اولین بنچمارک از پردازنده ایفون 5 (قویتر از تمام رقبا : HTC one x - Galaxy s3 و...)

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
صرفا جهت گرفتن حال اپل فنها

یه تبلت 300-200 دلاری از یه گوشیه 800-700 دلاری قوی تره! حالا هی بگین این دو هستست اون چهار هسته، amd و Intel و ... lol !! :d

پ.ن: قبل از اینکه اینجانب رو هدف قرار بدید خودم از تفاوتهای این دو خبر دارم، خواستم دورهمی یکم حال کنیم :d

استاد....تبلت همیشه از گوشی ارزون بوده.همین ایپد 250دلار با ایفون اختلاف قیمت داره.مگه گوشی های اندروییدی فکر میکنین چند دلار قیمت دارن؟!زیر 200دلار؟پس باید اونا رو هم در نظر گرفت.نه فقط ایفون رو.قبل از نوشتن پست در موردش کمی فکر کنین.

---------- نوشته در 07:55 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:46 AM ارسال شده بود ----------

دوستان...خواهش میکنم چه اپلی چه سامسونگی این رو بخونید.
ایفون و گالاکسی و وان ایکس و....همشون سخت افزار هستن و کارشون اجرای سیستم عامله.
پس مهمترین چیز تو انتخاب یک گوشی سیستم عامل اون و بعدا سخت افزارشه...
اینقدر سر اینا دعوا نکنیم دیگه چون ارزش نداره روز به روز یک گوشی جدید میاد و امتیاز ها همینجوری میره بالا ...همین اپتیموس جی رو دیدید؟
ولی برنامه ها و بازی های الان با سخت افزار 2 سال پیش ایفون 4 راحت اجرا میشن...!!!که تو این اعداد و ارقام بنچ مارک ها 600گرفته بود!
شما گوشی نمیخری برای بنچ مارک گرفتن میخری که از برنامه و بازی هاش لذت ببری و الان گوشی مثل ایفون 4 یا گالاکسی اس 1 تمام برنامه ها و بازی ها رو اجرا میکنه...
پس این اعداد و ارقام و اینکه این از اون قویتره رو کنار بذاارین و از گوشیتون لذت ببرین...
موفق باشین...
(گوشی ها مثل کنسول ها میمونن شاید تو بعضی لحاظ از هم قوی باشن ولی بازی که منتشر میشه رو هر همشون به راحتی اجرا میشه!>البته این مثال رو حداقل برای اسمارفون های سه سال پیش به اینور گفتم!)

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
توجه شما رو به آخرین تستی که بین 4 هسته ای ها و آیفون 5 انجام شده جلب مینمایم :
We run Geekbench 2 on the LG Optimus G, compare it to the iPhone 5 and high-end droids - GSMArena Blog

واقعاً اونا سی پی یو 4 هسته فیزیکی دارن تفاوت امتیازشون با یه دو هسته ای در حد 4 5 امتیاز بالاتره ؟
اصلاً شما بگو 300 امتیاز بیشتر !!! وقتی حداقل به 1.5 برابر امتیاز یه Cpu دو هسته ای هم نرسیدن جای تاسف داره

.: Megatron :.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
واقعاً اونا سی پی یو 4 هسته فیزیکی دارن تفاوت امتیازشون با یه دو هسته ای در حد 4 5 امتیاز بالاتره ؟
اصلاً شما بگو 300 امتیاز بیشتر !!! وقتی حداقل به 1.5 برابر امتیاز یه Cpu دو هسته ای هم نرسیدن جای تاسف داره
دوست عزیز دلیل اختلاف امتیاز کم بین 4 هسته ای ها و چیپ ست A6 اپل اینه که گوشی های آندروئیدی روی. ics هستن اگه روی j.b بودن نتایج بسیار بهتری.حاصل میشد.
در ضمن اپل روی چیپ a6 تغییرات زیادی رو ایجاد کرده حتی به جای arm v7 اومده از دستور العمل جدید خودش به نام arm v7s استفاده کرده در ضمن چون خود اپل اطلاع داشت که سیستم عامل ios با پردازنده های 4 هسته ای راندمان بالایی نداره اومد چیپ A6 رو دو هسته ای زد البته از نقش ios 6 در بدست اومدن این بنچمارک نمیشه چشم پوشی کرد.در هر حال باید به مهندسین اپل تبریک گفت.

