بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

بچه ها من اصفهان هستم و ISP ام هم نداگستره.
در حال حاضر من سرویس 1 مگ دارم که سرعت دانلودش معمولا روی 240 کیلوبایته و از ساعت 3 تا 7 صبح هم مجانیه.ولی پینگش فوق العاده داغونه ! البته جدیدا اینقدر بد شده.مثلا همین 5 دقیقه پیش تست کردم پینگم با آمریکا 490 بود با آلمان هم 480 بود که یعنی فاجعه !

میخواستم ببینم به نظرتون ISP ام رو عوض بکنم و برم از پارس آنلاین بگیرم؟ بچه هایی که از پارس آنلاین گرفتین پینگتون چنده؟ راضی هستین؟ ممنون

در حال حاضر من سرویس 1 مگ دارم که سرعت دانلودش معمولا روی 240 کیلوبایته و از ساعت 3 تا 7 صبح هم مجانیه.ولی پینگش فوق العاده داغونه ! البته جدیدا اینقدر بد شده.مثلا همین 5 دقیقه پیش تست کردم پینگم با آمریکا 490 بود با آلمان هم 480 بود که یعنی فاجعه !

میخواستم ببینم به نظرتون ISP ام رو عوض بکنم و برم از پارس آنلاین بگیرم؟ بچه هایی که از پارس آنلاین گرفتین پینگتون چنده؟ راضی هستین؟ ممنون
ببین پینگ پارس تا 2 هفته پیش عالی بود حدود 170 ولی یه دو هفتس خیلی گند شده اگه همینجوری بمونه به درد نمیخوره ولی اگه برگرده به حالت اول خیلی خوبه !

اسپادانا . پینگ سیگنال بین 80-100 با اروپا
این تست را با speed.io گرفتم الان:

لینک نمایش عکس بهم نمیده، برای شما هم همین طوره؟

به نظرم با سرور آلمان شد تستم، حالت انتخاب سرور که نداره. اینم با یه سرور آلمان دیگه از اسپیدتست:

1483993976.png

این اسپید تستم واقعا الکییه واسه خودش یه چیز میپرونه الان ماله من اینه ولی یه صفحه سایتو بزور بالا میاره ... واقعا اینترنته چرتی داریم

حمید دیدی گفتم وایرلس بگیر میترکونه! کلا پینگ ایران فقط توی وایرلس خوبه! قید adsl رو برای بازی بزنید! حالا بجز چند تا شرکت که تعدادشون 3 تا هم نمیشه!

attachment.php

اسپادانا . پینگ سیگنال بین 80-100 با اروپا

پینگ 100 - 80 مالِ وقتی بود که توی سیستم ADSL شون بودم. بعد از تغییر سرویس به وایرلسشون که به 5 و حتی 0 میلی ثانیه هم میرسه! قبلاً هم کامل توضیح دادم که این زمان پینگ گرچه صحیح هست اما فقط مربوط به وب گردی و دانلود میشه و ربطی به زمان پینگ توی CMD یا سایت pingtest.net نداره. زمان پینگ موردنظر برای بازی آنلاین، زمان پینگ از توی CMD و یا سایت pingtest.net هست و لزوماً زمان پینگِ توی تست های speedtest.net معیار مناسبی برای بازی آنلاین نیست. الان زمان پینگِ من از توی CMD و نیز سایت pingtest.net هیچ فرقی با زمانی که توی شبکه ی وایرلس آسمان فراز بودم نداره!. فقط زمان پینگ توی speedtest.net ام کاهش پیدا کرده، اون هم نه نسبت به همه ی سرورها. به طور مثال با سرور منچستر، زمان پینگ من 150 میلی ثانیه هست. دقیقاً علتش همونی بود که عرض کردم که بر روی یک مسیر پهنای باند از یکی از گیت وی های بین الملل، بهینه سازی اعمال میشه و اثر اون هم فقط در وب گردی سریع هست. به محض اینکه مسیر ارتباط با سرورهای خارج از کشور را مخابرات تغییر بده، ممکنه دیگه با همون سروری که پینگ 5 میلی ثانیه داشتم، اون زمان پینگ را ندشته باشم و به جای اون با برخی سرورهای دیگه این زمان پینگ را توی speedtest.net پیدا کنم! باز هم تکرار میکنم که این کاهش زمان پینگ، فقط بر روی یک مسیر خاص پهنای باند بین الملل اعمال میشه و اثر اون فقط در وب گردی و دانلود سریع هست.

در ایران بهترین شرکت ها که خیلی هم کم و احتمالاً فقط در تهران هستند، از نظر زمان پینگ کم و نیز ثبات زمان پینگ برای بازی آنلاین، فقط شرکت هایی هستند که همیشه از یک مسیر پهنای باند ثابت ارتباط اونها با شبکه ی بین الملل برقرار میشه و مثل من و شما که دائم مسیر ارتباطمون با سرورهای خارج از کشور تغییر میکنه نیستند. این شرکت ها که گفتم از یک مسیر ارتباط اونها با شبکه ی بین الملل برقرار میشه، از IPM (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات) در نهایت ارتباطشون با شبکه ی بین الملل برقرار میشه، یعنی از یک درگاه مشخص که از کشور آذربایجان هست.... این چند شرکت محدود فکر نمیکنم جز در تهران در شهرهای دیگه هم وجود داشته باشند و 2 درصد کاربران اینترنت ایران را هم ندارند.

و در آخر هم اینکه در اصفهان، بر بستر وایرلس یا ADSL، شاید نشه که از شرکت اسپادانا مستقیماً برای کاربر خانگی پهنای باند گرفت، جز اینکه شرکت یا سازمانی باشید. شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت که از شرکت ارتباطات زیرساخت در نهایت پهنای باند دارند (بیش از 98 درصد شرکت های ارئه دهنده ی اینترنت در ایران)، زمان پینگ CMD خارج از کشور اونها هیچ فرق خاصی با هم نداره اگه پینگ داخل شبکه ی خود ISP را مثلاً فقط 5 میلی ثانیه فرض کنیم. (در اکثر مواقع، بله استثناهایی هم هست)

کلا پینگ ایران فقط توی وایرلس خوبه! قید adsl رو برای بازی بزنید! حالا بجز چند تا شرکت که تعدادشون 3 تا هم نمیشه!

دقیقاً همین طوره مسعود جان و تایید میکنم صحبتت را. توی سیستم + ADSL 2 ، اگه به دلایل مخابراتی خط ارتباطی یک کاربر روی حالت Interleave قرار بگیره، حتی تا 80 میلی ثانیه هم فقط زمان پینگ داخل خودِ شبکه ی ISP داره!!! در حالی که توی سیستم وایرلس (وای - فای) تا 1 میلی ثانیه هم زمان پینگِ داخل شبکه ی ISP میتونه کاهش پیدا کنه!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Persian-Masoud

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or