اینافونه: صنعت بازی سازی ژاپن 5 سال عقب است

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

LEBRON JAMES

کاربر سایت
Aug 29, 2010
131
نام
LEBRON JAMES

inafune1.jpg

بازی ساز بزرگ ژاپنی یعنی آقای Keiji Inafune چند وقتی است به علت سخنانش در مورد بازی های ژاپنی به چهره ای بد نام تبدیل شده است و فعلا اصلحه اش را به روی کارفرمای خود گرفته است.
در صحبتی که با NYT انجام شد اینافونه گفت: صنعت بازی سازی ژاپن 5 سال عقب است و کپکام در تلاش است تا آن را به جلو ببرد ولی اگر نتواند خوده کپکام هم عقب خواهد افتاد. ولی عده ای می خواهند با کپکام مبارزه کنند.
همچنین اینافونه چند روز پیش در TGS نیز گفته بود که بازی هایی که در ژاپن تولید می شوند هر روز دارند افتضاخ تر می شوند. و این بازی ها حداقل پنج سال از دوران خود عقب ترند و باید فکری کنند.
وی افزود: همکنون کپکام هم به سختی خود را نگه داشته است و هدف من این است که با خلق و خوی غربی ها آشنا شوم و بتوانم بازی بسازم که مورد توجه آنها قرار گیرد و این بسیار خوب است.
او در چند روز پیش در TGS به کسانی که با آنها قرار داد بسته بود گفت صنعت بازی سازی ژاپن نخواهد مرد تا وقتی که کپکام وجود دارد.
همچنین وی در TGS از دوستان غربی کپکام تشکر کرد و تعدادی از آنها را نام برد . او از سازنده گان Dead Rising 2 یعنی Blue Castle Games یاد کرد و سپس به سراغ دوست دیگر انگلیسی اشان یعنی سازندگان Heavenly Sword و Enslaved استدیوی Ninja Theory نام برد و همانطور که میدانید قرار است نسخه باز سازی شده DMC را هم همین استدیو بسازد.
البته پیش از اینافونه نیز عده ای دیگر در مورد صنعت بازی سازی ژاپن سخن گفته بودند که در صدرشان رییس اسکوئر انکیس یعنی Yoichi Wada قرار دارد.

منبع

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
به نظر من تفکراتی مثل مانگا دیگه مرده
OMG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ملت به یه چیزی مثل فرهنگ میگن تفکر ! عزیزه دلم ! این چیزی که شما بهش میگی تفکر 100 و N ـدی ساله که هست ! اصلا این 2 تا چه ربطی داره به هم ؟ کلا میدونی مانگا چیه ؟ اگه میدونستی که بهش نمیگفتی تفکر !!!! لابد منظورت از تفکر استایل چشم های ژاپنی ها هست نه ؟ توی شهر شما به اینا میگن تفکر !؟ جدا یه موقع یه چیزایی آدم میشونه نمیدونه بخنده یا گریه کنه !
آخه مگه مجبوری وقتی هنوز واژه مانگا و انیمه برات تعریف نشده بیای در موردش اینطوری نظر بدی ؟! محض اطلاعتون همونطوری که فردین گفت ، الان انیمه داره انیمیشن های غربی رو کنار میزنه ... حتی غربی ها هم دیگه ناروتو بین شدن ( به نوعی خزش کردن :)) ) . پس خواهشا اول در مورد اون واژه ای که میخواین به سخن میارید تحقیق کنید بعد نظر بدید :) .

arash.ajdary

کاربر سایت
Jul 8, 2009
40
نام
آرش
فرهنک صنعت بازی سازی در ایران چند سال عقبه ؟
فکر کنم جلو هم هست !!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خب مسئله سر همینه ! ما همه اینجا میدونیم که هیچ کدوم دو ژاپن مسئله ای ندارن. اما تو
و نکته اینکه شما گفتین بازی های غربی هم چیزه تاپی نیستن ! این رو من هنوز به شخصه نفهمیدم پس شما چه بازی و بازیسازی رو تاپ میدونید ؟

فکر کنم شما منظور تاپ رو متوجه نشدین تاپ یعنی این که بازی در خاطرات شما 10 سال دیگه به چشم میخوره بازی عالی که شما 10 سال دیگه به یادش بیفنین و بخواین بازی کنید .

آیا بازی های غربی 100% این ویژگی رو همشون دارن این که بازی بیاد و شما 2 ماه باهاش حال کنید بعد بزارینش کنار و 5 سال دیگه حتی اسمش رو به خاطر نیارین بهش تاپ گفته نمیشه .

من عنوانی رو تاپ میدونم که وقتی ازش خوشم امد حتی 10 سال دیگه برم کنسول قدیمیم اگه سوخته بود دوباره بخرم و بازی رو دوباره بازی کنم اصلا هم کاری نداشته باشم که گرافیکش پیکسلش 100 تای هستش یا .... ;)

exit

کاربر سایت
Aug 28, 2010
68
نام
ماژلان
OMG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ملت به یه چیزی مثل فرهنگ میگن تفکر ! عزیزه دلم ! این چیزی که شما بهش میگی تفکر 100 و N ـدی ساله که هست ! اصلا این 2 تا چه ربطی داره به هم ؟ کلا میدونی مانگا چیه ؟ اگه میدونستی که بهش نمیگفتی تفکر !!!! لابد منظورت از تفکر استایل چشم های ژاپنی ها هست نه ؟ توی شهر شما به اینا میگن تفکر !؟ جدا یه موقع یه چیزایی آدم میشونه نمیدونه بخنده یا گریه کنه !
آخه مگه مجبوری وقتی هنوز واژه مانگا و انیمه برات تعریف نشده بیای در موردش اینطوری نظر بدی ؟! محض اطلاعتون همونطوری که فردین گفت ، الان انیمه داره انیمیشن های غربی رو کنار میزنه ... حتی غربی ها هم دیگه ناروتو بین شدن ( به نوعی خزش کردن :)) ) . پس خواهشا اول در مورد اون واژه ای که میخواین به سخن میارید تحقیق کنید بعد نظر بدید :) .
اینو برای دوستانی میگم که با متددها و سبک های مختلف بصری آشنا نیستن :
در مورد مانگا زیاد توضیح نمیدم چون میدونم چیزی ازش نمی دونی فقط یه چیزی شنیدی
ژاپنی ها در تمام محصولات بصری که در این چند ساله تولید کردن سعی کردن به یه نوعی تفکرات مانگاییشون رو تو محصولاتشون قالب کنن ( البته نه همشون )
چونکه اکثر همین سازنده ها بزرگ شده کمیک ها و کارتون های مانگا هستن که از دوران بچگی و تا الان باهاشون همراه بوده این نوع تفکران رو براحتی میشه تو سری بازیهای این شرکتها دید
مثل نوع طراحی کاراکتر ها ، ریتم سریع روایت داستان و خیال پردازی های فرا انسانی که مطابق با کیمیک ها و انیمیشنهای ژاپنی تنظیم شده .
من دانشجوی رشته انیمیشن هستم پس خواهشا حرف از اطلاعات نداشتت نزن همون کم مونده تو بیای به من سبک شناسی رو یاد بدی

در ضمن بهتر تو بکار بردن کلمات دقت کنی چون من کنترل دهنمو ندارم پس مودب باش

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
اینو برای دوستانی میگم که با متددها و سبک های مختلف بصری آشنا نیستن :
در مورد مانگا زیاد توضیح نمیدم چون میدونم چیزی ازش نمی دونی فقط یه چیزی شنیدی
لازم نیست به کسی که از اولین روزش توی این فروم توی تاپیک انیمه بحث میکرد مانگا رو تفسیر کنی . چون مسلما اون موقع که شما لولک و بولک میدیدین من با Sailoormoon زندگی میکردم ...
ژاپنی ها در تمام محصولات بصری که در این چند ساله تولید کردن سعی کردن به یه نوعی تفکرات مانگاییشون رو تو محصولاتشون قالب کنن ( البته نه همشون )
تفکرات مانگایی ........ به فکر معده ما نیستی به فکر خواب همسایه ها باش حداقل ! بازم میگم ، نکنه منظورت از تفکرات سایز چشم هاست حتما =)) ؟
چونکه اکثر همین سازنده ها بزرگ شده کمیک ها و کارتون های مانگا هستن که از دوران بچگی و تا الان باهاشون همراه بوده این نوع تفکران رو براحتی میشه تو سری بازیهای این شرکتها دید
آهان همین سازنده به قول شما با این تفکرات بزرگ شدن حالا این تفکرات (=))) مردس ؟!
مثل نوع طراحی کاراکتر ها ، ریتم سریع روایت داستان و خیال پردازی های فرا انسانی که مطابق با کیمیک ها و انیمیشنهای ژاپنی تنظیم شده .
به پیر ، به امام زمان ، به اون چیزی که میپرستی اینا اسمش تفکر نیست !
من دانشجوی رشته انیمیشن هستم پس خواهشا حرف از اطلاعات نداشتت نزن
فرق انیمه با مانگا رو فهمیدی منتظرت هستم :) .
در ضمن بهتر تو بکار بردن کلمات دقت کنی چون کنترل دهنمو ندارم پس مودب باش
دهن باز و حرف دراز :)) .

exit

کاربر سایت
Aug 28, 2010
68
نام
ماژلان
لازم نیست به کسی که از اولین روزش توی این فروم توی تاپیک انیمه بحث میکرد مانگا رو تفسیر کنی . چون مسلما اون موقع که شما لولک و بولک میدیدین من با Sailoormoon زندگی میکردم ...

تفکرات مانگایی ........ به فکر معده ما نیستی به فکر خواب همسایه ها باش حداقل ! بازم میگم ، نکنه منظورت از تفکرات سایز چشم هاست حتما =)) ؟

آهان همین سازنده به قول شما با این تفکرات بزرگ شدن حالا این تفکرات (=))) مردس ؟!

چی میگی واسه خودت ؟!!!!!!!!!!!!!

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
علت اصلی این عقب موندن سلیقه خود زاپنی هاست. وقتی اون DW 6 با اون گرافیک ضایع و گیم پلی نابود میاد پر فروش میشه معلومه نمیشه از سازنده ها انتظاری داشت. کلا توی این نسل از 20 تا بازی پر فروش یکیش هم زاپنی نبود ( به اسنثنای بازی های نیتندو که بحثش جداست. )

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,210
نام
محمد
اولا در مورد دویل می کرای جدید باید بگم :
دوما چرندیات شما اقای اینافونه این بلا رو سر من اورده

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar

اصولا علاقه خاصی به جو و جو زدگی داری نه؟:d
شما قبل از اینکه بیای تیکه بار دیگران بکنی ، قبلش بیا فرق طرز تفکر و نوع نگرش یک جامعه نسبت به یک موضوع رو در کنار واژه فرهنگ تعریف کن بعد بیوفت به جون دیگران!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
اصولا علاقه خاصی به جو و جو زدگی داری نه؟:d
شما قبل از اینکه بیای تیکه بار دیگران بکنی ، قبلش بیا فرق طرز تفکر و نوع نگرش یک جامعه نسبت به یک موضوع رو در کنار واژه فرهنگ تعریف کن بعد بیوفت به جون دیگران!
عزیزم ! فرق تفکر با فرهنگ در چقدره ؟ اینم در حد همون قدر پارادوکس داره ! صرفا سایز چشم های آثار ژاپنی اسمش تفکر نیست ! فرهنگه که 100 ساله رایجه !
منم مخاطبم شما نبودید دوست عزیز :D .

reza_abd

کاربر سایت
Apr 22, 2008
117
کاشکی صنعت بازیه ما هم فقط 5 سال عقب بود. به نظر من که کپکام با RE ها و Dino Crisis هایی که قبلا" بیرون می داد از خیلی از شرکت های غربی جلوتر بود!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
کاشکی صنعت بازیه ما هم فقط 5 سال عقب بود. به نظر من که کپکام با RE ها و Dino Crisis هایی که قبلا" بیرون می داد از خیلی از شرکت های غربی جلوتر بود!
کلا دوران Psone و نصفه Ps2 ژاپنی ها سلطه گری میکردن تا حدودی ! الان غربی ها سرتر هستند ! یه نگاه به بازی های Jـه دورانه Psone بکنید ...

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
آره ولی موفقیت داریم تا موفقیت.
مثلا فرض کنیم کپکام بتونه re6 رو کاملا ترسناک و با یه داستان پیچیده درست کنه. شاید فروشش نسبتا کم بشه. ولی مطمئا بازی مشهوری میشه و فن های زیادی رو دوباره برمیگردونه!
ولی کپکام فکر میکنه که اگه به یه ای پی گند بزنه و مثل re5 اکشنش کنه تا بیشتر فروش کنه (که کرد و دیگه نیازی نیست که بگیم گیمر های عامه پسند زیاد شدند و یه بازی اکشن با یه داستان آبکی و گرافیک زیاد میخوان ) موفق تر میشه!
اینجوری همون فن های قدیمیش رو هم از دست میده بعد از مدتی بازی های افتضاحش هم هیچ ارزشی ندارن...
فکر کنم با این وضع re6 مولتی پلیر هم داشته باشه!

محمدeizo

کاربر سایت
Sep 20, 2010
21
به نظر من صنعت بازیسازی ژاپن از خیلی بازیساز های غربی جلوتر است اما این اواخر واقعا ضعیف عمل کرده اند

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر