بازی Forza Horizon 5 با 10 میلیون بازیکن به بزرگ‌ترین لانچ تاریخ Xbox تبدیل شد

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
سازندگان با انتشار توئیتی اعلام کرده‌اند که بازی Forza Horizon 5 با بیش از 10 میلیون بازیکن در هفته اول عرضه خود، بزرگ‌ترین لانچ تاریخ ایکس باکس و همچنین سرویس Xbox Game Pass را تجربه کرده است. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
بازی Forza Horizon 5

چند روزی از عرضه آخرین ساخته استودیوی Playground Games می‌گذرد و هر چند این عنوان ریسینگ در روز عرضه نیز شروع بسیار قدرت‌مندی داشت، اما اکنون موفق شده تا رکورد بزرگ‌ترین لانچ در میان استودیوهای بازی‌سازی فرست پارتی ایکس باکس و سرویس Xbox Game Pass را از آن خود کند. صفحه رسمی بازی ساعاتی پیش با انتشار توئیتی تأیید کرد که تاکنون بیش از 10 میلیون بازیکن Forza Horizon 5 را تجربه کرده‌اند.

این در حالی است که تعداد بازیکنان نسخه قبلی سری، در فاصله 9 ماه پس از عرضه به چنین آماری رسیده بود. به هر حال، انتشار Forza Horizon 5 با تعریف و تمجیدهای فراوانی همراه بود و شکستن چنین رکوردی نیز بدون شک برای سازندگان یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود.

بازی Forza Horizon 5 برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و همچنین سرویس Xbox Game Pass در دسترس است. شما می‌توانید بررسی این عنوان را هم‌اکنون از بازی‌سنتر مطالعه کنید.​

آخرین ویرایش:

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
دوستان یک نکته ای هست که با این میزان پلیر که موفقیت اثر و میرسونه سهام شرکت رشد میکنه و ارزش و دارایی های ماکرو بیشتر میشه. فقط بحث فروش نیست. ارزش برند خیلی بیشتر اهمیت داره تا تعداد فروش جدا هم کنسول هم خود بازی ها. گیم پس اینطور عمل میکنه

• Like
Reactions: graywolf

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
من خودم چند ماه بود اشتراک گیم پسم رو تمدید نکرده بودم ولی بخاطر فورزا دوباره گرفتم و فکر کنم یه دو سه سالی رو همینجوری تمدید کنم.
دوستمم بین PS5 و XBOX SX مردد بود ولی خب با توجه به قیمت بازی های PS5 تصمیم داره ایکس باکس و گیم پس رو بخره. اصلیترین دلیل خریدش هم همین FH5 هست.نوب هست و نمیدونه که بازی رو کدوم کنسول ها منتشر میشه!
اینکه ده میلیون نفر بازی رو نصب کنن عدد خیلی بالایی هست حتی برای سرویس تجربه رایگان گیم پس. همین بازی و هیلو و سال بعد استارفیلد من رو مجاب میکنه که همیشه همین اشتراک رو تمدید کنم.
بعضی ها عقیده دارن گیم پس کیفیت بازی ها رو پایین میاره، برعکس مایکروسافت نیاز شدیدی به افزایش کیفیت سیستمش داره وگرنه کسی اون رو تمدید نمیکنه.
مثل نتفلیکس که کیفیت کارهاش به مراتب بالاتر از خیلی از فیلمهای هالیوودی هست.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,167
نام
∂αнмα
چه Xbox چه Sony دنبال Revenue هستن مدل ماکروسافت یـ جور ـه که تهش منجر به درامدزایی میشه مدل Sony هم یـ جور دیگه. الانم مشکل ماکروسافت نیست که با دادن این اعداد سعی در ایجاد جو مثبت دور و بر بازیش میکنه مشکل سونیه که مدل بیزینسش متفاوت ـه سونی هم میتونه رو این قضیه سرمایه گذاری کنه و Entry point بازیاش رو بیاره پایین تا مثل مایکروسافت چنین اعدادی واسه لانچ بازیاش داشته باشه . نمیکنه ؟ بازم مشکلی نداره ولی نمیشه به ماکروسفات خورده گرفت

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,431
نام
aliakbar
فورزا هورایزن ۵ رو کدوم پلتفرم رایگانه؟
بر چه اساسی و طبق کدوم سند متوجه شدید که گیم پس رو فروش بازیها تاثیر منفی داره و بازیساز نمیتونه از این راه درآمد زایی کنه؟
نه گیم پس رایگانه نه فورزا ولی ۱۰ میلیون پلیر تو ۱ هفته واسه بازیهای فری تو پلی و حتی ویدئو یوتوب هم رقم فوقالعاده ای محسوب میشه که احتمالا خودتون بهتر از همه میدونید ولی از ترس افت سهامتون تو بخش سرگرمی سونی مجبورید خوبیهای پلتفرم رقیب رو هم وارونه جلوه بدید
البته وقتی یه سری از دوستای سونی فنمون بکوارد رایگان و عرضه بازیهای دی وان بازی رو گیم پس رو نکته منفی میدونن،این تحلیلهای فانتزی جای تعجب نداره و همینکه قابل دونستید و درمورد بازی ماکروسافت کامنت دادید حسن نیت شما رو میرسونه،دمتون گرم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر