه رو هم بگید.

اینم تست من بدون چیز پی ان

1508063138.png

با چیز پی ان:
1509002238.png

حالا نمی دونم چرا با چیز پی ان انقدر سرعت آپلودم رو زیاد نشون می ده در حالی که هنگام دانلود با idm سرعت دانلودم در هر دو حالت هیچ فرقی نمی کنه! و سرعت آپلودم رو هم تست کردم در هر دو حالت یکی بوده.

شما چون با چيز پى ان تست ميگيريد لندن ميشه ٢٠٠ مايل بايد با يه سرور دور تر بگيرين سرعت دان و آپتون هم بد نيست ولى فك كنم نوسان داره شاتل !!! :)

---------- نوشته در 05:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:05 PM ارسال شده بود ----------

داره چی میگه این؟ :D
........

1509204481.png

http://www.speedtest.net/result/1509204481.png

:)) :)) :))

MHA

کاربر سایت
Sep 30, 2011
4
شما چون با چيز پى ان تست ميگيريد لندن ميشه ٢٠٠ مايل بايد با يه سرور دور تر بگيرين سرعت دان و آپتون هم بد نيست ولى فك كنم نوسان داره شاتل !!! :)

بفرما اینم با دو تا سرور دورتر
1509244918.png

1509242264.png

در ضمن اصلا سرعت من تو روز نوسان نداره و حدودا سرعت دانلود از 60 کیلو بایت بر ثانیه پایین تر نمی یاد، قبلا شبها هم خوب بود اما حدودا یک هفتس سرعت دانلود تو شب از 4 کیلو بایت بر ثانیه بالاتر نمی یاد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر