بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

ارزش ادبی یعنی چی؟:-B:D

طولانی هست بخوام برات بگم. اینطوری بگم به نظرت داستان سری رزیدنت یا بهتر بگم استوری تلینگ رزیدنت ارزشمند هست؟ایا میتونه جزو یکی از بهترین ها باشه؟

دوستان جواب منم میدین؟
اونجا رو فقط باید با دقت رد کنی
دکمه ی دویدن رو رها نکن تو ps4 ضرب در هست
دوستان یک سوال دارم. چه ان هایی که با من رابطه دارند چه ندارن پاسخ بدند. به نظرتون داستان سری بازی رزیدنت اویل ارزش ادبی دارد یا خیر؟

منتظر جواب ها هستم.

نریمان باید سنگ تموم بگذاری توی این سوال

اون قسمت هایی رو که من بازی کردم از نظر داستانی واقعاً شاهکار هست
و بنظر من ارزش ادبی رو داره

Sent from my iPhone using Tapatalk

طولانی هست بخوام برات بگم. اینطوری بگم به نظرت داستان سری رزیدنت یا بهتر بگم استوری تلینگ رزیدنت ارزشمند هست؟ایا میتونه جزو یکی از بهترین ها باشه؟
اگه منظور در صنعت گیم هست بله، داستانی که برای اولین بار نوشته شد داستان هوشمندانه و جذابی بود، البته باز هم من نظرم حالت اورژینال داستان هست که همون سه گانه اول میشه، نه داستان هایی که بعدا اومدن و هی اسکی های بی مزه رفتن. اما اگه منظور در جایگاه ادبیات هست اونقدرها شاید داستان خاصی نشه، نمونه های کلاسیک و دارای تم های با حال و هوای مشابه این بازی و کلا ژانر وحشت که شاهکار بودن قبلا زیاد نوشته شدن ، مثلا استفن کینگ یکی از مشهورترین نویسندگان ژانر وحشت هست، این گیم ها هم داستان هاشون در حقیقت با الهام از داستان هایی که قبلا نگارش شده بودند ساخته شده ( تو نت تاریخچه پیدایش موجودی به نام زامبی و داستان های حول و حوش اون رو سرچ کنید)، پس این که فکر کنیم الان یک بازی زامبی محور شاخ یک داستان یا رمان شاخ میشه خیلی محتمل نیست.

از نظر ادبی فکر نکنم جایگاه خوبی داشته باشه! مثلا نمیتونه در حد دارک سولز یا مثلا bioshok باشه.اونا از نظر هنری و ادبی تو یه سطح دیگه ای هستن
ولی از نظر بزرگی و پیچیدگی میتونه بین 5 تای اول تو صنعت گیم باشه چون واقعا استوری رزیدنت ایول خیلی بزرگه و باید براش کتاب نوشت

12 نکته ای که شاید در رابطه با سری رزیدنت اویل نمیدانید

12 things you (probably) didn't know about the Resident Evil series
از نظر ادبی فکر نکنم جایگاه خوبی داشته باشه! مثلا نمیتونه در حد دارک سولز یا مثلا bioshok باشه.اونا از نظر هنری و ادبی تو یه سطح دیگه ای هستن
ولی از نظر بزرگی و پیچیدگی میتونه بین 5 تای اول تو صنعت گیم باشه چون واقعا استوری رزیدنت ایول خیلی بزرگه و باید براش کتاب نوشت

منظورم این بود که بازی هایی که نماد یا سمبل یا استعاره در بطن داستان دارند به عقیده ی خیلی ها ارزش ادبی بیشتری دارند! مثلا بایوشاک اینفینیت! اما هیچ انتقادی به رزیدنت وارد نیست چون هدف رزیدنت داشتن نماد یا سمبل در درون داستانش نبوده. رزیدنت بحث سوء استفاده از علم و تکنولوژی را بازگو میکنه که به نظرم در بین بازی هایی که سای فای هستند بی نظیر هست.

نکته بعدی هم شخصیت پردازی هست که رزیدنت یک سر گردن از امثال سری سولز یا حتی بایوشاک بالاتره. یک حس همزادپنداری با شخصیت ها پیدا میکنیم.

باز هم ممنونم از جواب. حالا ببینیم دوستانی چون نریمان چه نظری دارند!

آخرین ویرایش:
ارزش ادبی؟ رزیدنت ایول؟ مثل این میمونه که توی آثار تالکین دنیال روانشناسی مدرنیته میگردی! 8-|
شخصیت پردازی رزیدنت ایول از بایوشاک و سری سولز بهتره؟ 8-|
داستان رزیدنت ایول 5 سطحی و بی‌هدف؟8-|
نکته جالب شخصیت ایشون این هست که آلبرت وسکر در حالی شخصیت محبوبش هست که توی نسخه پنجم به اوج میرسه. بعد ایشون داستان رزیدنت ایول 5 سطحی و بی هدف میدونن:)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or