بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

keivan lambert

کاربر سایت
Nov 15, 2012
27
نام
starlight
رزیدنت اویل 4 به نظر من بهترین رزیدنت تاریخ بود تلفیقی از ترس و واکشن! بهترین سلاح هایه رزیدنت4 هم به نظرم اول اون سلاح لیزری هست که باید یه بار بازی رو با دور نرمال تموم کنیم تا ازاد بشه یکیش هم اون مسلسل تیر بی نهایت هستش که باید مراحل فرعی رو با ایدا تموم کنیم.

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
رزیدنت ایول 4 به تنهایی بازی بی‌نظیریه اما، قبول کنید که مسیر سری رو به فنا داد.
با داستانی به شدت کوتاه که هیچ جای شاخ و برگ نداشت.
رزیدنت ایول 4 اومد و انقلابی تو دنیای بازی به پا کرد اما این حرکت به قیمت نابودی سری تموم شد.
شینجی میکامی روی عوامل کار کرد و تمرکزی به داستان نداشت. نگاه نکرد که این مسیر کجا ختم می‌شه.
باید سه گانه جدیدی با این تم شروع می‌شد نه فقط یک نسخه تا نسخه بعدی تبدیل به یه کپی پیست بشه!

resident-evil-4.jpg

RE6_E3_Chris_Piers_02_bmp_jpgcopy-600x337.jpg

از سرانجام پیش اومده گریزی نبود دوستان.
رزیدنت ایول 4 باید با یه نام دیگه بیرون میومد. این‌طوری هم یه IP به شدت موفق دیگه تولید می‌شد و هم این سری به اصالتش برای هواداران پایدار می‌موند. این‌طوری بزرگ‌ترین دغدغه کپ کام راضی نگه داشتن دو گروه هوادار نبود. به جای ساختن شماره 6، با همون اندازه زحمت، دو بازی مجزا و به شدت پرطرفدار تولید می‌شد.
فکر می‌کنم بزرگ‌ترین اشتباه تاریخ کپ کام، گذاشتن نام Resident Evil روی نسخه چهارم بوده.

آخرین ویرایش:

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
رزیدنت ایول 4 به تنهایی بازی بی‌نظیریه اما، قبول کنید که مسیر سری رو به فنا داد.
با داستانی به شدت کوتاه که هیچ جای شاخ و برگ نداشت.
رزیدنت ایول 4 اومد و انقلابی تو دنیای بازی به پا کرد اما این حرکت به قیمت نابودی سری تموم شد.
شینجی میکامی روی عوامل کار کرد و تمرکزی به داستان نداشت. نگاه نکرد که این مسیر کجا ختم می‌شه.
باید سه گانه جدیدی با این تم شروع می‌شد نه فقط یک نسخه تا نسخه بعدی تبدیل به یه کپی پیست بشه!

resident-evil-4.jpg

RE6_E3_Chris_Piers_02_bmp_jpgcopy-600x337.jpg

از سرانجام پیش اومده گریزی نبود دوستان.
رزیدنت ایول 4 باید با یه نام دیگه بیرون میومد. این‌طوری هم یه IP به شدت موفق دیگه تولید می‌شد و هم این سری به اصالتش برای هواداران پایدار می‌موند. این‌طوری بزرگ‌ترین دغدغه کپ کام راضی نگه داشتن دو گروه هوادار نبود. به جای ساختن شماره 6، با همون اندازه زحمت، دو بازی مجزا و به شدت پرطرفدار تولید می‌شد.
فکر می‌کنم بزرگ‌ترین اشتباه تاریخ کپ کام، گذاشتن نام Resident Evil روی نسخه چهارم بوده.
داری کم لطفی میکنی برادر من
کاراکترای اصلی نسخه4 لیون و ایدا مگه نبودن که تو نسخه 2 هم حضور داشتن؟مگه رابطه ایندو تو این نسخه ادامه نیافت؟مگه سرنوشت لیون بعد از فرار از راکون تو این نسخه معلوم نشد؟مگه فعالیتهای وسکر و رابطه ایدا با وسکر تو این نسخه نبود؟مگه ای پی جدیدی بنام لاس پلاگاس معرفی نشد؟
این موارد کمه؟پس لابد اسم نسخه چهارم بایستی سوپر ماریو میشد نه رزیدنت اویل

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
وقتی فقط می‌گم باید نام عوض می‌شد یعنی دیگه سایر مواردو به فکر خودتون سپردم. این اتفاقات سطحی در هر نسخه‌ی بعدی که مربوط به لیون می‌شد دیده می‌شدن!
شماره 4 برخلاف اتمسفر و گیم‌پلی انقلابیش از یه داستان سطحی برخوردار بود که جلوی این همه عوامل بزرگ دیده هم نمی‌شد.
لاس پلاگاس مستقیم به مذهب مربوط بود. کنترل فکر داشت! این آی پی به هیچ وجه مربوط به داستانی که از روش 6 کتاب نوشته شد نبود! این یه آی پی شیطانیه نه آزمایشگاهی.
لاس پلاگاس در یه بازی دیگه معرفی می‌شد و شما هیچ اثری از رزیدنت ایول‌های قدیم نمی‌دیدی.

keivan lambert

کاربر سایت
Nov 15, 2012
27
نام
starlight
وقتی فقط می‌گم باید نام عوض می‌شد یعنی دیگه سایر مواردو به فکر خودتون سپردم. این اتفاقات سطحی در هر نسخه‌ی بعدی که مربوط به لیون می‌شد دیده می‌شدن!
شماره 4 برخلاف اتمسفر و گیم‌پلی انقلابیش از یه داستان سطحی برخوردار بود که جلوی این همه عوامل بزرگ دیده هم نمی‌شد.
لاس پلاگاس مستقیم به مذهب مربوط بود. کنترل فکر داشت! این آی پی به هیچ وجه مربوط به داستانی که از روش 6 کتاب نوشته شد نبود! این یه آی پی شیطانیه نه آزمایشگاهی.
لاس پلاگاس در یه بازی دیگه معرفی می‌شد و شما هیچ اثری از رزیدنت ایول‌های قدیم نمی‌دیدی.

اتفاقا من تمامی نسخه هایه رزیدنت رو بازی کردم و معتقدم که رزیدنت چهار اوج این سری بودش نه اینکه به گفتیه شما شروعه نزول این سری!

اشتباه اصلی رو کپکام از نسخیه پنجم شروع کرد نسخیه چهار میتونست اغازگر یه سبکه بهتری از رزیدنت بشه یعنی ترس و وحشت به همراه صحنه هایه اکشن که متاسفانه کپکام نتونست از موفقیت رزیدنت 4 استفاده کنه!

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
ببینید از نظر من تنها نسخه 6 هست که زیادی تخیلی هست و ضعف داستانی زیاد م داره و گیم پلی بسیار اس و پاس با اکشن بسیار مزخرف
نسخه 4 اهداف بهتری رو دنبال میکردنمیگم ضعف داستانی به هیچ عنوان نداره ولی بعضی از افرادیکه سطحی به داستان نگاه میکنن فکر میکنن داستان نسخه4 یعنی نجات اشلی در حالیکه اهداف نسخه4 چیزای دیگه بود و اشلی هم فقط و فقط بهونه بود تا لیان وارد ماجرا بشه و بعد دیگه سر و کله اشلی پیدا نشد و نخواهد شد.
در مورد انگل لاس پلاگاس هم باید گفت که مورد غیر علمی نداره و همین مورد واسه داستان رزیدنت اویل کافیه و اینکه مربوط به مذهب میشه دلیلی نمیشه که از رزیدنت اویل فاصله بگیره چون کنترل ذهن چیز غیر علمی نیست.اینکه چطور این انگل کنترل ذهن بوجود میاره در فایلها و گذارشات ایدا بطور علمی اشاره شده.و اینکه این انگل ساخته ازمایشگاه نیست چون از نوع ویروس نیست بلکه یه موجود نادر بوده که سالها تو قصر مدفون بوده بنابراین ازمایشی نبودن رو نمیشه بطور شایسته عنوان غیر علمی در نظر گرفت

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
کتاب های رزیدنت ایول بصورت ترجمه توی بازار پیدا میشه؟

بله داداش......دو نسخه از 7 رمان رزیدنت اویل تا الان توسط نشر دنیای بازی منتشر شده....شماره 1 و 2 که شماره 1 مربوط به واقعه عمارت اسپنسره و شماره 2 مربوط به رزیدنت اویل 2 که سناریوهای لیانA و کلر B رو خیلی زیبا روایت میکنه.....به تازگی شماره دوم رو هم تموم کردم واقعا لذت بخش بود ...از سایت دنیای بازی میتونید سفارش بدین.....لینک خواستین پیام میذارم.

SAEED VS DARK

کاربر سایت
Jan 8, 2007
169
نام
Saeid
در مورد اینکه رزیدنت اویل 4 مسیر سری رو به فنا داد..خب متاسفانه این اتفاقیه که افتاده..!
که صد البته میتونست اینجوری نباشه..با حفظ میکامی توسط کپکام.. رزیدنت اویل حتی با تغییر سبک دوربین و گیم پلی اصالت خودشو از دست نمیداد...
ولی در شماره های بعد با تغییر کارگردان و خالق سری تبدیل به اکشن شد..
اینکه رزیدنت اویل 4 با یه عنوان کاملا جدید میومد ایده خوبیه..ولی احتمالا کپکام با ترس از اینکه بازی فروش بالایی نداشته باشه اجازه نمیداد عنوان رزیدنت اویل از روی بازی برداشته بشه..

در مورد بهترین شماره سری هم سلیقه ایه تا حدودی..
من بین ریمیک و کدورونیکا در جدالم..
چرا موسیقیه ریمیک انقدر ضعیفه؟؟
درسته که خواستن ترسناک تر باشه ولی موسیقیه کلاسیک با تم مرموز و ترسناک روش کار میشد خیلی بهتر بود..

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
این انگل آدمو یاد ترانسیلوانی می‌ندازه! یه انگل چه ربطی به این داره که یه انسان بتونه ذهن دیگری رو توسطش کنترل کنه؟! انگل با لرد سدلر قرارداد بسته؟! نه عزیزم این‌ها همه یک نوع دیگه‌ای از ترسه.

کیوان جان فقط شما نمی‌گی این اوج بازیه. رزیدنت ایول 4 توی تمام نظرسنجی‌ها بهترین شماره سریه. اما اوجی که بعد از اون سقوط اجتناب ناپذیری در پی داشت.
به حرف‌های من کاری نداشته باشید، به نظر شما چرا خالق این سری بعد از ساخت شماره 4 رسما اعلام کرد که کار رزیدنت ایول به پایان رسیده و دیگه کشش نداره؟

پ.ن: توی نظر سنجی‌ها اکثر افراد کسایی هستن که سری قبلی رو یا تجربه نکردن، یا سن خیلی پایینی داشتن و یا به تازگی تجربه کردن و با این حساب هم شماره 2 با اختلاف کمی از 4 قرار می‌گیره.

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
سلام عرض شد :d
میدونم که چشم دیدن لیون دوستا را ندارید :d اما من الان واقعا یه مشکل دارم :d من اصلا تازه دو تا بازی به اسمهای رزیدنت اویل 0 و رزیدنت اویل ریمیک اومده دستم دارم بازی میکنم. ریمیک حرف نداره :d جیل نازنینم چقدر گرافیکش رفته بالا :d (امیدوارم طرفداری از جیل دیگه مورد نداشته باشه :d ) ولی این رزیدنت زیرو رو اعصابه. یعنی چی هیچ صندوقی وجود نداره :-o همه چیز پخش و پلاست که. میخواستم ببینم کسی سیو نداره که من با سیوهای اون برم که اسلحه هام بی نهایت باشه. حوصله ندارم هی برم گلوله و گیاه بردارم بیارم. خیلی سخت شده بابا اه :d
راستی من رویلیشنز را هم بازی کردم و باید بگم
jill rooooooooooooooooooooooocks
:d
و بعدش با اجازتون
leon rooooooooooooooooooooocks
:d

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
این انگل آدمو یاد ترانسیلوانی می‌ندازه! یه انگل چه ربطی به این داره که یه انسان بتونه ذهن دیگری رو توسطش کنترل کنه؟! انگل با لرد سدلر قرارداد بسته؟! نه عزیزم این‌ها همه یک نوع دیگه‌ای از ترسه.

کیوان جان فقط شما نمی‌گی این اوج بازیه. رزیدنت ایول 4 توی تمام نظرسنجی‌ها بهترین شماره سریه. اما اوجی که بعد از اون سقوط اجتناب ناپذیری در پی داشت.
به حرف‌های من کاری نداشته باشید، به نظر شما چرا خالق این سری بعد از ساخت شماره 4 رسما اعلام کرد که کار رزیدنت ایول به پایان رسیده و دیگه کشش نداره؟

پ.ن: توی نظر سنجی‌ها اکثر افراد کسایی هستن که سری قبلی رو یا تجربه نکردن، یا سن خیلی پایینی داشتن و یا به تازگی تجربه کردن و با این حساب هم شماره 2 با اختلاف کمی از 4 قرار می‌گیره.
این انگل وقتی وارد بدن میشه پس از رشد و نمو سریع خودشو به قسمتهای عصبی انسان میچسبونه و باعث میشه فرد الوده رفتار خاصی از خودش بروز بده که این فردی که الوده به این انگل هست ذهنش میتونه تحت کنترل فردی که دارای نمونه کنترل پلاگا هست کنترل میشه که نمونش رو تو عصا سدلر دیدیم.اگه دقت کنی عصای سدلر قسمت بالایش برجسته بود که وقتی شاخکهای انگل حرکات خاصی میکنن امواج صوتی ارسال میکنن که این امواج وقتی به طرف افراد الوده منشر میشن انگل درون بدنشان به این امواج واکنش نشون داده و این فرد الوده ذهنش و رفتارش تحت فرمان فردی میشه که کنترل پلاگا رو در دست داره یعنی هرچی طرف بگه به حرفش گوش میکنن.ابته این امواج فرکانسی دارن که قابل شنیدن نیستن
مثلا شما اونجا که سدلر اشلی رو از لیان جدا کرد رو دیدین دقیقا همینطوریه
پس کنترل ذهن توسط انگل چیز کاملا تخیلی نیست بلکه اونم مثل ویروس تی که موجب زامبی شدن فرد میشه دلایل توجیه کننده داره
در ضمن اینکه شما میگی اینا جنبه علمی ندارن و فقط واسه نوعی ترس ههستن خب کلا هدف اولیه اویل ترس بوده.تو اویل 1 تا کد ورونیکا از ویروس تی یا تی ورونیکا اومدن زامبی ها رو بوجود اوردن اول واسه ترس دیگه
حالا تو نسخه 4 اومدن یه ای پی دیگه به نام لاس پلاگاس اوردن واسه ترس هر چند خود رزیدنت اویل 4 به عقیده منتقدان در حد سه نسخه اول ترسناک نبودن ولی لا اقل به اندازه اونا از توجیه علمی بر خوردار هست

sog_eros

کاربر سایت
Jan 15, 2010
470
نام
شادی
همین "نمونه کنترل" اوج تخیل این شمارس. سدلر نوعی مذهب به وجود آورده.
این‌جا یه استعاره زیبایی از مذهب وجود داره: کنترل ذهن. اما هیچ‌کدوم از اینا علمی نیست.
پرورش چنین انگلی هزاربار تجهیزات بیشتر، تأسیسات بزرگ‌تر و زمان بیشتری از پروژه کار روی T-Virus نیاز داره. تنها توجیح علمیش تأسیساتی به بزرگیه یک شهره.
برای توجیه T-Virus چه تأسیسات و چه پیشینه‌ی بزرگ با قدمت طولانی که ندیدیم!

نمی‌گم RE4 نتونست توجیه کنه، این بازی نمی‌خواست که توجیه کنه. همین توجیه نشدن در حال مواجهه با چنین فضای مبهم و رازآلود نوعی ترس قدیمی رو پدید میاره که هیچ دخلی با نوع ترس سری قبلی این بازی نداره.
تمامی عناصر ترس این بازی یه ترس باستانی مثل کنت دراکولا و ترانسیلوانیه. با روحانیون شیطانی، کاخ‌های عظیم و قلعه‌های مرموز.
در واقع همین حرکت از ویروس به سمت انگل بزرگ‌ترین عامل تفاوت این شمارس. با این‌کار شیوع (Outbreak) که یکی از اساس این سری بود از بین رفت و همین جهت ترس رو به کلی عوض کرد. (دیگه کسی نگران شیوع نبود.)
هدف همین بوده. یه حرکت انقلابی و پایان سری.
در ضمن اضافه کنم که داستان شماره 4 خیلی بیشتر به عنوان Resident Evil نزدیک شده در حالی‌که سری گذشته به عنوان Biohazard نزدیک بود.

- - -ویرایش - - -

نیما جان مقاله‌ای که در مورد رزیدنت ایول قراردادیو خوندم اما بعدیو هنور نرسیدم.
جالب بود!
بار اولی هم که با این بازی برخورد کردم اسلام جلو چشام میومد! و الآن هم خیلی جالب بود که چیزایی در این مورد بدونم!
هرچند با توهم توطئه همراه بود!

rjammehr

کاربر سایت
Oct 15, 2011
209
نام
رضا
همین "نمونه کنترل" اوج تخیل این شمارس. سدلر نوعی مذهب به وجود آورده.
این‌جا یه استعاره زیبایی از مذهب وجود داره: کنترل ذهن. اما هیچ‌کدوم از اینا علمی نیست.
پرورش چنین انگلی هزاربار تجهیزات بیشتر، تأسیسات بزرگ‌تر و زمان بیشتری از پروژه کار روی T-Virus نیاز داره. تنها توجیح علمیش تأسیساتی به بزرگیه یک شهره.
برای توجیه T-Virus چه تأسیسات و چه پیشینه‌ی بزرگ با قدمت طولانی که ندیدیم!

نمی‌گم RE4 نتونست توجیه کنه، این بازی نمی‌خواست که توجیه کنه. همین توجیه نشدن در حال مواجهه با چنین فضای مبهم و رازآلود نوعی ترس قدیمی رو پدید میاره که هیچ دخلی با نوع ترس سری قبلی این بازی نداره.
تمامی عناصر ترس این بازی یه ترس باستانی مثل کنت دراکولا و ترانسیلوانیه. با روحانیون شیطانی، کاخ‌های عظیم و قلعه‌های مرموز.
در واقع همین حرکت از ویروس به سمت انگل بزرگ‌ترین عامل تفاوت این شمارس. با این‌کار شیوع (Outbreak) که یکی از اساس این سری بود از بین رفت و همین جهت ترس رو به کلی عوض کرد. (دیگه کسی نگران شیوع نبود.)
هدف همین بوده. یه حرکت انقلابی و پایان سری.
در ضمن اضافه کنم که داستان شماره 4 خیلی بیشتر به عنوان Resident Evil نزدیک شده در حالی‌که سری گذشته به عنوان Biohazard نزدیک بود.

- - -ویرایش - - -

نیما جان مقاله‌ای که در مورد رزیدنت ایول قراردادیو خوندم اما بعدیو هنور نرسیدم.
جالب بود!
بار اولی هم که با این بازی برخورد کردم اسلام جلو چشام میومد! و الآن هم خیلی جالب بود که چیزایی در این مورد بدونم!
هرچند با توهم توطئه همراه بود!
نباید انتظار داشت داستان دیگه به اون شکل ادامه پیدا بکنه خودت میدونی که تو Resident Evil 3 از طرف کجا بود نمیدونم فکر کنم از طرف دولت امریکا بود که از ترس شیوع ویروس به جاهای دیگه با بمب اتم شهر رو نابود کرد یعنی این به نوع خودش اتمام داستان یعنی دیگه هیچ عقب گردی وجود نداره و حالا سازندها باید به دنبال ایجاد یک اثر جدید با فن اوری های روز باشن
Resident Evil 4 فوق العاده بود و از همه بالاتر تر ساخته ی پدر Resident Evil یعنی شینجی میکامی بود نمیشه انتظار داشت هنوزم دیگه با اون فن اوری های در تو در کار بسازن پس این حرف رو من قبول ندارم که افول اویل با سری 4 این بازی بود

- - -ویرایش - - -

در مورد اینکه رزیدنت اویل 4 مسیر سری رو به فنا داد..خب متاسفانه این اتفاقیه که افتاده..!
که صد البته میتونست اینجوری نباشه..با حفظ میکامی توسط کپکام.. رزیدنت اویل حتی با تغییر سبک دوربین و گیم پلی اصالت خودشو از دست نمیداد...
ولی در شماره های بعد با تغییر کارگردان و خالق سری تبدیل به اکشن شد..
اینکه رزیدنت اویل 4 با یه عنوان کاملا جدید میومد ایده خوبیه..ولی احتمالا کپکام با ترس از اینکه بازی فروش بالایی نداشته باشه اجازه نمیداد عنوان رزیدنت اویل از روی بازی برداشته بشه..

در مورد بهترین شماره سری هم سلیقه ایه تا حدودی..
من بین ریمیک و کدورونیکا در جدالم..
چرا موسیقیه ریمیک انقدر ضعیفه؟؟
درسته که خواستن ترسناک تر باشه ولی موسیقیه کلاسیک با تم مرموز و ترسناک روش کار میشد خیلی بهتر بود..
چه حرف های جالی میزنی شما رزیدنت اویل 4 رو خود میکامی ساخته بعد اتفاقا کجا کپکام ترسیده که بازی فروش نکنه که اجازه نداده از سری های قبل از 4 نمونه برداری بشه بالاخره که نمیشه همیشه اچمز نشست با همون فن اوری نسل پنجم کار رو برد جلو دیگه باید یه کار پیشرفته انجام بشه و اتفاقا اوج این سری با 4 بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر