بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

نسخه سوم راحتره .نسخه 2و 1 و کد ورنیکا رو معمولا گیم پلی سختری دارن البته از نظر معمایی بودن 3 از همشون مشکلتره
نظر شخصی خودم اینه که تو نسخه های کلاسیک تنها دو نسخه 1 و 3 به معنای واقعی ترسناکن. و نسخه های 2 و کد رونیکا در عمل ترسناک نیستن مگر برای کسی که اولین بار از اونا شروع کنه. از نظر معمایی هم 1و3بهتر از نسخه 2 هستن.نسخه 2 انچنان معمای مشکل و جالب و در گیر کننده نداره و زامبیهاش هم یکم اعصاب خرد کن هستن و صدایی شبیه گاو هم در میارن! زامبیهای کد ورنیکا هم دقیقا همینطورین.ولی من از زامبیهای نسخه 1 و3 خیلی خوشم میاد هم ترسناکترن هم اعصاب خرد نمیکنن. ولی با این حال نسخه 2 رو هم به اندازه 1 و3 دوست دارم.

آخرین ویرایش:
رزیدنت اویل 1 یا باید خیلی سال پیش بازی میکردی یا همون زمان موقع عرضه... الان اویل 1 بازی کنید یک بازی مزخرف بنظر میاد ولی نسخه بازسازی قضیش فرق داره .

رزیدنت اویل 1 یا باید خیلی سال پیش بازی میکردی یا همون زمان موقع عرضه... الان اویل 1 بازی کنید یک بازی مزخرف بنظر میاد ولی نسخه بازسازی قضیش فرق داره .
فکر کنم شمامدرن پسند هستی
ولی با این حال کافیه بدون در نظر گرفتن گرافیک بری اویل 1 رو بازی کنی و به اتمسفر گیرا و محیط مرموز اسپنسر غرق بشی و صدای زامبیها درون محوطه های تنگ و موسیقی که با اتمسفر محیط عمارت اسپنسر و ازمایشگاه زیر عمارت نواخته میشه رو گوش کنی میفهمی چه شاهکاری بوده
تازه گرافیک هم که در رمان خودش بالا بود
در بین فاکتور های ترس و گیم پلی معما و اتمسفر و محیط و داستان و موسیقی و گرافیک کمترین ارزش رو فاکتور گرافیک داره که اویل 1 فقط تو گرافیک اون هم نسبت به بازیهای روز ضعف داره

وا الله همین الانم اویل 3 دوباره بازی کردنش می ارزه به نصف بازیهای موجود تو بازار..!! برای من سال و ماهش مهم نیست..قشنگ بودنش ملاکه.

فکر کنم شمامدرن پسند هستی
ولی با این حال کافیه بدون در نظر گرفتن گرافیک بری اویل 1 رو بازی کنی و به اتمسفر گیرا و محیط مرموز اسپنسر غرق بشی و صدای زامبیها درون محوطه های تنگ و موسیقی که با اتمسفر محیط عمارت اسپنسر و ازمایشگاه زیر عمارت نواخته میشه رو گوش کنی میفهمی چه شاهکاری بوده
تازه گرافیک هم که در رمان خودش بالا بود
در بین فاکتور های ترس و گیم پلی معما و اتمسفر و محیط و داستان و موسیقی و گرافیک کمترین ارزش رو فاکتور گرافیک داره که اویل 1 فقط تو گرافیک اون هم نسبت به بازیهای روز ضعف داره
در مورد شاهکار بودنش بحثی ندارم ولی شما بر فرض برای بار اول رزیدنت اویل 1 رو الان بازی کنی آیا میترسی ؟ چون شما میدونی یه گیم ترسناکه و قبلا کلی گیم های ترسناک دیگر هم بازی کردید و در نظرتون بازی معمولی میاد ولی کسی که اون زمان ps1 داشته و رزیدنت اویل 1 رو بازی میکنه قضیش فرق میکنه.... حالا هر چقدر هم موزیک و اتمسفر مخوفی داشته باشه..عمرا از بازی لذت ببرید!بحث من این بود.

حالا میگم باز بعضیا گیر میدن اما اینجا با مگنوم جوری کشتمش که انگار بدنیا نیومده بوده!!
فکر میکنی کسی بودش اونجا که نمسیس را با مگنوم متلاشی نکنه :-/ بعد از اون همه بلایی که سرم آورد دلم میخواست با تیر تیکه تیکه ش کنم به جا مگنوم :d

همونی که روی رادار
صب کن میاد
:-o
WTF
اونی که روی رادار هستش که نشونگره بمب اتمیه که دولت آمریکا میخواد بزنه روی سر راکون سیتی نه خود نمسیس :-o اگر هم دیر بجنبی صفحه سفید میشه به این معنی که بمب با شهر اصابت کرده! (من خودم یه بار صبر کردم تا ببینم چی میشه :d ) چجوری بازی کردی که اینو متوجه نشدی :-o

بابا بیخیال..حال ندارم که..یعنی دوس دارما ولی یه عالمه دیگه بازی ریخته سرم...شماهم دیگه بیخیال شو:d خسته نباشی.!
اینترنت :d

البته از نظر معمایی بودن 3 از همشون مشکلتره
به نظرم کد ورونیکا از همه سخت تر بود معماهاش!

بابا جااااااااان خوب ریمیک بازی کنیییییییییییییید :|

در مورد شاهکار بودنش بحثی ندارم ولی شما بر فرض برای بار اول رزیدنت اویل 1 رو الان بازی کنی آیا میترسی ؟ چون شما میدونی یه گیم ترسناکه و قبلا کلی گیم های ترسناک دیگر هم بازی کردید و در نظرتون بازی معمولی میاد ولی کسی که اون زمان ps1 داشته و رزیدنت اویل 1 رو بازی میکنه قضیش فرق میکنه.... حالا هر چقدر هم موزیک و اتمسفر مخوفی داشته باشه..عمرا از بازی لذت ببرید!بحث من این بود.
از نظر شما چجور بازیهایی ترسناکن؟یعنی چه مواردی تو بازی باعث میشه شما به یه بازی بگی ترسناک؟
به نظرم کد ورونیکا از همه سخت تر بود معماهاش!
در مرتبه دوم کد ورنیکا معماهاش سخت بود ولی این نظر شخصی منه.شاید واسه شما کد ورنیکا از 3 معماهاس سختری داشته

در مرتبه دوم کد ورنیکا معماهاش سخت بود ولی این نظر شخصی منه.شاید واسه شما کد ورنیکا از 3 معماهاس سختری داشته
آره دیگه. اینجاش کلا سلیقه ایه و یا شاید هم مربوط به هوشه ;) راستش یه کم خودخواهیه اگه بگم که معماهای رزیدنت اویل زیادم سخت نیست. نمیخوام بگم من باهوشم، کلا میگم که وقتی از یه نوع معما چند سری باهاش برخورد میکنی دیگه حدس زدن راه حل کار آسونیه ;) یه جورای مثل جدول حل کردن میمونه که بعد از مدتی سوالات تکرار میشن.

- - -ویرایش - - -

خ خ خ
شمام بشین هی ایراد بگیر!!
پسر خوب قضیه واسه N سال پیشه دقیقا یادم نمیاد خوب
اما الان که گفتی گرفتم
ممنون از نکتت (:-b)
خ خ خ :d
شما هم هی پست های ایراد دار بذار :d
پسر خوب، من پسر نیستم :| چشمات را باز کنی و اسم را نیگا کنی متوجه میشی، تازشم، اصلا فکر کنیم بازی برا N سال پیش باشه، نکته خیلی ریز یا پیچیده یا مبهم یا گنگ یااااااااااااااا ....................... :d نبود که بخواد یادت بره ;) تازه شانس آوردی یه چند تا کاربر ایراد گیر اینجا دیگه فعالیت نمیکنن مگر نه حسابی میپریدن بهت :))
خواهش میکنم :d

فکر میکنی کسی بودش اونجا که نمسیس را با مگنوم متلاشی نکنه :-/ بعد از اون همه بلایی که سرم آورد دلم میخواست با تیر تیکه تیکه ش کنم به جا مگنوم :d

:|

ولی من قبل از فعال شدن بمب آمریکا نمسیس رو به درک واصل کردم...!! آخر سر یه موجود کثیف بود که باید پاره ش میکردیم:d من با دست خفه کردمش:))

ولی من قبل از فعال شدن بمب آمریکا نمسیس رو به درک واصل کردم...!! آخر سر یه موجود کثیف بود که باید پاره ش میکردیم:d من با دست خفه کردمش:))
خب دکتر جان :d اگه این کار را نکنی (قبل از اصابت بمب با شهر) که اصلا GAME OVER :d من منظورم جایی هستش که بعد از اینکه نمسیس را با اون اسلحه لیزری بزرگه نابودش میکنی و جیل :x میخواد بره سمت آسانسور، اونجا که ازت سوال میپرسه میخوای نمسیس را بکشی یا همینجوری ولش کنی، منظورم اونجاست ;)
بذار ببینم میتونم عکسش را پیدا کنم!

- - -ویرایش - - -

بیا پیداش کردم:

31456251294001343005.jpg

اینجا همونجاییه که بعد از کشتن نمسیس با مگنوم، جیل میگه: you want stars, I'll give you stars
:d

WTF
اونی که روی رادار هستش که نشونگره بمب اتمیه که دولت آمریکا میخواد بزنه روی سر راکون سیتی نه خود نمسیس :-o اگر هم دیر بجنبی صفحه سفید میشه به این معنی که بمب با شهر اصابت کرده! (من خودم یه بار صبر کردم تا ببینم چی میشه :d ) چجوری بازی کردی که اینو متوجه نشدی
خ خ خ
شمام بشین هی ایراد بگیر!!
خانوم محترم خوب قضیه واسه N سال پیشه دقیقا یادم نمیاد خوب
اما الان که گفتی گرفتم
ممنون از نکتت (:-b)
فک کنم تو صحنه آخرش هم با مگنوم داریم میزنیمش اینجور یادمه (خدایی فقط با اون میشد حس نفرت رو تو اون لحظه نشون داد)

خوب حالا که بحث اینه که کدوم سخت تر بود:
نسخه اول (نه ریمیک) سخت بود چون: اولین نسخه بود کنترل بازی آسون نبد هدف گیری توش افتضاح بود و از همه مهمتر قحطی گلوله بود!!!
نسخه 2 سخت بود چون: خیلی طولانی بود فک کنم اولین بازی بود که دوتا دی سی داشت
نسخه کد ورونیکا سخت بود چون: هم مهمات کم بود و هم دشمنای سرسختی داشت معماهاشم خوب بود
نسخه 3 سخت نبود اما معماهای قشنگی داشت تو اون دوره زمونه (مطمئنم خیلی از گیمرای این دوره زمونه تو بعضی هاش بمونن)
آما...
رزینت اویل معرف چه سبکیه؟؟؟ survival horror
خوب یعنی چی؟ یعنی معطل نکن نایست فقط برو،جونتو نجات بده
مشکل خیلیا این بود و هست که تو این سبک میخوان هر کی اومد جلو رو نفله کنن بعد که نتونستن (چون اگه این بازی همونی باشه که باید باشه) بگن خیلی سخت بود اوووه ما تمومش کردیم!!!!
اگه هم خواستید بدونین کی واقعا گیمر این سبکه این آزمایش رو انجام بدین
ببینین وقتی ریت جونش از سبز به زرد شد از herb یا اسپری استفاده میکنه! اگه آره نوبی بیش نیست...
همیشه قرمز در حد نفله شدن ترکیب دوتا herb یا یه اسپری (اینجوری باید بازی رو جلو برد)

درضمن: ماها بحث میکنیم نظراتمون رو میگیم تا اشکالاش در بیاد that's the piont
شاد یاشا

نسخه 2 انچنان معمای مشکل و جالب و در گیر کننده نداره و زامبیهاش هم یکم اعصاب خرد کن هستن و صدایی شبیه گاو هم در میارن!
ولی همین صدای به قول خودت گاو زامبیها برای خیلیها ترسناک بود :d

امروز اویل 1 رو نصب کردم..!! اولش تعجب کردم که جقدر با دسته جفت و جوره تنظیماتش..بعد یه کم بازی کردم..ولی گرافیکش خیلی داغانه...این نسخه ی ریمیک چند گیگه؟؟لینک سالم جهت دانلود موجوده؟

آره دیگه. اینجاش کلا سلیقه ایه و یا شاید هم مربوط به هوشه ;) راستش یه کم خودخواهیه اگه بگم که معماهای رزیدنت اویل زیادم سخت نیست. نمیخوام بگم من باهوشم، کلا میگم که وقتی از یه نوع معما چند سری باهاش برخورد میکنی دیگه حدس زدن راه حل کار آسونیه ;) یه جورای مثل جدول حل کردن میمونه که بعد از مدتی سوالات تکرار میشن.
معما چو حل گشت اسان شود!
معماهایی که تو نسخه 3 بودن کلا با بقیه نسخه های کلاسیک کمی فرق دارن!من فقط تو کد ورنیکا تو ترتیب تابلوها که مربوط به خاندان اشفور د بود گیر کردم وگرنه بقیه معماهای کد ورنیکا رو راحت میتونستیم حل کنیم.در مورد معماهای نسخه سوم وضع اینطور نبود و معماها طوری پیاده شده بودن که ذهن گیمر رو برای اولین بار درگیر میکردن اگرچه زیادم سخت به نظر نمیرسیدن.مثلا تو برج ساعت یه معما بود که با گوش کردن به یه موسیقی حل میشد .این معما زیاد سخت نبود ولی برای اولین بار زیاد ادمو درگیر و مشغول میکرد اصلا بحث سختی نیست .چون اگه معما خیلیم سخت باشه ممکنه برای گیمر نتیجه منفی داشته باشه.بعنوان مثال دیگه اخرین معمای اویل 3 رو در نظر بگیر که حدود 6 یا 7 روش میشه حلش کرد ولی حلش ممکنه بدون استفاده از راهنمای مانند لوح خانه میسر نباشه
ولی همین صدای به قول خودت گاو زامبیها برای خیلیها ترسناک بود :d
خب حالا زامبیهای اویل 1 و 3 مگه ترسناک نبودن؟زامبی باید صدایی شبیه ناله داشته باشه .اونا تشنه گوشت و خونن .اصلا اصطلاح زامبی به مرده متحرک گفته میشه که گوشت خواره درسته؟ همین ویژگی باعث ترسناک بودن اونا میشه.وگرنه خب زامبیهای اویل2 هم گوشخوار بودن ولی چون صداهایی شبیه گاو داشتن من حس میکردم علف خوارن!
امروز اویل 1 رو نصب کردم..!! اولش تعجب کردم که جقدر با دسته جفت و جوره تنظیماتش..بعد یه کم بازی کردم..ولی گرافیکش خیلی داغانه...این نسخه ی ریمیک چند گیگه؟؟لینک سالم جهت دانلود موجوده؟
بهتره ماله ps1 رو با شبیه ساز اجرا کنی .گرافیکشم قابل تحمله .ریمیک هم حد اقل 5 گیگ هست اگه اشتباه نکنم.پیشنهاد میکنم از طریق خرید اینترنتی تهیش کنی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or