بتلفیلد 4 بر روی PS4 با رزولوشن 720p اجرا میشود!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
Battlefield-4-720P-PlayStation-4.jpg

بازی بتلفیلد 4 بر روی PS4 با رزولوشن واقعی 720p و به صورت 60 فریم بر ثانیه اجرا میشه البته بازی به رزولوشن 1080p تبدیل مقیاس یا بزرگنمایی میشه ولی رزولوشن واقعی بازی همون 720p هست در مورد رزولوشنی که بازی روی xone اجرا میشه هنوز به صورت رسمی چیزی گفته نشده ولی ممکنه بازی روی Xone هم با رزولوشن واقعی 720p اجرا بشه...
سازندگان Killzone SF این بازی رو روی PS4 با رزولوشن واقعی 1080p ولی به صورت 30 فریم بر ثانیه در حالت تک نفره و 60 فریم بر ثانیه در حالت مولتی پلیر اجرا میکنن البته در حالت مولتی پلیر مقداری از جزیئات بازی کم میشه برای همین به نظر میرسه که سازندگان BF4 برای رسیدن به نرخ رندر 60FPS مجبور به نصف کردن رزولوشن بازی شده باشن.

منبع:
Battlefield 4 Officially Runs at 720P on PlayStation 4 - Upscaled to 1080P with 60 FPS

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
رزولیشن 720p کاملا راضی کنندس .. یعنی واقعا فرق چندانی با 1080p نداره تازه با اینکه آپسکیل هم میشه اختلافشون خیلی کم میشه
1080 از 720 حدود 2.6 برابر پیکسل بیشتر داره, بعد میگید هیچ فرقی نمیکنه؟:|

- - -ویرایش - - -

هیچ افزایش فرکانس و اورکلاکی تا الان درست نشده که رو افزایش دمای ی قطعه تاثیر نگذاره !سخت افزار کنسول هم که مشخص هست از فضا که نیامده !
ی جوری با اطمینان حرف می زنید هر کی ندونه فکر می کنه رو این کنسول سیستم ابی بستن
فکر کنم منظورشون اینه که این اورکلاک کنسول رو Unstable نمیکنه, اینا هم اومدن اور کردن:D

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
ESRAM و Move Engine و اینا کشک هستن چون مایکروسافت روشون مانور نمیده!
Cloud کشک هست چون مایکروسافت روش مانور میده!
جل الخالق :D

خیلی سادست. روی Cloud با جمله Infinite Power of the Cloud یا 5 میلیارد ترانزیستور مانور میده چون جملات دهن پر کنه که مخاطبش هم عوام هستند (در حالی که میدونیم چرت و پرته رسما) نه گیمرهایی که سرشون تو تکنولوژی و اینترنته. چیز متقاعد کننده ای هم اگر برای گیمرهای هاردکور داشت حتما اعلام میکرد. مثل همون 53 تا کلاک اضافه.

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
منظورم تجربه کاریه .. اختلاف کیفیت زیاد نیست و همون اچ دی راضی کنندست
رو ال سی دی های 80 به بالا(که بعضیا هم خیلی روش مانور میدادن که بگن PC بده:|)720 حکم شکنجه رو داره, وگرنه واسه ی ما که TV هامون نهایتا به 60 اینچ میرسه خوبه 720:-"
ولی باز هم 1080 خیلی بهتره 720 ه:D

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
دوستان نگران نباشید که Xone هست و همه کم و کاستی های کنسول های دیگه رو اعم از وی یو و پی اس4 و جبران میکنه

آخرین ویرایش:

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
من تو مقاله مقایسه ای که ترجمه کردم اینجا گذاشتم توضیح کامل داده بود. گفته بود DME برای انتقال سریع اطلاعات بدون فشرده سازی هست که چون زمان کمپرس/دیکمپرس رو عملا حذف میکنه سرعت بیشتری میده و مایکرو از این سیستم برای استریم HD کینکت استفاده میکنه تا لگ و این داستانا رو حذف کنه. حالا بحثی روی این ندارم، قرار نیست کسی معماری دقیق کنسول هارو بدونه اما بحث اینه که DME چیز عجیب و خاصی نیست که قرار باشه قدرت افسانه ای به کنسول بده!‌ کاربردش کاملا مشخصه چیه. مثل ESRAM.

منتها دوستان خودشون رو راضی کردن که این سیستم ها قدرت ویژه ای دارن که کسی جز انها در جریان نیست و قراره صنعت گیم رو متحول کنن! خوب این درست نیست واقعا. مایکروسافت الان تو وضعیت بد رسانه ای قرار داره. نمیگم کنسول بده یا بازی هاش بده، میگم وضعیت بد رسانه ای، یعنی جنگ تبلیغاتی رو کامل به سونی باخته و اگه واقعا کنسولش برتری سخت افزاری داشت انرو میکردن تو بوق و کرنا تا جو منفی علیه سونی و PS4 درست کنن. در کل بهتره این بحث هارو گذاشت کنار چون این بازی ها هستن که تعیین میکنن کدوم سخت افزار قوی تره. دیر یا زود بازی های ND و SM و پروژه دوم GG (شایعه شده بود HS2!!) و ... معرفی میشن و ان طرف مایکروسافت هم Halo جدید و QB و بازی BT رو نمایش میده، میشه از روی این بازی های قضاوت کرد کی بهتره. چون اگه فرمایشات فرخ و اینفنیتی پاور آو کلود درست باشه باید اینا بزنن از نظر گرافیک بازی های سونی رو له کنن و این اختلاف هم به تدریج هی بیشتر و بیشتر بشه. یا هوش مصنوعی و کلا هرچیزی که به سخت افزار مربوطه. منتظریم این برتری رو در عمل ببینیم.

خوب در اصل رو هوا(On Air) این کارو انجام میدن برای همین زمانی نداره ولی این فشرده سازی انجام میشه.جمله ی خودتون هم همینو میگه که زمان رو کاهش میده.توی اون مقاله ای که خوندم یادمم نیست کال کی بود :D نوشته بود برای کلود هم قابل استفادست.

آخرین ویرایش:

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,787
نام
علی
اصلا دلیل اینکه بتل 4 رو کنسول ها 720 هستش اعلام شده؟!
من خودم به شخصه بعید می دونم دلیلش به خاطر ضعف کنسول ها باشه!! ناسلامتی بازی لانچ هست و اگه همین اول کاری بازی ای باشه که 1080 رو نتونه ساپورت کنه باید فاتحه ی کنسول ها رو خوند!
ما تا اخر نسل هشتم کمترین انتظاری که داریم این هست که آخرین عناوین نسل بعد نسبت به عناوین لانچی چون بتل 4 به مقدار قابل توجهی پیشرفت گرافیکی داشته باشن!
به هر حال بعید ه که محدودیت سخت افزاری عامل این باشه و بیشتر باید دلایل دیگه چون زمان کم برای دایس تو ساخت این بازی رو کنسول های نسل بعدی بوده و بیشتر تمرکزشون از ابتدا رو پی سی بوده و یا دلیل دیگه!

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
از رزولوشن زدن رو کیفیت بردن رو کنسول کاملا منطقیه.. کنسولی که به tv وصله بینه 720 با 1080 وقتی تو 4-5 متریش میشینی اختلافش نزدیک به 0 هست.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
اصلا دلیل اینکه بتل 4 رو کنسول ها 720 هستش اعلام شده؟!
من خودم به شخصه بعید می دونم دلیلش به خاطر ضعف کنسول ها باشه!! ناسلامتی بازی لانچ هست و اگه همین اول کاری بازی ای باشه که 1080 رو نتونه ساپورت کنه باید فاتحه ی کنسول ها رو خوند!
ما تا اخر نسل هشتم کمترین انتظاری که داریم این هست که آخرین عناوین نسل بعد نسبت به عناوین لانچی چون بتل 4 به مقدار قابل توجهی پیشرفت گرافیکی داشته باشن!
به هر حال بعید ه که محدودیت سخت افزاری عامل این باشه و بیشتر باید دلایل دیگه چون زمان کم برای دایس تو ساخت این بازی رو کنسول های نسل بعدی بوده و بیشتر تمرکزشون از ابتدا رو پی سی بوده و یا دلیل دیگه!

دلیلش اینه که میخوان بازی رو روی 60 فریم بر ثانیه اجرا کنن. 1080/30p واسه کنسولای نسل بعد استاندارد خوبیه ولی 1080/60p برای بازیای اکشن یا اپن ورد که بخوان گرافیک بالاییم داشته باشن به نظر من غیر منطقیه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر