بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

o|d man

کاربر سایت
Jul 29, 2014
255
نام
محمد رضا
دوستان برای دانلودهای حجم بالا با قیمت مقرون به صرفه برم سمت چی؟ adsl یا همراه اول؟
میخوام فیلمها 4k حجم بالا دانلود کنم حدود 50-80 گیگی. میخوام زود یکی دوروزه دانلودش کنم. بهترین پیشنهاد چیه؟

و اینکه اگر پیشنهاد میدید بیزحمت قیمت و سرعت دانلود و حجمی ک تو بازه های زمانی میگیرید رو بگید ممنون میشم.
سلام . حقیقتش من پارسال یه بسته ی شبانه ی همراه اول ( 1 شب تا 11 صبح ) رو گرفتم . خیلی خیلی عالی بود . قیمتش 5هزار تومن بود سرعتش هم وحشتناک عالی . ( میانگین 6 مگ )
الان نمیدونم با همون کیفیت سرویس میده یا نه .

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
دوستان برای دانلودهای حجم بالا با قیمت مقرون به صرفه برم سمت چی؟ adsl یا همراه اول؟
میخوام فیلمها 4k حجم بالا دانلود کنم حدود 50-80 گیگی. میخوام زود یکی دوروزه دانلودش کنم. بهترین پیشنهاد چیه؟

و اینکه اگر پیشنهاد میدید بیزحمت قیمت و سرعت دانلود و حجمی ک تو بازه های زمانی میگیرید رو بگید ممنون میشم.
با adsl تو یکی دو روز 24ساعته هم در حال دانلود باشی چند تا فیلم 4k 80گیگی نمیتونی دانلود کنی با سرعت 2 مگ ثابت فرضاً. همراه اولم تا جایی که میدونم محدودیت دانلود گذاشته برای سرویسهای نامحدودش.

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,363
با adsl تو یکی دو روز 24ساعته هم در حال دانلود باشی چند تا فیلم 4k 80گیگی نمیتونی دانلود کنی با سرعت 2 مگ ثابت فرضاً. همراه اولم تا جایی که میدونم محدودیت دانلود گذاشته برای سرویسهای نامحدودش.
شنیدم که محدودیتش الکیه و اعمال نمیشه ولی کلا رو اعصابه مثلا من الان که 3 تا 7 دان رایگانه تا 6.5 دان میکنم بعد
میرم همراه من نوشته مثلا 6:37,47,57 دان کردی :| بعد به غیر از اون جالبتر اینکه از بسته هم کم میکنه ~X(

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
بعضی از اصطلاحات isp ها رو میخوام امروز براتون باز کنم :
1-مشکل از سیمکشی داخلی شماست :): مشکل از ما هست ولی داریم میندازیم گردنت :D
2-ما بازی آنلاین رو ساپورت نمیکنیم : اصلا بحث پینگ رو وسط نکش که برامون مهم نیست :D
3-خط شما رو مجددا راه اندازی میکنم ببینید درست شده یا نه : یه کار الکی رو که همیشه کردیم و نتیجه نداده دوباره انجام میدم که نگی هیچ کاری نکردیم :D
4-استفاده ی منصفانه : یه سر بری تلگرام برگردی :D
5-در بعضی از مناطق مشکل هست : مشکل در حدی هست که اگه مودم رو روشن کنی منفجر میشه :D:D
6-ذر بعضی از سرویس ها مشکل هست : مشکل روی تک تک سرویس هایی که وجود داره و نداره هست :D:D
7-شبانه رایگان : سرعتت رو گند میزنیم بهش و تو هم تلاش الکی برای دانلود میکنی :D
8-تیکت ثبت میکنیم که برسی کنن : برو سرویست رو عوض کن :D

Farnam

کاربر سایت
Jul 7, 2018
5
باسلام خدمت دوستان عزیز انجمن ،
بنده اطلاعات بسیار زیادی درباره شرکت های اینترنتی دارم و هر کدوم رو میدونم که مشکلات یا مزیت هاش چی هست
خودم تقریبا 9 ساله اینترنت پارس آنلاین دارم و خیلی راضی هستم به دلیل اینکه سرعت و پینگ بسیار عالی ارائه میده و بسته هاش قیمت منصفانه ای داره.
خب حالا شاید براتون سوال باشه که پینگم توی بازی ها چنده :-?
پینگ من در بازی Rainbow Six Siege در پلتفورم PS4 پینگم 93 هست و در بدترین موقعیت 113 هست که نسبت به بازیکن های ایرانی که میانگین پینگشون 160 هست بسیار عالیه.
پینگ داخلی بنده یعنی بازی های داخلی مثل زولا 5 هست که باز هم عالی هست.
پینگم به سرور های گوگل یعنی به به آیپی 8.8.8.8 در تصویر مشخص هست که براتون لینکشو این زیر گزاشتم:
sn5h_ping-google-parsonline.png

پینگم به سرور Level 3 Communication یا همون 4.2.2.4 عبارت است از :
1ido_ping-level3-parsonline.png

و پینگم به سرور خود پارس آنلاین (ایپی 91.98.98.98 ) :
qva7_ping-pol-parsonline.png

شاید براتون سوال پیش اومده باشه مودمم چیه یا کیفیت خطم چطوره ؟
من مودمم TP-Link و مدل TD-W8968 هست و تا حالا سیم کشی ساختمان رو هم عوض نکردم با اینکه ساختمان قدیمی ساخت هست .
کیفیت خطم هم در عکس زیر میتونید مشاهده کنید:
mxgz_xdsl-statistics.png

دوستانی که پارس آنلاین میخوان بخرن مخصوصا در تهران قبل از خرید به بخش فروش شرکت پارس آنلاین تلفن کنن (شماره 1585) و از داشتن پورت در مرکز مخابراتی خود اطمینان حاصل کنید.
بعد از اینکه خریدید حتما به پشتیبانی تلفن کنید و بگید حالت گیمینگ رو روی سرویستون فعال کنن ( آگر میخواین بسیار پینگ عالی داشته باشید در بازی های آنلاین ، بسیار پیشنهاد می کنم سرویس مخصوص بازی آنلاین پارس آنلاین رو خریداری کنید)

دوستان عزیز اگر سوالی داشتید حتما بر این پست Reply کنید تا بهتون پاسخ بدم.

اگر از این پست راضی بودید حتما لایک کنید تا در پست های بعدی به بررسی شرکت های اینترنتی دیگه و ترفند دستیابی به پینگ خوب رو بهتون آموزش بدم. خیلی ممنون دوستان

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,868
نام
حامد
بنده اطلاعات بسیار زیادی درباره شرکت های اینترنتی دارم و هر کدوم رو میدونم که مشکلات یا مزیت هاش چی هست
خودم تقریبا 9 ساله اینترنت پارس آنلاین دارم و خیلی راضی هستم به دلیل اینکه سرعت و پینگ بسیار عالی ارائه میده و بسته هاش قیمت منصفانه ای داره.
پینگ من در بازی Rainbow Six Siege در پلتفورم PS4 پینگم 93 هست و در بدترین موقعیت 113 هست که نسبت به بازیکن های ایرانی که میانگین پینگشون 160 هست بسیار عالیه.
پینگم به سرور های گوگل یعنی به به آیپی 8.8.8.8 در تصویر مشخص هست که براتون لینکشو این زیر گزاشتم:

من مودمم TP-Link و مدل TD-W8968 هست و تا حالا سیم کشی ساختمان رو هم عوض نکردم با اینکه ساختمان قدیمی ساخت هست .
mxgz_xdsl-statistics.png

دوستانی که پارس آنلاین میخوان بخرن مخصوصا در تهران قبل از خرید به بخش فروش شرکت پارس آنلاین تلفن کنن (شماره 1585) و از داشتن پورت در مرکز مخابراتی خود اطمینان حاصل کنید.
بعد از اینکه خریدید حتما به پشتیبانی تلفن کنید و بگید حالت گیمینگ رو روی سرویستون فعال کنن ( آگر میخواین بسیار پینگ عالی داشته باشید در بازی های آنلاین ، بسیار پیشنهاد می کنم سرویس مخصوص بازی آنلاین پارس آنلاین رو خریداری کنید)

اگر از این پست راضی بودید حتما لایک کنید تا در پست های بعدی به بررسی شرکت های اینترنتی دیگه و ترفند دستیابی به پینگ خوب رو بهتون آموزش بدم. خیلی ممنون دوستان
از اونجایی که این پست شما تبلیغ پارس انلاین بود ولی شما خودتون رو متخصص تمامی شرکت ها معرفی کردین. نظرتون در مورد شرکت های دیگه مثل شاتل ، اسیا تک ، های وب، مخابرات و فن اوا چیه؟

Farnam

کاربر سایت
Jul 7, 2018
5
از اونجایی که این پست شما تبلیغ پارس انلاین بود ولی شما خودتون رو متخصص تمامی شرکت ها معرفی کردین. نظرتون در مورد شرکت های دیگه مثل شاتل ، اسیا تک ، های وب، مخابرات و فن اوا چیه؟
باسلام خدمت شما دوست عزیز،
خیر مگه من هزینه ای از شرکت گرفتم که تبلیغ کنم :D:D ، خیر قصد اصلی بنده معرفی یک اینترنت خوب بود به دلیل اینکه در این تاپیک شرکت درستی معرفی نشده بود و با مدارک درست ارائه نشده بود که کدام شرکت بهتر است و بنده یک کاربر معمولی و یک گیمر هستم پس اسم این رو نمیشه تبلیغ گذاشت :)
خب نظر منو راجب شاتل و آسیاتک و مخابرات و فن آوا پرسیده بودید
اول راجب به شاتل : شرکت خوبی هست و حجم های ارائه شده نسبت به قیمت بسیار منصفانه هست اما به دلیل اینکه مشترکات بسیار زیادی دارد در بیشتر مراکز مخابراتی خصوصا تهران پورت ارائه نمی دهند اما در جمع شرکت بسیار خوبی است حتی می توان گفت با پارس آنلاین هم در حال رقابت است. همچنین این شرکت حالت گیمینگ نیز برای گیمر های عزیز نیز دارد همچنین پشتیبانی بسیار مشتری مداری نیز دارد.
آسیاتک : حجم ارائه شده نسبت قیمت معمولی است و حجم بالایی ندارد اما از نظر کیفیت خوب است ، آسیاتک بیشتر محور اصلی شرکت خود بر روی ارائه سرور های اختصاصی در تهران خصوصا دیتاسنتر تازه تجهیز برج میلاد است یک مزیت شرکت آسیاتک این است که پورت های آن بیشتر می باشد و احتمال ارائه آن در مراکز مخابراتی بیشتر است.
مخابرات ایران : در قدیم بسیار ضعیف بوده مخصوصا سرویس های نامحدود چندین سال پیش باعث شده بود که میزان رضایت مشتریان پایین بیاید ، اما اکنون از نظر کیفیت بهتر است و بهترین پینگ داخلی را ارائه می دهد ، بسته ها نسبت به قیمت زیاد عاقلانه نیست چون حجم گفته شده در تعرفه را باید تقسیم بر 4 کنید تا حجم بین الملل به دست بیاید در صورتی که در شرکت های دیگر حجم بین الملل تقسیم بر 2 است .
در این دو ساله اخیر پینگ خارج برای بازی های آنلاین بهبود یافته است و یک مزیت بزرگ آن این است که در بیشتر مراکز مخابراتی با محدودیت پورت کمتر ارائه می شود همچنین خط هایی که فیبر نوری هستند می توانند از اینترنت ADSL مخابرات استفاده کنند.
پشتیبانی این شرکت متوسط است و تعریف زیادی ندارد.
فن آوا : با این شرکت زیاد آشنایی ندارم اما موردی که قابل فرمایش است این است که با توجه به تعداد کمتر کاربران نسبت به شرکت های بزرگ تر گمان زده می شود که پینگ و سرعت بهتری ازائه دهد از نظر بسته ها هم اون طوری که بنده مشاهده کردم منصفانه است.

دوستان عزیز اگر از پست ما خوشتون اومد حتما لایک و حمایت کنید

در صورت داشتن سوال حتما Reply کنید با تشکر

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد

mxgz_xdsl-statistics.png

نظر شما را کاملا قبول دارم بهترین شرکت برا گیم در ایران همین پارس آنلاین هست
من هم شاتل دارم هم پارس آنلاین از جفت راضی هستم ولی از لحاظ پینگ پارس آنلاین نزدیک 20 الی 30 کمتر هست

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,959
نام
malek

لطفا اگه امکانش هست با نتتون از ip های زیر تست بگیرید
54.154.207.39 : BF1
210.148.52.131 : PES18

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,959
نام
malek
دوستان شما هم تو این چند روز نوسان ناگهانی پینگ دارین روی 130 هست میره تا 300 دوباره میاد پایین هی این عمل تکرار میشه؟؟
پینگ با 4.2.2.4 هم حداقل 130 هست حداکثر روی 400
دقیقا منم همچین مشکلی دارم.دارن باز چیز جدیدی میخورن

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,868
نام
حامد
دقیقا منم همین مشکل رو دارم. از روی 120 130 یهوو میپره تا 300 و اینا میره بالا. گاهی وقتا هم کلا از بازی میپره بیره تایم اوت میده.

• Like
Reactions: Mehrdad Bayern

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دقیقا منم همین مشکل رو دارم. از روی 120 130 یهوو میپره تا 300 و اینا میره بالا. گاهی وقتا هم کلا از بازی میپره بیره تایم اوت میده.

اساتيد دارن دستكاري ميكنن طبق معمول

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,362
نام
مهدی
سیم کشی تلفن اینترنتی خونه رو هزار که من از توی بهترین سطح ممکن , سایه , بدون برخورد افتاب و بارون و هرگونه فرسایش , بدون برخورد با هیچ گونه با منابع برقی و هرچیز ممکنی رد کنم اخر توی بازه زمانی 10 ماه نهایت 1 ساله باید عوض کنم:|:|:| اخه چه دلیل علمی ای این وسط هست؟؟؟ کسی راه کاری داره این عمر بیشتر شه؟؟؟ بهترین کیفیت سیم ها چه کیسه ای چه مخابراتی هم تست کردم هیچ فرقی نکرده !

• Like
Reactions: amir_k2m

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر