اینافونه: صنعت بازی سازی ژاپن 5 سال عقب است

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

LEBRON JAMES

کاربر سایت
Aug 29, 2010
131
نام
LEBRON JAMES

inafune1.jpg

بازی ساز بزرگ ژاپنی یعنی آقای Keiji Inafune چند وقتی است به علت سخنانش در مورد بازی های ژاپنی به چهره ای بد نام تبدیل شده است و فعلا اصلحه اش را به روی کارفرمای خود گرفته است.
در صحبتی که با NYT انجام شد اینافونه گفت: صنعت بازی سازی ژاپن 5 سال عقب است و کپکام در تلاش است تا آن را به جلو ببرد ولی اگر نتواند خوده کپکام هم عقب خواهد افتاد. ولی عده ای می خواهند با کپکام مبارزه کنند.
همچنین اینافونه چند روز پیش در TGS نیز گفته بود که بازی هایی که در ژاپن تولید می شوند هر روز دارند افتضاخ تر می شوند. و این بازی ها حداقل پنج سال از دوران خود عقب ترند و باید فکری کنند.
وی افزود: همکنون کپکام هم به سختی خود را نگه داشته است و هدف من این است که با خلق و خوی غربی ها آشنا شوم و بتوانم بازی بسازم که مورد توجه آنها قرار گیرد و این بسیار خوب است.
او در چند روز پیش در TGS به کسانی که با آنها قرار داد بسته بود گفت صنعت بازی سازی ژاپن نخواهد مرد تا وقتی که کپکام وجود دارد.
همچنین وی در TGS از دوستان غربی کپکام تشکر کرد و تعدادی از آنها را نام برد . او از سازنده گان Dead Rising 2 یعنی Blue Castle Games یاد کرد و سپس به سراغ دوست دیگر انگلیسی اشان یعنی سازندگان Heavenly Sword و Enslaved استدیوی Ninja Theory نام برد و همانطور که میدانید قرار است نسخه باز سازی شده DMC را هم همین استدیو بسازد.
البته پیش از اینافونه نیز عده ای دیگر در مورد صنعت بازی سازی ژاپن سخن گفته بودند که در صدرشان رییس اسکوئر انکیس یعنی Yoichi Wada قرار دارد.

منبع

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
حالا این capcom این همه غرب پسند کرد بازی هاشو فروشش ترکید؟کسی آماری چیزی داره؟

غرب پسند که فعلا اولین نمونش تقریبا DMC هست! وگرنه تقریبا هیچ بازی ای رو از حالت شرقی به کل به غربی تغییر نداده!
ولی مثلا گند زد به رزیدنت اویل و اکشنُ عامه پسندش کرد و resident evil 5 هم فروش خوبی داشت...

exit

کاربر سایت
Aug 28, 2010
68
نام
ماژلان
بیشتر فروش res evil 5 بخاطر اسم و رسم بازی بود ، خیلیا که بازی رو گرفتن نمیدونستم که دارن شورش در شهر میخرن..............

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
جوری میگه غرب انگار خود غرب چه بازی خدای میسازه بخوای حساب کنی غرب میشه اروپا و آمریکا بازم همین غرب به 2 مدل تقسیم میشه که سبک های که بازی میکنن متفاوت هستش همین غرب هم همچین همه بازی هاش تاپ نیست اصلا نباید یه ژاپن رو با کل غرب مقایسه کرد مگه چند استدیو تاپ و چقدر از جمعیت ژاپن بازی میسازن یا... اما شما نزدیک چندین برابرش رو در اروپا و آمریکا داری خوب مشخصه بازار بزرگ تر سبک متفاوت هرچی نباشه مردمشون رو بهتر میشناسن بعد میشه بگه از کدومشون عقب هستش عقب بودن برای تکنولوژی یا عقب بودن برای بازی.

آخه وقتی غربیه سبک اصلیش FPS یا اکشن ادونچر هستش شما ... هی بازی های خوبت رو خراب کن که بتونی نظر اون ها رو جلب کنی نمیشه اگه مثل آدم در کنار بازی های خوب قدیم یه چند عنوان جدید برای بازار غرب میساختی خیلی بهتر بود تا این که هم گند بزنی به IP های قدیمیت هم گند بزنی به هرچی اسم بازی هستش .
من از خوندن ادبیات ظریف پست بالا عاجزم :D ! لطفا یکی زیرنویس یا ترجمه کنه ...

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
چیزی که واسه من جالبه اینه ژاپن همیشه حسابشو ازین غرب جدا میکنه و کلا خودش یک قطب هستا :D

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
جوری میگه غرب انگار خود غرب چه بازی خدای میسازه بخوای حساب کنی غرب میشه اروپا و آمریکا بازم همین غرب به 2 مدل تقسیم میشه که سبک های که بازی میکنن متفاوت هستش همین غرب هم همچین همه بازی هاش تاپ نیست اصلا نباید یه ژاپن رو با کل غرب مقایسه کرد مگه چند استدیو تاپ و چقدر از جمعیت ژاپن بازی میسازن یا... اما شما نزدیک چندین برابرش رو در اروپا و آمریکا داری خوب مشخصه بازار بزرگ تر سبک متفاوت هرچی نباشه مردمشون رو بهتر میشناسن بعد میشه بگه از کدومشون عقب هستش عقب بودن برای تکنولوژی یا عقب بودن برای بازی.

آخه وقتی غربیه سبک اصلیش FPS یا اکشن ادونچر هستش شما ... هی بازی های خوبت رو خراب کن که بتونی نظر اون ها رو جلب کنی نمیشه اگه مثل آدم در کنار بازی های خوب قدیم یه چند عنوان جدید برای بازار غرب میساختی خیلی بهتر بود تا این که هم گند بزنی به IP های قدیمیت هم گند بزنی به هرچی اسم بازی هستش .

کل صنعت رو زیر سوال بردی !
غرب (به قول اینا) بازی تاپ نمیسازه ؟
چند تا اسم ببرم که همه بازی می کنیم و لذت می بریم ؟ خود شما چی ؟ شما که با بازی های غرب هم حال نمی کنی ، ممکنه بگی دیگه کجا بازی میسازه ؟
ژاپن این نسل بازی تاپی به جز MGS و Ace Combat در حال حاضر ندیدیم (در آینده هم GT5) تقریبا 90% بازی هاشون کلا تغییر نمی کنن و هر روز بدتر میشن
غرب هم کلا رقابت شرکتا سخت بود و همه سریع پیشرفت کردن ! نمونه بارزش هم EA ! تا همین 2 سال پیش کسی نمی خواست سر به تن EA باشه ! اما الآن چی ؟ 90% بازی های EA موفق و عالی هستن
اما اونوری ها چی ؟ الآن Capcom چه بازیه جالبی این نسل داده بیرون ؟ یا Konami ؟ یا namco ؟

حالا باز Square به خوبی Eidos رو خرید و خوب هم داره پیش رفت می کنه ! اما به نظر من بقیه در حد افتضاحن در حال حاضر ! (دمو Vanquish هم جالب بود)

شما هم پیشنهاد می کنم یه بار دیگه پستی که زدی رو بخون !!!!!!!

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
البته Platinum Games رو هم به اون دوتا استادیو اضافه کنید.
چرا باید اضافه بشن؟! درسته من خودم شخصا از بیونتا خوشم نیومد اما هیچ وقت هم منکر این نمیشم که از مجله فامیتسو 41 از 40 گرفت و بازی تاپی بود. حالا ونکویش رو نمیخوام زیاد وارد مسئله کنم اما از حالا میگم که بشینید و ببینید چی میشه این بازی.