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
دوست عزیز دلیل اختلاف امتیاز کم بین 4 هسته ای ها و چیپ ست A6 اپل اینه که گوشی های آندروئیدی روی. ics هستن اگه روی j.b بودن نتایج بسیار بهتری.حاصل میشد.
در ضمن اپل روی چیپ a6 تغییرات زیادی رو ایجاد کرده حتی به جای arm v7 اومده از دستور العمل جدید خودش به نام arm v7s استفاده کرده در ضمن چون خود اپل اطلاع داشت که سیستم عامل ios با پردازنده های 4 هسته ای راندمان بالایی نداره اومد چیپ A6 رو دو هسته ای زد البته از نقش ios 6 در بدست اومدن این بنچمارک نمیشه چشم پوشی کرد.در هر حال باید به مهندسین اپل تبریک گفت.
Infinite LOL
منبع داری فدات شم یا الهامات غیبی هست؟

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
Infinite LOL
منبع داری فدات شم یا الهامات غیبی هست؟
تو اولین نسخه هایی که از ios 6 لیک شده بود بعد از بررسی معلوم شد اپل سعی داره یک پردازنده 4 هسته ای ارائه بده خبرش ماله چند ماهه پیشه فکر میکنم هنوز تو xda باشه.
اینکه گوگل تو آندروئید 4.1 یا همون J.B اومده سیستم عاملش رو برای 4 هسته ای ها به خصوص تگرا 3 بهینه کرده که حرف جدیدی نیست چون با همین تگرا 3 روی کلاک 1.3GHZ اومده رقیبش چیپ A6 رو گرفته اما همین چیپ با اندکی دست کاری در کرنل تونسته به کلاک 2GHZ برسه و در تست کوادرانت رقم خیره کننده ی 8000 بگیره که حتی چیپ snapdragone S4 pro هم نتونسته به این رقم برسه.این هم که اپل به جای استفاده از Arm v7 که تو پردازنده هایی چند هسته ای که بر مبنای هسته های cortex کار میکنن اومده از Arm v7s استفاده کرده رو خودش تو کنفرانسش اعلام کرد با این کار اومده روی پهنای باند پردازنده اش کار کرده و عملکرد چیپش رو برده بالا .در واقع چیپ A6 از نوعی معماری مشابه به پردازنده های کریت استفاده میکنه با این تفاوت اپل برای بهبود مدیریت پهنای باند پردازنده اومد از دستور العمل Arm v7s استفاده کرد که در نهایت بتونه از VFPv4 استفاده کنه چون Arm v7 از VFPv4 پشتیبانی نمی کرد.
شرمنده طولانی شد.

آخرین ویرایش:

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
تو اولین نسخه هایی که از ios 6 لیک شده بود بعد از بررسی معلوم شد اپل سعی داره یک پردازنده 4 هسته ای ارائه بده خبرش ماله چند ماهه پیشه فکر میکنم هنوز تو xda باشه.
اینکه گوگل تو آندروئید 4.1 یا همون J.B اومده سیستم عاملش رو برای 4 هسته ای ها به خصوص تگرا 3 بهینه کرده که حرف جدیدی نیست چون با همین تگرا 3 روی کلاک 1.3GHZ اومده رقیبش چیپ A6 رو گرفته اما همین چیپ با اندکی دست کاری در کرنل تونسته به کلاک 2GHZ برسه و در تست کوادرانت رقم خیره کننده ی 8000 بگیره که حتی چیپ snapdragone S4 pro هم نتونسته به این رقم برسه.این هم که اپل به جای استفاده از Arm v7 که تو پردازنده هایی چند هسته ای که بر مبنای هسته های cortex کار میکنن اومده از Arm v7s استفاده کرده رو خودش تو کنفرانسش اعلام کرد با این کار اومده روی پهنای باند پردازنده اش کار کرده و عملکرد چیپش رو برده بالا .در واقع چیپ A6 از نوعی معماری مشابه به پردازنده های کریت استفاده میکنه با این تفاوت اپل برای بهبود مدیریت پهنای باند پردازنده اومد از دستور العمل Arm v7s استفاده کرد که در نهایت بتونه از VFPv4 استفاده کنه چون Arm v7 از VFPv4 پشتیبانی نمی کرد.
شرمنده طولانی شد.
اطلاعات نده.اینا رو میشه با یه سرچ ساده پیدا کرد.اینکه گفتی ios 6 واسه چهار هسته ای بهینه نیست رو میخوام بدونم کی گفتن؟!!!

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
اطلاعات از من در اوردی ننویسین ...با تشکر
اقای محترم iOSنه تو 2 هسته ایی و نه تو 12هسته و الی اخر راندمان نداره نه تنها iOSاین قضیه تو اندروید هم مشهوده....و این مهندسان اپل و اندروید هستن که برای تعداد هسته های بالاتر سیستم عامل رو بهینه میکنن..مانند سیستم عامل های 64 بیتی که برای رم های بالاتر بهینه میشن... انتظار داشتی اپل از همین اول برای رم 20 گیگا بایتی و سی پی بو 10 هسته ایی سیستم عامل رو برنامه ریزی کنه؟مگه خود اندروید تو 4 هسته ایی راندمان بالایی دارن؟

علت اینکه اپل در این همگام سازی موفق تر بوده اینکه که اپل تعداد محدودی دیوایس با سیستم عامل خودش تولید میکنه و در نتیجه همگام سازی بهتری در سخت افزار و سیستم عاملش داره
ولی اندروید هر روز یه گوشی جدید روانه بازار میشه که هم برای اپدیت کردم مشکل ایجتد میکنه(همونطور که میبینیم همه گوشی های اندروید همزمان نمیتونن برن به اخرین ورژن اندروید)
ولی وقتی برای دیوایس های اپل اپدیت میاد برای همشون با هم میاد که علتش محدود بودن دبوایس هست....
و اهمیت همگام یازی اونجا مشخص میشه که اپل قبل از اینکه اپدیت 6 رو بده 3-4 تا نسخه الفا و GMمیده که روش تست انجام بشه...
موفق باشین

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
دوست عزیز کجای این اطلاعات من درآوردیه اون وقت ؟
خود اپل به راحتی میتونست یک چیپ 4 هسته ای رو تو آیفون 5 به کار ببره منتها وقتی ios نمیتونه از کل توان چیپ بهر بگیره این کار رو نمیکنه در عوض اومده روی پهنای باند پردازنده اش مانور داده.در ضمن زمانی که توی ios اپلیکیشنی اجرا میشه تمام توان پردازنده روی اجرای اون اپلیکیشن صرف میشه بر خلاف آندروئید که میتونه به طور همزمان چندین اپلیکیشن رو به مدد چند وظیفه گی بهتر اجرا کنه.اون وقت شما میگی ios نه تو 2 هسته ای و نه تو 12 هسته ای راندمان نداره عجب !!!!

دوست عزیز همین آندروئید 4 هم ( 4.0.4 ) هم تا حدودی بزای 4 هسته ای ها بهینه شد شما میتونی بنچمارک های HTC one x و LG optimus 4x رو زمانی که روی 4.0.3 بودن رو با 4.0.4 مقایسه کنی اون وقت به تفاوتش پی میبری در ضمن خود گوگل تبلت نکسوسش رو با پردازنده 4 هسته ای انویدیا تگرا 3 اونم روی کلاک 1.3 با آندروئید 4.1 بیرون داد اما به خاطر روی 4.1 بودن بنچمارکش از خیلی از گوشی ها و تبلت هایی که از پردازنده بهتر استفاده میکنن بالاتره.
در ضمن تعداد زیادی از گوشی های آندروئیدی به نسخه های بالاتر آندروئید آپدیت میشن منتها این پول پرستی شرکت هاست که باعث میشه فقط تعداد اندکی از اسمارت فون هاشون آپدیت بشن نه این که دیواس مشکلی داشته باشه.

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
دوستان بی خیال جو خیلی سنگین شد.
الآن ما داریم سر بهتر بودن دو تا شرکت خارجی که به جز استفاده از محصولاتشون کاری باهاشون نداریم ، تو سرو کله هم می زنیم؟
بنده اعتقاد دارم طرفداری از اندروید و iOS و اپل و سامسونگ و ... هیچ سودی نداره به جز اینکه اعصاب خودتون رو خرد کنید

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
دوست عزیز کجای این اطلاعات من درآوردیه اون وقت ؟
خود اپل به راحتی میتونست یک چیپ 4 هسته ای رو تو آیفون 5 به کار ببره منتها وقتی ios نمیتونه از کل توان چیپ بهر بگیره این کار رو نمیکنه در عوض اومده روی پهنای باند پردازنده اش مانور داده.در ضمن زمانی که توی ios اپلیکیشنی اجرا میشه تمام توان پردازنده روی اجرای اون اپلیکیشن صرف میشه بر خلاف آندروئید که میتونه به طور همزمان چندین اپلیکیشن رو به مدد چند وظیفه گی بهتر اجرا کنه.اون وقت شما میگی ios نه تو 2 هسته ای و نه تو 12 هسته ای راندمان نداره عجب !!!!

دوست عزیز همین آندروئید 4 هم ( 4.0.4 ) هم تا حدودی بزای 4 هسته ای ها بهینه شد شما میتونی بنچمارک های HTC one x و LG optimus 4x رو زمانی که روی 4.0.3 بودن رو با 4.0.4 مقایسه کنی اون وقت به تفاوتش پی میبری در ضمن خود گوگل تبلت نکسوسش رو با پردازنده 4 هسته ای انویدیا تگرا 3 اونم روی کلاک 1.3 با آندروئید 4.1 بیرون داد اما به خاطر روی 4.1 بودن بنچمارکش از خیلی از گوشی ها و تبلت هایی که از پردازنده بهتر استفاده میکنن بالاتره.
در ضمن تعداد زیادی از گوشی های آندروئیدی به نسخه های بالاتر آندروئید آپدیت میشن منتها این پول پرستی شرکت هاست که باعث میشه فقط تعداد اندکی از اسمارت فون هاشون آپدیت بشن نه این که دیواس مشکلی داشته باشه.
راندمان داره منظورم بهینه سازی بود...همین بهینه سازی که باعث میشه الان دوهسته ایش از 4 هسته ایی ها جلو باشه...
ضمنا این تعداد هسته و اینا برا اپل مهم نیست چون در واقع ایفون نقش لید پلتفرم رو تو دنیای اسمارت فون ها بازی میکنه و هر ناشری حتما یه نسخه از بازیش رو برا این گوشی میده...
الان تک هسته ایی ایفون 4 با امتیاز 600گیک بنچ بهترین بازی های روز رو بدون هیچ مشکلی اجرا میکنه...
منم میدونم اپل میتونست 4 هسته ایی بندازه ولی شما یجور میگی نمیتونه از کل توانش بهره مند بشه انگار قرار نیست چند سال اینده اپل هم بره جزو چند هسته ایی بشه...
سیستم عامل درخت نیست که بگیم خود به خود رشد میکنه بعد چند سال خودش 4 هسته ایی رو ساپورت میکنه برنامه نویس ها اینکار رو انجام میدن...
الان چون نیاز بازار رو همین دو هسته ایی جواب میده اپل روی ایفون 2 هسته ایی انداخت و سیستم عاملش رو روی اون مچ کرد...فردا هم اگه 4 هسته ایی بندازه مطمئنا سیستم عاملش رو برای اون تعداد هسته فیکس خواهد کرد.
چه احتیاجی هست الان که دوهسته ایی قرار سوار سخت افزارش شه بیاد 4 هسته ایی رو هم ساپورت کنه؟
بیخیال...من دیگه حوصله بحث در این مورد رو ندارم
موفق باشین

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
اقا وحید معذرت می خواهم که می پرسم ولی با خوندن نظراتتون فکر کنم شما یک مسئله رو اطلاع ندارید البته باز هم می گم ببخشید که سئوال می کنم ولی بنچمارک ها از قابلیت چند هسته ای استفاده نمی کنند.در واقع تنها بنچمارکی که از این قابلین استفاده می کنه بنچمارک Linpack هست اگر اشتباه نکنم
خواهشا اگر اشتباه می کنم تصحیح کنید

ممتنع

کاربر سایت
Jun 29, 2012
227
اقا من نفهمیدم اخرش cpu ایفون5 چهار هسته ایی هست یا دو هسته ایی؟؟gpuچطور ؟
CPU دوهسته اي طراحي شده توسط خود اپل Armv7 isa و تا الان كه من دارم اين پست رو ميدم طبق اخرين ومعتبر ترين بنچماركها سريعترين cpu رو بين تمام اسمارت فن ها داره
GPU سه هسته اي powervr sgx543mp3 كه البته بعد از gpu به كار رفته در new iPad كه يك gpu چهار هسته اي هست در مكان دوم قرارداره .
براي اطلاعات تكميلي و ديدن بنچمارك ها به لينك زير مراجعه نماييد
http://narenji.ir/5486-بنچمارک-آیفون-5

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر