بحث و تبادل نظر در مورد سری Prince Of Persia

بهترین نسخه ی این سری(نسخه های Arcade را شامل نمی شود)

• مجموع رای دهنده‌ها
    164

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
یکی از تجربیات ناب و خاص گیمری من :x
یادش بخیر روی پلی ۲ بازی میکردم

6e55e167d9.jpg

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
به مناسبت تایید نسخه ی نمی دونم چی چی از SOT
بیایم یه نگاه داشته باشیم به یکی از جالب ترین موارد بازی که احتمالا خیلی ها بی حوصله ازش ردش شدن و یا زیاد بهش اهمیت ندادن و یا اصلا متوجهش نشدن

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

نکته ی حاشیه ای:جدا از بازی حقیقتش من زیاد با اساطیر هند و باقی موارد مرتبط بهش اشنا نیستم بخاطر همین نمی تونم این شخصیت ها رو شرح بدم ولی یکی از مواردی که به چشمم اومد شباهتش با داستان زئوس بود مخصوصا در عکس چهارم که دیگه خیلی واضحه.فاز رائفی پور بودن رو بذاریم کنار همش برام سوال بوده که چطور میشه در نقاط مختلف جهان متریال ها و موارد مشابه این شکلی در اساطیرشون به چشم میاد ...... :-?

آخرین ویرایش:

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
از دیشب تا حالا یکم سرچ در مورد ماجرای این نقاشی ها داشتم
حقیقتش چیز زیادی دستم رو نگرفت و هرچیزی که بود صرفا تئوری بود نه یه چیز فکت و رسمی و تنها چیز رسمی این بود که عکس ششم برای الهه کالی (Kali) هست که به الهه ی زمان ،سازندگی ، نابودی و قدرت شناخته میشه
Kali_by_Raja_Ravi_Varma.jpg

ایشون هستند در فرم عادی خودشون یعنی چهار دست و یک سر.فرم های متفاوتی از کالی وجود از جمله فرم 10 دست و 10 سرش به اسم ماهاکالی و فرم دیگه ای به اسم داکشیناکالی که در بنگال محبوبه

نکته ی حاشیه ای:اساطیر هند و ایران به شکل فاحشی خشن تر و خونین تر و عجیب و غریب تر از نمونه های اروپاییشه :-s:-?
خود تصاویر هم ابهام زیاد داره به جز تصویر پنجم که واضحه داستان از چه قراره مثلا
در تصویر اول مشخص نیست که آیا فقط یک نوزاد هست یا دو نوزاد یا سه
در تصویر دوم مشخص نیست آیا اون دمشه که هاله ی آبی رنگ داره به جز سرش و اگر دمه پس چرا در تصاویر دیگه نیست
در تصویر سوم مشخص نیست که اون زن کیه ،چه چیزی داره خورده میشه ایا آدمه و یا نه یکی از همون نوزاد هاست و اونیکه پشت درخت پنهان شده دقیقا چه رابطه براش وجود داره
در توصیر چهارم همون فرد پشت درخت بزرگ شده رو می بینیم که حالا دور سرش ابر هم هست و قدرت های زئوس مانند مثل صاعقه داره
در تصویر ششم مشخص نیست که آیا اون سر فرد دیگه ای هست یا نه همون همون فرد آبی تصاویر 3-4-5 هست(که با احتمالا بالا همونه) که اگه همونه چرا باید به دست کالی کشته بشه و ساعت به دست کالی بیفته

اونچیزی که مشخص هست این وسط اینه که به گپ و پلات هول های فراوان و بیشمار بین SOT و WW یک مورد دیگه یعنی مبدا پیدایش ساعت و خود شن ها هم اضافه شد چون ما در WW یک روایت دیگه از ساخت شن و ساعت دیدیم اینبار با حضور کایلینا.همینطور این مورد هم بیشتر از قبل مشخص شد که TFS چه سوخت و هدر رفت بزرگی بود.یه بازی که می تونست گپ بین SOT و WW رو از بین ببره ولی به بدترین حالت ممکن ازش استفاده شد.همینطور این هم مشخص شد که راه برای ادامه دادن سه گانه ی شن های زمان هست و خیلی هم هست و فقط خود همین داستان ایده های زیادی رو به دنبال خودش می کشونه.این جدای از اینکه میشه باز بر طبق همین داستان انواع پریکوئل ها با شخصیت ها متفاوت رو از توش دراورد.

آخرین ویرایش:

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
به مناسبت انتشار نسخه ریمیک، هوس کردم یبار دیگه کل سری رو برم و دوباره یادم بیاد چرا این سری خودش خدای هرچی بازی هک اسلش و اکشنه

• Like
Reactions: Subject 16

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
نسخه سوم عالی بود
بنظرم warrior within از همه شون بهتر بود
فضاسازی، موزیک، معما، محیطش، اون حس دارک و خفن و مرگی که هرلحظه در انتظار بود و ازهمه مهمتر سیستم مبارزه ش که لنگه شو تو هیچ بازی ای تا الان ندیدم حتی اونایی که ادعا میشه بهترینن تو سبک اکشن (امثال DMC و GOW و...)

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
من اولین نسخه که بازی کردم نسخه دوم بود.واقعا اون داستان و سورپرایز ماسک و... جذاب بود اون موقع و سبییلای نداشتم ریخته بود:D.داهاکام که دیگه هیچی شبا کابوسشو میدیدم:-s.بعد از دو من نسخه یک و سه رو بازی کردم که اونام با این که اتمسفر دو رو نداشتن ولی یه جذابیت فانتزی خاصی داشتن که تو هیچ بازی ندیدم.نسخه ریبوتش بنظرم اون جذابیت قدیمیارو نداشت اميدوارم اگه یروز ادامه بدن بازیو حال و هوای قدیمیارو مخصوصآ شماره دومو داشته باشه.

• Like
Reactions: blak and PWLG

hollow-db

عضو جدید
Feb 14, 2023
1
تمام خاطراتم زنده شد :((
با ww زندگی کردم فک کنم 1000 بار تمومش کردم.بچه ها خاستید تو بازی ww به همه روش میتونید کالینا و شادی رو بکشید با ماسک و شمشیره آب تو یوتوب فیلماش هست
فقط افسوس که ریدن تو بازی
نسخه ی 3 رو هم که بجای TT.kb رو دادن بیرون

• Like
Reactions: blak

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر