انواع بريك - نحوه ي آنبريك كردن

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
خودمم نمیدونم moded چیه تو سایت دیدم...(فکر کنم باید دسته اصل باشه. آخه خودم یه تقلبی گرفتم بوت نشد یا شایدم ...نمیدونم:cheesygri)
ممنون

من توی یو تیوب یه فیلمی دیدم در بارش ! دسته اصلش که همش 10 یورو بیشتر نیست . فکر کنم منظور از Moded اینه که بزنی پدر دسته رو در بیاری :cheesygri چون طرف بازش کرده بود .

راستی به نظرم ModeChip این خوب باشه :

http://www.mod-chip.com/nintendowii/nintendowii-modchips/wasabi-dx-solderless-wii-mod-chip.html
* Plug and play solderless installation on ALL consoles (DMS, D2A, D2B, D2C, D2C2, D2E, epoxy D2E and D2nothing/D3 drives)
* Build-in configuration menu (reset console then press 3 times eject)
* Configurable Auto-boot option
* Configurable Wii Update Blocker to avoid bricking
* Works with SMG and SSBB and other problematic games
* Fully upgradable from DVD
* Configuration Disc
* 16Mbit (2MBytes) embedded Flash memory for firmware usage
* Hardware Flash recovery mode
* JTAG connector
* Excellent media compatibility (supports DL media)

با همه درایو ها سازگاری داره ، خودش بوت منو داره و به سیستم منو کاری نداره و فلش ریکاوری هم داره . اگر بشه از روش Bootmii یا هر HomeBrew دیگه ای رو هم اجرا کرد که شاهکار میشه .

روش نصبش هم خیلی آسونه :

installdx1.jpg

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
آنبریک کردن ویی که بوت2 نداره کار آسونی نیست. اگه آسون بود که 70 تومن قیمت پایه ی آنبریک کردن نمیشد.

آره دیگه . کلی دم و دستگاه میخواد ! روی دستگاه های جدید که باید Sundriver یا Wode هم داشته باشی چون درایوش D3-2 هست و مود چیپ این درایو ها رو بیل میره .

بعد از بوت کردن از طریق ساندرایور یا Wode و به کمک مودچیپ میشه NAND خالی رو حتی از نو نوشت .

اگر هم از NAND Programmer استفاده کنیم باید Nand Key رو داشته باشیم .

ولی در کل قابل برگردوندن هست . این طوری که بنده تحقیقات کردم .

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
آقا من مخم پکید بس که سرچ کردم !

اگه میشه چند تا از این Recovery Disk های Wii رو معرفی کنید !

Bootmii ریکاوری دیسک نداره ؟

ممنون .

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
میگم یه سوال دیگه !

وقتی بوت میی روی بوت 2 نصب میشه در حقیقت بوت 2 فقط وظیفه فوروارد کردنش رو داره دیگه درسته !

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
میگم یه سوال دیگه !

وقتی بوت میی روی بوت 2 نصب میشه در حقیقت بوت 2 فقط وظیفه فوروارد کردنش رو داره دیگه درسته !

بوت می وقتی روی بوت 2 نصب بشه دیگه فرقی نمی کنه کنسول چی بشه خودش وقتی SD تو دستگاه باشه بوت می رو میاره که میشه نند رو باهاش برگردوند.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
دستگاه من از اون اولین مدلها هست مد چیپ داره حالا میشه کاریش کرد
نه دوست من
کلا من هم مد چیپ عوض کردم و ....
هم ریکاوری دسک رو رو ویی خودم که سالم بود گذاشتم و اشکال از اینه که وقتی با دسته GC کنسول رو تو حالت ریکاوری می بری تو اونجا دیسک ریکاوری رو لود نمی کنه و باید نسخه اریجینال باشه که نینتندو داره

موفق باشی

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
راستی من وقتی wii رو روشن میکنم این ارور رو میده opera error

اگر ورژن شما پایین تر از 3.2 باشه با Savemii میشه درستش کرد !

در غیر این صورت باید با ُSavemii یا Flatmii دستگاه رو روی سرویس مود بیارید بالا و دیسک Autoboot که حاوی Wad Manager باشه رو بوت کنید و کل WAD های مربوط به ورژن خودتون رو از اول نصب کنید .

راه دوم استفاده از NAND Programmer هست که باید NAND Key رو داشته باشید .

هر دوی این روش ها روی هر دستگاهی با هر مدل بریکی (به شرطی که دستگاه به مرحله تشخیص درایو برسه - یعنی آسیب فقط نرم افزاری باشه) میشه ریکاور کرد .

سخت افزار هایی که لازم دارید برای روش اول جملگی حدود 120 یورو میشه .یعنی 180 هزار تومان به پول ایران حدودا .

البته با اونها میتونید وی باقی ملت رو هم تعمیر کنید !

اگر هم برای خود نینتندو بفرستید مبلغ 70 یورو به خاطر نصب نرم افزار های غیر رسمی روی وی تون جریمه میشید و نینتندو براتون راست و ریستش میکنه !

اگر دستگاهتون از این جدید هاست ! باید برد درایو رو عوض کنید یا از SunDriver یا WODE استفاده کنید .

SunDriver یا Wode در کنار مود چیپ به دردتون میخوره ، البته مود چیپ شما باید توانایی Autoboot Loading رو داشته باشه که این چیپ ها دارند :

Wasabi DX
WiiKey 2
WiiKey Fusion
Flatmii
Flatmii Fusion

سه تای آخر به دستگاه های جدید هم میخوره ! البته اگر از SunDriver استفاده کنید با بیشتر چیپ ها سازگار هست .

ولی بهتره ببرید یه جایی که آنبریک سرویس داره همه این دم و دستگاه رو خودش داره براتون ردیفش میکنه .

ویرایش : راستی یه چیزی یادم رفت ! اگر شما سیستم منو رو خراب کردید Autoboot disc Wadmanager کارتون رو راه میندازه ولی اگر زدید سیستم منو رو شهید کردید باید در کنارش از Autoboot disc Any region هم استفاده کنید .

حجم جفتش روی هم 10 مگ هم نمیشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر