بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

از داستان 6 که قرار هست توی 7 استفاده کنن .این رو که شکی نیست.
رولیشنز هم میتونس به رولیشنز 2 ربط داشته باشه ولی خود سازندگان رولیشنز 2 گفتن که ارتباطی به رولیشنز نداره.

- - -ویرایش - - -

بچه ها توی بحث هاتون رعایت کنید و داستان رو اسپویل نکنید. ممکنه خیلی ها هنوز بازی نکرده باشن
دادش کدوم اسپویل؟
اگرم چیزی گفتیم ماله تریلرها بوده دیگه فراتر که چیزی نمیدونیم بگیم
البته اگه منظورت نسخه 6 و رولیشنز هست که خیلیا بازی کردن و اونایی هم که بازی نکردن اینا رو میدونن نگران نباش

جناب نیما دیگه چیزی نمونده برا من توضیح بدین!

آقای اسمایل یه سوالی کردن من هم در جواب ایشون حرفهام زدم ؛من کاری ندارم داستان Evil 4 به گذشته ربطی نداشت و قبول دارم که فرعی بود ؛شما چنان جبهه ایی مقابل من گرفتین انگار چی گفتم.در واقع زیاد روی کردی ,-داستان یه بخش از بازی هس ؛من درباره ی کلیت بازی صبحت میکنم ,درسته اویل 4 داستانش فرعی بود و به نظرم باید یه عنوانی می بود نه شماره دار.ولی همچنان عناصر Survival horror در خود داشت کم رنگ بود ولی قابل لمس بود ,تو اویل 5داستان در بهترین حالت قرار داشت و همچنین گرافیک ,ولی از بقیه جهات یه افتضاح بیش نبود البته در مقایسه با 4

در واقع از نظر داستان کاملا حق با شماست.

و اینکه اویل 4 رزیدنت نیست یا هست نمی خوام پافشاری کنم وقتی اسم بازی رزیدنت اویل هست لیون یکی کارکترهای سری هس ایدا هم هس البرت هم هانک هم جک هم دستگاه تایپ هم ...حالا هی بگو نیس
نظر شما محترم هس ولی فکت نیس

جناب نیما دیگه چیزی نمونده برا من توضیح بدین!

آقای اسمایل یه سوالی کردن من هم در جواب ایشون حرفهام زدم ؛من کاری ندارم داستان Evil 4 به گذشته ربطی نداشت و قبول دارم که فرعی بود ؛شما چنان جبهه ایی مقابل من گرفتین انگار چی گفتم.در واقع زیاد روی کردی ,-داستان یه بخش از بازی هس ؛من درباره ی کلیت بازی صبحت میکنم ,درسته اویل 4 داستانش فرعی بود و به نظرم باید یه عنوانی می بود نه شماره دار.ولی همچنان عناصر Survival horror در خود داشت کم رنگ بود ولی قابل لمس بود ,تو اویل 5داستان در بهترین حالت قرار داشت و همچنین گرافیک ,ولی از بقیه جهات یه افتضاح بیش نبود البته در مقایسه با 4

در واقع از نظر داستان کاملا حق با شماست.

و اینکه اویل 4 رزیدنت نیست یا هست نمی خوام پافشاری کنم وقتی اسم بازی رزیدنت اویل هست لیون یکی کارکترهای سری هس ایدا هم هس البرت هم هانک هم جک هم دستگاه تایپ هم ...حالا هی بگو نیس
نظر شما محترم هس ولی فکت نیس

خداییش الآن من جبهه گرفتم یا تو؟:dمیگی نظرت فکت نیست.تا جایی که من میدونم فکت یعنی واقعی.اینکه نظرم واقعی نیست یعنی درست نیست.در حالی که من هیچوقت چنین چیزی رو خطاب به تو نگفتم.بعدش هم حداقل کاش نظرم متضاد تو بود.من که چیزی جز حرفای تو نگفتم.من واقعا نمیدونم تو چرا همیشه اینقدر خشک و سر سنگین با من برخورد میکنی؟حالا خوبه عقایدمون مثل هم هست!:(من که واقعا تو رو قبول دارم و به عنوان یک فن حرفه ای و منطقی برات احترام قائلم.حالا تو رو نمیدونم.ولی واقعا نمیدونم چیکار کردم که مستحق همچین رفتاری هستم؟من هرچی میگم،تو به خودت میگیری.دفعه ی اول هم نیست.در حالی که من واقعا منظوری ندارم و قصدش مقابله با تو نبوده.شاید با شخص دیگه ی اینطوری رفتار کنم.ولی قطعا نه با تو که قبولت دارم و میدونم مثل خودم فکر میکنی!

من نه حرف توهین آمیزی زدم و نه قصدم این بود که تو رو بکوبونم.فقط نظرم رو گفتم.اینجا اسمش تاپیک نقد و بررسیه.یعنی اینطور نیست که بگی چون مخاطبم اسماعیل بوده،بقیه حق اظهار نظر ندارن.اگه واقعا نمیخوای بقیه جواب بدن،باید توی پروفایل یا بخش پیام های خصوصی بنویسی.البته باز فکر نکنی که جبهه گرفتم یا دارم باهات کل کل میکنم.من فقط میگم اینجا اولا اینجا همه حق اظهار نظر دارن و ثانیا من چیزی برخلاف نظر تو نگفتم.دروغ میگم بگو دروغ میگی!

خب منم منظورم داستان بود دیگه.خودم که گفتم از لحاظ گیم پلی و آتمسفر OK بود.هیچکدوم از حرفام برخلاف نظر تو نبود.نمیدونم چرا اینجوری برداشت کردی.اصلا من خواستم نظرم رو درباره ی داستان 4 بگم.تو درباره ی آتمسفرش گفتی،منم خواستم حرفت رو کامل کنم و جنبه ی داستانی اون رو هم مطرح کنم.اینا تضادی با هم ندارن!

ولی در مورد اینکه گفتی وقتی اسم بازی رزیدنت اویل هست،من دیگه پافشاری نمیکنم باید بگم صرفا اسم یا آوردن چند تا شخصیت قدیمی در یک بازی،نمیتونه اون بازی رو موجه و مرتبط با اسمش جلوه بده.البته منظورم 4 نیست.اون که به قول خودت،از لحاظ گیم پلی و آتمسفر واقعا رزیدنت اویل بود و حتی خیلی بهتر از 5.من دارم کلی میگم.مثلا اگه من الآن بیام یک کال آف دیوتی بسازم که توش کلیر و شری باشن،توی بخش مرسناریسش هم هانک و چند تا شخصیت دیگه رو بیارم،دستگاه تایپ هم داشته باشه و اسمش و هم بذارم رزیدنت اویل.بعد واقعا تو این رو به عنوان یک رزیدنت اویل قبول میکنی؟البته در مورد عملیات:راکون سیتی واقعا همینطور بود!:dاین رو که دیگه خودت هم باید قبول داشته باشی!;)

آخرین ویرایش:
بله ویدئوها امروز روی پیج رزیدنت ایول قرار گرفتن.

دوستان، شماره 4 به جای توضیح داستان، رازآلودگیش رو حفظ کرده که این خودش یک سبکه. توضیح داستان کار پیچیده‌ای نیست. داستان رزیدنت ایول 4 در فضای اون جریان داره؛ درست مثل یک طرح مفهومی که پر از طعنه، یک گذشته‌ی کدر رو در ذهن تداعی می‌کنه. ترس هم دقیقا همین‌جاست!
مشکل اینه که ما متوجه نیستیم رزیدنت ایول 4، به هیچ وجه رزیدنت ایول نیست. ژانر و تم داستان تفاوت داره. نباید انتظار باز کردن قضیه رو در این ژانر داشت!
با چند حرکت کوچک می‌شد یک آی پی جدا از این شماره ساخت.

بله، منم به شدت به داستان Rev2 امیدوارم. گیم‌پلی خیلی مهم‌تر از گرافیک هست - همون‌طور که توی EW تجربه کردیم. Revelations یکی از لذت بخش‌ترین گیم‌پلی‌ها رو برای من داشت.

خداییش الآن من جبهه گرفتم یا تو؟:dمیگی نظرت فکت نیست.تا جایی که من میدونم فکت یعنی واقعی.اینکه نظرم واقعی نیست یعنی درست نیست.در حالی که من هیچوقت چنین چیزی رو خطاب به تو نگفتم.بعدش هم حداقل کاش نظرم متضاد تو بود.من که چیزی جز حرفای تو نگفتم.من واقعا نمیدونم تو چرا همیشه اینقدر خشک و سر سنگین با من برخورد میکنی؟حالا خوبه عقایدمون مثل هم هست!:(من که واقعا تو رو قبول دارم و به عنوان یک فن حرفه ای و منطقی برات احترام قائلم.حالا تو رو نمیدونم.ولی واقعا نمیدونم چیکار کردم که مستحق همچین رفتاری هستم؟من هرچی میگم،تو به خودت میگیری.دفعه ی اول هم نیست.در حالی که من واقعا منظوری ندارم و قصدش مقابله با تو نبوده.شاید با شخص دیگه ی اینطوری رفتار کنم.ولی قطعا نه با تو که قبولت دارم و میدونم مثل خودم فکر میکنی!

من نه حرف توهین آمیزی زدم و نه قصدم این بود که تو رو بکوبونم.فقط نظرم رو گفتم.اینجا اسمش تاپیک نقد و بررسیه.یعنی اینطور نیست که بگی چون مخاطبم اسماعیل بوده،بقیه حق اظهار نظر ندارن.اگه واقعا نمیخوای بقیه جواب بدن،باید توی پروفایل یا بخش پیام های خصوصی بنویسی.البته باز فکر نکنی که جبهه گرفتم یا دارم باهات کل کل میکنم.من فقط میگم اینجا اولا اینجا همه حق اظهار نظر دارن و ثانیا من چیزی برخلاف نظر تو نگفتم.دروغ میگم بگو دروغ میگی!

خب منم منظورم داستان بود دیگه.خودم که گفتم از لحاظ گیم پلی و آتمسفر OK بود.هیچکدوم از حرفام برخلاف نظر تو نبود.نمیدونم چرا اینجوری برداشت کردی.اصلا من خواستم نظرم رو درباره ی داستان 4 بگم.تو درباره ی آتمسفرش گفتی،منم خواستم حرفت رو کامل کنم و جنبه ی داستانی اون رو هم مطرح کنم.اینا تضادی با هم ندارن!

ولی در مورد اینکه گفتی وقتی اسم بازی رزیدنت اویل هست،من دیگه پافشاری نمیکنم باید بگم صرفا اسم یا آوردن چند تا شخصیت قدیمی در یک بازی،نمیتونه اون بازی رو موجه و مرتبط با اسمش جلوه بده.البته منظورم 4 نیست.اون که به قول خودت،از لحاظ گیم پلی و آتمسفر واقعا رزیدنت اویل بود و حتی خیلی بهتر از 5.من دارم کلی میگم.مثلا اگه من الآن بیام یک کال آف دیوتی بسازم که توش کلیر و شری باشن،توی بخش مرسناریسش هم هانک و چند تا شخصیت دیگه رو بیارم،دستگاه تایپ هم داشته باشه و اسمش و هم بذارم رزیدنت اویل.بعد واقعا تو این رو به عنوان یک رزیدنت اویل قبول میکنی؟البته در مورد عملیات:راکون سیتی واقعا همینطور بود!:dاین رو که دیگه خودت هم باید قبول داشته باشی!;)

نیما تو چرا همچین فکر کردی ؛ تو اشتباه می کنی تو جایگاه ویژه ایی برام داری حتما نباید بگم که ,من دارم باهات حرف میزنم فقط با تو این یعنی ارزش داری برام, من حرفه ایی نیستم ولی باهاشون گشتم قوانینشون میدونم

در مورد فکت صرف فقط Resident Evil 4=Resident Evil بود یعنی اینکه مثلا بگم آره اویل 4 رزیدنت هس و شما بگی نیس و هزار دلیل و مدرک بیاری ولی بازی با نام Evil 4 منتشر شده و همه به این اسم صداش میکنن ولی به قل خودت می تونست به اسم یه ایپی جدید بیاد من هم نظرم همینه ولی نظر ما رسمیت نداره؛حرف منم اینه

نیما تو چرا همچین فکر کردی ؛ تو اشتباه می کنی تو جایگاه ویژه ایی برام داری حتما نباید بگم که ,من دارم باهات حرف میزنم فقط با تو این یعنی ارزش داری برام, من حرفه ایی نیستم ولی باهاشون گشتم قوانینشون میدونم

در مورد فکت صرف فقط Resident Evil 4=Resident Evil بود یعنی اینکه مثلا بگم آره اویل 4 رزیدنت هس و شما بگی نیس و هزار دلیل و مدرک بیاری ولی بازی با نام Evil 4 منتشر شده و همه به این اسم صداش میکنن ولی به قل خودت می تونست به اسم یه ایپی جدید بیاد من هم نظرم همینه ولی نظر ما رسمیت نداره؛حرف منم اینه

آره عزیزم.آخه تو گفتی جبهه گرفتی.در حالی که من واقعا همچین قصدی نداشتم.به هر حال ببخشید اگه ناراحتت کردم یا باعث ایجاد سوءبرداشت شدم.در ضمن،تو واقعا یک فن حرفه ای هستی.حداقل خیلی بیشتر از کسانی که خودشون رو فن حرفه ای میدونن،ولی رسما هیچی از داستان سرشون نمیشه.با حرفات در مورد 4 هم کاملا موافقم.ما واقعا هیچ اختلاف نظری با هم نداریم.هر چی بوده،فقط بحث های سلیقه ای بوده که تازه به قول خودت رسمیت هم ندارن.

مثل همون اختلاف نظری که درباره ی اویل ویتین داشتیم که اون هم کاملا سلیقه ای بود.من هم هیچوقت صراحتا نگفتم که اویل ویتین خوبه یا بده.فقط گفتم نظر من اینه و خیلی بهتر از این میتونست باشه.البته شاید انتظار من از بازی خیلی زیاد بوده.تازه اون هم اصلا رزیدنت اویل نبوده.وگرنه درباره ی تمام مسائل رزیدنت اویل اتفاق نظر داریم!;)

در مورد 4 هم خودت داری میگی،هزار تا دلیل و مدرک آوردم.یعنی همینطوری روی هوا و فقط براساس احساسات شخصی خودم چیزی نگفتم.منظورم هم فقط این بود که صرفا به خاطر اسم یا یکی دو تا از شخصیت های بازی نمیتونیم یک بازی رو به یک سری خاص نسبت بدیم.در حالی که فقط داره اسم اون سری رو یدک می کشه.این رو هم کلی گفتم.نه فقط درباره ی 4.من میگم 4 اینقدر از اصل سری فاصله داشت که کلا میتونست یک IP مجزا بشه و خودت هم بهش اشاره کردی.در واقع موضوع و ماهیتش،کلا ربطی به رزیدنت اویل نداشت.ولی از لحاظ گیم پلی و آتمسفرش،قطعا رزیدنت اویل محسوب میشه!;)

آخرین ویرایش:
راستش نیما من ناراحت نشدم یه چیز دیگه بود که مهم نیس پس به بخشش احتیاجی نیس.تو اگه از دست من ناراحتی من عذرخواهی میکنم. من هیچ بازی به اندازه اویل داستانش برام اهمیت نداره و کلا خیلی برام ارزشمنده ,عاشق راکون سیتی هستم و کلا بحث هایی که در مورد اویل انجام میشه خیلی برام مهمه و بهش حساسم.

این تعریف هارو بیخیال اینا مهم نیس ,ولی ممنون.ازت تعریف نمی کنم چون احتیاجی نداری آنچه خود می دانی هستی آنچه دیگران می گویند نیستی

درباره ی اویل ویتین آره بحث هایی داشتیم ولی نمی دونم چرا پیام هام پاک شدن ,اون از یوزر سابقم که نمی دونم چه بلایی سرش اومد اینم از این ,هنوزم پاکش نکردم منتظرم DLC هاشو بازی کنم خلاصه اختلاف نظرهایی داشتیم که حل شد من با تو آنچنان اختلافی نداشتم یه اشخاصی بودن که بد رو مخ بودن واقعا اون موقع ها خیلی درگیر بودم باهاشون .اولش میگفتن میکامی داره با تریلی داره میاد برید کنار,بعد بازی همون آدما ترولش کردن.خیلی خلاصه مسخره بود.

در مورد Evil 4
آره دیگه نیما دقیقا حرف من همینه

راستش نیما من ناراحت نشدم یه چیز دیگه بود که مهم نیس پس به بخشش احتیاجی نیس.تو اگه از دست من ناراحتی من عذرخواهی میکنم. من هیچ بازی به اندازه اویل داستانش برام اهمیت نداره و کلا خیلی برام ارزشمنده ,عاشق راکون سیتی هستم و کلا بحث هایی که در مورد اویل انجام میشه خیلی برام مهمه و بهش حساسم.

این تعریف هارو بیخیال اینا مهم نیس ,ولی ممنون.ازت تعریف نمی کنم چون احتیاجی نداری آنچه خود می دانی هستی آنچه دیگران می گویند نیستی

درباره ی اویل ویتین آره بحث هایی داشتیم ولی نمی دونم چرا پیام هام پاک شدن ,اون از یوزر سابقم که نمی دونم چه بلایی سرش اومد اینم از این ,هنوزم پاکش نکردم منتظرم DLC هاشو بازی کنم خلاصه اختلاف نظرهایی داشتیم که حل شد من با تو آنچنان اختلافی نداشتم یه اشخاصی بودن که بد رو مخ بودن واقعا اون موقع ها خیلی درگیر بودم باهاشون .اولش میگفتن میکامی داره با تریلی داره میاد برید کنار,بعد بازی همون آدما ترولش کردن.خیلی خلاصه مسخره بود.

در مورد Evil 4
آره دیگه نیما دقیقا حرف من همینه

آره.همه ی حرفات کاملا درسته.در مورد هم واقعا لطف داری!

فقط یک چیزی.تو گفتی که 5 به جز داستان و گرافیکش افتضاح بود.ولی یه نظر من،دو تا مولفه ی برجسته ی دیگه هم داشت:

یکی کات سین هاش و یکی هم آهنگاش که واقعا در کل سری رزیدنت اویل بی نظیر بودن.توی 4 که کات سین زیاد جذابی نداشتیم.درسته که همشون سینمایی و کار شده بود،ولی اصلا اون هیجان و جذابیت لازم رو نداشتن.چون مبارزه و صحنه های هیجان انگیز به ندرت توشون دیده میشد.تنها کات سین نسبتا جالب 4،مبارزه ی لیون با کراوزر بود که حتی همون هم اصلا با کات سین های 5 مقابل مقایسه نبود.اتفاقی که خیلی بدترش هم در 6 تکرار شد و کات سین هاش فقط محدود به صحبت کردن بودن.توی 5 کات سین مبارزه ی کریس و جیل با وسکر در قصر اسپنسر،کات سین مبارزه با کریس در هواپیما،کات سین هیولا شدن آیروینگ،کات سین مبارزه با ماجینی های موتور سوار و رسیدن تیم دلتا،کات سین نخستین رویارویی با جیل در حضور وسکر و اکسلا،کات سین مبارزه با جیل و بعدش ترک کردن اون،کات سین خیانت وسکر به اکسلا،کات سین ابتدایی بازی که جیل رو به صورت ناشناس و مرموزی می بینیم و همچنین کات سین نهایی بازی (مرگ وسکر) واقعا بی نظیر و تاثیر گذار بودن و انصافا آدم رو سر جاش میخکوب میکردن.انگار داشتیم یک فیلم سینمایی رو تماشا می کردیم!

موسیقی بازی هم که انصافا بهترین موسیقی کل سری بود.بعد از اون هم قطعا مال 2 بهترین بود.در درجه ی بعدی هم 3 و کد ورونیکا.توی 4 و 6 من هیچ موسیقی جالبی که به دلم بشینه نشنیدم.فقط دو تا آهنگ توی 4 بود که تازه همونا رو هم نمیشه گفت عالی بودن.6 که کلا تعطیل بود.به جای اینکه پیشرفت کنن پسرفت میکنن.واقعا جای تاسف داره.در حالی که آهنگ های 5،به معنی واقعی کلمه شاهکار بودن.نه تنها بهترین آهنگ سری رزیدنت اویل،بلکه بهترین آهنگ کل عمر من همون قسمتی بود که کریس مجبور میشه با جیل مبارزه کنه.یک آهنگ فوق العاده احساسی و تاثیر گذار و در عین حال جدی و حماسی.واقعا تحسین برانگیز بود.همچنین آهنگ مبارزه با آیروینگ،آهنگ مبارزه با وسکر قبل از پرواز هواپیما و همچنین آهنگ مبارزه ی دو به دو با وسکر و جیل.واقعا همشون بی نظیر بودن!

پس حداقل به خاطر همین 4 مولفه یعنی داستان،گرافیک،کات سین ها و موسیقی هم که شده،نمیتونیم بگیم 5 افتضاح بوده.تازه هم نمرات بسیار خوبی گرفته و هم فروشش از 4 بیشتر بوده.نمیخوام بگم از اون بهتر بوده.اصلا.فقط میگم در این 4 زمینه،قطعا از اون جلوتر بوده.ولی خب قبول دارم که آتمسفر و طراحی مراحل 4 واقعا بهتر و جذابتر بوده.گرچه برای من یکی،بیشتر داستان و موسیقی مهمه،نه حتی گرافیک و کات سین ها.برای همینه که 5 رو بیشتر دوست دارم.چون به ایده آل های ذهنی من نزدیک تره.ولی بازم نمیگم کلا از 4 بهتر بوده.چون فقط توی همین 4 زمینه قبولش دارم و بس.گرچه انصافا همین 4 مورد هم کم چیزایی نیستن!

آخرین ویرایش:
خب کات سین ابتدایی 4 به یاد می یاری همون که لیون تو ماشین نشسته,کات سین لویس سرا و لیون فراموش کردی اونجا که به هم بسته شدن , کات سین درگیری ایدا و لیون ,کات سین نبردجک و لیون , کات سین های 4 خیلی سینماتیک بودن , کات سین های 5 هم خوب بود بهترین برای من قصر اسپنسر بود اونجا که جیل خودشو میندازه تا کریس آسیب نبینه فوقعالاده ست یه کات سین دیگه ام داشت که فوقعالاده احساس برانگیز بود اونجا یه مغزن به آرومی باز میشه و کریس فکر میکنه جیل تو اونه چهره ی کریس تو اون لحظه پر از نگرانی و اندوه واقعا حرف نداره اون صحنه,بقیه کات سین بیشتر بر اکشن تمرکز داره صحنه های وسکر خوبه اونجا عینک شو پرت میکنه و طی مبارزه ماتریکس گونه دوباره اون رو پس میگیره من کات سین های 5 نمیگم بده ولی 4 بیشتر دوس دارم چون استادانه کار شده و روایت سینمایی تری داره
در مورد موسیقی 5 موسیقی خیلی گوش نواز و حماسی داشت ولی 6به نظرم تو موسیقی حرف نداشت و کاملا در این زمینه بی رقیبه مرحله کوهستان یادته چه موسیقی احساسی و غمناکی داشت؛ولی 4موسیقی خاصی نداشت و خنثی بود .افتضاح من بیشتر به خاطر گیمپلیش گفتم وقتی یه دور تمومش کنی دیگه دوس نداری بری البته من سه بار رفتم ولی با فاصله زیاد ولی همون یه بار جذاب بود ,ولی اویل 4 یه بازی با ارزش تکرار بالا بود.

البته سرا جان،من خودم گفتم کات سین های 4 سینماتیکه.من 5 رو از لحاظ اکشن و هیجان گفتم.چون به اعتقاد من،درسته که اکشن برای گیم پلی آفته،ولی برای کات سین و داستان لازمه و خیلی هیجان و جذابیت اون رو بالا میبره.ساخت یک کات سین اکشن و پر کشمکش مثل مال 5 هم واقعا سخت و هنرمندانه است.مثلا همین کات سین ابتدایی 4 که گفتی واقعا سینماتیک بودولی خب هیچ هیجان و جذابیتی نداشت.منظور من این بود!;)

واقعا به نظرت آهنگ های 6 خوب بودن؟نمیدونم چرا به جز یکی دو مورد خاص مثل آهنگ منوی اصلی بازی یا آهنگ جایی که شری ماجرای پدرش و کلیر رو برای جیک تعریف میکنه،هیچ آهنگ جالب دیگه ای ندیدم.آهنگ های 5 واقعا شاهکار و حماسی بودن.حتی یک موسیقی ضعیف و در حد 4 و 6 که خوشم نیاد ازش ندیدم.مثلا توی 6 آهنگ بخش مرسناریس و آهنگ اون منویی که فایل ها رو میخوندیم،واقعا افتضاح و حتی خنده دار بودن.در حالی که توی 5،هر دو مورد واقعا شاهکار و حداقل برای من یکی تکرار نشدنی بودن.اون آهنگ کوهستان توی 6 هم شاید برای قسمت دیگه ای عالی میشد،ولی به نظر من زیاد به اون مکان و موقعیت نمیومد.چون اون مکان اصلا احساسی و حماسی نبود.کلا سناریوی جیک و شری،اون جدیت و سنگینی لازم رو نداشت.با اینکه جیک و شری سنشون زیاد بود،ولی انگار یک بچه ی تازه کار و بی تجربه (شری) و لجباز و بی شعور (جیک) جلو میرفتن.به هر حال سلیقه ها فرق داره دیگه!

5 رو هم من خیلی خیلی بیشتر از 4 بازی کردم.تا جایی که توی تمام مراحش درجه ی S گرفتم و تمام اسلحه هاش رو هم تا آخرین درجه آپگرید و بعدش هم بی نهایت کردم.همش با با پولی که خودم به وسیله ی بازی کردن شبانه روزی بدست آورده بودم.بخش مرسناریسش که دیگه هیچی.حیف که سیوم رو داداشم سهوا پاک کرد.واقعا حیف.این قضیه مال دو سال پیشه.البته اصلا نمیخوام بگم که از 4 بهتره.اصلا.فقط میخوام بگم سلیقه ها فرق داره.شاید چون برای من داستان و موسیقی در اولویته،این حس رو نسبت بهش داشتم.پس شاید به 4 نرسه،ولی انصافا بازم نمیتونیم بگیم افتضاح بوده.حداقل به خاطر همین 4 مورد (داستان،گرافیک،موسیقی و کات سین ها).اینا از یک بازی،چیزی بیشتر از یک افتضاح میسازن!;)گرچه حتی از همون لحاظ آتمسفر و گیم پلی که گفتی هم به نظر من متوسط بود،افتضاح نبود.وگرنه قطعا این همه بازیش نمی کردم.درسته که به خاطر داستان و آهنگ هاش میرفتم.ولی بالاخره مجبور بودم گیم پلی و آتمسفرش رو هم پشت سر بذارم دیگه.من که شخصا اصلا بدم نیومد!:(

آخرین ویرایش:
در کل توی بخش موسیقی نسخه های مدرن یعنی 4و 5 و6 و رولیشنز واقعا ضعیف کار شده
حتی به جرائت میشه گفت ضعیف ترین بخش نسخه های مدرن موسیقی اونها هست.
نسخه 4 که بجز تیراژ پایانی موسیقی انچنانی نداشت.البته موسیقی بخش کلیسا با محیط همخوانی داشت ولی قشنگ روش کار نشده بود.
نسخه 5 هم تنها موسیقی تیتراژ که اونم تنها به خاطر پایان داستان اصلی رزیدنت ایول که با مرگ وسکرپایان یافت حس غمناکی میداد و از این لحاظ میشه گفت قشنگه
البته اون موسیقی مبارزه کریس با جیل هم بد نبود ولی بیشتر جنبه حماسی داشت.کلا هیچ یک از موسیقی های 5 ترسناک نبودن همشون جنبه حماسی داشتن.من دوست دارم موسیقی در عین قشنگ بودن حس استرس و دلهره ایجاد کنه. چون حقیقت اینه که موسیقی که مناسب نام رزیدنت ایول باشه باید ویژگی القای ترس و دلهره توش حس بشه.مگه اینکه موسیقی مربوط به تیراژ پایانی یا یه صحنه حماسی باشه کهدر اینصضورت موسیقی میتونه حماسی باشه .االبته طبیعی هم هست که موسیقی 5 حماسی باشن چون قصد ساخت یه بازی ترسناک نداشتن.
موسیقی 6 و رولیشنز هم کلا از نظر من تعطیله نه جنبه حماسی قشنگی داره نه حس ترس نه چیز دیگه.
اما بهترین موسیقی رو واقعا میشه گفت در درجه اول کد ورونیکا داشت مخصوصا موسیقی سیوش .همه موسیقیهاش بجا کار گذاشته شده بودن.
بعدم موسیقی نسخه 3 و بعد نسخه دوم و نسخه اول
من حتی موسیقی ریمیک رو هم به اندازه موسیقیRE1 قشنگ نمیدونم
البته بحث اینکه کدوم نسخه موسیقی خوبی داشته به سلیقه هم ارتباط داره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or