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
ژاپن این نسل بازی خاصی به جز MGS و Ace Combat در حال حاضر ندیدیم (در آینده هم GT5) تقریبا 90% بازی هاشون کلا تغییر نمی کنن و هر روز بدتر میشن
دیگه اینطوریا هم نیست! چند تا بازی از SEGA بخصوص بازیهای پلاتینیوم، SF IV و چند تا بازی دیگه واقعا خوب بودن.
در ضمن اگر از لحاظ فروش نگاه کنیم، اوضاع خیلی هم بد نیست. یه نگاه به اوضاع نینتندو کلا بحث رو منتفی میکنه. همچنین اکثر شرکتای ژاپنی روی DS و PSP و بعضا Wii موفق هستن.نمونه ی خیلی خیلی واضح SE هست که هر چقدر که روی کنسولهای دستی خوب کار میکنه روی کنسولهای HD گند میزنه! همونطور که قبلا هم دوستان اشاره کردن مشکل اصلی ساخت بازیهای بزرگ و پرخرج برای کنسول های HD هست که هزینه های خیلی زیادی دارن و فروش توی ژاپن و یه فروش جهانی محدود دیگه جواب نمیده. به همین خاطر میرن روی IP هایی سرمایه گذاری میکنن که تو غرب هم طرفدار داشته باشن یا بازیهای قدیمی رو مطابق میل غربی ها میسازن که البته تو هیچکدوم چندان موفقیتی نداشتن.
چرا باید اضافه بشن؟! درسته من خودم شخصا از بیونتا خوشم نیومد اما هیچ وقت هم منکر این نمیشم که از مجله فامیتسو 41 از 40 گرفت و بازی تاپی بود. حالا ونکویش رو نمیخوام زیاد وارد مسئله کنم اما از حالا میگم که بشینید و ببینید چی میشه این بازی.
من بعد از بازی کردن دموی ونکوئیش، مجددا به میکامی ایمان آوردم و باید بگم که به نظر من این بازی نقطه ی شروع بازیهای ژاپنی غرب پسنده با کیفیت خوبه!

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,147
نام
حسین
صنعت بازیسازی ژاپن به اندازه عمر این نسل عقب افتاده.این چیزی بود که چندوقت پیش گفتم و متاسفانه یه عده برخورد خوبی نداشتن.یه نگاه به بازیهای تکراری بدون ایده بدون ظرافتهای جدید و همچنین بازیهایی که غالبا فانتزی گونه هستن نشون میده که ژاپنیها همزمان با شرایط پیش نرفتن و یه چندسالی درجازدن و در عوض غرب روز به روز پیشرفت کرده تا جایی که خیلی از بازیهای ژاپنی با الگوبرداری یا شاید هم بشه گفت کپی بردای از بازیهای موفق غربی ساخته میشه که بازهم در عمل چیزه خاصی نمیشه.

exit

کاربر سایت
Aug 28, 2010
68
نام
ماژلان
صنعت بازیسازی ژاپن به اندازه عمر این نسل عقب افتاده.این چیزی بود که چندوقت پیش گفتم و متاسفانه یه عده برخورد خوبی نداشتن.یه نگاه به بازیهای تکراری بدون ایده بدون ظرافتهای جدید و همچنین بازیهایی که غالبا فانتزی گونه هستن نشون میده که ژاپنیها همزمان با شرایط پیش نرفتن و یه چندسالی درجازدن و در عوض غرب روز به روز پیشرفت کرده تا جایی که خیلی از بازیهای ژاپنی با الگوبرداری یا شاید هم بشه گفت کپی بردای از بازیهای موفق غربی ساخته میشه که بازهم در عمل چیزه خاصی نمیشه.

با حرفت کاملا موافقم ، من شخصا یکی از فن های صنعت گیم ژاپن هستم ولی حقیقتا باید بگم متددها و محتوای اکثر بازیهای ژاپنی دیگه رنگ و بویی ندارن ، با وجود بازی های جدید و مدرنی مثل COD کمتر کسی علاقه به افسانه های ژاپنی داره ( اونم از نوع مانگاش ) به نظر من تفکراتی مثل مانگا دیگه مرده

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
دلیل ویرایش :

به دلیل این که دوستان درست متوجه نشدن .

1. یک کلمه دارم میگم آیا باید بازی سازی در یک کشور کوچک با جمعیت کم رو با 2 قاره مقایسه کرد ؟

2. آیا تمام بازی های ساخته شده در این 2 قاره آیا با کیفیت هستن ؟ جواب خیر هستش درسته 70% بله هستش .

ژاپن این نسل بازی تاپی به جز MGS و Ace Combat در حال حاضر ندیدیم (در آینده هم GT5) تقریبا 90% بازی هاشون کلا تغییر نمی کنن و هر روز بدتر میشن

3. در صورتی که حرف شما درست باشه دلیل این که بازار ژاپن انقدر پر رونق هستش چی هستش ؟

رجوع شود به لیست فروش بازی ها در ژاپن .

بازی دارن اما یا برای غرب ریلیز نمیشه دلیل بر این نیست که بازی نداشته باشن پس چرا بازی های غربی در ژاپن طرفدار ندارن و انقدر فروش نمیرن باید یه چیزی اون جا فروش بره یا نه ؟
کلا شما نباید سلیقه مردم ژاپن رو با غرب یکی کنی اشتباه هستش .

4. دارم میگم وقتی شما IP داری که فروش میره چه دلیلی داره شما اون IP رو غربیش بکنی یه بازی دیگه بساز غرب پسند باشه .

5. ژاپن به رقابت شدیدی که در بازار غرب وجود داره و در ژاپن نیست عقب افتاده که همین رقابت موجب تکنولوژی جدید در بین شرکت های بازی سازی هم میشه . نه این که بازی بلد نیستن بسازن یا عقب افتادگیشون برای ساخت بازی هاشون هستش نمونه زیاد داره .

بیشتر سر کیفیت بازی هستش .

به نظرم خیلی از شرکت ها در ژاپن عقب افتادن به دلیل این هستش که خالقان بزرگ یا بزرگان بازی سازی در ژاپن هر کدوم شرکت که بودن رو ول کردن و رفتن برای خودشون شرکت زدن پس موجب میشه که یکم طول بکشه که این ها دوباره جا بیفتن و شرکت هاشون رونق بگیره .

من از ژاپنی ها دفاع نکردم اتفاقا میگم خیلی ... هم هستن برای رقابت همیشه نیاز نیست شما هم رنگ جماعت بشی فقط کافیه چیزی بسازی که بقیه نمیتونن یا انجام نمیدن .

آخرین ویرایش:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
با حرفت کاملا موافقم ، من شخصا یکی از فن های صنعت گیم ژاپن هستم ولی حقیقتا باید بگم متددها و محتوای اکثر بازیهای ژاپنی دیگه رنگ و بویی ندارن ، با وجود بازی های جدید و مدرنی مثل COD کمتر کسی علاقه به افسانه های ژاپنی داره ( اونم از نوع مانگاش ) به نظر من تفکراتی مثل مانگا دیگه مرده
دمت گرم =)) . نصفه شبی ترکیدم از خنده =))=)) . افسانه های ژاپنی اونم از نوع مانگا ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! ببخشید این اونوقت یعنی چی میشه یکی توضیح بده !؟
بعد ببخشید ، شما COD رو با یه بازی ژاپنی مقایسه میکنی ؟ خدایی خودتون خندتون نمیگیره که بازی های Fantasy رو با یه بازی نظامی مقایسه میکنید ؟!

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
به نظر من تفکراتی مثل مانگا دیگه مرده
لطفا مانگا و انیمه رو با صنعت گیم مقایسه نکنید. کی گفته مانگا مرده؟! اتفاقا زندست و خیلی هم با وقار داره به راهش ادامه میده :D

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
دیگه اینطوریا هم نیست! چند تا بازی از SEGA بخصوص بازیهای پلاتینیوم، SF IV و چند تا بازی دیگه واقعا خوب بودن.
در ضمن اگر از لحاظ فروش نگاه کنیم، اوضاع خیلی هم بد نیست. یه نگاه به اوضاع نینتندو کلا بحث رو منتفی میکنه. همچنین اکثر شرکتای ژاپنی روی DS و PSP و بعضا Wii موفق هستن.نمونه ی خیلی خیلی واضح SE هست که هر چقدر که روی کنسولهای دستی خوب کار میکنه روی کنسولهای HD گند میزنه! همونطور که قبلا هم دوستان اشاره کردن مشکل اصلی ساخت بازیهای بزرگ و پرخرج برای کنسول های HD هست که هزینه های خیلی زیادی دارن و فروش توی ژاپن و یه فروش جهانی محدود دیگه جواب نمیده. به همین خاطر میرن روی IP هایی سرمایه گذاری میکنن که تو غرب هم طرفدار داشته باشن یا بازیهای قدیمی رو مطابق میل غربی ها میسازن که البته تو هیچکدوم چندان موفقیتی نداشتن.

من بعد از بازی کردن دموی ونکوئیش، مجددا به میکامی ایمان آوردم و باید بگم که به نظر من این بازی نقطه ی شروع بازیهای ژاپنی غرب پسنده با کیفیت خوبه!

نه ببین منظورم استودیو های ژاپنی بود ! وگرنه بله. Sega استودیو های خوبی مثل Creative Assembly رو داره. اما استودیو های خود ژاپنی این نسل من چیز خاصی به جز اون موارد که همه می دونیم ندیدم
دلیل ویرایش :

به دلیل این که دوستان درست متوجه نشدن .

1. یک کلمه دارم میگم آیا باید بازی سازی در یک کشور کوچک با جمعیت کم رو با 2 قاره مقایسه کرد ؟

2. آیا تمام بازی های ساخته شده در این 2 قاره آیا با کیفیت هستن ؟ جواب خیر هستش درسته 70% بله هستش .

3. در صورتی که حرف شما درست باشه دلیل این که بازار ژاپن انقدر پر رونق هستش چی هستش ؟

بازی دارن اما یا برای غرب ریلیز نمیشه دلیل بر این نیست که بازی نداشته باشن پس چرا بازی های غربی در ژاپن طرفدار ندارن و انقدر فروش نمیرن باید یه چیزی اون جا فروش بره یا نه ؟
کلا شما نباید سلیقه مردم ژاپن رو با غرب یکی کنی اشتباه هستش .

4. دارم میگم وقتی شما IP داری که فروش میره چه دلیلی داره شما اون IP رو غربیش بکنی یه بازی دیگه بساز غرب پسند باشه .

5. ژاپن به رقابت شدیدی که در بازار غرب وجود داره و در ژاپن نیست عقب افتاده که همین رقابت موجب تکنولوژی جدید در بین شرکت های بازی سازی هم میشه . نه این که بازی بلد نیستن بسازن یا عقب افتادگیشون برای ساخت بازی هاشون هستش نمونه زیاد داره .

بیشتر سر کیفیت بازی هستش .

خب مسئله سر همینه ! ما همه اینجا میدونیم که هیچ کدوم دو ژاپن مسئله ای ندارن. اما تو بازار آمریکا و اروپا باز هم به جز موارد معروف که همه می دونیم هیچ بازیه ژاپنی نسبت به تبلیغات و خرجش نمیفروشه. دنیا هم که فقط بازار ژاپن نیست. اگه بخوایم فقط بازار ژاپن رو نگاه کنیم که نمیشه. آمریکا که خیلی بزرگتره ، اروپا و بقیه آسیا هم هر کدوم خیلی بزرگتر از بازار ژاپنن. افتضاح بازی های ژاپنی تو غرب حسابه نه تو کشوری که انقدر تعصب دارن که به جز تولیدات داخلیشون چیزه دیگه ای نمی خرن

و نکته اینکه شما گفتین بازی های غربی هم چیزه تاپی نیستن ! این رو من هنوز به شخصه نفهمیدم پس شما چه بازی و بازیسازی رو تاپ میدونید ؟

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,657
نام
سهيل
الان من متوجه نشدم شما با من هم عقیده هتسین که این استدیو هم ردیف Kojima Production تو جمع استدیوهای عالی ژاپنی قرار میگیره یانه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر