بتسدا: اگر شما مدعی هستید گرافیک مهم نیست, احتمالاً دروغ میگوئید

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
skyrim3.jpg

Peter Hines از کمپانی بتسدا گفت "گرافیک خوب بخش جدائی ناپذیر و بسیار مهم از یک عنوان در ایجاد بازاریابی ارزشمند است."

ایشان در آخرین پادکست خود با OXM چنین گفت "بسیاری از افراد مدعی هستند گرافیک و سیستم بصری بازی ها برایشان اهمیت ندارد خُب من معمولاً به آنها میگم 'شما دروغ میگوئید'!"
مردم به شات هایی از بازی ها می نگرند و بطور ناگهانی تحت تاثییر قرار گرفته و میگویند 'اوه مرد این شگفت انگیز به نظر میرسد' یا در موردی برعکس 'علاقه ای بهش ندارم'. بنابراین اگر شما بتوانید چیزی بسازید که در نگاه اول بصورت شگفت آوری جلب توجه کند بسیار راحت تر آنها را جذب خواهید کرد.

بنا به گفته Hines کیفیت نقش کلیدی در احساس اصلی غرق شدن در فضای بازی را به گیمر القا خواهد کرد و با عنوان در دست ساخت کمپانی بتسدا,Elder Scrolls V: Skyrim شما بهترین احساس را در این زمینه خواهید داشت.
http://www.computerandvideogames.co...ay-graphics-dont-matter-youre-probably-lying/

آخرین ویرایش:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
به نظر من معیاری که بازی ها را سر زبان ها می اندازه و می تونه بازیکنان را شگفت زده کنه معیار" گرافیک" هستش!

کی اینو گفته؟؟؟؟؟ الان کیلزون با اون همه سر و صدا فروشش رو دیدی؟ بعد از اون طرف برو یه سری به halo بزن

اصلا اونو بیخیال این همه ادمی که وی یا ds می خرن چین؟ یا همین world of goo با همون گرافیکش که حتی بیشتر از یک رزولوشن هم ساپورت نمی کرد ترکوند

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
شما اگه دنبال داستان خوب هستید بهتره برید سراغ فیلم و رمان و کتاب و ... ! مسلما خواستگاه اصلی گیم چیزی غیر از داستان هست !

ببخشید ولی حرفت خیلی اشتباه که اگه خواستگاهم داستان باید بازی رو کلا بی خیال شم
به نظر من پایه هر بازی داستان اونه
یعنی شما که بازی می کنید فقط دوست دارید بکشید برید جلو تا بازی تمام بشه داستان براتون مهم نیست به نظرتون چه عنصری mgs4وhrرو موندگار کرد تو ذهن ما ؟؟؟؟درسته گرافیک خوبی داشتن ولی بیشتر به خاطر داستان بود الان همه دوست دارن الان همه دوست دارنmgs5ساخته بشه به نظرت به خاطر گرافیکشه ؟؟؟؟
یا اینکه دوست دارن gow3ساخته بشه که :
ببینن سر گذشت کریتوس چی میشه می میره یا نه

• Like
Reactions: Kainé

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
مشكل اينه شما اصلا نفهميدي ايشون چي گفته...

ایشون حرف چرت زده و شما حرف درست؟

بیچاره کجا گفته گیم پلی به درد نمیخوره یا اگه یه بازی فقط گرافیک داشته باشه موفقه که اینجوری میکوبونین بیچاره رو

ها !!! ببخشید شرمنده الان با دقت بیشتر خوندم فهمیدم چی گفت :d

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
کی اینو گفته؟؟؟؟؟ الان کیلزون با اون همه سر و صدا فروشش رو دیدی؟ بعد از اون طرف برو یه سری به halo بزن
یعنی دیوونه ی این جملتم ! :d
-----------
راست گفته خو...:d
جای نقد و بررسی داره :d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: CriRo7

MehradCreed

کاربر سایت
Aug 16, 2008
1,706
نام
MehrλÐ
یعنی شما که بازی می کنید فقط دوست دارید بکشید برید جلو تا بازی تمام بشه داستان براتون مهم نیست به نظرتون چه عنصری mgs4وhrرو موندگار کرد تو ذهن ما ؟؟؟؟درسته گرافیک خوبی داشتن ولی بیشتر به خاطر داستان بود الان همه دوست دارن الان همه دوست دارنmgs5ساخته بشه به نظرت به خاطر گرافیکشه ؟؟؟؟
پایه و اساس MGS و HR که مثال زدی داستانشون هستش نه گیم پلی ولی تعداد این مدل بازی ها زیاد نیست مثلا L.A Noir یا Alan Wake ولی همون GOW به گیم پلی فوق العادش و شخصیت خشنش معروفه بعد به داستان
حالا اگر به نظرت داستان مهم تره بگو مثلا دوست داری COD داستان داشته باشه و گیم پلی متوسط داشته باشه مثل Homefront یا گیم پلی نرم و روون رو به داستان عمیق ترجیح میدی؟یا GTA همینطور یا گیرز یا هیلو یا انچارتد و...صد ها بازی دیگه
نمونه بارزش Mafia II که گیم پلی فدای داستان شد و بازی به اون با ارزشی انقدر سرکوب شد
البته این نسل به داستان بازی بیشتر بها میدن نسل قبل حداقل تو ایران اصلا نمیفهمیدن بازیه داستانیم داره...:dولی باز مهم ترین نکته برای سرگرمی گیم پلی هست بعد داستان
_____
این بدبخت راست میگه تو این نسل یه AAA معرفی کنید که گرافیک متوسطی داشته باشه (به جز هیلو که اونم با اون انیمیشن هاش مخصوصا انیمیشن های صورت حتی در غم انگیز ترین صحنه ها لحظات شاد و فوق العاده مفرحی ایجاد میکرد...:d)
گرافیک روهه بازیه
یعنی دیوونه ی این جملتم ! :d
راست گفته خو...:d

• Like

POW3R

کاربر سایت
Oct 11, 2007
2,483
نام
کیان
ایشون کمپانیشون Fallout 3 رو ساخته آره؟؟؟ خب گرافیک این بازی کجا بود بعد؟ این ملت RPG ساز باید یکمی از Bioware یاد بگیرند

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
چرا وقتی میخواین ثابت کنین گرافیک مهمه میگین یه بازی که عصر یخبندان با برفک میدیدنشو الان بیاری هیچی فروش نمیره !؟
خوب معلومه دیگه ! کسایی که میگن گرافیک مهم ترین نیست نمیگن اصلا مهم نیست فقط میگم مهم ترین جزء بازی نیست ! بازی اگه گیم پلی و داستان خوبی داشته باشه حتی اگر هم گرافیکش متوسط باشه شکست نمیخوره!

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اگر داستان در گیم ها ارزش خاصی داشت . بازی مثل Mario Galaxy با میانگین امتیازی 97 درصد ! روبرو نمی شد ! اون بازی هایی هم که مثال زدی جزو معدود بازی های هستن که بیشتر روی داستان مانور می دن . همونطور که گفتم خواستگاه اصلی گیم به هیچ وجه داستان نبوده و نخواهد بود !

• Like

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اگر داستان در گیم ها ارزش خاصی داشت . بازی مثل Mario Galaxy با میانگین امتیازی 97 درصد ! روبرو نمی شد ! اون بازی هایی هم که مثال زدی جزو معدود بازی های هستن که بیشتر روی داستان مانور می دن . همونطور که گفتم خواستگاه اصلی گیم به هیچ وجه داستان نبوده و نخواهد بود !
شما تو عمرت کلن RPG بازی کردی هی حرف از نبود داستان میزنی ؟!

• Like

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
داستان و گيم پلی و گرافيك هر كدوم معيارهای اصلين برای اينكه بگيم يك بازی خوبه يا نه ولی تو اين "داستان" رو خيلی داری گندش ميكنی.توی خيلی از بازيها اين داستان خيلی‌مهمه ولی مثلا بازيهایی كه اصلش گروهی بازی كردنه(RPG هارو فاكتور ميگيرم) كسی ازشون انتظار داشتن داستان نداره.يعنی توی اينجور بازيها مثل CS و Quake يا بازيهایی مثل همين World of Goo كه گفتن داستان اصلا تاثير نداره يا اگه داشته باشه خيلی‌Minorـه.
و در كل به نظر خودم بازی خوب يك بازی ـه كه صرف اينكه بفهمی آخرش چی ميشه بازی نكنی.يعنی واقعا كل بازی اونقدر خسته كننده و پشمكی بوده كه تنها چيزی كه شما رو ترغيب ميكنه به ادامه دادن پايان داستان باشه؟‌ /:)

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
پایه و اساس MGS و HR که مثال زدی داستانشون هستش نه گیم پلی ولی تعداد این مدل بازی ها زیاد نیست مثلا L.A Noir یا Alan Wake ولی همون GOW به گیم پلی فوق العادش و شخصیت خشنش معروفه بعد به داستان
حالا اگر به نظرت داستان مهم تره بگو مثلا دوست داری COD داستان داشته باشه و گیم پلی متوسط داشته باشه مثل Homefront یا گیم پلی نرم و روون رو به داستان عمیق ترجیح میدی؟یا GTA همینطور یا گیرز یا هیلو یا انچارتد و...صد ها بازی دیگه
نمونه بارزش Mafia II که گیم پلی فدای داستان شد و بازی به اون با ارزشی انقدر سرکوب شد
البته این نسل به داستان بازی بیشتر بها میدن نسل قبل حداقل تو ایران اصلا نمیفهمیدن بازیه داستانیم داره...:dولی باز مهم ترین نکته برای سرگرمی گیم پلی هست بعد داستان

3vs1 یکی یکی بابا:d

ببین عزیز از نظر من gow داستان خوبی داشت و مافیا هم خوب بود و گیم پلی بدی نداشت اما موافقم از یکش سر نبود
من نمی گم برن گیم پلی مثلا cod رو خراب کنن من میگم به نظرت بد بود کنار این گیم پلی یه داستان خوب هم میذاشتن مثلا به نظر منbo بد نبود
مثلا بازی vanqush همون اول که بازی کنی دیگه تا اخر بازی رو می فهمی یه داستان کلیشه ایی مضخرف بازی اصلا برات خسته کننده میشه
در کل نظر من اینه 1-داستان 2- گیم پلی 3- گرافیک
بازی های کمی هستن که بخاطر گرفیک موندگار که البته به نظر من هیچ بازی نیست
گیم پلی هم بازی هایی مثل cod و چند بازی دیگه
ولی به خاطر داستان بازی های خوب و زیادی بودن که موندگار شدن
خلاصه من زیاد گرافیک معتقد نیستم نمی گم ولی بد باشه 1- داستان خوب که پایه وبنیان بازی 2- گیم پلیش

MehradCreed

کاربر سایت
Aug 16, 2008
1,706
نام
MehrλÐ
ببیخشید، کی گفته اینو؟
پس لابد به گیم پلی برجسته و مفرح انگیزش معروفه...!
وقتی میگند متال گیر یاده و اسنیک و بیگ باس و باس و اتفاقاتی که برای این ها افتاده میوفتی یا یاده مخفی کاری های اکشنش(...)
اگر رکن اصلی MGS داستانش نبود کوجیما انقدر به خودش زحمت نمیداد و چندین ساعت کات سین برای MGS4 نمیساخت.(به عنوان مثال گفتم)
بازی های کمی هستن که بخاطر گرفیک موندگار که البته به نظر من هیچ بازی نیست
Crysis-WP-12.jpg
:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر