بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

سرویس های وب چطوریاست ؟
جمله ات کژتابی داره:d
من یکماهی از سرویس های "های وب" استفاده کردم. هم سرعت خوبی داشت و هم قیمت مناسب ولی سرویساش یا شبانه نداره یا اینکه ساعتهای تخییلی هست مثل 5 تا 7 صبح!

من از مخابرات 3 سالی هست که اشتراک نامحدود دارم و در کل هم خوبه

آخرین قطعی که داشتم چند ماه پیش بود که مثل همیشه بخاطر مشکلات dns بود
که با جایگزین کردن براحتی قطعی برطرف شد که فقط 2 دقیقه طول کشید:d

قطعی سراسری که بعضی دوستان میگن تو این 3 سال اشتراکی که داشتم 2-1 بار بیشتر اتفاق نیفتاده

در کل به همه میگم اونهایی که قطعی مشکوک دارن حتما پرتهای دسترسی روتر خودشون رو تغییر بدین

روتر و کارت شبکه حتما باید غیر قابل دسترس از بیرون باشه وگرنه براحتی هکرها به روتر adsl شما نفوذ میکنن

از IP FAKE روی کارت شبکه استفاده کنید تا حداقل 50% از هک شدن جلوگیری بشه و فقط مواقعی که نیاز داشتین با تغییر اون وارد روتر بشید

سوالی بود بپرسید جواب میدم

من از مخابرات 3 سالی هست که اشتراک نامحدود دارم و در کل هم خوبه

آخرین قطعی که داشتم چند ماه پیش بود که مثل همیشه بخاطر مشکلات dns بود
که با جایگزین کردن براحتی قطعی برطرف شد که فقط 2 دقیقه طول کشید:d

قطعی سراسری که بعضی دوستان میگن تو این 3 سال اشتراکی که داشتم 2-1 بار بیشتر اتفاق نیفتاده

در کل به همه میگم اونهایی که قطعی مشکوک دارن حتما پرتهای دسترسی روتر خودشون رو تغییر بدین

روتر و کارت شبکه حتما باید غیر قابل دسترس از بیرون باشه وگرنه براحتی هکرها به روتر adsl شما نفوذ میکنن

از IP FAKE روی کارت شبکه استفاده کنید تا حداقل 50% از هک شدن جلوگیری بشه و فقط مواقعی که نیاز داشتین با تغییر اون وارد روتر بشید

سوالی بود بپرسید جواب میدم

سوالم اینه هک کردم مودم ملت شاید 0.001% مشکلات اینترنت کشور رو شامل میشه،
اگر برای حل کردن مشکل پاکت لاست و پینگ و پورت ها راه حلی دارین بگید؟

از خودم شروع میکنم!
در حال حاضر تا 10 روز دیگه adsl من وصل نمیشه!
الان از gprs ایرانسل استفاده میکنم! پهنای باند 256 کیلوبیت و سرعت دانلود 28 کیلوبایت!
با پینگ 350 برای یاهو!
قراره از آسیا تک 512 بگیرم که نتایجش رو اینجا اعلام میکنم!

این پست من در اول این تاپیک حدود 4 سال پیش بود! الان با همون قیمت اینترنت ده مگ دارم، توی این چهار سال تقریبا هیچ پیشرفتی از نظر پینگ و بهبود کیفیت نداشتیم! فقط سرعت بیشتر شده اونم برای اینکه زودتر حجمتو سر بکشی!

این پست من در اول این تاپیک حدود 4 سال پیش بود! الان با همون قیمت اینترنت ده مگ دارم، توی این چهار سال تقریبا هیچ پیشرفتی از نظر پینگ و بهبود کیفیت نداشتیم! فقط سرعت بیشتر شده اونم برای اینکه زودتر حجمتو سر بکشی!
تو 4 سال دولت قبل که هیچ توی 8 سالش هم هیچ پیشرفت خاصی نداشتیم.

ولی از روزی که این دولت اومد سر کار اینترنت من به شخصه وضعیتش خیلی تغییر کرد نتنها از نظر سرعت بلکه از نظر کیفیت. سال قبل همین روز ها بود که پینگ من با ایران 40-50 ms و با بهترین سرور های اروپایی کمتر از 300ms نمی اومد و کمی قبل از اون هم در بهترین حالت زیر 200ms ولی با تدابیر هر چند اندک که در این دولت اتخاذ شد و به پیشرفت های خوبی که منجر شد الان من پینگم با ایران 10-15 ms هست و با سرور های اروپایی به راحتی 95-100 ms می گیرم. حتی با وی پی ان گیمینگ میتونم با روسیه 60-70 ms پینگ بگیرم توی بازی هایی مثل BF4 و BF3 که این ناشی از بهبود نسبی کیفیت من نسبت به سال گذشته است که حداقل پینگم یک سوم یا یک دوم شده و نصف زمان قبل واکنشم تو بازی ها طول می کشه و همین خودش واسه من با ارزشه.

این پینگها پارسال برای شخص من رویایی بیش نبود ولی الان حداقل 18 ساعت از شبانه روز پینگم اینطوری هست.

خیلی از دوستان هم باید این قضیه رو درک کرده باشند طوری که بعضی ها تا گاهی پینگشون از 200 فراتر میره میان توی همین تاپیکا شکایت می کنن در حالی پارسال پینگ 200 برای خیلی ها آرزو بود.همین هست که منو امیدوار کرده سال بعد بتونم پینگ بهتری داشته باشم ، قیمت اپتیمم تر و مناسب تر داشته باشم و کیفیت اینترنتم بهتر بشه. این هارو نباید فراموش کنیم و نیمه خالی لیوان رو ببینیم.
@};-

آخرین ویرایش:
تو 4 سال دولت قبل که هیچ توی 8 سالش هم هیچ پیشرفت خاصی نداشتیم.

ولی از روزی که این دولت اومد سر کار اینترنت من به شخصه وضعیتش خیلی تغییر کرد نتنها از نظر سرعت بلکه از نظر کیفیت. سال قبل همین روز ها بود که پینگ من با ایران 40-50 ms و با بهترین سرور های اروپایی کمتر از 300ms نمی اومد و کمی قبل از اون هم در بهترین حالت زیر 200ms ولی با تدابیر هر چند اندک که در این دولت اتخاذ شد و به پیشرفت های خوبی که منجر شد الان من پینگم با ایران 10-15 ms هست و با سرور های اروپایی به راحتی 95-100 ms می گیرم. حتی با وی پی ان گیمینگ میتونم با روسیه 60-70 ms پینگ بگیرم توی بازی هایی مثل BF4 و BF3 که این ناشی از بهبود نسبی کیفیت من نسبت به سال گذشته است که حداقل پینگم یک سوم یا یک دوم شده و نصف زمان قبل واکنشم تو بازی ها طول می کشه و همین خودش واسه من با ارزشه.

خیلی از دوستان هم باید این قضیه رو درک کرده باشند طوری که بعضی ها تا گاهی پینگشون از 200 فراتر میره میان توی همین تاپیکا شکایت می کنن در حالی پارسال پینگ 200 برای خیلی ها آرزو بود.همین هست که منو امیدوار کرده سال بعد بتونم پینگ بهتری داشته باشم ، قیمت اپتیمم تر و مناسب تر داشته باشم و کیفیت اینترنتم بهتر بشه. این هارو نباید فراموش کنیم و نیمه خالی لیوان رو ببینیم.
@};-

انشالله آرزوی همه ماست بهبود شرایط ولی شخصا واقعا تا امروز تفاوت قابل لمسی احساس نکردم.

این دو سه هفته ای های وب کلا ترکیده فقط سرعت دانلودش خوبه ولی پینگ داغونه رو 170 شده !!!!!

آره منم های وبم برا منم ترکیده یه لحظه پینگ خوبه بعد اصلا داغون میشه

170 که خوبه صبح من از 300 تا 600 متغیر بود

- - -ویرایش - - -

سرویس های وب چطوریاست ؟

سرعتش خوبه قیمتم خوبه

یه سری بسته ویژه داره که تو سایتش بری زده به اسم فشفشه عالیه

اما پینگش ترکیده

بهتر بود تاپیک جدا زده میشد خودم ندیدم در این مورد تاپیک تخصصی باشه ؟!!!! شاید من ندیدم بهر حال ببخشین دیگه

چند مورد راه حل واسه داشتن بهترین پینگ تایم و نداشتن پاکت لاست در شکبه اینترنت وجود داره

اول بگیم این مشکلات چطوری پیش میاد بعد راههای پیشنهادی رو بگم ( شاید بعضیها بدونن , واسه اونهایی میگم که نمیدونن)

بالارفتن پینگ تایم و بوجود آمدن پاکت لاست :
نظر شخصی بنده هست که هردو مشکل با هم بوجود میان و مکمل همدیگه هستند
شاید بشه با اکانت کاهش پینگ فقط مشکل پینگ رو اون هم تا حدودی کم کرد ولی خب پاکت لاست چی میشه ؟
(بنده فکر نمیکنم اینطوری پاکت لاست شدید اونهم با یک تونل زدن ساده از بین بره)
بنظرم استفاده همیشگی از این اکانتهای کاهش پینگ کار خوبی نیست از نظر مالی و امنیت میگم
(قیمت بالای این اکانتها و محدودیت حجمی و زمانی بخاطر استفاده از سرور و پهنای باند داخلی هستش که نسبت به خارجی آن گرانتر است)

عامل اصلی بوجود امدن این مشکلات

1- شرکت ISP قوانین مربوط به اشتراک گذاری یا همان ضریب اشتراک پرتهای شبکه رو رعایت نکند !
2- شرکت ISP پهنای باند کافی برای تعداد مشترکین خودش ندارد
2-استفاده کردن از اشتراک اینترنت بصورت وایرلس مثل wlans-wpans-wwans و غیره که الان یادم نیست:d

مثال برای شماره 1-2
یک خیابان رو مجسم کنید که فقط برای عبور تعداد معینی ماشین طراحی شده و نه از ترافیک سنگین خبریه نه از دیر رسیدن و حتی نرسیدن بمقصد خبری است
( مثال داشتن یک اشتراک اینترنت استاندارد که ضریب اشتراک رعایت شده و مشکل کمبود پهنای باند وجود ندارد حالا اگر اشتراک خصوصی باشه دیگه چه بهتر :x)
(در اینصورت از پینگ تایم بالا و پاکت لاست خبری نیست - همان مثال بالا ( خیابان خلوته و بدون ترافیک سنگین و ماشینها بموقع بمقصد میرسند )

وحالا همان خیابان مورد نظر را بدون در نظر گرفتن رعایت پهنای خیابان و گنجایش ماشینها در نظر بگیرید که نهایت به ایجاد ترافیک سنگین میشه
که حتی خیلیها نیمه راه پشیمان شده و برگشته یا چندین ساعت دیرتر بمقصد میرسند
(مثال داشتن یک اشتراک اینترنت که ضریب اشتراک از طرف شرکت رعایت نشده و یا شرکت بخاظر تعداد مشترکین بالا نیاز به پهنای باند بیشتری دارد )
(خب در اینصورت پینگ بالا رفته و پاکت لاست هم بدنبالش خودش رو نشان میدهد - همان مثال بالا ( خیابان شلوغ و ترافیک سنگین و ..........)

راه حل

(پینگ تایم بالا و پاکت لاست در شبکه 90% ارتباط مستقیم به شرکتی داره که از اونجا اشتراک گرفتید )

1- گیمرهای حرفه ای و اونهایی که ساعتها و سالها وقت و هزینه میکنن برای بازی مورد علاقشون اگر دوست دارین برای همیشه این مشکلات را فراموش کنید بیشتر هزینه کرده و
بفکر خرید اشتراک خصوصی از یک شرکت معتبر باشید:x

2- از شرکتهای واسطه و نامعتبر اشتراک نگیرید هر گرانی و ارزان بودن بدون دلیل نیست

3-حتما مقدار MTU در روتر بالاترین حد خودش باشه (1500) در سرعت باز شدن صفحات وب و پینگ تایم تاثیر داره

4- گیمرها و اونهایی که سرور دارن نسبت به اینکه سرور یا هاست در اروپا یا آمریکا است dns خودشون رو تغییر بدن
( نظر شخصیه خودمه و تست نکردم فکر میکنم تغییر محسوسی باید داشته باشه )

5-همیشه این رو بدونین بعد از نصب ویندوز و نرمافزارهای لازم حتما باید با فایروال ویندوز یا با نصب اینترنت سکیوریتی مناسب پرتها و IP های فعال
در شبکه رو پیدا کرده و ببندید و بلوک کنید خود فایروال اینکار رو بصورت ناشیانه انجام میده و لازمه خودتون اینکارو انجام بدین تا شبکه رو بیخودی درگیر نکنند
(خود ویندوز و برنامه ها بصورت مخفی به سرورهای ناشناس متصل شده و ماهانه چند صد مگ در ماه دیتا ارسال یا دریافت میکند که خودش شبکه رو درگیر میکنه

6-سعی کنید از ارتباط بیسیم برای بازی استفاده نکنید

*-فکر میکنم فهمیده باشید راه حل اصلی این مشکل چیشه و بکجا مربوط میشه و نیاز نیست بیشتر از این ادامه پیدا کنه:d

لازمه بدونین گرفتن اشتراک از 128kb تا اون مثلا 10mb در ایران تاثیری روی پینگ تایم و پاکت لاست نداره نباید گول تبلیغات رو خورد!

بعضیها فکر میکنن اگر مثلا اشتراک 9 مگ مخابرات یا از شرکت دیگه 15 مگ بگیرن پینگشون پایینتر میاد و دیگه پاکت لاست بوجود نمیاد
در صورتی که تمامی اشتراکهای مثلا شرکت مخابرات از نظر پینگ تایم فرقی ندارن و فقط از نظر سرعت دانلود و آپلود متفاوت هستند !
دلیلش هم خودتون باید فهمیده باشید :)

در سالهای پیش یا همان دولت قبلی ضریب اشتراک و دادن پهنای باند کافی به کاربر اصلا از طرف شرکت ISP رعایت نمیشد

ولی بعد از تصویب قانون رعایت ضریب اشتراک بعضی از این شرکتها مثل مخابرات این کاررو کم و بیش انجام دادن ولی نه بطور کامل نه
الان نهایت ضریب رو گزاشته باشن روی 20 خوبه کمتر که نیست چون پیگ تایم دیگه زیر 200 فکر نکنم بیاد تفلک کاربر :d

ضریب 10 هم اگر باشه پینگ تایم روی 100 و اینا میچرخه :d

اگر هم اشتراک خصوصی باشه دیگه حس پرواز بهتون دست میده پینگ نباید هیچ وقت بالای 99 بره :d

دوستانی هم که از اکانتهای چیز پی ان و کاهش پینگ استفاده میکنند تجربه خودم در استفاده از این اکانتهارو میگم:x

اولین بار در استفاده از اکانت کاهش پینگ از شرکت نامعتبر س**** بود که متوجه شدم بعد از وصل شدن و در هنگام بازی
سیستم بنده از طرف سرور این شرکت اسکن پورت شد :|:| آدم چه بگه آخه به اینا :|:|
( نیم ساعت بعد بازی بود که فایروال اخطار اسکن شدن پرتهای باز سیستمم رو داد که البته ip ومشخصات اونطرف هم مشخص بود)

خب اونی که امنیت نمیدونه چیه یا با نصب انتی ویروس و داشتن فایروال روشن فکر میکنه دیگه صبح تا شب میتونه به همی چی و همه جا وصل بشه
باید این چیزهارو بدونه و بخونه که قبل از استفاده از اینترنت بدونه سیستمش امنه یا نه
اصلا چیکار کنه سیستمش پینگ یا شناسایی نشه و اگر شد این حمله ها چطوری بطور خودکار دفع بشه

پینگ تایم از ایران به سرور و هاستهای امریکایی کمتر از 160 ندیدم و فکر نکنم باشه :d
پینگ تایم از ایران به سرور و هاستهایی که اروپایی هستند مثل روسیه و المان و فرانسه کمتر از 70 ندیدم ولی کیفیت خط بالا باشه کمتر هم میشه:d

خیلی از سرورها و هاستها پینگ رو غیر واقعی نشون میدن و نباید ملاک انتخاب بهترین پینگ باشند
(بهترین راه پینگ از ip آدرس اون سرور هستش که مشخص میکنه)

امیدوارم مفید بوده باشه بازهم میگم جای این پست در این تاپیک نبود اگر صلاح دونستن جابجا کنن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or