بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
Attenution چی هست کجای مودم هست؟؟

برای من نویز داره؟ خیلی پینگم بالاس پینگ یاهو 2000 هست برام..!

13705417571.jpg

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
Attenution چی هست کجای مودم هست؟؟

برای من نویز داره؟ خیلی پینگم بالاس پینگ یاهو 2000 هست برام..!

13705417571.jpg

کانکشن شما مشکل شدیدی نداره البته سیگنال اپلودتون خیلی پایین هست اینو هم بگم پینگ اصلا ربطی به نویز ندارد و قطعی و وصلی و سرعت دانلود به نویز ربط دارد.
در تصویر شما این فاکتور وجود ندارد ولی به توضیحش می پردازم.

belc3lma9xs961i6g.jpg

Definition: In computer networking, attenuation is a loss of signal strength measured in decibels (dB). Attenuation occurs on networks for several reasons:

• range - both wireless and wired transmissions gradually dissipate in strength over longer reaches
  • interference - on wireless networks, radio interference or physical obstructions like walls also dampen communication signals
  • wire size - on wired networks, thinner wires suffer from higher (more) attenuation than thicker wires
Attenuation هرچی بالاتر بره نویز بیشتره و SNR یا سیگنال هرچی بالاتر بره نویز کمتر و سیگنال بر حسب dB قویتر هست.
معنی:
Attenuation:در شبکه های رایانه ای Attenuation به مقدار پایین آمدن یا قطع سیگنال اندازه گیری شده در واحد دسی بل گفته می شود.(منظور از سیگنال همون سیگنال اینترنت هست که از ISP روی بستر سیم مسی به شما می رسد).
دلیل این افت سیگنال میتواند اینها باشد:
1-فاصله: فاصله های متفاوت در کانکشن های بیسیم یا سیمی در قدرت سیگنال تاثیر زیادی دارند.
2- تداخل یا پارازیت:تداخل فیزیکی یا تداخل رادیویی یا انسداد مسیر مانند دیوار های بلند در کانکشن های بیسیم یا برق در نزدیکی خط می توانند تاثیر گذار باشند.
3-اندازه ی سیم: کوچکی و قطر کمتر سیم به بهبود سیگنال و قطوری سیم به افزایش نویز کمک می کنند.

آخرین ویرایش:

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
امروز قبض تلفن اومد مخابرات پول اینترنت رو از 30 تومن کرده 40 تومن :|
آخه ما که 3 ماهه نه سرعت داریم ن پینگ خوب داریم کلا تو 30 روز اخیر 5 روزم نتم وصل نبوده بعد 10 تومن بیشتر کردن که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
کل دنیا ارزون تر میشه نت و پهنای باند... اینجا ایرانه اینترنت کاهش کیفیت داره به جاش افزایش قیمت:|
برم حجمی کنم که اصلا به درد من نمیخوره مگه نه انجام میدادم...واقعا زور داره خدا کنه غرضی ریس جمهور شه نسل 3 و 4 بیاره داخل کشور راحت شیم از دست مخابرات :D :))

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
امروز قبض تلفن اومد مخابرات پول اینترنت رو از 30 تومن کرده 40 تومن :|
آخه ما که 3 ماهه نه سرعت داریم ن پینگ خوب داریم کلا تو 30 روز اخیر 5 روزم نتم وصل نبوده بعد 10 تومن بیشتر کردن که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
کل دنیا ارزون تر میشه نت و پهنای باند... اینجا ایرانه اینترنت کاهش کیفیت داره به جاش افزایش قیمت:|
برم حجمی کنم که اصلا به درد من نمیخوره مگه نه انجام میدادم...واقعا زور داره خدا کنه غرضی ریس جمهور شه نسل 3 و 4 بیاره داخل کشور راحت شیم از دست مخابرات :D :))

آره اِن شاء الله میاد ایران گلستون میشه :)) خیلی قبلا حرف های قشنگ قشنگ میزدن.....
چطور نرخ رو بالا بردن؟ما که همون پوله همیشگی رو دادیم.....شاید 10 تومن ماله چیزه دیگه ای هست ؟!

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
آره اِن شاء الله میاد ایران گلستون میشه :)) خیلی قبلا حرف های قشنگ قشنگ میزدن.....
چطور نرخ رو بالا بردن؟ما که همون پوله همیشگی رو دادیم.....شاید 10 تومن ماله چیزه دیگه ای هست ؟!
زده adsl 40 هزار تومان قبض قبلی 28 تومن میزد :(

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
برای من Upstream Speed روی 382kbps هست و Downstream Speed روی 6143kbps هست خوبه یانه؟! اصلا اینا چی هست؟!

دان استریم میزان دانلود و آپ استریم میزان آپلود خط شما رو نشون می ده.
به اصطلاح میگن خط شما مثلا الان رو 6 مگ بسته شده. این آپ استریم و دان استریم از طرف ISP تعیین میشه.

khashayar7

کاربر سایت
Jul 25, 2012
388
نام
خشایار
دلیل پایین بودن سرعت اینترنت ایران اینه که یه لتگر کشتی چند سال پیش افتاده رو فیبر نوری ایران .. ماشاالله رسیدگیه مسئولین!:|

این الان 512 مخابراته.... بدک نیست اما نمیدونم چرا روز های مناظره قطع میشه!:d

ولی من یه سیم کارت رایتل 128 دارم سرعتش و پینگش خیلی بهتره ...( ترنسفر ریت رو میگم) انصافا هم خوب کار میکنه ...!

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
دوستان یه سوال داشتم!
میخواستم ببینم این snr روی پینگ هم تاثیر داره؟!!
من الان چند وقتیه که نتم تایم اوتی شده! با اینکه دوتا نت دارم ، دو تاشون پینگ خوبی دارن ولی تایم اوت میدن!:(
البته تو این مدت بعضی وقتها نت درست شده! حتی شده یه روز کامل تایم اوت نداده ولی خب باز دوباره خراب شده!
حالا میخوام ببینم این مشکل مربوط به snr هست یا به وضعیت فعلی نت در کشور مربوط میشه؟!

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
دوستان یه سوال داشتم!
میخواستم ببینم این snr روی پینگ هم تاثیر داره؟!!
من الان چند وقتیه که نتم تایم اوتی شده! با اینکه دوتا نت دارم ، دو تاشون پینگ خوبی دارن ولی تایم اوت میدن!:(
البته تو این مدت بعضی وقتها نت درست شده! حتی شده یه روز کامل تایم اوت نداده ولی خب باز دوباره خراب شده!
حالا میخوام ببینم این مشکل مربوط به snr هست یا به وضعیت فعلی نت در کشور مربوط میشه؟!
دوست عزیز پست های بنده در صفحه ی قبل رو بخونید کاملا متوجه میشید.
به طور کلی اگر نویز خط تلفن شما از 8-10 پایین تر باشه قطعا تایم اوت و افت سرعت خواهید داشت ولی اگر بالای 8 تا 10 هست مشکل از ISP هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر