بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

خوب دوستان توجه کنند که سوال نظر سنجی محبوب ترین شخصیت نیست. منظورش اینه که دوست دارین با چه شخصیتی پیش برید. مثلا من خودم از وسکر خیلی خوشم میاد، ولی دوست دارم توی مرسیناریز با هانک بازی کنم.

اینم نظر سنجی جدید گفتم که این دفعه جوری باشه که همه طرفدار ها بتونن رای بدن
من به لیان کندی رای میدم به نظرم از همه حرفه ای تر مخصوصا الان در کل بازی کردن با لیان بسیار لذت بخش چون این شخصیت هم چهره مناسبی داره هم خوش تیپ هم گوینده خوبی داره همین طور داستان برای این شخصیت ترکیبی از خشم و نفرت به همراه عشق که اونو کامل می کنه
البته لیستی که من دادم این نبود کامل تر بود
کریس ردفیلد
جیل ویلنتاین
لیان اس کندی
کلیر ردفیلد
ایدا وانگ
شری بریکین
ربکا چمبرز
بیلی کوئن
بری برتون
کارلوس الیویرا
استیو برنساید
شوا الومار
اشلی گراهام
آلبرت وسکر
هانک
جک کراوزر

از این نظرسنجی با احترامی که به دوستان مخصوصا افشین عزیز قائلم، خوشم نیمد چون با محبوب ترین شخصیت فرقی نداره الان بالای 60 درصد فن های اویل که تو این سایت هستن RE رو از اویل 4 شروع به بازی کردن و مشخصه فقط به لیان رای میدن من خودم اگه بگیم "خوشم میاد" از کاراکتر کریس خوشم اومده تو شخصیت های قابل بازی چون یه جورایی میتونم ارتباط برقرار کنم باهاش مخصوصا اون قسمت که با وسکر کبیر تو اون هواپیما (جت) مبارزه میکرد واقعا داشت از جون مایع میزاشت (البته اینا نظر منه)
راستی کسی اصلا بازی ها رو از psn خریده؟

این نظرسنجی جوری که همه میتونن رای بدن ولی مثلا نظرسنجی قبلی خیلی ها بودن که می گفتن ما شماره های قبل رو بازی نکردیم پس رای نمی دیم
یک ماه دیگه نظر سنجی بعدی رو قرار میدیم
در ضمن با این نظرسنجی می تونیم در مورد شخصیت ها بحث کنیم و اونا رو تحلیل کنیم من پیش نهاد می دم به ترتیب لیست هر کس نظرش رو در مورد آلبت وسکر بگه و اونو تحلیل کنه
خودم هم شروع می کنم
مهمترین شخصیت re که به عقیده من حقش نبود باشه
در واقع سه شماره ابتدایی رزیدنت ایول وسکر خیلی نقش کمی داشت البته این زنده بودن وسکر خوب بود و داستان ساز ولی تو resident evil code veronica بازی شروع به تغییر کرد و کم کم از اون نزدیک بودن به واقعیت رو از دست داد درسته cv قشنگ بود ولی وسکر و قدرت فرا طبیعیش جوری بود که به حالو هوای بازی نمیومد خشونت بازی رو کم میکرد البته من فکر می کنم به خاطر همین سازنده ها در شماره های بعدی تا شماره 5 دیگه اون قدرت ها رو نشون ندادن وسکر تو داستان زیاد بود ولی تو بازی نه و این مشکلی بزرگ بود همین طور مرگ وسکر خیلی احمقانه بود در کل من فکر می کنم وسکر با همه خوبی هاش نا خواسته رزیدنت ایول رو به ورطه نابودی کشوند و حالا امیدوارم اگر شماره های بعدی ریبوت شد بازی خشونت ذاتی خودش رو بدست بیاره مثل جیغ ها یا فریاد هایی که از کوچه های راکون سیتی میومد مثل نعره ها نمیسیس مثل صدای نفس زدن لیکر ها نه دویدن با سرعت و نگه داشتن RPG!

دوستانی که پست میدن به کی رای دادن حداقل یه دلیلی بیارین که بحث بشه وگرنه میشه فهمید کی به کی رای داده وگرنه پستتون جز اسپم چیز دیگه ای نیست

آخرین ویرایش:
خوب من واقعا خوشحالم که کسی به هانک رای نمیده :دی
خوب من بیشتر به خاطر حرکت مخصوص هانک که شکستن گردن هست دوستش دارم :دی

خب ببینید در مورد وسکر کبیر بگم :d
کلا من از اول با شخصیت وسکر حال میکردم چون به یه شکلی حکم محرک رو تو بازی برای من داشته الان فکرشو میکنم میبینم اصلا اگه وسکر نبود من تمایل به ادامه دادن بازی رو بعد از نسخه 2 نداشتم درسته نقشش کم رنگ بود تا نسخه 4 ولی سازنده های بازی به نظرم به این نتیجه رسیدن که واقعا وقتشه که بیارنش جلو و کم کم تو همون نسخه 4 زمزمه های آوردنشو شروع کردن تو نسخه 5 هم به صورت واقعا عالی تونستن نشونش بدن ولی به نظرم حقش نبود به این شکل از بین بره (هرچند هنوزم شک دارم) ولی در کل من نظرم با افشین جان تو یه سری از مسائل در مورد وسکر یکیه من خودمم زیاد با قابلیت فرازمینیش حال نمیکردم مخصوصا تو مرسناریس اویل 5 به قول افشین با اون سرعت دویدن و RPG رو نگه داشتن خیلی جالب نیست
به هر حال این نظرات منه. من کلا اویل 5 رو فقط با 2 تا دلیل برای ادامه دادنش میرم 1 داستان قوی 2 وجود وسکر
===================
بابا زبونم مو در آورد از بس پرسیدم کیا از psn بازی رو خریدن ؟
خدا رو شکر سینا جان جوابمو دادن
از نیما خبری ندارین؟ خیلی وقته نیستش

سلام.اول درباره ی تاریخچه توضیح بدم.می خواستم بذارم.ولی تصمیم گرفتم که بخشی به نام دیالوگ ها رو بهش اضافه کنم.الآن هم درگیر اونم.
و اما نظر سنجی....آخه این چه نظر سنجی است؟محبوب ترین شخصیت با بهترین شخصیت قابل بازی چه فرقی می کنه؟درسته که برای خیلی ها مثل احد فرق می کنه.ولی تعدادشون خیلی کمه.از طرفی هم می دونیم که اینبار هم همه به لیون رای میدن.از همین الآن هم معلومه.نظر سنجی که جوابش رو بدونیم چه ارزشی داره؟حداقل می ذاشتید بهترین داستان یا شخصیت اصلی رزیدنت اویل 6.(البته فکر می کنم اونجا هم لیون رای بیاره.:d)
در ضمن من تعجب می کنم که چرا همه به لیون رای دادن.شخصیت پردازی کریس و جیل که خیلی بهتر و حماسی تره.
با این همه من به کلیر رای دادم.دلیلم هم اینه که شخصیت هایی مثل کریس،جیل و لیون آموزش دیده بودند و در برابر شیوع ویروس حداقل می تونستند از خودشون دفاع کنند.ولی کلیر شخصیتی بود که به طور ناخواسته و برای یک موضوع خانوادگی وارد داستان شد و به داستان رنگ و بوی عاطفی و خانوادگی داد.و هیولاهایی رو نابود می کنه که شخصیت هایی مثل هانک هم از پسشون برنیومده بودند.فقط به این دلیل که هدف داشت.کلیر برای رسیدن به هدف دور دنیا رو می گرده.از راکون سیتی گرفته تا پاریس و جزیره ی راکفورت و قطب جنوب!و تا جایی پیش میره که به شعبه ی مرکزی آمبرلا در پاریس هم نفوذ می کنه و اونجا رو تا مرز نابودی پیش می بره.بعدش هم که دهان ویلیام بیرکن و خاندان آشفورد رو مورد عنایت قرار میده.تازه کریس به خاطر نجات دادن کلیر به جزیره ی راکفورت اومد و با وسکر روبرو شد.یعنی اگه کلیر نبود،ماجرای کریس و وسکر هم شکل نمی گرفت و اصلا کسی از زنده بودن وسکر خبردار نمی شد.به علاوه کلیر نقش یک ناجی رو داره.
شری پیش کلیر احساسی داشت که پیش پدر و مادرش نداشت.خود لیون هم بهش میگه که تو نقش یک ناجی رو انتخاب کردی.برخلاف من که نقش یک مبارز رو انتخاب کردم.تو راهی رو ادامه دادی که من و برادرت نتونستیم دنبال کنیم!در کل شخصیتی است که خیلی ها درکش نمی کنند.چون فقط به ظاهر و آرتیست بازی شخصیت ها توجه می کنند نه عمق احساسشون.(منظورم شخص خاصی نبود.:d)

Claire_Darkside_Chronicles.jpg

در مورد وسکر هم بدون اغراق عمیق ترین و پیچیده ترین شخصیت پردازی رو داشت.مخصوصا در رزیدنت اویل 5 که محشر بود.شخصیتی که تک تک کلماتش رو با فکر به زبون می آورد و تمام نگاه هایش هم بامعنی بودند.حتی بهترین و فلسفی ترین جملات کل مجموعه ی رزیدنت اویل هم مال وسکر هستند.وسکر تشنه ی قدرت بود.ولی برخلاف شخصیت های منفی دیگر مثل آیروینگ و سالازار پست و فرومایه نبود.بلکه با ابهت و باوقار بود و برای هر کاری که می کرد هدف داشت.واقعا وسکر لیاقت بیشتر از اینها رو داشت.
ولی با این همه بازم فقط کلیر ردفیلد.:d

نیما جان عزیزم ما رای نمی گیریم تا به یه نتیجه دلخواه برسیم واقعا این نظرسنجی انقد بده !!!!!!!!!!!!!!
اگر کسی یکم در مورد سوالش فکر کنه میتونه فرقش رو تشخیص بده که قابلیت های بازی کردن با یک شخصیت با محبوب بودنش فرق داره وگرنه دیگه ما نباید هر نظرسنجی بزاریم که گزینه هاش شخصیت ها باشن چون لیان رای میاره سوالش هم مهم نیست!!!
در مورد کلیر هم بگم قبول کن که توش اغراق زیادی شده و قابل باور نست گرچه من خیلی خیلی دوستش دارم و تم داستانیش با بقیه فرق داره به قول امید:
من می فهممش در کش می کنم!!!!!!:دی

خوب الآن که نگاه میکنم یه سری نکات تو حرفای بچه ها وجود داره.

اول اینکه اکثرا برای مقایسه شخصیت انتخابیشون با بقیه نظرات؛ در حقیقت دارن حرفایی رو میزنن که کلیشه شده. گویا استدلال ها برای هر نظرسنجی ثابته. خوب اگه با همون ملاک های قدیمی بیایم همون شخصیت های انتخابیمون تو نظرسنجی های قبلی رو دوباره مطرح کنیم پس چه طوری میشه فهمید که این نظرسنجی با بقیه متفاوت بوده؟ البته نمیشه زیاد خرده گرفت چون ماهیت و اصول نظرسنجی مشابه نظرسنجی های قبلیه. :دی

دوم اینکه به نظرم بهتره کلا توی نظرسنجی ها این لیان رو حذف کرد. :دی

من یه پیشنهاد دارم. چه طوره از این به بعد تو تمام نظرسنجی ها عنوانش (( دومین شخصیت .... به نظر شما کیه؟ )) باشه. :دی چون شخصیت اول از همون اول مشخصه. :دی ذکر نشه بهتره. :دی

سوم اینکه بیایم دموکراسی رو برقرار کنیم. :دی
چه طوره بیایم یه شخصیت رو بریزیم رو دایره :دی بعد از مخالف و موافق از هرکدومشون یکی بیاد نظر بگه بعد رای اعتماد بدیم به شخصیت مطرح شده. این طوری دیگه دعوا نمیشه. :دی

فعلن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or