بازی یه شغله نه اعتیاد!

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
شماها تو جامعه نبودین انگار...(دورتون حتمی همه گیمرن) پیرمرد اصن نمیدونه گیم چیه... هم سنای خودتون... من الان 23 سالمه با بچه های دوران دبیرستان یه میتینگ داشتم تا یه زره در باره بازی صحبت کردم بهم گفتن خجالت بکش 20 سالته بازی میکنی هنوز اصن آب شدم رفتم تو زمین با اینکه من کار هم دارم میکنم در کنار آپارات...

حساس نباشید به این مسائل، از این حرف ها زیاده
بعضی آدم ها کلن کارشون تمسخر و سرکوفت و ضد حال زدن هست در هر مسئله ای
ولی به قول معروف به حرف گربه سیاهه که بارون نمیاد

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: tails

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
با این کارا خودتو الاف نکن اگه میخواستم اینارو بشنوم که تاپیک نمیزدم

دوست عزیز تلاش شما قطعن ارزش داره در جای خودش
ولی باید این مسئله رو هم پذیرفت که هیچ تضمینی صد در صدی برای مؤفقیت در ایران و آپارات توی این کار نیست به دلایل بسیار زیاد
اما باز هم میگم بهترین موضوع حل مأموریت های سخت و معمای بازی ها با توضیحات فارسی هست (زیر نویس ، صدا) این می تونه جای پیشرفت داشته باشه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
برای پول در آوردن توی آپارات سختترین کار ممکنه رو انتخاب کردی ، اونطور که فکر میکنی گیم توی کشور ما مثل یوتیوب دنبال کننده نداره ، چرا حالا گیم ؟ کارای کم هزینه ترو متنوعتری هم میتونی بکنی ، مهدی فنایی رو میشناسن قدیمیا ، یه زمانی زد توی این خط ، حمایتم شد ولی آخرش دید جز وقت و هزینه منفعت آنچنانی براش نداره ، گیم ایمگو واگذار کرد با اینکه پادکستو گاید و جایزه هم در جشنواره بهش دادن . ولی خب مسئله اینه که گذاشتن ویدئوهائو میکس کردنش کفایت نمیکنه ، اول اینکه برا بالا بردن رنکت توی آپارات باید خرج کنی ! نه اینکه به فکر پول درآوردن باشی الان ، دوم اینکه چی داری که متمایزت میکنه از بقیه ؟ ببخش رک میگم چون اینکاری که شما الان تزشو دادی خیلیا پخته تر و حرفه ای تر انجام دادن ولی روحیه خودباوری شما رو هنوز ندارن ، ببین در چه رده گیمری قرار میگیری ، توانایی اینو داری استریمها و ریویوهاتو در حد متوسط بعد از ریلیز بازیها در اختیار مخاطبین بزاری ، میتونی خودتو جا بندازی در سایتهای گیمینگ ، اعتبار ، منابعت چیان ؟
من مسئله درآمدو فقط دیدم برنامه ای هم داری ؟
گیمم نه شغله نه اعتیاد . هنره ، که اول باید یاد بگیری با دیدگاه هنری واردش بشی توی این مقوله .
موفق باشی .

amirv2

کاربر سایت
May 11, 2015
398
تاپیکو ببندم بهتره میخواستم به یه جای دیگه بره تاپیک ولی همش داره مخالفت میشه جای همکاری و تشویق... همینه تو همه چی عقبیم
عزيز من كجاي مملكت ما درست هست كه گيم ما درست باشه اخه حقوق كارمندها رو نميدن انتظار داري بيان ساپورت كنه دولت ، تو ايران اين چيزا ارزش نداره ، اگه دوست داري بايد بري امريكا يا چين يا دبي اين كشورها كه فرهنگ سازي شده ، كشور ايران نميتونه مردم خودشو سير كنه اين همه فقير وجود داره ، فقط تو زمينه گيم كه ني ، تو امريكا اگه ببيني از ١٢ ١٣ سال اين يوتوبر ها ميرن تور برگزار ميكنن يا خواننده ها يا اين بچه خوشكل ها كه دختر كشن تا طرفدارشون زياد ميشه از بچگي اموزش مي بينن ، كشور اسلامي تو ميتوني تور بزاري واسه دخترها؟ حالا من مثال زدم ، گيم هم همينه بسترش وجود نداره تو ايران ، الان تو مملكت ما طرف رشته گرافيك خونده تو شهرداري كار ميكنه كه فقط يه كاري داشته باشه ولي نظر منو ميخواي هركاري دوست داشتي انجام بده تا خودت لذت ببري ، پول در اوردن از گيم تو ايران محاله حداقل تا ٥٠ سال ديگه از طريق يوتوب زور بزني بتوني ١٠٠٠٠ تا ويو بخوري تو يوتوب كه اونم كلا ٣٠ ٤٠ دلار نميشه الكي زور نزن ، برات مثال بزنم مثلا تيم fnatic كانتر استرايك رو ببين فكر كنم ١٥ سال ميشه شغلشون همينه و درگير اينن ولي شما كانتر بازهاي ايران الان كجان چرا ؟ چون حمايت نميشه و بسترش فراهم نيست ، فيفا هم فقط يه نفر ميفرستن فرانسه هر سال كه اونم مضخرفه طرف اموزش نديده مياد شركت ميكنه تا اموزش نباشه درامدي وجود نداره تمام

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
طرف تو ايران ٤ سال ميره دانشگاه بي سواد مياد بيرون چه انتظاراتي دارين به خدا ميخواين از گيم پول در بيارين ؟؟!! :D
داشتم پست‌هاتون رو می‌خوندم، به این پست بر خوردم. دوست عزیز جوون‌های ما خودشون می‌رن دانشگاه و بی‌سواد می‌آن بیرون. هرکسی که یکبار پاش رو توی دانشگاه گذاشته باشه می‌فهمه که افراد به دلایل زیادی اونجا هستن که هیچ کدومش تحصیل نیست. مشکل از جوون‌های ما هست که سیستم فرهنگی کشور مفت‌خور بارشون آورده. وقتی دختر‌های ما می‌رن دانشگاه که شوهر پیدا کنن، پسر‌ها هم می‌رن دختر بازی، سیگار کشی و هزار‌تا کار دیگه که قبل از دانشگاه نمی‌تونستن، این دیگه ربطی به دانشگاه نداره. دانشگاه‌‌های ما قطعا از نظر امکانات در پایین‌ترین درجه قرار دارن، ولی از نظر علمی ما همینی که هست رو هم نمی‌خواهیم یاد بگیریم و فکر می‌‌کنیم توی دانشگاه‌های آمریکا یه جوری درس رو با آمپول به دانشجو‌ها تزریق می‌کنن. نه عزیزم. اونجا فهمیدن که برای انگیزه دادن به دانشجو باید شغل باشه، باید هدف ارائه بشه، باید تفریح باشه. اما ما به عنوان کسی که ادعای روشن فکری داریم نمی‌تونیم بگیم چون ما هیچ‌کدوم از اون چیز‌ها رو نداریم، حق داریم که 4 سال پول پدر مادرمون رو بریزیم توی سطل آشغال و بعدش بیایم بیرون بگیم که دانشگاه به ما چیزی یاد نداد. اول ببینید که آیا شما اصلا قصد یادگرفتن چیزی داشتین، بعدش تقصیر رو به گردن دانشگاه بندازین.
----------------------------------------------
در رابطه با ساخت کانال در آپارات و یوتیوب هم فقط می‌‌دونم که در حال حاضر اون‌قدر افراد نادان توی این کار وارد شدن که قطعا اگر کسی اطلاعات خوبی داشته باشه و یه گیمر واقعی باشه می‌تونه به راحتی همه‌ی اونا رو کنار بزنه.
ما الان توی ایران دوتا یوتیوبر داریم که کارشون خوبه و هر کدوم در سبک خودش خوب کار می‌کنه. یکی MIA یکی هم Koxer. بقیه یه مشت بچه هستن که حتی هنوز کلمات زبون مادریشون رو نمی‌تونن درست تلفظ کنن و با یه وضعیت تاسف‌باری جلوی دوربین می‌شینن و ویدیو می‌سازن. البته من مشکلی با بی‌تجربگی ندارم، اما بعضی چیز‌های بدیهی مثل اینکه جلو دوربین کسی با زیر‌پیرهنی نمی‌شینه، یا مثلا قبل از نقد یه بازی باید درباره‌اش مطالعه کنیکه وسط هی تپق نزنی، جزء اولین چیز‌هایی هستن که یه یوتیوبر گیمر باید رعایت کنه.

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز ، من بزودی می خوام استریم کنم ، و دوستانمم در این زمینه بودند ، لینک براتون میزارم ( داخل توویچ ) فکر کنم تا آخر هفته اوکی میشم ، ممنون میشم حمایت کنید <3

هدفمم از گیم پول در آوردن نیست ، چون خودم شغل ثابتی دارم صرفا جهت لذت و اینکه ایرانیا هم جایی داشته باشن تو صنعت گیم <3 با تشکر از همگی

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
اسم تاپیک خوب نیست کاش اگه حال داشت کسی یه تاپیک کلی بزنه ، یه اموزش کم بده ، اسمه تاپیکم بزارین *معرفی کانال های استریمر ها و اپاراتی ها + یوتوبرای ایرانی* یه همیچین چیزی

شما این خبر مقابله با بازی های بدون مجوز ! (یعنی تقریبن همه ی بازی ها) رو خوندید؟
توی همین انجمن هم گذاشتن خبر رو
بنیاد بازی‌های رایانه‌ای: بازی‌های رایانه‌ای خارجی بدون مجوز فیلتر می‌شود!
بنظرت در همچین شرایطی که برای مقابله با گیم تلاش میشه ، امکان پول در آوردن از طریق این راه هست ؟! آپارات هم که جدای از این قوانین عمل نمی کنه، حتی شدیدتر هم برخورد میکنه

• Like
Reactions: tails

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,003
نام
Ali
دوستانی که میخوان استریم کنن
یکی از رفیقام زحمت کشیده آموزش کامل استریم داده ، حتمی لایک کنین فالو کنین آرش جانو : آموزش جامع پخش زنده با نرم افزار OBS
سلام
من تو اپارات اكانت ندارم ، استريمت رو ديدم خواستم اينا رو بگم
تو بازي nier automata موقعي كه كاراكتر ثابت هست كيفيت رو 480 هست حدودا ولي موقع درگيري و حركات سريع مياد رو 360 و شايد يكم اذيت كنه و صدا هم حدود 2 ثانيه زودتر از تصوير هست كه البته تو اين بازي انچنان مشكلي نيست
ميدونم كامنتري ندار ي و خودتم بهتر ميدوني ...
اگر دوست نداري تصوير بزاري كامنتري صوتي هم كمك ميكنه به جذب مخاطب ، البته بدون كامنتري هم ميشه موفق بود
همين اقا ارش كه lol ميزاره كيفيت استريماش واقعا بهتر از بقيه هست فكر كنم 720 ثابت هست اگر بتوني با اون كيفيت بزاري عاليه
بازم خودت ميدوني قطعا ولي براي اول كار بهتره كنار بازي هاي مورد علاقه خودت چندتا بازي عامه پسند استريم كني (حتي ديدم كاپ هد مثلا خوب ويو ميخوره !البته توصيه نميشه چون توش ادم زياد گيم اور ميشه و مخاطب خسته ميشه)
تو ساعت هايي كه كسي نيست (مثلا استريم 2 نصفه شب چون فقط يه استريمر بود تا 50-60 نفر ويور داشت ) تقريبا ميتوني تمام مخاطب ها رو جذب كني البته اگر دانشجو و يا دبيرستاني نيستي ، و يا اينكه تلاشت رو بزار رو ساعت هايي كه تجربت بهت ميگه پيك مخاطب بيشتر هست و زماني كه ميدوني هيچ مخاطبي نيست انرژيتو هدر نده و به بقيه كارهات برس
نحوه انتخاب اسم استريم تو جذب مخاطب براي اولين بار كمك ميكنه
بازي هاي كه همون لحظه درحال پخش هست رو نزار مثلا اگر يه نفر dota2 و يكي ديگه lol گذاشته تو نرو باز همونا رو بزار چون مخاطب سرشكن ميشه و هردو استريمر ضرر ميكنن مگر اينكه مطمعني كارت شاخص و برتر هست
تعداد زيادي از بازديد كننده هاي فعلي استريم اپارات نوجوون هستن سعي كن باهاشون كنار بياي حتي اگر سوالاشون زياده و يا باهات شوخي ميكنن ولي اگر ديدي كسي چت زده به بقيه فحش ميده اول تذكر بده اگر گوش نداد امكان نظر دادنشو ببند
سعي كن با اخلاق خوب و جواب دادن سوال ها ويور هاي ثابت پيدا كني

و اينكه نيم نگاهي به توئيچ هم داشته باش هرچند اصلا نميدونم ميشه از طريق حساب بانكي فاميلي دوستي تو خارج پولي ازشون گرفت يا نه ،يا اينكه اگر اونجور نشد ميشه اسپانسر ايراني پيدا كرد براي توئيچ يا نه (شايدم با اين حساب هاي ارز مجازي بشه پول گرفت از توئيچ اصلا نميدونم ، حتما ديدي چند نفر استريم تو توئيچ و اپارات گذاشتن و دارن از طريق توئيچ دونيت ميگيرن)
بدون مثبت انديشي يا منفي بافي ، شايد كارت تو اين صنعت بگيره شايدم نه پس براي فعلا فقط به چشم كار دلي نگاهش كن

اميدوارم موفق باشي

آخرین ویرایش:

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
Twitch
آپلودش فیلتره عزیز من تست کردم دیگه حالا بازم شاید isp شما خوبه ، ولی منو 2 ، 3 تا از دوستامون تست کریدیم اصن نمیزاره تا استریم میکنیم ping تایم اوت میشه
این لینک تویچ من عزیز
Twitch
البته شاید رو PCفیله چون من با کنسولم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر