بازی‌کست BaziCast

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
موضوع خیلی عالیه. من همین الان دارم گوش میدم.
ولی مسلمون نیستید. یعنی چی قسمت بعد قسمت آخره؟ تازه نسل شروع شده. کنفرانس ماکرو هم که مونده .
برا کنفرانس مایکروسافت برنامه ویژه ای در نظر داریم که به زودی اطلاع رسانی می کنیم :D

codename 48

کاربر سایت
Apr 18, 2009
237
موضوع قسمت قبل به نظرم در کنار پرونده Agent بهترین قسمت های این فصل بودن. در یکی از شماره ها آقا کسری ابراز نگرانی کرد که سفید شدن رنگ دکمه در کنترلر PS5 در بازی ها مشکل ساز میشه چون قبلا مثلا میخواستن راهنمایی کنن دکمه مثلث رو با رنگ سبز تو بازی نشون میدادن. همون طور که ملاحظه فرمودید در Last of us part II تمام دکمه ها با رنگ سفید نشون داده میشن و مشکل خاصی هم پیش نیومد

• Like
Reactions: saeed_sg and 619

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
در یکی از شماره ها آقا کسری ابراز نگرانی کرد که سفید شدن رنگ دکمه در کنترلر PS5 در بازی ها مشکل ساز میشه چون قبلا مثلا میخواستن راهنمایی کنن دکمه مثلث رو با رنگ سبز تو بازی نشون میدادن. همون طور که ملاحظه فرمودید در Last of us part II تمام دکمه ها با رنگ سفید نشون داده میشن و مشکل خاصی هم پیش نیومد
مشکل خاصی که پیش نمیاد. بنظر من ولی خیلی خوانایی بهتری داره . مثلا UI بازی Detroit Become Human در نظر بگیرید. اگه بازی کرده باشید. رنگ بندی اینا تاثیر مثبتی داره. شاید ضروری نباشه ولی کاملا بجاست. حالا بازم بریم جلو در آینده ببینیم چی میشه.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
مشکل خاصی که پیش نمیاد. بنظر من ولی خیلی خوانایی بهتری داره . مثلا UI بازی Detroit Become Human در نظر بگیرید. اگه بازی کرده باشید. رنگ بندی اینا تاثیر مثبتی داره. شاید ضروری نباشه ولی کاملا بجاست. حالا بازم بریم جلو در آینده ببینیم چی میشه.
کاربرای قدیمی که فکر نمیکنم براشون مشکلی پیش بیاد چون همه جای مثلث و دایره و ضربدر و مربع رو میدونن کجاس حالا چه سفید باشه چه طرح قدیم حتی در صحنه های QTE .
در مورد کاربرای جدید و کم سن و سال بنظرم شاید به این راحتی نباشه و زمان ببره

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
کاربرای قدیمی که فکر نمیکنم براشون مشکلی پیش بیاد چون همه جای مثلث و دایره و ضربدر و مربع رو میدونن کجاس حالا چه سفید باشه چه طرح قدیم حتی در صحنه های QTE .
در مورد کاربرای جدید و کم سن و سال بنظرم شاید به این راحتی نباشه و زمان ببره
متوجه حرفتون هستم. فکر نمیکنم موضوعی که راجع بهش حرف میزنیم فقط به جای فیزیکی کلیدها ربطی داشته باشه. موضوع پاسخگویی مغز از طریق شناسایی رنگ و خوانایی بیشتر از طریق حس دیداری هست. شاید یه کم موشکافانه بنظر بیاد. ولی فکر میکنم تاثیر داشته باشه. حالا چقدرش رو نمیدونم.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
متوجه حرفتون هستم. فکر نمیکنم موضوعی که راجع بهش حرف میزنیم فقط به جای فیزیکی کلیدها ربطی داشته باشه. موضوع پاسخگویی مغز از طریق شناسایی رنگ و خوانایی بیشتر از طریق حس دیداری هست. شاید یه کم موشکافانه بنظر بیاد. ولی فکر میکنم تاثیر داشته باشه. حالا چقدرش رو نمیدونم.
خب دقیقا منم به یه مثالش از همین عادتهای ذهنی بر اساس داده های رنگی اشاره کردم اما شاید منظورمو بد رسوندم
فرض کن تو یه مرحله GOW فشردن فلان دکمه که ما به رنگش اشراف داریم راحت تره یا وقتی همه سفید باشن .
یا اصلا چرا راه دور بریم Assassin's Creed ll اگر اشتباه نکنم به جای دکمه ها از نمادهای رنگی استفاده کرده بود تا دو سه نسخه بعدش استانداردش بود اما توی Black flag ,همه چی طلایی شد .
در هر صورت قطعا تاثیر مثبتی داشت یا شاید عادتهای ذهنی ماست

• Like
Reactions: saeed_sg

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام.
بسیار خسته نباشید میگم. امیدوارم با فاصله مناسبی فصل بعدی رو با انرژی شروع کنید و خیلی فاصله ایجاد نشه.
این قسمتتون فیلتر زیادی روی صدا اعمال شده بود. صدا یه کمی نامناسب و غیرطبیعی میزد.
-
طرفدار بخش سخت افزار و هم فیلم و سریال درصورتی که به جا و به اندازه و با توضیح مناسب باشه هستیم کمااینکه تا الان همینطوری بوده. :D
موفق باشید.

• Like
Reactions: 619 and masoud101

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
آقا در ادامه این که از شما آبی گرم نمی شه خخخ ، من خودم گشتم لینک های فصل یک رو پیدا کردم می زارم اینجا برای اونایی که دوست دارن گوش بدن یه جا باشه.
ویرایش : فقط لینک قسمت یک و دو هنوز فایل اش در دسترس هست حالا فعلا می زارم برای دوستان. در مورد اوایل لانچ این نسل هم هست جالبه گوش بدین.
بقیه اش رو هم بچه ها خودشون لطف می کنم سریع تر می زارن ایشالله ...

Bazicast 1 Full

Bazicast 2 Full HQ

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر