انواع Motherboard های X360 و طریقه شناسایی مدل Falcon

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
آقا یکی به من بگه که روی مادربرد فالکون چه CPU و GPU استفاده شده؟ (در Xbox 360 Elite میگم)
توی پست اول خیلی واضح نوشته شده که مادربرد فالکون چیه. احتیاج به سوال کردن فکر نمی کنم باشه:
Falcon MB : این مادربرد که جدیدترین مدل عرضه شده توسط مایکروسافت تا این لحظه می باشد دارای تفاوت های بارزی می باشد. اولین تفاوت تغییر جزیی معماری مادربرد می باشد به طوری که تعداد خازن ها یا inductor ها کم و زیاد شده است نسبت به مدل های قبلی. ولی بارزترین تفاوت CPU 65nm در این مدل می باشد که علاوه بر تولید گرمای کمتر مصرف برق کمتری نیز دارد. تا این لحظه آمار خرابی به طور رسمی از این مدل گزارش نشده است. این مدل از تاریخ 8/2007 به بعد تولید شده است.
یعنی CPU 65nm هست ولی GPU همون 90nm ه.

g_virus

کاربر سایت
Feb 11, 2007
353
نام
حسین
توی پست اول خیلی واضح نوشته شده که مادربرد فالکون چیه. احتیاج به سوال کردن فکر نمی کنم باشه:

یعنی CPU 65nm هست ولی GPU همون 90nm ه.
با سلام خدمت شما مدير سايت(Lich King ) اقا اخيرا خبر از 360 هايي با درايو بلوري از سايت هاي زيادي به گوش مي رسه مي خواستم نظر شما رو در اين رابطه و اينده 360 بدونم. با تشكر :love:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با سلام خدمت شما مدير سايت(Lich King ) اقا اخيرا خبر از 360 هايي با درايو بلوري از سايت هاي زيادي به گوش مي رسه مي خواستم نظر شما رو در اين رابطه و اينده 360 بدونم. با تشكر :love:
اینکه مایکروسافت بخواد blu-ray رو ساپرت کنه و در xbox360 از اون استفاده کنه فعلا فقط در حد حرف و حدیث هست و نه مایکروسافت و نه سونی هنوز هیچی در این مورد به صورت رسمی اعلام نکردن.
اگر هم مایکروسافت تصمیم بگیره که از درایو blu-ray استفاده کنه مطمئنن درایو داخلی نخواهد بود و مانند hd-dvd پلیر که قبلا اومده بود یک addon هست که جدا خریداری می شه و فقط هم برای فیلم دیدن استفاده می شه.
بازی های 360 همگی فقط برروی DVD عرضه خواهند شد. استفاده از blu-ray (یا هر فرمت دیگری با حجم زیاد) برای بازی ها به احتمال خیلی زیاد می ره برای نسل بعدی کنسول مایکروسافت نه 360.

g_virus

کاربر سایت
Feb 11, 2007
353
نام
حسین
اینکه مایکروسافت بخواد blu-ray رو ساپرت کنه و در xbox360 از اون استفاده کنه فعلا فقط در حد حرف و حدیث هست و نه مایکروسافت و نه سونی هنوز هیچی در این مورد به صورت رسمی اعلام نکردن.
اگر هم مایکروسافت تصمیم بگیره که از درایو blu-ray استفاده کنه مطمئنن درایو داخلی نخواهد بود و مانند hd-dvd پلیر که قبلا اومده بود یک addon هست که جدا خریداری می شه و فقط هم برای فیلم دیدن استفاده می شه.
بازی های 360 همگی فقط برروی DVD عرضه خواهند شد. استفاده از blu-ray (یا هر فرمت دیگری با حجم زیاد) برای بازی ها به احتمال خیلی زیاد می ره برای نسل بعدی کنسول مایکروسافت نه 360.
ممنونم رفيق از جوابت چون من مي خوام يه 360 الايت با مادربورد فالكون بگيرم. براي همين اين سوال برم پيش اومد:love:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
سلام

من امروز خوندم که از امروز (جمعه) قیمت ایکس باکس حدود 80 یورو کاهش پیدا میکنه، رفتم فروشگاه و دیدم که واقعا ایکس باکسهای 349 یورویی رو الان 269 یورو دارن میفروشن. فقط چیزی که جالب بود این بود که روی برچسب همه LOT# 803 بود و TEAM ADUE و 175ٌw، میدونین که این چه جور مادربردی هستش؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
سلام

من امروز خوندم که از امروز (جمعه) قیمت ایکس باکس حدود 80 یورو کاهش پیدا میکنه، رفتم فروشگاه و دیدم که واقعا ایکس باکسهای 349 یورویی رو الان 269 یورو دارن میفروشن. فقط چیزی که جالب بود این بود که روی برچسب همه LOT# 803 بود و TEAM ADUE و 175ٌw، میدونین که این چه جور مادربردی هستش؟
اینا فالکون هستن و سری خیلی جدید هم هستن.

bazibaz

کاربر سایت
Aug 8, 2006
407
نظرتون در مورد این چیه ممنون میشم کمک کنین خودم به نتیجه ای نرسیدم
HALO EDITION
TEAM:FDOU
203W
LOT NO:0731
2007/8/03

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
نظرتون در مورد این چیه ممنون میشم کمک کنین خودم به نتیجه ای نرسیدم
HALO EDITION
TEAM:FDOU
203W
LOT NO:0731
2007/8/03

این فکر کنم یه Halo3 Special Edition با مادربورد Zephyr هست.اگر 12 ولت و X-Clamp بشه دیگه خیالت راحته راحت میشه.

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
دوستا منی که یک پرمیوم ساخت 07/1/7 دارم از کجا بفهمم مادر بردش چیه؟
و گرمی باد پشت دستگاه چقدر باشه بفهمم به 3چراغه شدن نزدیکه؟
و چقدر عمر میکنه؟

HOMY XBOX

کاربر سایت
Feb 14, 2007
217
و چقدر عمر میکنه؟
فکر میکنم از ماه 7 سال 2007 به قبل دیگه همشون سری لانچ محسوب میشن و کنسول شما هم که 100% از اون سری لانچ هاست راه خاصی هم برای فهمیدن سه چراغ وجود نداره!
معلوم هم نیست چقدر عمر میکنه!
ولی بستگی به خودت داره که چه جوری استفاده کنی سعی کن کنسول رو تو جای خنک نگه داری
فن12 ولت+ایکس کلمپ هم روش بدی نیست ولی نمیتونی بگی 100% دیگه سه چراغ نمیشه چون دقیقا 5 تا از دوستام از این روش استفاده کردن دستگاهشون خراب شد و دیگه هم درست نشد
ولی باز شما این کارو بکن چون احتمال سه چراغ شدن رو خیلی کم میکنه
سال نو رو هم پیشاپیش به همه دوستان گل بازی سنتر تبریک میگم:love:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
و چقدر عمر میکنه؟

مادربوردت که 100% لانچ.
3 چراغ شدن به این چیزا نیست.3 چراغ با هزار تا ارور مختلف و به دلایل مختلف دیده میشه که اکثرا به گرمای بیش از حد مرتبط هستن.

g_virus

کاربر سایت
Feb 11, 2007
353
نام
حسین
سلام بالاخره من هم jump in شدم

با سلام وتبريك سال نو خواستم بگم كه بالاخره منم jump in شدم :biggrin1: و يه 360 اركيد با مادربورد فالكون و هارد 120 گيگ الايت گيرم اومد.فقط حال گيري قضيه اين جا است كه ريجن 360 پاله. در پايان مي خواستم از زحمات دوست عزيزم homy_xbox كه باعث شد اين 360 به دستم برسه تشكر كنم. (حالا من موندم و 85بازي 360 كه قبلا خريدم و اين كه اول كدومو بازي كنم):biggrin1:

HOMY XBOX

کاربر سایت
Feb 14, 2007
217
با سلام وتبريك سال نو خواستم بگم كه بالاخره منم jump in شدم :biggrin1: و يه 360 اركيد با مادربورد فالكون و هارد 120 گيگ الايت گيرم اومد.فقط حال گيري قضيه اين جا است كه ريجن 360 پاله. در پايان مي خواستم از زحمات دوست عزيزم homy_xbox كه باعث شد اين 360 به دستم برسه تشكر كنم. (حالا من موندم و 85بازي 360 كه قبلا خريدم و اين كه اول كدومو بازي كنم):biggrin1:
سلام حسین جان خوبی عیدت مبارک:cheesygri
این ایکس باکس قابل شما رو نداشت امیدوارم برات همیشه کار کنه و مثل خودم یه فن بوی ایکس باکس بشی:love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر