بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
Microsoft Windows [Version 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\ali>ping 4.2.2.4

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=93ms TTL=48
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=92ms TTL=48

Ping statistics for 4.2.2.4:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 92ms, Maximum = 93ms, Average = 92ms

Microsoft Windows [Version 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\ali>ping 8.8.8.8

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=98ms TTL=38

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 98ms, Maximum = 98ms, Average = 98ms

C:\Users\ali>

آخرین ویرایش:

kill3r

کاربر سایت
Apr 28, 2011
596
نام
nima
من تجربه شخصیم اینه که قبلا این مشکل رو داشتم و علتشم نویز خیلی بالای خطم بود که سرویس دائم قطع میشد و بعضی مواقع تا چند ساعتی قطع میموند گاهی با یه خاموش روشن مودم دوباره بر میگشت...شما snr تو مودم نگاه کن چنده..اگه زیر 15 بود میتونه مربوط به این قضیه باشه

ممنونم دوست عزیز. چطور میتونم snr رو چک کنم ؟ زیاد از کانفیگ مودم سر در نمیارم.

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali

شما همون ای پی مربوط به مودم رو تو مرورگر میزنی تا وارد کانفیگ مودم بشی معمولا طالاعات snr تو همون صفحه اول که باز میشه هست
SNR هم برای downstream و هم upstream داره

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
خب بعد از یک ماه دردسر و بن شدن دیروز از بن در اومدیم به هر حال کار مدیریت ناشایست بود که در اوج وضعیت خراب اینترنت طی اوایل ماه گذشته چند نفر رو بن کرد بدون اینکه تذکری بده (بلاخره هرجا که وارد میشن قبلش در میزنن یه دفعه شیرجه نمیرن تو اتاقی ! ) بگذریم...

با توجه به شواهدی که هست وضعیت اینترنت این چند وقت کمی بهتر شده بنده خودم اصلا نمیتونستم Game Ranger رو باز کنم (به دلیل محدودیت UDP ) ولی از چند روز پیش با سرعت هرچند کندتر ولی میتونم بازش کنم همینطور استیم رو ولی بحث لگ و تاخیر همچنان گریبانگیر نت هست اونم به خاطر محدودیت بسیاری از پورت های UDP هست (پورتهای 15000 تا 26000 که اکثر بازی های آنلاین روی این پورت ها فعال هستند مثلا پورت های بتلیفد 3 اکثرا روی 25000-26000 هستند) قصد مخابرات و زیرساخت اینه که به طور کاملا جدی با پورت های ضد فیلینگ برخورد کنند منتهی یکم گند کاری می کنند و به جای هدف قرار دادن پورت مورد نظر یک رنج بسیار گسترده از پورت های بسیار مهم اینترنت رو کند می کنند چیزی که مشخصه اینه که احتمالا این ها دارند پورت هارو شناسایی می کنند و پورت های مورد هدف رو مسدود می کنند و بقیه رو درست می کنند برای همین هست که وضعیت کمی بهتر است.

لازمه ذکر کنم بحث کندی اینترنت هیچ ربطی به انتخابات نداره شاید تعجب کنید ! ولی بنده خودم الان از شاتل استفاده می کنم روزانه سرعت کاملا ثابت و 2 مگابیت بر ثانیه هست از 7 تا 8 نفر از دوستانم هم پرسیدم که از ISP های مختلف در جاهای متفاوت ایران استفاده می کنند اون ها هم مشکلی ندارند ، این مشکلات کندی مربوط به ISP مشخصی هست که شما استفاده می کنید یا پهنای باند اون ISP چون با شاتل که صحبت می کردم می گفتند که مخابرات پهنای باند محدودی در اختیار ISP ها قرار می ده نتنها ISP ها بلکه هر شعبه ی ISP در هر جای ایران پهنای باند محدودی داره که نسبت به جاهای دیگه متفاوت هست و این دست ISP رو کاملا میبنده که بتونن روی سرعت مانور بدن.

در مورد پینگ هم گفتند که پینگ کلی اینترنت هر پورت که بین کاربرا شیر شده به طور مستقیم به شرکت زیرساخت مرتبط هست و اگر گاهی پینگ خیلی داغون یا پینگ خیلی خوب می گیرید برای اینه که زیرساخت تغییراتی میده که از دست ISP ها خارج هست ( علت اینکه پینگ مخابرات نسبت به بسیاری از ISP ها پایینتر هست اینه که به طور مشخصی مخابرات و زیرساخت با هم هماهنگ و زیر نظر هم هستند).

خصلاصه این که خیلی خودتون رو اذیت نکنید پینگ و محدودیت های متعدد به میزان پهنای باند اختصاصی زیرساخت به ISP ها بر میگرده و متاسفانه از دست ISP تا حدود بسیار زیادی خارج هست.

شما با این ( IP : 192.168.1.1 ) می تونید وارد کنسول مودم بشید بعد با توجه به مودل مودم باید دنبال Status لحظه ای اینترنت ADSL2+ بگردید در اون قسمت میزان نویز SNR و Attenution رو نشون میده که SNR زیر 10 باعث نوسان اینترنت و زیر 7-8 باعث قطعی مکرر میشه.

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
مخابرات: اختلال اینترنت ربطی به ما ندارد !

اینترنت کشور در برخی نقاط از ظهر روز گذشته دچار اختلالات متعدد شد که دراین زمینه گفته‌ می‌شد بخشی از این اختلالات به شرکت مخابرات برمی گردد این درحالی است که مسوولان این شرکت این موضوع را تکذیب می کنند.

داوود زارعیان در گفت‌وگو با ایسنا، در این زمینه اظهار کرد: شرکت مخابرات ایران و تهران در ارائه اینترنت به کاربران خود مشکلی ندارند و ما حدس می‌زنیم که اگر شرکت‌های PAP در این رابطه با معظلات و اختلالاتی مواجه شده‌اند موضوع به شرکت زیرساخت برمی‌گردد.

مدیرکل روابط عمومی مخابرات ایران با تاکید بر این‌که شرکت مخابرات به شرکت‌های PAP اینترنت واگذار نمی‌کند این گونه عنوان کرد که در زمان انجام مناظرات مربوط به ریاست جمهوری حجم دانلود بسیار بالا رفته است اما با این وجود ما در شرکت مخابرات هیچ گونه اختلالی نداشته‌ایم.

زارعیان در پایان بار دیگر خاطرنشان کرد: ما به شرکت‌های مختلف که به عنوان شرکت‌های PAP فعالیت می کنند پهنای باند ارائه نمی‌کنیم که اکنون مشکلات اختلال آن‌ها به مخابرات مربوط شود.

منبع: خبر فرارو

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
اینترنت کشور در برخی نقاط از ظهر روز گذشته دچار اختلالات متعدد شد که دراین زمینه گفته‌ می‌شد بخشی از این اختلالات به شرکت مخابرات برمی گردد این درحالی است که مسوولان این شرکت این موضوع را تکذیب می کنند.

داوود زارعیان در گفت‌وگو با ایسنا، در این زمینه اظهار کرد: شرکت مخابرات ایران و تهران در ارائه اینترنت به کاربران خود مشکلی ندارند و ما حدس می‌زنیم که اگر شرکت‌های PAP در این رابطه با معظلات و اختلالاتی مواجه شده‌اند موضوع به شرکت زیرساخت برمی‌گردد.

مدیرکل روابط عمومی مخابرات ایران با تاکید بر این‌که شرکت مخابرات به شرکت‌های PAP اینترنت واگذار نمی‌کند این گونه عنوان کرد که در زمان انجام مناظرات مربوط به ریاست جمهوری حجم دانلود بسیار بالا رفته است اما با این وجود ما در شرکت مخابرات هیچ گونه اختلالی نداشته‌ایم.

زارعیان در پایان بار دیگر خاطرنشان کرد: ما به شرکت‌های مختلف که به عنوان شرکت‌های PAP فعالیت می کنند پهنای باند ارائه نمی‌کنیم که اکنون مشکلات اختلال آن‌ها به مخابرات مربوط شود.

منبع: خبر فرارو
کاملا هم درست میگه چون این شرکت ارتباطات زیرساخت کشور هست که وظیفه ی تامین پورت ها و پهنای باند اینترنت کشور رو به عهده دارد نه شرکت مخابرات کشور و هر گونه اختلال و بالا بودن پینگ و ... به همین سازمان بی قانون بر میگردد.

Dante .D.H

کاربر سایت
Sep 22, 2012
714
نام
Amin
کاملا هم درست میگه چون این شرکت ارتباطات زیرساخت کشور هست که وظیفه ی تامین پورت ها و پهنای باند اینترنت کشور رو به عهده دارد نه شرکت مخابرات کشور و هر گونه اختلال و بالا بودن پینگ و ... به همین سازمان بی قانون بر میگردد.

خب چرا جمعش نمی کنن این سازمان بی قانون رو ؟! :|

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
بخشی از خبرنامه تابناک!

نوشته شده توسط تابناک:
اکنون اگر این ظرفیت بزرگ را به مقوله‌هایی همچون بیکاری، تأثیرات نامطلوب تحریم و غیره گره زده و فارغ از خودتحریمی‌هایی که در این عرصه به خود روا‌می‌دانیم، به آمارهای عجیبی همچون ادعای ضریب نفوذ 65 درصدی اینترنت پر سرعت در ایران (مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت، طی هفته‌های گذشته و در تازه‌ترین گزارش خود شمار کاربران اینترنت در ایران را بالغ بر 45 میلیون و 5 هزار و 644 نفر اعلام کرده است!) بر‌می‌خوریم که اگر بدانیم از این خیل، 27 میلیون نفرشان (نزدیک 36 درصد کاربران) به لحاظ فعال کردن GPRS تلفن همراه، کاربر اینترنت هستند، خود را در مقابل دروغی آشکار خواهیم یافت که شاید بتواند برای مسئولانی که آمارسازی را خوب می‌دانند، قانع کننده باشد؛ اما هیچ تأثیری در رشد کشور نخواهد داشت.

خدمتی که باید زیرساخت باشد، چشم اسفندیار کشور شده است - Tabnak.IR | تابناك

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
راستی ی چیزی...(نمیدونم این اسپمه یا پستِ ولی گفتم شما هم بدونید :) )
کسایی ک نمیتونن یاهو انلاین بشن...یا هر چیزی مثه فیس دوغ و جاهای دیگه...
با نیم باز میشه انلاین شد...من یاهو نمیتونستم انلاین بشم ولی با نیم باز انلاین شدم...

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
خب چرا جمعش نمی کنن این سازمان بی قانون رو ؟! :|
عزیز از نظر من و شما و استاندارد های جهانی بی قانون هست نه از نظر خودشون (گلوگاه اینترنتی کشور زیر نظر این سازمان هست کارهایی از جلمه دادن پورت،پهنای باند،محدودیت روی شبکه ی کشوری،بستن پورت،فیلینگ و ... همه توسط این سازمان عملی می شود)و وقتی دولتی بی مسئولیت روی کار باشد قطعا شاهد چنین وضعی خواهیم بود.

کسانی که مسئول کلی هستند چون سر در نمیارند اینترنت اصلا یعنی چیه و فقط مصرف کننده هستند قطعا محدودیت وحشتناک اینترنت روی اینترنت مردم براشون مهم نیست ولی اگر کسی راس این سازمان ها باشه که بدونه چه خبره و مخابرات و اینترنت چی هست قطعا وضعیت خیلی پایدار و منطقی می مونه نه اینکه روز به روز مثل چرخ درو شاهد بسته شدن پورت های مهم اینترنت باشیم بدونه اینکه کسانی که این کارو میکنند بدونن دارند اینترنت رو از وسط نصف می کنند اونایی هم که میدونن یا مجبورن ساکت باشن چون کاره ای نیستند یه اگر هم کاره ای باشند پول میگیرند واسه خود اینا کار کنند.
موضوع خیلی گسترده تر از این حرف هاست و نمیشه اینجا بحث کرد چون دوباره باید 1 ماه برم تو بن...
@};-@};-@};-

mojtaba m

کاربر سایت
Aug 31, 2010
57
سلام دوستان
مبین نت با سرعت 1 مگ سرعت دانلود شبانش چطوره ؟؟
کلا من فقط مبین نت میتونم بگیرم خط تلفن رو مخابرات داغون کرده adsl نداره .

kill3r

کاربر سایت
Apr 28, 2011
596
نام
nima
شما با این ( IP : 192.168.1.1 ) می تونید وارد کنسول مودم بشید بعد با توجه به مودل مودم باید دنبال Status لحظه ای اینترنت ADSL2+ بگردید در اون قسمت میزان نویز SNR و Attenution رو نشون میده که SNR زیر 10 باعث نوسان اینترنت و زیر 7-8 باعث قطعی مکرر میشه.

این ip ِیوزر و پسوورد میخواد!!!. مودم زایکسله و نمیدونم IP یش چیه !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر