بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
آقا بهنام شما دیگه چرا؟ کلر رفیلد (Claire Redfield) یادت بمونه :d

کپکام منت سر ما گذاشت! تقریباً 2 بار اسمش تو این نسخه آورده شد تا حقی ازش ضایع نشه!

در ضمن این ایده با Co-op بودن بازی جور در نمیاد! کلاً همون بهتر کلر جون رو تو این نسخه کذایی نیاوردند :d خدا رو شکر، در یادها جاودانه شد.
باو کلر رو مگه میشه آدم یادش بره؟ :D

این دختره که تو RE6 همراه لیون هست رو گفتم اسمش یادم رفته :D

منظورم هم این بود که قسمت لیون و این دختره رو مثل RE2 که لیون و کلر بودن در بیاره و تو این یه بخش حداقل بیخیال Co-op بشه. نه اینکه کلر رو وارد بازی کنه :D

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
839
نام
شایان
اون از خریت کپکامه که هنگام تیراندازی نمیشه راه بری! اینجوری باید تا RE5 بیاییم بالا و به همه اینا گیر بدیم.
علاوه بر این اون تیر زدن و راه رفتن از توی Dino Crisis وجود داشت و جالبه کپکام چرا توی اون بازیش استفاده کرد و توی این استفاده نکرد.
حالا که بحث DC اومد وسط، اتفاقا دقت کردین چقدر گیم پلی DC مخصوصا شماره دومش، روون و نرم بود؟ و چقدر هم سریع. آدم لذت میبرد اونو بازی میکرد و اصلا هم خشک نبود. کپکام میتونه همون گیم پلی رو اینجا پیاده کنه نه؟ در ضمن مدرکی دال بر این نیست که اون گیم پلی الان جواب نمیده.
بعد از اون:
این همه واقعیت گفتی، منم یه واقعیت میگم.
واقعیت اینه که هیچ خری صاف و راست راست بلند نمیشه بره توی دل یه مشت زامبی آلوده به ویروس و 1% هم احتمال نده که یه اشاره کوچک ممکنه تو رو هم تبدیل به زامبی کنه.
اگر بخواییم واقعیت در نظر بگیریم که این واقعیت از همه رسوا تره. تازه کف گرگی زدن و جفت پا رفتن و اینا به کنار که خودش یه مبحث دیگه-ست.
درضمن، توی شماره های کلاسیک به 3 جای بدن یعنی سر، بدن و پا تیر اندازی میکرد. حالا گیریم من پهلوش رو بخوام بزنم. خب که چی؟ چی میشه؟ تاثیرش دقیقا همون تاثیر تیر زدن به بدن هست. منتها با این دوربین، بالاخره باید فیزیک بازی و از این قبیل موارد وجود داشته باشه. مثلا یه تیکه از زامبیه رفت، جز خوشگلی چیز دیگه نداره.

حیف اون Code Veronica که جز شماره های اصلی نبود. باید افسوس خورد.

بابا به جانه خودم من فقط نقله قول کردم!:D گفتش اتفاقا واقعیت اینه ، منم گفتم اگه بود میشد اینکارو کرد.
خودم گفتم همین 2 روز پیش DC2 بازی کردم و کنترلش کاملا برازنده ی بازی بود ، ولی مسئله کلیه اصلا! مسئله اینکه شما با 4 تا جهت آزادی عمله یک آنالوگ رو ندارین. چیزی مشخصه نیاز به مدرک نداره ، یک سری سبک ها منسوخ شده یک سری کنترل ها منسوخ شده ، اینم جزوشونه.
اون قسمته قرمز هم به شدت قبول دارم.

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
فک کنم برای بار 30000 که این بحثو می کنیم تو این تاپیک 8-|

فعلا من دارم سوتی های خفن داستانی شماره 6 در میارم
خاک بر سرشون که یه داستان بدون اشکال نتونستن بنویسن !!! :|

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
فک کنم برای بار 30000 که این بحثو می کنیم تو این تاپیک 8-|

فعلا من دارم سوتی های خفن داستانی شماره 6 در میارم
خاک بر سرشون که یه داستان بدون اشکال نتونستن بنویسن !!! :|
چی بگیم افشین جون؟ در مورد سری کلاسیک که زیاد حرف زدیم. میمونه همین 6 که باید سریع تر برای PC بیاد تا بتونیم در مورد داستانش حرف بزنیم.
حالا شماهایی که بازی کردین، میشه چیزی از توی داستانش در آورد یا نه؟
راستی در مورد نظر سنجی:
آیا سری RE می تواند موفقیت های سابق خود را تکرار کند؟
دوستان دقت کنن گفته موفقیت های سابق. نگفته یه RE خوب.
یکی از علت های موفقیت سری های قبلی، این بود که بازی پر از شخصیت بود و هر کدوم پیش زمینه مفصلی برای خودشون داشتن.
با مرگ وسکر که هسته بازی به شمار میرفت، قدرت RE از بین رفت. البته شخصیت های دیگه ای موندن ولی کپکام به جای بسط دادن اونا، میاد شخصیت های کنونی رو که واقعا دیگه هیچی برای عرضه ندارن ادامه میده.
خیلی از کرکترها مثل کلیر (نیما خدا بیامرز)، بری، نیکولای، هانک، همین ربکا، عرضم به حضورتون یکی مثل الکس وسکر که خودش حکم یه منبع تغذیه داره رو میشه کاملا روشون مانور داد ولی شاهد شخصیت های بیخودی مثل جیک و هلنا و امثالهم هستیم.
عنوان نظر سنجی به نظرم میباست میشد با توجه به وضعیت کنونی کپکام، آیا سری RE می تواند موفقیت های سابق خود را تکرار کند؟
بله منم میگم میتونه به موفقیت های قبلیش برسه ولی الان نه. ممکنه با شماره 7 برسه و ممکنه با شماره N برسه. ولی با توجه به بقیه عناوین کپکام، مورد دوم صحیحه. تنها IP که هنوز کپکام تونسته زنده نگهش داره و همچنان عالی به شمار میره، Street Fighter هست، تازه اونم میگن به خاطر اینه که سازنده اصلی بازی همچنان روی بازی مشغول به کار هست.

آخرین ویرایش:

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
چی بگیم افشین جون؟ در مورد سری کلاسیک که زیاد حرف زدیم. میمونه همین 6 که باید سریع تر برای PC بیاد تا بتونیم در مورد داستانش حرف بزنیم.

اگه این بازی داستان داشته باشه...سیروس مقدم هم خودِ کوبریکه:D

mppm

کاربر سایت
Jul 21, 2012
288
نام
محمد
بابا به جانه خودم من فقط نقله قول کردم!:D گفتش اتفاقا واقعیت اینه ، منم گفتم اگه بود میشد اینکارو کرد.
خودم گفتم همین 2 روز پیش DC2 بازی کردم و کنترلش کاملا برازنده ی بازی بود ، ولی مسئله کلیه اصلا! مسئله اینکه شما با 4 تا جهت آزادی عمله یک آنالوگ رو ندارین. چیزی مشخصه نیاز به مدرک نداره ، یک سری سبک ها منسوخ شده یک سری کنترل ها منسوخ شده ، اینم جزوشونه.
اون قسمته قرمز هم به شدت قبول دارم.

بابا عزیز جان بچه ها نخواستن جوابتو بدن باز افاضات می کنی
واقعا توکه کدورونیکا رو بازی نکردی میگی مال پی اس 1 بود حالا از کنترل بازی های قبل ایراد میگیری؟!
به نظرم همون کنترل ها و همون دوربین ها بهتر بودند و به قول دوستمون تو همون زیرو و کدورونیکا بیشتر جواب میدادند...

---------- نوشته در 11:43 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:57 PM ارسال شده بود ----------

اینم کارای کامیا تا حالا
یعنی اینا میخوان بدون اون اویل دو رو ریمیک کنن؟!
GameYearPublisherRole
Bayonetta 2[SUP][6][/SUP]TBANintendosupervisor
The Wonderful 101[SUP][7][/SUP]2012Nintendodirector
Bayonetta2009SEGAstory, director
Ōkami2006Capcomdirector
Viewtiful Joe: Double Trouble!2005Capcomstory
Viewtiful Joe 22004Capcomstory
Phoenix Wright: Ace Attorney Trials and Tribulations2004Capcomvoice actor for Godot in the Japanese version
Viewtiful Joe2003Capcomdirector
Resident Evil Zero2002Capcomoriginal game design
Devil May Cry2001Capcomdirector
Resident Evil 21998Capcomdirector
Resident Evil1996Capcomsystem planner
Arthur to Astaroth no Nazo Makaimura1996Capcomplanner

---------- نوشته 10-10-2012 در 12:43 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی 09-10-2012 در 11:43 PM ارسال شده بود ----------

این بازی ای بود که بخاطرش دریمکست خریدم

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
کسی یادش میاد چقدر پیش بود شایعه رزیدنت اویل 6 اومد؟
صدای اون دستگاه تایپ و نشون دادن کره زمین و مشخصات جغرافیایی اون مکان خاص و اون عکس مرموز از یه جونور.
یه موزیک هم روی دمو بود که خدا بود و جوون میداد برای گذاشتن رو بازی.
حتما گوش کنید:
Atrium Carceri - End Titles dark ambient - YouTube.FLV
یعنی خاک عالم تو سرتون .عرضه نداشتین حتی یه بازی اکشن معمولی هم درست کنید.
چه ذوقی میکردیم اون زمان که 6 چیه میخواد به ریشها برگرده بعد که معرفی شد همون وقت فهمیدم این بازی مالی نمیشه.
باید تاسف خورد هیچ کاری هم دیگه نمیشه کرد.

اونایی هم که پرچم فروش بازی رو علم میکنن باید بخدمتشون عرض کنم استقبال مردم برای خرید از خرده فروشیها کم بوده یعنی کمی نزدیک فاجعه برای همچین ip.
حالا هی بگید کپکام به فکر فروش بیشتر هست.
چطوریه یه borderlands2 باید طی یه هفته فروشش روی هر 2 پلتفرم کنسولی نزدیک 2 ملیون بشه ولی این نکبت به زحمت پیش خریدش 700 هزار تا هم نشه.
پس دیدین گیمرها هم خر نیستن مثل کپکام و شعورشون میرسه بازیی که متاش اومده زیر 70 چه اشغالی هست و borderlands2 که متاش بالای88 هست اینطوری میفروشه.

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
راستی در مورد نظر سنجی:

دوستان دقت کنن گفته موفقیت های سابق. نگفته یه RE خوب.
یکی از علت های موفقیت سری های قبلی، این بود که بازی پر از شخصیت بود و هر کدوم پیش زمینه مفصلی برای خودشون داشتن.
با مرگ وسکر که هسته بازی به شمار میرفت، قدرت RE از بین رفت. البته شخصیت های دیگه ای موندن ولی کپکام به جای بسط دادن اونا، میاد شخصیت های کنونی رو که واقعا دیگه هیچی برای عرضه ندارن ادامه میده.
خیلی از کرکترها مثل کلیر (نیما خدا بیامرز)، بری، نیکولای، هانک، همین ربکا، عرضم به حضورتون یکی مثل الکس وسکر که خودش حکم یه منبع تغذیه داره رو میشه کاملا روشون مانور داد ولی شاهد شخصیت های بیخودی مثل جیک و هلنا و امثالهم هستیم.
عنوان نظر سنجی به نظرم میباست میشد با توجه به وضعیت کنونی کپکام، آیا سری RE می تواند موفقیت های سابق خود را تکرار کند؟
بله منم میگم میتونه به موفقیت های قبلیش برسه ولی الان نه. ممکنه با شماره 7 برسه و ممکنه با شماره N برسه. ولی با توجه به بقیه عناوین کپکام، مورد دوم صحیحه. تنها IP که هنوز کپکام تونسته زنده نگهش داره و همچنان عالی به شمار میره، Street Fighter هست، تازه اونم میگن به خاطر اینه که سازنده اصلی بازی همچنان روی بازی مشغول به کار هست.

از اول این تاپیک این بحث هست یه جورایی هرکسی ساز خودشو میزنه گفتم بگم بهت الکی خودتو خسته نکنی چون قبول نمی کنن !!!!!

داستان بازی مشکل داره
سوتی های خفن از داستان خود بازی هست نمی دونم کسی توجه کرده بهشون یا نه !!!!
کلا هیچ جوابی هم به هیچ سوال نمیده

بازی حتی تو ارائه شعار خودش هم وا مونده ینی تو اصلا نمی تونی No hope left رو تو داستان حس کنی
مگه اینکه منظورشون برای کل سری رزیدنت ایول بوده باشه :D

ایول بیاین سر نظر سنجی بحث کنیم
داستان بازی رو میشه ادامه داد اگه کسی بخواد به اون همه سوال باقی مونده جواب بده
من حتی شک دارم نویسنده شماره 6 کاملا از داستان سری خبر داشته باشه
وگرنه این داستان به شدت پاپ کرنی نوشته شده داستان damnation بیشتر به درد بازی میخوره تا این !!!!!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
از اول این تاپیک این بحث هست یه جورایی هرکسی ساز خودشو میزنه گفتم بگم بهت الکی خودتو خسته نکنی چون قبول نمی کنن !!!!!

داستان بازی مشکل داره
سوتی های خفن از داستان خود بازی هست نمی دونم کسی توجه کرده بهشون یا نه !!!!
کلا هیچ جوابی هم به هیچ سوال نمیده

بازی حتی تو ارائه شعار خودش هم وا مونده ینی تو اصلا نمی تونی No hope left رو تو داستان حس کنی
مگه اینکه منظورشون برای کل سری رزیدنت ایول بوده باشه :D

ایول بیاین سر نظر سنجی بحث کنیم
داستان بازی رو میشه ادامه داد اگه کسی بخواد به اون همه سوال باقی مونده جواب بده
من حتی شک دارم نویسنده شماره 6 کاملا از داستان سری خبر داشته باشه
وگرنه این داستان به شدت پاپ کرنی نوشته شده داستان damnation بیشتر به درد بازی میخوره تا این !!!!!
خب ببین داستان رو آره میتونن ادامه بدن اما نه با این وضع اسف بار.
همه ما از شماره پنجم منتظر اومدن شری و در نهایت الکس وسکر بودیم. این دوتا کلی ابهامات داشتن. مورد اول توی شماره 6 به فنا رفته اینجور که شواهد میگن. فقط دومی میمونه که گویا کپکام خودش هم نمیدونه برای چی اصلا اسم الکس رو آورده.
اما در مورد پاسخ دادن به سوالات باقی مونده:
چه فایده؟ دقت کردین هر دفعه که به اصطلاح میان به سوالات باقی مونده پاسخ بدن، ابهامات بیشتری وارد قضیه میکنن؟ اینجوری که نمیشه هر دفعه 2-3 سال برای جواب منتظر بمونیم و در نهایت همینجوری ادامه پیدا کنه. مثل یه نمودار میمونه که نقطه اوجش RE5 باشه و درست بعد از اون با شیب 90 درجه بیاد پایین. این خیلی بده. گوشمون هم از این حرفا پره که کپکام اکشن کرده و ..... (آلرژی گرفتیم نسبت به این جمله منفور).
من میگم که شخصیت هایی مثل ربکا و بری و اونایی که دیگه هیچی برای بازگو کردن ندارن، باید با یه واسطه قوی دوباره بیان رو صحنه. میشه چیزهایی در موردشون گفت.

mapmehr

کاربر سایت
Nov 23, 2006
69
نام
محمد علی
بابا عزیز جان بچه ها نخواستن جوابتو بدن باز افاضات می کنی
واقعا توکه کدورونیکا رو بازی نکردی میگی مال پی اس 1 بود حالا از کنترل بازی های قبل ایراد میگیری؟!
به نظرم همون کنترل ها و همون دوربین ها بهتر بودند و به قول دوستمون تو همون زیرو و کدورونیکا بیشتر جواب میدادند...

---------- نوشته در 11:43 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:57 PM ارسال شده بود ----------

اینم کارای کامیا تا حالا
یعنی اینا میخوان بدون اون اویل دو رو ریمیک کنن؟!
Game
Year
Publisher
Role
Bayonetta 2[SUP][6][/SUP]
TBA
Nintendo
supervisor
The Wonderful 101[SUP][7][/SUP]
2012
Nintendo
director
Bayonetta
2009
SEGA
story, director
Ōkami
2006
Capcom
director
Viewtiful Joe: Double Trouble!
2005
Capcom
story
Viewtiful Joe 2
2004
Capcom
story
Phoenix Wright: Ace Attorney Trials and Tribulations
2004
Capcom
voice actor for Godot in the Japanese version
Viewtiful Joe
2003
Capcom
director
Resident Evil Zero
2002
Capcom
original game design
Devil May Cry
2001
Capcom
director
Resident Evil 2
1998
Capcom
director
Resident Evil
1996
Capcom
system planner
Arthur to Astaroth no Nazo Makaimura
1996
Capcom
planner

---------- نوشته 10-10-2012 در 12:43 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی 09-10-2012 در 11:43 PM ارسال شده بود ----------

این بازی ای بود که بخاطرش دریمکست خریدم

الانم کامیا و میکامی یه کارای مرموزی دارن با وی یو میکنن فکر کنم مثل زمان گیم کیوب بشه که اویلای شماره دار واسه نینتندو بود فقط حالا هم بازیهای باحال بره واسه وی یو...

---------- نوشته در 06:54 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:48 PM ارسال شده بود ----------

اون از خریت کپکامه که هنگام تیراندازی نمیشه راه بری! اینجوری باید تا RE5 بیاییم بالا و به همه اینا گیر بدیم.
علاوه بر این اون تیر زدن و راه رفتن از توی Dino Crisis وجود داشت و جالبه کپکام چرا توی اون بازیش استفاده کرد و توی این استفاده نکرد.
حالا که بحث DC اومد وسط، اتفاقا دقت کردین چقدر گیم پلی DC مخصوصا شماره دومش، روون و نرم بود؟ و چقدر هم سریع. آدم لذت میبرد اونو بازی میکرد و اصلا هم خشک نبود. کپکام میتونه همون گیم پلی رو اینجا پیاده کنه نه؟ در ضمن مدرکی دال بر این نیست که اون گیم پلی الان جواب نمیده.
بعد از اون:
این همه واقعیت گفتی، منم یه واقعیت میگم.
واقعیت اینه که هیچ خری صاف و راست راست بلند نمیشه بره توی دل یه مشت زامبی آلوده به ویروس و 1% هم احتمال نده که یه اشاره کوچک ممکنه تو رو هم تبدیل به زامبی کنه.
اگر بخواییم واقعیت در نظر بگیریم که این واقعیت از همه رسوا تره. تازه کف گرگی زدن و جفت پا رفتن و اینا به کنار که خودش یه مبحث دیگه-ست.
درضمن، توی شماره های کلاسیک به 3 جای بدن یعنی سر، بدن و پا تیر اندازی میکرد. حالا گیریم من پهلوش رو بخوام بزنم. خب که چی؟ چی میشه؟ تاثیرش دقیقا همون تاثیر تیر زدن به بدن هست. منتها با این دوربین، بالاخره باید فیزیک بازی و از این قبیل موارد وجود داشته باشه. مثلا یه تیکه از زامبیه رفت، جز خوشگلی چیز دیگه نداره.

حیف اون Code Veronica که جز شماره های اصلی نبود. باید افسوس خورد.

کد ورونیکا به این دلیل نسخه شماره دار نبود چون قراردادی بین کپ کام و نینتدو واسه ایولای شماره دار تو گیم کیوب بود وگرنه با کمک سگا بهترین اویل سری بود...
واسه همین اویل 0 و ریمیک و 4 اختصاصی گیم کیوب بودند ولی بنا به دلایلی که سیاسی هم بود 4 واسه همه اومد!!!

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
الان به این نتیجه رسیدین که چرا میگم RE5 بهترین داستان رو داره؟ جمع و جور کردن داستان کار هر کسی نیست!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
چون Re6 بد بوده ینی 5 خوبه داستانش ؟؟؟؟

مرگ نا بهنگام وسکر مهم نیست ؟؟؟؟
خب نه پس بد بود؟/:):d
به نظرم همون بهتر که توی RE5 مرد. چون با وضعیت کنونی، مرگ وسکر میتونست به سخره گرفته بشه/:) خداییش افشین RE5 نقطه اوج وسکر بود. کلا همه عوامل برای بزرگ و با عظمت نشون دادن وسکر برقرار بود
کلا RE6 رو یه شماره اصلی حساب نکنین

پ.ن: باو افشین چرا توهم میزنی. کسی تا حالا توی تاپیک به داستان RE5 گیر نداده.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
خب نه پس بد بود؟/:):d
به نظرم همون بهتر که توی RE5 مرد. چون با وضعیت کنونی، مرگ وسکر میتونست به سخره گرفته بشه/:) خداییش افشین RE5 نقطه اوج وسکر بود. کلا همه عوامل برای بزرگ و با عظمت نشون دادن وسکر برقرار بود
کلا RE6 رو یه شماره اصلی حساب نکنین

پ.ن: باو افشین چرا توهم میزنی. کسی تا حالا توی تاپیک به داستان RE5 گیر نداده.

به شخصه تریجح میدادم کریس بمیره تا وسکر:-b8-|=((
:whistling:
غلط کردم:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s
فحشم ندین%-(

اگر هدف مند بازی رو مینوشتن (که امکانیش به دلیل اینکه سیاست ها یکی نیست و نویسنده ها ثابت نیست در حدِ صفره) باید پایان RE رو با پایان وسکر یکی میکردن!

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
چون Re6 بد بوده ینی 5 خوبه داستانش ؟؟؟؟

مرگ نا بهنگام وسکر مهم نیست ؟؟؟؟

افشین وسکر باید توی 5 میمرد. مشکل من این هست که بعد 5 نباید داستان ادامه پیدا میکرد و یا 5 آخرین شماره RE می‌بود. والا اگر مستقل بررسی کنیم داستان 5 شاهکار هست. اونم به این دلیل که کل داستان رو جمع بندی کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر