بانوی مرموز قرمز پوش : نگاهی به شخصیت Ada Wong

بهترین شخصیت زن سری Resident Evil از نظر شما کدام است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    70

SIMPLE

کاربر سایت
Jun 14, 2020
346
بعد از ایلوی دومین شخصیت مونث مورد علاقم تو صنعت ویدیو گیمه
امیدوام. واقعا امیدوارم کپکام تو ریمیک resident evil 4 کمپین ایدا که بعد از بازی اصلی بازی میشرو فراموش نکنه
خیلیا بازی نکردنش اما قشنگ یادمه بخش زیادی از سوالایی که تو کمپین اصلی پاسخی به اونها داده نمیشد رو تو کمپین ایدا جوابشونو پیدا میکردیم

ThePS-Only

کاربر سایت
Aug 14, 2020
46
نام
مصطفی ( Mustapha )
با توجه با اینکه تاپیک مربوط به خانم ایدا هست کمی بیشتر راجع به ایشون مینویسم ، نظر من درباره نوع نگاه ایشون به زندگی اینه که انسانی به شدت درون گرا هستن و هدف خاصی و دنبال میکنن که البته این هدف هنوزم جزو مسائل حل نشده و مخفی کل داستان ایشون در رزیدنت اویل هست ، یعنی درست معلوم نیست چی از دنیا میخواد ! چی از جون لیون میخواد ! چرا لیون و کریس و مثل خروس جنگی میندازه به جون هم ! چرا لباسای محرک جلوی لیون میپوشی و بعدش میگی سی یو راند ! فکر میکنی لیون با این کارا بهت میگه عزیزم بیا من و کمتر عذابم بده و پیشم بمون ! لیون کلی کار داره نمیتونه مثل جونای بیست ساله که در تعطیلات تابستونی هستن هی برات گل بخره بیاد دیدنت ! بس کن خانم ، سنتون داره میره بالای پنجاه ! لیون بخواد از خودش نسلی زامبی کش به جا بذاره دیگه نمیتونه روی شما حساب کنه ها ! بسه دیگه مخفی کاری ، یکم بیا از قسمت عاطفه ات استفاده کن خب !

ببخشید یکم طولانی شد ، اما بازم برگردیم به نوع نگاه ایشون ، خانم ایدا کلا سیستم عجیبی داره ، مثلا وقتی توی رزیدنت اویل شش کنترلش میکردم گاهی وسط درگیری های شدید میدیدم میخواد حرکات نمایشی انجام بده مثل استفاده از طناب تیرکمانیش یا خنده های اشوه گونه اش ! بابا اینجا وسط جنگه اینا موجودات جهش یافته خطرناک تر از زامبی هستن ! لیون اصلا اینجا نیست که ببیندت بگه به به چقدر کارش درسته الان با موهای در دست باد میرم روبروش زانو میزنم میگم با من ازدواج میکنی ! ببخشید دوباره داغ دلمون و تازه کردم .

خلاصه کنم و نظر کلیم و بگم ، ایدا سالهاست داره سعی میکنه لیون و به دست بیاره ولی نمیاره چون لیون اسباب بازی نیست ، عشق میخواد .
مرسی از نوشتتون : ). ❗ این بخش ممکنه اسپویل باشه ❗ ولی جدا از شوخی بنده سناریوی کلیر و لیان رو بیشتر پیش بینی میکنم چون یکی از اینسایدرهای معروف گفته که کریس در Resident Evil 8: Village میمیره و کریس رسما در اولین تاریخ سری Resident Evil در قالب یک نگاتیو کاراکتر ظاهر میشه و با مرگش لیان و کلیر بعنوان پارتنر ( شاید هم زن و شوهر : دی ) در آینده بیشتر باید در کنار هم ببینیمشون.
در یک متن بالا عرض کردم که لیان به ایدا علاقه داره برای اثبات حرفم , نمیدونم دقت کردین یا نه که وقتی کریس در جت AV-8B همراه پیرز نیوانس به لیان خبر مرگ ایدا رو میده لیان ناراحت میشه. ایدا در Resident Evil 6 در یک دیالوگی با خودش میگه "مهم نیست چه اتفاقی خواهد افتاد , من هیچگاه تمرکزم رو از اهدافم از دست نخواهم داد و فقط اهدافم برایم مهم هستند." ایدا با اینکه پانزده سال عاشقشم : دی کاراکتر بسیار مرموز و نامفهومی داره , هنوز مشخص نیست علاقش به رنگ قرمز چیه , چرا در Resident Evil 4 لباسش اون طرح رو داشت ( پروانه های خاص در کنار شاخک های درخت ) , چرا در تتوی روی گردنش در Resident Evil: Damnation همون پروانه های لباسش در Resident Evil 4 بود و اصلا اون پروانه ها برایش چه مفهومی داره یا مثلا علت استفاده مکررش از Crossbow چیه ( گرچه استفادش از Crossbow رو بخاطر شباهت اسلحه به پروانه میدونم اگه بصورت عمودی به این سلاح نگاه کنید شبیه پروانه ای هست که درحال پروازه ) و یا حتی مدل موهاش و سوال های این چنینی .... . حتی در اپیلوگ پایانی Resident Evil 3 1999 ( وقتی شما بازی رو هفت بار به پایان برسونید ) یک اپیلوگ از ایدا باز میشه که ایدا رو به آینه به خودش میگه از این پس دیگر نامم ایدا نخواهد بود , حتی مشخص نیست که اسمش اصلیش ♥ Ada Wong ♥ هست یا یک نام دیگه.

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
در یک متن بالا عرض کردم که لیان به ایدا علاقه داره برای اثبات حرفم , نمیدونم دقت کردین یا نه که وقتی کریس در جت AV-8B همراه پیرز نیوانس به لیان خبر مرگ ایدا رو میده لیان ناراحت میشه. ایدا در Resident Evil 6 در یک دیالوگی با خودش میگه "مهم نیست چه اتفاقی خواهد افتاد , من هیچگاه تمرکزم رو از اهدافم از دست نخواهم داد و فقط اهدافم برایم مهم هستند." ایدا با اینکه پانزده سال عاشقشم : دی کاراکتر بسیار مرموز و نامفهومی داره , هنوز مشخص نیست علاقش به رنگ قرمز چیه , چرا در Resident Evil 4 لباسش اون طرح رو داشت ( پروانه های خاص در کنار شاخک های درخت ) , چرا در تتوی روی گردنش در Resident Evil: Damnation همون پروانه های لباسش در Resident Evil 4 بود و اصلا اون پروانه ها برایش چه مفهومی داره یا مثلا علت استفاده مکررش از Crossbow چیه ( گرچه استفادش از Crossbow رو بخاطر شباهت اسلحه به پروانه میدونم اگه بصورت عمودی به این سلاح نگاه کنید شبیه پروانه ای هست که درحال پروازه ) و یا حتی مدل موهاش و سوال های این چنینی .... . حتی در اپیلوگ پایانی Resident Evil 3 1999 ( وقتی شما بازی رو هفت بار به پایان برسونید ) یک اپیلوگ از ایدا باز میشه که ایدا رو به آینه به خودش میگه از این پس دیگر نامم ایدا نخواهد بود , حتی مشخص نیست که اسمش اصلیش ♥ Ada Wong ♥ هست یا یک نام دیگه.
مصطفی جان بحث اینکه لیون به ایدا علاقه داره که چیز عجیبی نبوده و نیست ولی علاقه داشتن با درخواست ازدواج فرق داره ، لیون که نمیتونه فقط از روی احساسات تصمیم بگیره باید از عقلش توی تصمیمی به این مهمی استفاده کنه و خب عقل حکم میکنه اول بذار ببینم کیه و چیه بعدش برم مراحل بعدی در ایجاد رابطه مثل صمیمی تر شدن و دادن پیشنهاد ازدواج ، من همه حرفم اینه دیگه تا کی میخواد منتظر این باشه که لیون بره سر اصل مطلب ( منظورم گفتوگو درباره آغاز زندگی مشترکه ) ، تا کی میخواد تنها بمونه و سر این و اون کلاه بذاره ! دیگه وقت بازنشستگی شما هست بانو جان ، الان باید برای نسل بعدی بازیکنان رزیدنت اویل چندتا بچه بیاری تا نسل شما قدیمی های حرفه ای از بین نره و خب چه کسی بهتر از لیون برای پدر بچه هات بودن ، درباره لباسش و اون نشان پروانه روش و یا گلو بندش و این چیزا باید رفت پیش آقای میکامی و طراحش تا دید هدفشون چی بوده ولی با این عدم ازدواج ها و دست دست کردن ها فعلا فقط میشه برای آینده و آیندگان روی شری و جیک حساب کرد !

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,144
ممنون بابت مقاله. جالب بود.
از بین کاراکترهای RE ایدا بعد از کریس و لیون برای من جز تاپ 3 ‌و قطعا شخصیت زن مورد علاقه ام هست. بنظرم توی ریمیک RE2 هم نسبت به بقیه کاراکترها ریدیزان و مدل چهره خیلی بهتر و بدون نقصی داشت. خیلی کنجکاوم بدونم توی ریمیک RE4 چه دیزاین و مدلی رو براش انتخاب میکنند.

در مورد رابطه لیون و ایدا هم فکر نکنم کپکام حداقل تو نسخه های اصلی هیچوقت بخواد به صورت عمقی و واضح بهش بپردازه، چون احتمالا این روند کاراکترهای جدید و ناشناس که با RE7 شروع شده ادامه پیدا کنه و حتی بعد از RE9 یا RE10 سری کاملا ریبوت بشه و چهره های جدید معرفی بشه و بنظرم خودم هم تم داستانی RE زیاد با این جور مسائل و مخصوصا موقعیتی که دو کاراکتر دارند جور در نمیاد. اما مسلما یه رابطه و علاقه خاصی بین دو طرف وجود داره، همونطور که تو بازی ها و فیلم های cg هینت هایی در موردش داده شده.

در رابطه با همین مورد یه حقیقت جالب وجود داره. ماکوتو کامیا کارگردان انیمیشن دمنیشن تو یه مصاحبه گفته بود دوست داشته برای لیون و ایدا توی این فیلم یه داستان عاشقانه بنویسه. اما خب مسلما کپکام احتمالا بنا به دلایلی که بالا اشاره کردم مخالفت میکنه. با این وجود هنوز میشه یه نشونه هایی از این موضوع رو توی انیمیشن دید. مثل دیالوگ هایی که بین دو کاراکتر رد و بدل میشه( اشاره ایدا به شبی که با هم بودند و کاری که نیمه تمام گذاشتند). نویسنده RE6 مرحوم شوتارو سوگا که اتفاقا نویسنده دمنیشن هم هست، یه جا بصورت غیرمستقیم به این موضوع اشاره کرده که این دو تا بعد از RE4 تو یه رابطه خاص بودند اما چیزی رو‌ تایید نکرده. احتمالش هست توی اینفینیت دارکنس هم این دو تا باز همدیگه رو ببینند اما خب بعید میدونم اصلا این اتفاق بیافته چه برسه به اینکه بخواد اتفاق خاصی بین این دو نفر صورت بگیره.

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
من خیلی امیدوار هستم در رزیدنت اویلهای نه و بعد از نه شاهد زنده شدن دوباره این مجموعه باشیم ، اگه شماره لاتین رزیدنت اویل 6 و برعکس کنیم میشه رزیدنت اویل 9 و این برای من یعنی یک نشانه خوب از برگشتن رزیدنت اویل به دواران با شکوه با دستان پر برکت آقای میکامی ، با امید به آینده شاید شاهد تغییرات بزرگ و خوشحال کننده ای مانند ساخت قسمتهایی از زمان جوانی شخصیتها اصلی و یا ادامه ای جدید با فرزندان آنها باشیم .

نامه ای به آقای شینجی میکامی :
آقای میکامی رزیدنت اویلمان را از این جماعت نا آشنا و نا بلد پس بگیرید و لطفا خودتان برای ما عاشقانه شعر ترسناک بخوانید .

همچنین برای آیندگان شاگردانی مانند خودتان تربیت کنید .

ممنون استاد .

ThePS-Only

کاربر سایت
Aug 14, 2020
46
نام
مصطفی ( Mustapha )
ممنون بابت مقاله. جالب بود.
از بین کاراکترهای RE ایدا بعد از کریس و لیون برای من جز تاپ 3 ‌و قطعا شخصیت زن مورد علاقه ام هست. بنظرم توی ریمیک RE2 هم نسبت به بقیه کاراکترها ریدیزان و مدل چهره خیلی بهتر و بدون نقصی داشت. خیلی کنجکاوم بدونم توی ریمیک RE4 چه دیزاین و مدلی رو براش انتخاب میکنند.

در مورد رابطه لیون و ایدا هم فکر نکنم کپکام حداقل تو نسخه های اصلی هیچوقت بخواد به صورت عمقی و واضح بهش بپردازه، چون احتمالا این روند کاراکترهای جدید و ناشناس که با RE7 شروع شده ادامه پیدا کنه و حتی بعد از RE9 یا RE10 سری کاملا ریبوت بشه و چهره های جدید معرفی بشه و بنظرم خودم هم تم داستانی RE زیاد با این جور مسائل و مخصوصا موقعیتی که دو کاراکتر دارند جور در نمیاد. اما مسلما یه رابطه و علاقه خاصی بین دو طرف وجود داره، همونطور که تو بازی ها و فیلم های cg هینت هایی در موردش داده شده.

در رابطه با همین مورد یه حقیقت جالب وجود داره. ماکوتو کامیا کارگردان انیمیشن دمنیشن تو یه مصاحبه گفته بود دوست داشته برای لیون و ایدا توی این فیلم یه داستان عاشقانه بنویسه. اما خب مسلما کپکام احتمالا بنا به دلایلی که بالا اشاره کردم مخالفت میکنه. با این وجود هنوز میشه یه نشونه هایی از این موضوع رو توی انیمیشن دید. مثل دیالوگ هایی که بین دو کاراکتر رد و بدل میشه( اشاره ایدا به شبی که با هم بودند و کاری که نیمه تمام گذاشتند). نویسنده RE6 مرحوم شوتارو سوگا که اتفاقا نویسنده دمنیشن هم هست، یه جا بصورت غیرمستقیم به این موضوع اشاره کرده که این دو تا بعد از RE4 تو یه رابطه خاص بودند اما چیزی رو‌ تایید نکرده. احتمالش هست توی اینفینیت دارکنس هم این دو تا باز همدیگه رو ببینند اما خب بعید میدونم اصلا این اتفاق بیافته چه برسه به اینکه بخواد اتفاق خاصی بین این دو نفر صورت بگیره.
درسته , مخصوصا تم ایدا زمین تا آسمون فرق داره با کارکتر های دیگه . ببینید دنیای اویل یک دنیای موازیه و یک جور ورلد دو قطبی داره قطب اول " کریس , جیل , ربکا چمبرز و .... " قطب دوم " لیان , کلیر , هانک , ایدا و .... " این دو قطبی بودن تو نسل ششم خیلی پیشرفت کرد اما کپکام از سال 2012 تا الان رسما این دو قطبی رو سعی در از بین بردنش داره مخصوصا با اومدن Resident Evil 6 و Resident Evil Operation Raccoon City که دیدیم کمپین های کریس و لیان با هم بودند و حتی یک سکانس اپیک هم از درگیری این دوتا بود. یا مثلا ماد Heroes در RE: Operation Raccoon City که دو مود U.B.C.S و U.S.S بودن که ایدا و لیان مقابل هم بودند. درمورد اون دیالوگم بگم که ایدا به لیان میگه : " پس بنابراین , کِی ما اون شب رو متوقف خواهیم کرد " اشاره داره به دیالوگ قبلش که میگه اگه آمریکا به روسیه حمله کنه کار من راحتر خواهد بود و منظورش از اون دیالوگ اینه که ماموریت هردو با حمله آمریکا متوقف خواهد شد ( چون لیان مامور ویژه D.S.O و آمریکا بود و مستقیم با ارتش آمریکا در تماس ) و حتی آخرش هم جت های A-10 آمریکا دو نمونه از نئو تایرانت هایی که به الکساندر و لیان داشتند حمله میکردند رو نابود میکنه و ایدا فرصت خارج شدن از هالیگراد رو پیدا میکنه. لیان بعد از Resident Evil 4 هم به سیاتل برای کمک به گروه S.R.T میره که اون حوادث کارخونه ویل فارما و ... هست حالا نمیدونم چجور برداشت شده که با هم بودن , بگذریم. تا زمانی که Resident Evil به دست کاردون خودش ( میکامی و کامیا ) برنگرده به دوران اوجش برنمیگرده , هیچوقت.

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,144
درسته , مخصوصا تم ایدا زمین تا آسمون فرق داره با کارکتر های دیگه . ببینید دنیای اویل یک دنیای موازیه و یک جور ورلد دو قطبی داره قطب اول " کریس , جیل , ربکا چمبرز و .... " قطب دوم " لیان , کلیر , هانک , ایدا و .... " این دو قطبی بودن تو نسل ششم خیلی پیشرفت کرد اما کپکام از سال 2012 تا الان رسما این دو قطبی رو سعی در از بین بردنش داره مخصوصا با اومدن Resident Evil 6 و Resident Evil Operation Raccoon City که دیدیم کمپین های کریس و لیان با هم بودند و حتی یک سکانس اپیک هم از درگیری این دوتا بود. یا مثلا ماد Heroes در RE: Operation Raccoon City که دو مود U.B.C.S و U.S.S بودن که ایدا و لیان مقابل هم بودند. درمورد اون دیالوگم بگم که ایدا به لیان میگه : " پس بنابراین , کِی ما اون شب رو متوقف خواهیم کرد " اشاره داره به دیالوگ قبلش که میگه اگه آمریکا به روسیه حمله کنه کار من راحتر خواهد بود و منظورش از اون دیالوگ اینه که ماموریت هردو با حمله آمریکا متوقف خواهد شد ( چون لیان مامور ویژه D.S.O و آمریکا بود و مستقیم با ارتش آمریکا در تماس ) و حتی آخرش هم جت های A-10 آمریکا دو نمونه از نئو تایرانت هایی که به الکساندر و لیان داشتند حمله میکردند رو نابود میکنه و ایدا فرصت خارج شدن از هالیگراد رو پیدا میکنه. لیان بعد از Resident Evil 4 هم به سیاتل برای کمک به گروه S.R.T میره که اون حوادث کارخونه ویل فارما و ... هست حالا نمیدونم چجور برداشت شده که با هم بودن , بگذریم. تا زمانی که Resident Evil به دست کاردون خودش ( میکامی و کامیا ) برنگرده به دوران اوجش برنمیگرده , هیچوقت.
این بحث تقابل کاراکترها و دیدن همدیگه که بنظرم یه چیز عادی و غیر قابل اجتناب بود و به پیشرفت و جذاب تر شدن داستان هم کمک میکنه. بهر حال به قول خودتون همه این کاراکترها تو یه دنیا هستند و میشه گفت تقریبا یه هدف مشترک دارند و برای یه چیز میجنگند. هر چند این موضوع دیگه خیلی اهمیتی نداره چون کپکام ظاهرا مسیر متفاوتی رو برای سری در نظر گرفته.

در مورد اون دیالوگ هم فکر کنم کلا معنی و مفهوم جمله رو کاملا اشتباه متوجه شدید. ایدا به لیون میگه " So when are we going to carry on from we left off that night?" یعنی اینکه "چه موقع میخوایم کاری که اون شب نیمه تمام گذاشتیم و‌ متوقف کردیم ادامه بدیم؟" که لیون هم در جوابش میگه "هر موقع به غیر از الان". مسلما دارند به چیزی اشاره میکنند که نمیتونند توی اون موقعیت انجامش بدن. نمیدونم چه جوری برداشت کردید اون دیالوگ اصلا ربطی به حرف های قبلشون داشته :D ضمن اینکه من دو تا دلیل محکم برای اثبات حرفم اوردن. یک اینکه کارگردان خود فیلم دوست داشته یه رابطه عاشقانه بین این دو تا توی فیلم وجود داشته باشه. دوم اینکه نویسنده فیلم شوتارو سوگا هم بصورت غیر مستقیم اشاره کرده این دو بعد از RE4 تو یه رابطه بودند. این مسئله هم زیاد اهمیتی نداره چون سوگا دیگه در قید حیات نیست و ظاهرا تنها نویسنده ای توی کپکام بوده که میخواسته رابطه بین این دو تا رو‌ کمی جدی تر نشون بده و بهش عمق بده.

• Like
Reactions: residen

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
این بحث تقابل کاراکترها و دیدن همدیگه که بنظرم یه چیز عادی و غیر قابل اجتناب بود و به پیشرفت و جذاب تر شدن داستان هم کمک میکنه. بهر حال به قول خودتون همه این کاراکترها تو یه دنیا هستند و میشه گفت تقریبا یه هدف مشترک دارند و برای یه چیز میجنگند. هر چند این موضوع دیگه خیلی اهمیتی نداره چون کپکام ظاهرا مسیر متفاوتی رو برای سری در نظر گرفته.

در مورد اون دیالوگ هم فکر کنم کلا معنی و مفهوم جمله رو کاملا اشتباه متوجه شدید. ایدا به لیون میگه " So when are we going to carry on from we left off that night?" یعنی اینکه "چه موقع میخوایم کاری که اون شب نیمه تمام گذاشتیم و‌ متوقف کردیم ادامه بدیم؟" که لیون هم در جوابش میگه "هر موقع به غیر از الان". مسلما دارند به چیزی اشاره میکنند که نمیتونند توی اون موقعیت انجامش بدن. نمیدونم چه جوری برداشت کردید اون دیالوگ اصلا ربطی به حرف های قبلشون داشته :D ضمن اینکه من دو تا دلیل محکم برای اثبات حرفم اوردن. یک اینکه کارگردان خود فیلم دوست داشته یه رابطه عاشقانه بین این دو تا توی فیلم وجود داشته باشه. دوم اینکه نویسنده فیلم شوتارو سوگا هم بصورت غیر مستقیم اشاره کرده این دو بعد از RE4 تو یه رابطه بودند. این مسئله هم زیاد اهمیتی نداره چون سوگا دیگه در قید حیات نیست و ظاهرا تنها نویسنده ای توی کپکام بوده که میخواسته رابطه بین این دو تا رو‌ کمی جدی تر نشون بده و بهش عمق بده.
به درک که کپکام نفهم و پولپرست مسیر متفاوتی و با زیبایی و راه راست پیش گرفته ، به درک که گند خورد به تمام دستاوردای بیست و چهار ساله اش ، به درک که شعور این و ندارن بفهمن چیزی که مثل دو بعلاوه دو دو میشه چهار و چنان پیچیده محاسبه میکنن که همیشه جوابش باید بشه چیزی جز جواب درست ، به درک که گره خوردن بهم ، به درک دیگه نمیتونن درست بازی بسازن و بیشتر بازی میری نن ! از همه دوستان عذر میخوام یکم رک حرف میزنم .

درباره اون جمله مورد بحث بین شما و آقای مصطفی ، همون طوری که قبلا هم گفته بودم لیون اهل این داستانا نیست که اگه بود با خانم کلر وقت بیشتری برای این کارها داشت ، اصولا لیون خیلی ضد حال به ایدا زده و خواهد زد چون همین موضوع باعث میشه ایدا هر جایی که لیون میره مثل بچه اردک دنبالش راه بیفته ! خب بابا برو یه ماموریت دیگه چرا دقیقا باید بری ماموریتایی که لیون اوجاست !

وسکر و افراد دیگه ای که خانم اید باهشون کار کرده گفتن که ما یک ماموریت ساده با پول خوب به ایشون پیشنهاد بدیم و لیون توش نباشه ایشون زحمت نمیکشه حتی به اسناد ماموریات نگاه کنه ولی اگه ده تا ماموریت سخت و خیلی سخت بهشون پیشنهاد بدیم و توی هر ده تاشون آقای لیون فقط اسمش روی یکی از در و دیوارای مکان ماموریت باشه ایشون شماره سه نشده رفته سراغ ماموریتا ! حتی شایعه شده رزیدنت اویل چهار در اصل فقط ماموریتی برای خانم ایدا بوده که وسکر به خاطر اینکه ایدا خانم پاشه بره انجامش بده یه ماموریت برای لیون ایجاد کرده که در نهایت هم لیون فهمیده و چند هفته بعد از متوجه شدنش دچار فشار قلبی شده بود ، اما به نظرم منظور لیون از اون جمله میتونه این بوده باشه که وقتی ازدواج کردیم هر لحظه ای که اراده کنیم ، خلاصه ایدا لیون و میخواد ولی لیون اسباب بازی نیست !

• Like
Reactions: hadinas

ThePS-Only

کاربر سایت
Aug 14, 2020
46
نام
مصطفی ( Mustapha )
f

بنده قصد طولانی شدن مبحث رو ندارم و بهرحال هرکس یک برداشتی داره. اما بنده با مقالات زیادی که از Resident Evil خوندم عرض کردم و نظر شخصیم نبود ( یک وقت تصور نکنید چون عاشق ♥ ایدا ♥ هستم اینارو بازگو میکنم : دی ) بله ایدا اون دیالوگ رو میگه اما لیان نمیگه " هرموقع به غیر از الان " عین دیالوگ اینه " Any time but now " یعنی " هر وقت از حالا " , بهرحال و یا بقول ایدا So : دی بنده همچین برداشتی از این متون ها نمیکنم و از طرفی اگه به فایل های ایدا در Resident Evil 6 مراجعه کرده باشین در اون فایل نوشته شده که هیچگونه رابطه ی عاشقانه و یا دوستانه بین لیان و ایدا هرگز وجود نداشته است و این دو نفر فقط به دلایلی به یکدیگر مدیون هستند حتی در فایل ساین هم گفته شده که علت این مدیون بودن , تعداد دفعاتی است که جان یکدیگر را نجات دادند چه در سال 1998 در شهر راکون و چه در سال 2004 ( وقایع Resident Evil 4 ) , حتی در اواخر این فایل دیالوگ پایین نوشته شده :

'' .They don't regard each other with hostility, but neither a clear friendship nor love is seen. The two's relationship would look strange to others ''

البته از این بخش یک فاکتور جداگونه بگیرم که معمولا طرفداران سری Resident Evil همیشه علاقه دارن یک PS ( فیلمنامه ) از فیلم آتش بالیوود رو برای این بازی پیاده کنند : D البته این مختص لیان و کلیر یا ایدا نیست همینطور درمورد کریس و جیل هم صدق میکنه که بگن بین جیل و کریس رابطه ای هست درصورتی که در اصل رابطه ای جز پارتنر بودن با یکدیگر ندارند.
" البته این دو خط آخر منظورم با شخص خاصی نبود و هرشخص نظری داره و نظرات هم محترم هستند : ) ."

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
خب کلی حرف زدم و یادم رفت ادای احترامی کنم به یکی از نویسندگان رزیدنت اویل جناب آقای Shotaro Suga که متاسفانه در سال 2015 از دنیا رفتند ، آروزی شادی برای روح ایشان و آرزوی موفقیت و سلامتی برای خانواده و دوستاران ایشان دارم ، درود من و تشکر بسیار من به روح بزرگ و مهربان ایشان ، ایشان کسی هستند که در بازی [ رزیدنت اویل شش ] برای بانو ایدا هم داستانی طولانی و خاص و زیبا نوشتن و نیز بخشی از داستان بازی [ رزیدنت اویل دارک ساید کرونیکل ] را هم مدیون ذهن و دستان هنرمند ایشان هستیم ، ایشان کسی هستند که در دو انیمیشن زیبای [ رزیدنت اویل دجرنیشن ] و [ رزیدنت اویل دمنیشن ] داستانی زیبا برای ما نوشتند .

Shotaro Suga.jpg

ممنون از دوست گرامی @ChampionOfLight ، برای یادآوری

• Like
Reactions: hadinas

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
!

ایدا

زیبای خاص من

ببین دیگه داریم پیر میشیم