بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

شاتل با فعال کردن سرور گیم توی بهترین حالت 4.2.2.4 بهت ۱۰۸ میده ... توی بدترین حالت ک معمولا ماهی ۳ یا ۴ روز اینجوریه ۲۲۰
اما روی ۱۶۰ هم بعد ظهرا میاد

از نظر من خوبه

پینگش به سرعت یا محدود و یا نا محدود بودن خیلی ربط داره ؟
مثلا 128 نا محدودش خوبه ؟
ببخشید منظورتون از فعال کردن سرور گیم چیه ؟
ممنون

پینگش به سرعت یا محدود و یا نا محدود بودن خیلی ربط داره ؟
مثلا 128 نا محدودش خوبه ؟
ببخشید منظورتون از فعال کردن سرور گیم چیه ؟
ممنون
شاتل یه سرویس داره ب نام سرور گیم ...ک وقتی درخواست بدیذ چند روز بعد فعال میشه و پینگتون کاهش پیدا میکنه
مجانی هست این سرویس
پینگ هم هیچ ربطی ب سرعت نداره
نامحدود رو نمیدونم ولی
درضمن لا هر بار تغییر تعرفه سرور گیم میپره و دوباره یاید درخواست بدید

منم همین سوالاو داشتم
اقایون این نت های وب نامحدود 256 سرعت دانلودش چقدره؟
بعد محدود میکنه که بیش از حد دان کنی یا نه محدود نمیکنه؟
نت نامحدود خوب کدوم شرکت پیشنهاد میکنید؟(گرچه چیزی بنام خوب نیست تو این مم.کت)
ممنون

شاتل یه سرویس داره ب نام سرور گیم ...ک وقتی درخواست بدیذ چند روز بعد فعال میشه و پینگتون کاهش پیدا میکنه
مجانی هست این سرویس
پینگ هم هیچ ربطی ب سرعت نداره
نامحدود رو نمیدونم ولی
درضمن لا هر بار تغییر تعرفه سرور گیم میپره و دوباره یاید درخواست بدید

اما اونجوری که خوده پشتیبانیش میگه....پهنای باند رو نصف میکنن

منم همین سوالاو داشتم
اقایون این نت های وب نامحدود 256 سرعت دانلودش چقدره؟
بعد محدود میکنه که بیش از حد دان کنی یا نه محدود نمیکنه؟
نت نامحدود خوب کدوم شرکت پیشنهاد میکنید؟(گرچه چیزی بنام خوب نیست تو این مم.کت)
ممنون
سوال منم هست جواب بدید مرسی

تعرفه سرعت‌هاي اينترنت بالاتر از 2 مگ تصويب شد

وايمکس نيوز- احمد نخجواني از تصويب قيمت سرويس‌هاي اينترنت با سرعت بالاتر از 2 مگ از سوي کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد.
اين فعال بازار اينترنت گفت: تا پيش از اين قيمت سرويس‌هاي اينترنت شامل يک هزينه راه‌اندازي اوليه و يک قيمت خريد ترافيک بود که هزينه راه‌اندازي اوليه تا سرعت‌هاي حداکثر 2 مگ تصويب و تعيين شده بود.
وي ادامه داد: به اين ترتيب براي سرعت‌هاي بالاتر از 2 مگ اينترنت تعرفه‌اي مشخص نشده بود و شرکت‌هاي اينترنتي تعرفه اين سرويس را به تناسب افزايش تعرفه از سرويس‌هاي 128 تا 256 و 512 تعيين کرده بودند و سرويس ارائه مي‌دادند.
نخجواني گفت: چندي پيش ارائه سرويس‌هاي با سرعت بالاتر از 2 مگ با قيمت بيشتر از سرويس 2 مگ غيرمجاز اعلام شد و بسياري از شرکت‌ها تا تعيين تعرفه سرعت‌هاي بالاتر ارائه اين سرويس‌ها را متوقف کردند.
مديرعامل شاتل اضافه کرد: اکنون تعرفه سرعت‌هاي بالاتر از 2 مگ در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به تصويب رسيده که بر اساس آن هر سرعت پايه که دو برابر مي‌شود، هزينه راه‌اندازي آن 40 درصد افزايش مي‌يابد براي مثال هزينه راه‌اندازي سرعت 4 مگ 40 درصد بيشتر از هزينه راه‌اندازي سرويس 2 مگ است.
نخجواني گفت: براي سرعت‌هاي مياني مانند 6 مگ نيز طبق فرمول درون‌يابي قيمت تعيين مي‌شود که متشکل از تقسيم تفاوت دو سرعت بر متوسط آنها است.
منبع: فارس

==================

[h=3]من هم از کیفیت اینترنت راضی نیستم[/h]

علیرضا صیدی در این نشست به ارائه توضیحاتی درباره تعداد مشترکان تلفن ثابت در استان تهران پرداخت و افزود:‌ ما در سال گذشته برای توسعه شبکه خود برنامه ریزی‌های مختلفی صورت دادیم تا عقب ماندگی‌هایی که در سال‌های گذشته به واسطه تحریم ها در تامین تجهیزات ایجاد شده بود را جبران کنیم.
وی ادامه داد: طی چند ماه گذشته تا حدی این مشکل حل شد و اکنون در حوزه زیرساخت امکانات خوبی فراهم کرده‌ایم که این امکانات برای ورود اپراتورهای موبایلی به نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیر عامل مخابرات تهران همچنین عنوان کرد:‌اکنون ظرفیت بسیار خوبی در تهران ایجاد شده تا بتواند پاسخگوی سه اپراتور موبایل در زمینه نسل های سوم و چهارم باشد.
وی همچنین عنوان کرد: ما در حوزه تلفن ثابت هم برنامه ریزی مفصلی صورت داده‌ایم که طی شش ماه اول امسال مشکلات سال‌های قبل را برطرف کنیم. به همین دلیل اکنون دیگر مشکلاتی مانند در صف انتظار ماندن برای مشترکان وجود ندارد و به غیر از دو منطقه مشکلی در واگذاری تلفن ثابت وجود ندارد.
صیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان کرد: در حوزه اینترنت پرسرعت خانگی بیشترین تلاش ما بر روی بحث پشتیبانی مشترکان متمرکز شده است درواقع استان تهران بزرگترین اپراتور ارائه کننده اینترنت در استان تهران و البرز است و تعداد مشترکان با شرکت‌های دیگر ارائه کننده اینترنت قابل مقایسه نیست به همین دلیل با توجه به گستردگی مشترکان قاعدتا مشکلات ما هم بیشتر می‌شود اما با این وجود افتخار ما است که تهرانی‌ها مخابرات استان تهران را برای تامین تجهیزات adsl خود در نظر می گیرند.
مدیر عامل مخابرات تهران عنوان کرد: طی شش ماهه اول امسال پهنای باند مخابرات استان تهران نسبت به سال 91 رشدی سه برابری و نسبت به سال 92 رشدی دو برابری داشته است.
وی همچنین به برنامه ریزی‌های این شرکت برای کاهش زمان انتظار مشترکان در تماس با مرکز 2020 خبر داد و افزود:‌ در حال حاضر حدود 96 درصد از پرداخت‌های مشترکان استان تهران به شکل غیر حضوری صورت می گیرد که این آمار ظرف سال‌های گذشته بی سابقه بوده است.
صیدی به افزایش هزینه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به درآمد ثابت مخابرات افزایش هزینه‌ها گاه مشکلاتی ایجاد می کند که ما درصدد هستیم تا با ارائه سرویس‌های ارزش افزوده این مشکلات را به حداقل ممکن برسانیم.
مدیر عامل مخابرات تهران در ادامه صحبت‌های خود به بحث iptv اشاره کرد و درباره آخرین وضعیت اجرایی شدن این طرح گفت: پیش از این با چند ارائه‌کننده خدمات جلسات مختلفی را برگزار کردیم تا آن‌ها پس از فراهم شدن به ارائه این سرویس بپردازند اما سال قبل سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در قالب مصوبه‌ای اعلام کرد که ارائه کنندگان این خدمات از جمله صدا و سیما ملزم به دریافت مجوز از این سازمان هستند و به همین دلیل تا زمان اخذ مجوز این شرکتها از رگولاتوری جلوی کار را گرفتیم البته در حال حاضر به صورت آزمایشی این طرح برخی نقاط انجام شده است و تجهیزات آن در حال نصب و تست قرار دارد و پس از اخذ مجوزهای لازم به ارائه آن پرداخته می‌شود.
وی در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی که درباره محدودیت اینترنت و قانونی مبنی بر عدم واگذاری اینترنت بالای 128 کیلوبایت اظهار کرد:‌ سال گذشته سازمان تنظیم مقررات مصوبه‌ای در خصوص adsl صادر کرد و در قالب آن تعرفه‌ها به شکل حجمی در نظر گرفته شد بر همین اساس دیگر ارائه کنندگان اینترنت به فروش حجم می پردازند و بحث سرعت حذف شده است.
مدیر عامل مخابرات تهران ادامه داد: البته ما در این حوزه به طور مستقیم فروش نداریم و پیمانکاران ما به ارائه اینترنت می پردازند اما حتی براساس خود مصوبه سازمان تنظیم مقررات ارائه اینترنت با سرعت بیشتر برای مرکز علمی و آموزشی هیچ محدودیتی ندارد و همکاران ما هم برای ارائه اینترنت بالای دو مگ سعی می کنند حتما این موارد را رعایت کنند.
صیدی یادآور شد: در این زمینه شرکت‌های ندا مانند هم هستند و ما امیدواریم وزارت ارتباطات برای این مشکل راهکاری ریشه‌ای و اساسی در نظر بگیرد و قانونی در این زمینه تصویب شود تا دیگر شرایط به گونه ای نباشد که شرکت‌ها بخواهند قانون را دور بزنند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در ارتباط با بدهی‌های مشترکان مخابرات تهران اظهار کرد: متاسفانه مقدار ناوصولی‌های ما بالا است و حتی اگر 10 درصد مشترکین ناوصولی داشته باشند رقم بالایی ایجاد خواهد شد.
صیدی در زمینه بدهی‌های مشترکان به مخابرات اظهار کرد: باید اطلاع رسانی در این زمینه بیشتر شود چرا که اکنون یک مشترک با پرداخت 50 هزار تومان خطی را خریداری می کند و به عنوان مثال صد هزار تومان از آن استفاده می کند و بعد به سراغ خرید خط دیگری می‌رود که پیگیری حقوقی این مسائل هم سختی‌های خاص خود را دارد حال اگر چند درصد مشترکان به این شیوه برخورد کنند قطعا مشکلات متعددی برای مخابرات ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل مخابرات تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بحث‌هایی که مبنی بر ورود اپراتور دوم تلفن ثابت مطرح می‌شود اظهار کرد: ما نباید از آمدن رقیب ترس داشته باشیم در حوزه تلفن همراه هم با آمدن اپراتورهای بعدی رقابت ایجاد شد و خدمات بهتری به مشترکان ارائه شد؛ به هر حال آمدن رقیب جدید بد نیست و قطعا ما هم در این حوزه برنامه‌هایی در حوزه تغییر تکنولوژی و توسعه شبکه انجام داده‌ایم و امسال بالای 310 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای ورود به طرح‌های جدید مخابراتی صورت خواهد گرفت.
وی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر پایین بودن کیفیت اینترنت مخابرات و گلایه‌های متعدد کاربران اظهار کرد:‌ امسال نسبت به سال‌های قبل با وجود افزایش مشترکان پهنای باند خوبی دریافت کرده‌ایم و درحال حاضر یکی از بزرگترین مشتریان شرکت ارتباطات زیرساخت مخابرات تهران است.
وی ادامه داد: به واسطه تعامل خوبی با شرکت زیرساخت داریم سعی می شود نیازهای ما برطرف شود و تاکنون در زمینه تامین پهنای باند مشکل حادی با شرکت زیرساخت نداشته‌ایم اما با این وجود خود من به عنوان یک کاربر از اینترنتی که ارائه می‌شود راضی نیستم.
صیدی همچنین یادآور شد: خود من به طور پراکنده سرویس را در بخش‌های مختلف مورد نظارت قرار می‌دهم و براساس بررسی‌ها می‌توانم این را اعلام کنم که در ماه‌های گذشته نسبت به سال‌های قبل سرویسی به مراتب بهتر ارائه شده است اما با این وجود همچنان در این حوزه جای کار وجود دارد.
مدیر عامل مخابرات تهران همچنین عنوان کرد: اکنون ما برای گذر ipv4 به ipv6 مشکلات متعددی داریم که اگر این مهاجرت انجام نشود و ظرف سال‌های آتی وزارت ارتباطات فکر جدی برای این حوزه نکند قطعا برای کل کشور مشکلات متعددی ایجاد خواهد شد.
رضا خلیلی - معاون فنی مخابرات تهران - نیز در ارتباط با این که با وجود یکسان بودن پهنای باند و افزوده شدن تعداد مشترکان مخابرات چگونه اظهار می شود کیفیت مشترکان اینترنت مخابرات با کاهش مواجه نشده توضیح داد: ما از گذشته فضای خالی داشتیم که برای مشترکان جدید باقی مانده بود و در دوره‌های آتی نیز برای تامین پهنای باند برنامه ریزی‌های متعددی صورت گرفته است و امیدواریم ظرف یک تا دو هفته آینده پهنای باند ما افزایش پیدا کند.

من سرویس ۱ مگ نامحدود از مخابرات خوزستان داشتم که مخابرات سرویس نامحدودش رو برداشت محدودش هم خیلی گرونه ساعت رایگانش هم کمه مجبور شدم عوضش کنم اسیاتک بزارم البته بعد از ۱ ماه تلف شدن تابستونم واسه تخلیه خط ...
حالا که اسیاتک گزاشتم پینگم ۲۳۰۰ هست و سرعتم ۳۰ کیلوبایت در صورتی که سرویس ۱ مگ گزاشتم ... دیگه نمیدونم چه کنم ۱۹۵ هم هزار بار زنگ زدم شکایت کردم فایده نداشت...
میگم مخابرات قیمت رو دو سه برابر کرده میگه این که شکایت حساب نمیشه! ای تف به کل اون اداره ای که داخلشی...
خودم هم نمی دونم واسه چی این رو نوشتم... در واقع نمیدونم واسه کی نوشتم

من سرویس ۱ مگ نامحدود از مخابرات خوزستان داشتم که مخابرات سرویس نامحدودش رو برداشت محدودش هم خیلی گرونه ساعت رایگانش هم کمه مجبور شدم عوضش کنم اسیاتک بزارم البته بعد از ۱ ماه تلف شدن تابستونم واسه تخلیه خط ...
حالا که اسیاتک گزاشتم پینگم ۲۳۰۰ هست و سرعتم ۳۰ کیلوبایت در صورتی که سرویس ۱ مگ گزاشتم ... دیگه نمیدونم چه کنم ۱۹۵ هم هزار بار زنگ زدم شکایت کردم فایده نداشت...
میگم مخابرات قیمت رو دو سه برابر کرده میگه این که شکایت حساب نمیشه! ای تف به کل اون اداره ای که داخلشی...
خودم هم نمی دونم واسه چی این رو نوشتم... در واقع نمیدونم واسه کی نوشتم
آسیا تک و مخابرات الان جزو افتضاح ترین ISP ها هستند ، تا میتونید از این دو شرکت سرویس نگیرید.

سامانه سنجش سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات

مشترکان اینترنت پرسرعت مخابرات برای سنجش سرعت و کیفیت اینترنت می‌توانند به نشانی http://isqt.fci.co.ir مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، این سامانه با هدف افزایش رضایتمندی مشترکان و به دستور سازمان تنظیم مقررات ایران توسط مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات ثابت ایران، راه‌اندازی شده است.

سازمان تنظیم مقررات، تمامی اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت در ایران را موظف کرده است که این امکان را برای مشترکان خود فراهم کنند تا کیفیت و سرعت سرویسی را که دریافت می‌کنند آزمایش کنند.

مشترکان می‌توانند با ورود به این سامانه و انتخاب نام استان مربوط وارد مرحله آزمایش سرعت شوند و کیفیت و سرعت اینترنت خود را آزمایش و مشاهده کرده و در صورت عدم رضایت از آن، نارضایتی خود را اعلام کنند.

همچنین امور مشترکان این سامانه (مرکز تماس معاونت تجاری شرکت ارتباطات ثابت) اعلام نارضایتی مشترک را مشاهده کرده و با او تماس می‌گیرند و نسبت به رفع مشکل و جلب رضایت مشترک اقدام خواهند کرد. برای استفاده از این سرویس متقاضی باید به آخرین نسخه نرم‌افزار‌های java، flash player و Microsoft fix دسترسی داشته باشد.

از آنجا که استفاده همزمان چند نفر از یک مودم منجر به نتایج نامعتبر می‌شود؛ در زمان انجام آزمایش سایر صفحات را بسته و دانلود نکنید.

مسعود جان این سامانه‌ی سنجش فقط برای مخابرات هست عایا؟؟؟؟
+
من تا الان تنها ISP هایی که داشتم ازشون سرویس میگرفتم مخابرات و آسیاتک بودن...اینطور که دوستان میگند هم داغون نبودن، مخابرات که تا زمانی که داشتمش خداییش پینگم زیر100 بود همیشه...سرعت دانلودمم عالی بود ،ساعت رایگتچان نداشتم البته.
الانم که آسیا تک دارم شبا در حالت عادی ۳گیگ دانلود دارم و هفته‌ای دو یا سه شب هم سرعتم فضایی بالا هس و تا صبح حداقل هفت گیگ میشه راحت دانلود کرد.
البته ‌پینگش هر از گاهی تا 250‍م میره ولی باز کار راه بندازه:دی...
فک کنم فقط من راضیم از سرویسم:|

مخابرات اگه یه ثباتی به پینگش بدن و دوباره نامحدود ها رو برگردون واقعا بهترین ISPایرانه منتهی یه چند وقتیه گند زده
تا 3 4 ماه پیش عالی بود من512 نامحدود داشتم پینگ هم با چند بار IPعوض کردن از 120 به بالا بود و تاخیری هم نداشت توی بازی ها

سلام دوستان جایی رو پیدا نکردم که بیام و مشکلم رو بگم مشکلم در رابطه با مرورگر گوگل کروم یه چند روز پیش وقتی باهاش سرچ می کردم ارور ssl error رو می داد و من می گفتم ادامه بده و ادامه می داد ولی چند روزه که دیگه ادامه نمیده هر چی دستور میدم مرورگر هم دوباره از سایت گوگل دانلود و نصب کردم و از مخابرات هم اشتراک می گیرم چه کار کنم در ضمن اگر ادرس سایت رو بنویسی برات میاره

سلام دوستان جایی رو پیدا نکردم که بیام و مشکلم رو بگم مشکلم در رابطه با مرورگر گوگل کروم یه چند روز پیش وقتی باهاش سرچ می کردم ارور ssl error رو می داد و من می گفتم ادامه بده و ادامه می داد ولی چند روزه که دیگه ادامه نمیده هر چی دستور میدم مرورگر هم دوباره از سایت گوگلدانلود و نصب کردم و از مخابرات هم اشتراک می گیرم چه کار کنم
منم مخابراتم دقیقا همین مشکل رو داشتم تا یه هفته 10 روزی خود به خود بر طرف شد
فعلا از BING.COM استفاده کن انشالله درست میشه
من موقعی که مشکلو داشتم مودمو میزدم روی کامپیوتر دیگه گوگلو راحت باز میکرد نمیدونم مشکلش از چیه دقیقا

افزایش ضریب دسترسی و کاهش اختلالات ارتباطی

وایمکس نیوز- افزایش ضریب دسترسی و کاهش اختلالات ارتباطی، از جمله موارد مورد سنجش در شاخص پایداری شبکه ارتباطات زیرساخت کشور است.
چندی پیش حسین حمیدی‌پور - مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی فنی شرکت ارتباطات زیرساخت - اعلام کرد که در بخش نگهداری فیبر نوری و تجهیزات، پایداری شبکه ارتباطی زیرساخت؛ طی سال 92 رشد 15 درصدی در مقایسه با سال 91 داشته است و این ارتقا را نتیجه همکاری و تلاش متخصصان، کارشناسان، مدیران و پیمانکاران بخش نگهداری دانست.
به گزارش ایسنا، سه وجه فراگیری، پایداری و ایمنی از جمله استانداردهای ارزیابی کیفیت شبکه‌های زیرساخت ارتباطی و مخابراتی است و پایداری یک شبکه به معنای میزان توان شبکه در برقراری ارتباط و ارائه خدمات مخابراتی در تمامی اوقات است.
از سوی دیگر چندی پیش دومین مرحله طرح کشوری پایش آغاز و اعلام شد که با همکاری هشت دستگاه نظارتی عضو تفاهم‌نامه پایش بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکسال گذشته، تخلفات در حوزه بازرسی های انجام شده در بازار ICT نسبت به سال 91، 50 درصد کاهش یافته است.
علی‌اصغر عمیدیان - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در این باره گفته بود: مجموعه فعالیتهای دستگاههای عضو تفاهم‌نامه پایش پاسخگوی سه ضلع یک مثلث شامل دولت، اپراتورها و بخش خصوصی و مردم است. که در میان این سه بخش، حفظ حقوق مردم در حوزه ICT مهمترین هدفی است که این تفاهم‌نامه به دنبال دستیابی به آن است.
بر این اساس عدم نظارت دقیق و درست بر بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان پیشران توسعه بر سایر بخشهای متاثر از ICT نیز تاثیر منفی دارد و با توجه به تاکیدهای مقام معظم رهبری بر اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگان مجلس نیز با هماهنگی دولت مصوبه‌ای را تصویب کردند که براساس آن تمامی درآمد حاصل از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه زیرساختهای این حوزه سرمایه‌گذاری شود.
به دنبال این موضوع دومین مرحله طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ICT با حضور اعضای تفاهم‌نامه پایش بازار ICT شامل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، پلیس فتا ناجا، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای آغاز و انجام شد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

• Above
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or